Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 249639 пъти)

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #90 -: Април 28, 2013, 09:40:56 pm »
         Майсторе има решение.
 Слагаш две пружини по една от двата срещуположни края на шейната, трябва да са на опън и да са еднакви. В крайно ляво и в крайно дясно на движението на шейната се омекотяват ударите от тежестта. Подбират се чрез опити в зависимост от тежестта на конструкцията.
Възможно е да бъдат дублирани.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #91 -: Април 28, 2013, 10:00:44 pm »
         Майсторе има решение.
 Слагаш две пружини по една от двата срещуположни края на шейната, трябва да са на опън и да са еднакви. В крайно ляво и в крайно дясно на движението на шейната се омекотяват ударите от тежестта. Подбират се чрез опити в зависимост от тежестта на конструкцията.
Възможно е да бъдат дублирани.
Другия вариант е да разделиш магнитите на две шейни разположени на 180 градуса. Когато едната е в крайно ляво втората да бъде в крайно дясно, съответно ако на първата магнитите са наредени в ляво на втората трябва да са в дясно. Така се получава балансиране на тежестта при положение, че двете шейни са с едно и също тегло. Работата на мотора ще стане стабилна и намалят вибрациите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #92 -: Април 28, 2013, 10:01:23 pm »
lda_has
дори нещо повече може така да се регулират пружините, че да изпаднат в резонанс, което е равносилно на маховик. иначе не става не забравяй, че балансираме маса-инерция а не тегло
« Последна редакция: Април 28, 2013, 10:03:37 pm от Радико »

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #93 -: Април 28, 2013, 10:55:21 pm »
       Към Радико.
       Прав си Радико, имах в предвид противотежест. Даже се сетих, че постъпателния/възвратен ход на шейните с магнити намаля с 1/2 от разстоянието на движение и оттам намалят с 1/2 силата на ударите   при смяна на посоката си. Самите пружини трябва да са на винтови обтегачи за точната им настройка и получаване на резонанс.

       Сега към Майстора.
      Майсторе, не напразно предложих опция за слагане на центробежна спирачка в по-предните писания. Сега ти предлагам да помислиш как при "n" обороти на вала да се променя дължината на биелата, ако не се самозалъгвам имаше го някъде по въртолетите.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #94 -: Април 28, 2013, 11:19:57 pm »
    Здравейте,
Сега обобщавам принципите на генератор на СЕ, магнитния двигател се явява такова устройство.
Обратната връзка да се даде в електромагнитното поле, изказване на Тесла.  Това изречение на Тесла дълго време не разбирах съдържанието му. Тук е кодирано нарушението на третия принцип на Нютон. Съответно закон за запазване на енергията (ЗЗЕ) се нарушава. ЗЗЕ е закон на симетрията.
  Методи за нарушаване на симетрията:
-разположение на силите на 90 градуса (трансформация на 90 градуса)
-удвоена честота (параметрично усилване)
 В предложената конструкция обратната връзка е в електромагнитното поле, в случая в магнитното, електричното се пренебрегва.
Второ силите са разположени на 90 градуса, може и друг ъгъл, но имаме асиметрия
Трето предлагат се конструкции с редуктор, отговор 107, т.е. удвояване на честотата.
Принципите са спазени, конкретно изделие с конкретни настройки липсва. Скоро ще се появи, въпрос на време!
 
« Последна редакция: Април 29, 2013, 07:39:56 am от Maistora52 »

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #95 -: Април 29, 2013, 02:13:05 am »
     Майсторе за добро утро и риска да стана банален още малко идеи за размисъл.
 
1. Казваш, че от големите обороти на ротора и лашкането на шейната (рейката с магнити) мотора се разбива.
2. Казваш, че при набиране на максимални обороти на ротора шейната застава почти неподвижно.

3. ми68 казва, че в "предложената конструкция обратната връзка е в електромагнитното поле".

Да прав е ми68 и то много е прав.

