Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 610656 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Водата гори + схема
« Отговор #480 -: Ноември 18, 2015, 07:49:34 am »
dymelsoft, ами какво да правят хората ? Като цял живот са лъгани. Сега не са в час, и за това не са способни да коментират епохални изобретения. Само определени са помазани, да ядат домати без колците. Хъ, жалко !!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #481 -: Ноември 18, 2015, 08:14:22 am »
  Театърът пак започна !!!! На сцената пак е Кузмов..
Много писма имам от излъгани !!! И как съм ги излъгал много интересно ,като съм дал схемата безплатно?????????
Хората ги е страх да пишат в темата,да не ги нападнете !!!!!


реших да пробвам "горелката" на вода, та белким си подкарам парното в къщи по-евтино, това ми е основната подбуда към тези експерименти. Получавам стабилен, не много голям пламък, ама доста неща от постановката са импровизирани напълно, та не знам какво още да подобря. Сподели моля те (ако не е проблем разбира се) какви са електродите за + и за -, че това си е проблем... А иначе пламъкът е стабилен, не мърда (при 310 волта на празен ход и около 260 натоварено захранване), консумация от мрежата около 100 вата. Иска ми се да си поиграя с насочването на пламъка, ама не знам дали се отделят вредни газове (работя си в къщи, в хола, където имам обособено кътче  да си ремонтирам разните апаратури :)) и да не прецакам семейството (имам малко дете на 1 годинка)... Извинявай, че те занимавам с моите "болежки" по тази тема, ама във форума (мазето) не ми харесва отношението на останалите към хората като теб и затова почти не пиша там ( а чета с интерес), та така... Правя нещо от любопитство, харесва ми, разбирам и от механика, и от електроника и много ми се ще да си помогна на семейството по някаквъв начин с тези свои умения...

Ще се радвам ако дадеш някакви насоки за по-нататъшно действие, пък ако ли не - остани си със здраве и дано имаш успех във всяко свое начинание, ще радвам да има (и да познавам) такива хора! :D

ЩЕ ВИ ОТГОВОРЯ НА ЛИЧНО В НАЙ СКОРО ВРЕМЕ
ПОЗДРАВИ

« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 08:37:10 am от владимир димитров »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #482 -: Ноември 18, 2015, 08:22:49 am »
Подкрепям мнението на dymelsoft. Това е тема на Владо и нека той публикува резултати и да дава обяснения на процесите до колко му е възможно. Но не е необходимо да бъде толкова самонадеян, че да подлага на съмнения всички постижения на човечеството. Добре е да приема и критика.
« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 01:21:39 pm от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #483 -: Ноември 18, 2015, 08:26:56 am »
Приемам критиката ..Продължавам с работата и клиповете !!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #484 -: Ноември 18, 2015, 09:20:46 am »
Цитат
той твърди, че при определени условия електромагнитната вълна се движи със скорост, с около 1,6хС /златното сечение по скоростта на светлината/ или точно 471 240 км/сек.
Като се вземе в предвид факта, че светлината е електромагнитна вълна горното изглежда така:
При определени условия електромагнитната вълна се движи със скоростта на електромагнитната вуълна умножена по 1.6.
Доста смисленно ми изглежда, обаче единственно на фона на някой неподготвени изказвания в този форум. Е нещата придобиват съвсем друг характер ако става дума специално за тези "определени условия"  което значи, че при тези "определени условия"  и светлината би се движила със тази скорост.
А сега малко и по темата:
Специално за Владо въпреки, че не очаквам да ми отговори със същото "за двете разменени идеи иде реч" даже дали ще е готов да го разбере, но при дъгов разряд винаги дори и под вода се отделят гама лъчи. гама лъчите произвеждат позитрони "форма на антиматерия" позитроните изчезват предизвиквайки гама лъчи. Ся кое е първото в случая малко е като въпроса за кокошката и яйцето. Въпросът е, че това са факти, съществуващи факти. А съвсем трети въпрос е дали някой ще ме разбере.         

GMG

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #485 -: Ноември 18, 2015, 09:29:35 am »
Ох и тази ли тема "....кахте" бре хора.
dymelsoft, ами какво да правят хората ? Като цял живот са лъгани.
   Ама наистина, оставете го човека спокойно да работи!
Какви клипове и въобще какво прави си е негова работа, също така
какво и как ще покаже - тоже :)
  Същата работа и със Жорко, ами като не искам да помагам, не се бутам
само да преча или ако дам съвет, той ще е проверен лично!