Решение на проблема:

1. Слагаш товар на ротора (ел. генератор от кола, регулатор на напрежението и тока и електромагнитна спирачка). При увеличаване на оборотите ел. генератор започва да произвежда повече ток, минава през регулатора и отива в електромагнитна спирачка. Тя от своя страна  при повишаване на тока започва повече да натоварва системата и така намаля оборотите до колкото трябва за оптимална работа. Как ще стане това, аз не знам има думата ми68 и другите от форума.
2. При този вариант магнитния мотор няма да може сам да се развърти примерно от покой до оптималните обороти, а трябва принудителна намеса за завъртане до точката на самостоятелно въртене и поддържане на оборотите си.


« Последна редакция: Април 29, 2013, 07:43:51 am от Maistora52 »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #96 -: Април 29, 2013, 06:59:47 am »
Мислейки по отговори 111-113 ми се струва, че трябва да се заложи на повече от 4 рейки. Така ще се редуцира теглото на рейките и ще се разсее силата на "ударите" и ще действат като спирачка на оборотите. Естествено доста се усложнява конструкцията и се увеличават луфтовете за обиране, но лесно няма. Моля за прошка, ако греша. Просто "мисля на глас".

The Phantom

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #97 -: Април 29, 2013, 09:25:24 am »
Браво, Майсторе! Дерзай смело, и не се бой! На прав път си.

Искам само да вметна, че установката не би увеличавала оборотите си до безкрай. Ограничението идва от триенето на всички движещи се и въртящи се части. проблемът е, че при много добре направени настройки, устройството би имало зашеметяващи обороти (но високата маса в кг. не търпи високи обороти), а както вече Ти, Майсторе отбеляза, възвратно-постъпателното движение би било разрушително и при по-ниски обороти на вала.

 Аз ти предлагам следното. На оста в средата е закрепен цилиндър, като онзи от твоето клипче, но с по-голяма дължина, и имаш 2, 3 ... или колкото искаш спирали от подредени магнити. Идеята е, възвратно постъпателното движение на рейките да го превърнеш във въртеливо. А това става, като замениш двете рейки, разположени на 180 градуса спряма цилиндъра (поглед от горе към цилиндъра по неговата ос на клипчето), ги замениш с ремък със зъкрепени магнити движещ се само в една посока! Така ще получиш магнити винаги ориентирани само с единият си полюс към ротора (цилиндъра), и ще избегнеш напълно разпадането от възвратно-постъпателното движение на рейките.
 Вярно е , че с времето ремъците се разтягат, но това може да се компенсира, и е много лесно.

« Последна редакция: Април 29, 2013, 09:39:46 am от The Phantom »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #98 -: Април 29, 2013, 10:08:34 am »
Наистина може да се окаже това вярното решение, вместо рейка с възвратно-постъпателно движение, да бъде малък ротор с магнити и кръстосани оси. Ето, че и колегата е стигнал до тоя извод, както и аз вчера.  А в следващите етапи някой може да се опита да замени магнитите от малкия ротор с бобини (тогава малкия ротор няма да е необходимо да се върти, а ще се управляват отделните електромагнити), като вече от там може да се получи и управление на оборотите на работния ротор.
« Последна редакция: Април 29, 2013, 10:11:10 am от Брадатия »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #99 -: Април 29, 2013, 10:37:59 am »
Майсторе, другия начин, който щях да пращам е известен вече. Отговор #107
Може да се помисли и за това. Не знам колко магнита трябват за един ротор, но така могат да се сложат доста.
Трябва да се сметне наклона.
Извинете за набързо направената скица, но нямам време да го начертая днес.
« Последна редакция: Април 29, 2013, 11:09:51 am от Ksurnev »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 956
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #100 -: Април 29, 2013, 11:16:17 am »
Четейки всички тези разсъждения на колегите, мен все повече ме напъва неудържимо въпроса, който ми е трудно вече да не го задам, и той не мъчи само мен, ами и още двама съфорумци, с които обсъждаме на лични въпросният двигател.

Директно към Майстора:
- Тази конструкция на двигателя само идея ли е, или реално работещ модел, който не може да издържи примерно работа от 1 мин. поради саморазрушение?
- Ако работи реално, защо го няма клипа, който беше обещан, а в замяна на него има клип с побутване, с ръка, т.е. вкарване на допълнителна енергия? - би трябвало да има клип със саморазрушението поне!
Шпилките с лагерите могат лесно да се захванат с някаква скоба заедно, за да не се "разчекват" - само за пробата.

Притеснявам се, да не се окаже накрая тази еуфория напразно, като темата Капанадзе в руските форуми.

Майсторе ще ме извиниш, много те харесвам, но аз по природа съм си директен, затова не ти задавам въпроса на лични. Дай някакво доказателство, че този двигател работи.
« Последна редакция: Април 29, 2013, 02:01:46 pm от EDM electronics »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #101 -: Април 29, 2013, 01:41:53 pm »
Здравейте.

С риск да ме намразят много хора: това устройство е поредното доказателство на закона за запазване на енергията.
Очевидно е че с ръка се задвижва елемент, който пък задвижва ротора.
Ако се натовари ротора с електически или механичен товар то ще трябва ръката да натиска повече за да го задвижва и да поддържа оборотите.
В крайна сметка колкото енергия вкарате толкова ще излезе на изхода минус загубите от триене и загряване.
Не може да натиснете с 1 нютон (примерно) да създадете 2 нютон метра въртящ момент и чрез преобразуване да извадите 4 нютон метра на изхода.
Малко неграмотно ми се вижда изказването: аз развъртам ротора с 2 нютон метра, а той всъщност се върти с 4 нютон метра.
Няма логика в това изказване. От къде ще дойдат допълнително 2 нютон метра. Магнитното поле е статично и уравновесено то не добавя въртящ момент.

Поздрави.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #102 -: Април 29, 2013, 02:21:19 pm »
Раздвижването с ръка наистина води до заблуди, ръката "знае" как да раздвижи, докато механизмът е ограничен само по една ос или в една равнина и се стреми към разновесесно положение (за разлика от ръката). Наистина трябва да се види на филм дали има движение с самоускоряване или както е там.
« Последна редакция: Април 29, 2013, 02:28:17 pm от tobo1 »

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #103 -: Май 18, 2013, 11:47:37 am »
Относно темата "СКАПАНА ДЪРЖАВА"!
Искам да добавя един мой коментар!
Задавали ли сте си въпроса, какво щеше да стане ако не живеехме в "скапана държава"?
Ами НИЩО нямаше да направим и това е ИСТИНАТА!
Щяхме да си плуем в морето от благинки и да дебелеем като "братята ХАМЕРИКАНЦИ"
Или пък досега щяха да са ни "ФИТНАЛИ" защото в "ХУБАВИТЕ ДЪРЖАВИ" полицейският и шпионският апарат работи със страшна сила и ефективност.
А тук в "скапаната държава" всичко е направо ПРЕКРАСНО!
Нищо не работи, както трябва и е перфектен хаос и анархия, изключително полезни за творческа дейност!
Дори с риск да изглеждам помпозен и егоцентричен казвам следното:
- Винаги трябва да се извличат позитивните ползи от негативната матрица на реалността.
И както казва един индиански вожд:
АЗ КАЗАХ,
ХАУ!

« Последна редакция: Септември 14, 2013, 02:46:04 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 956
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #104 -: Май 28, 2013, 08:51:48 pm »
Давам следното, надявам се крайно сериозно мнение:

За доказване на принципа, защото той все още НЕ Е доказан, предлагам Майсторе да ползваш вместо скъпи и труднообработваеми ламарини, примерно: шперплат, фазер, ПДЧ, плексиглас, или още по-просто и евтино - гипсокартон!
Тези "аланкат" материали ще са достатъчно издражливи за кратко, за да се види дали силата на ротора ще преодолее съпротивителната сила на актуатора и да се получи автономна работа. Примерно с гипсокартон, докато се износи дискът, ще направи поне 20 оборота. А дисковете можеш спокойно да залепиш със силикон.

И тогава ще се види, е ли е това "ключ за бараката" или поредната заблуда...