   Относно темата: Владо, не съм стигнал чак до там да вярвам на "шишарки",
но при водата сякаш нещата са различни ;)
Имам предвид завихрянето ѝ по Шаубергер и прч., т.е. Тя се държи като
нещо адекватно, което ме замисли и озадачи. Аз също бях запалил нагорещена
пара, но спрях с опитите точно поради тази причина.
  За мен по-добрия вариант е загряването, а не горенето!
Ти си знаеш, но бъди предпазлив и ако забележиш леки странности - взимай мерки ;)
   Лек и плодотворен ден на всички!

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #486 -: Ноември 18, 2015, 12:55:20 pm »
Здравей  GMG!

"Ти си знаеш, но бъди предпазлив и ако забележиш леки странности - взимай мерки" ;)

Би ли уточнил за какви странности става въпрос?

Питам те защото и аз се занимавам вече с това.
Та да зная какво да очаквам.
« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 02:15:28 pm от Yoro »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Водата гори + схема
« Отговор #487 -: Ноември 18, 2015, 05:55:59 pm »
Хъм, дааа ! GMG, прав си ! Всеки си има глава на раменете. Дадена му хем да мисли, хем да преценява.
Бъдете здрави !

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #488 -: Ноември 18, 2015, 06:02:31 pm »
Много изчерпателен отговор... ;D

Благодаря!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #489 -: Ноември 18, 2015, 07:02:37 pm »
Тук все за етери и сайдери се говори, сякаш има изградена теория. От къде ги знаете тези теории. Като някаква религия се разнасят.

Колеги, тук сме аматьори, не го забравяйте. Тези теории от астрофизиката и квантовата механика не са за нашето ниво. Нека не си правим свободни съчинения, а по-добре да си служим с утвърдени от науката общоизвестни понятия. Ми той дори самият Тесла никъде не говори за етер в патентите си. Има там едни файлове за "етера" уж с негови думи, които вероятно някой му сложил в устата - я вярно, я не...всеки може да пуска каквито си иска измислици в Интернет.

Ама как го разбрахте тоя етер, пък другите нищо да не знаят за него... И така убедително говорите за етер, сякаш до преди малко сте си правили експерименти с него, като пръв приятел и другар.
Накрая ще се окаже, че СЕ не идва от незнайния и невидим "етер", ами от атома. Натам отиват нещата...

При желание прочети. Виждам, че верваш според програмирането си и нямам надежда, че ще прозреш нещо, но въпреки това заповядай. Жокер - Тюрен нарича етера "Празнота". Мисля, че бях постнал и снимка от книгата в оная тема.

http://psyhea.webnode.com/monada/

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Водата гори + схема
« Отговор #490 -: Ноември 18, 2015, 08:06:21 pm »
При желание прочети. Виждам, че верваш според програмирането си и нямам надежда, че ще прозреш нещо, но въпреки това заповядай. Жокер - Тюрен нарича етера "Празнота". Мисля, че бях постнал и снимка от книгата в оная тема.

http://psyhea.webnode.com/monada/
Не вярвам според програмирането си, защото не съм програмируем контролер, а вярвам според знанията си и разбиранията си. Сякаш говориш на някакъв друг език. По отношение на линкове с някакви теории дето ми предлагаш, сега трябва ли да им вярвам или защото ти им вярваш и за да трябва да съм като теб. Нищо, че нищо от това дето го пише там не може да се докаже. Вероятно има хора с по-богато въображение, по-авангардно мислещи, виждащи вътре в пространството между атомното ядро и електронния облак или пък вътре в самото ядро и то с невъоръжено око, само ментално, свръхсензитивно, но аз не съм от тях и не искам да бъда. Просто не ми се полудява... :D. Така съм си добре, не се оплаквам.
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 09:44:20 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #491 -: Ноември 18, 2015, 09:04:20 pm »
Ха, ха. Те знанията са си програма бе човек, но си прав, че някои полудяват. Щом те е страх, това те оправдава напълно. И все пак, не забравяй, че твърдението ти, че торсионите са с безкрайна скорост, не е доказано още от неполудели учени.  :D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #492 -: Ноември 19, 2015, 02:00:13 pm »
   Само изобретател може да разбере от първия път изобретението на друг изобретател.  Аз смятам, че изобретението на Владо ще е добро, но съм сигурен и че "конспирацията" ще се опита "да му се качи на главата". Нека да има предвид, че журналистите освен за медията си  в голямата си част работят и за шпионажа и почти винаги са в услуга на някаква икономическа групировка. Точно затова ми е домъчняло за село - там поне по-лесно ще видим кой какъв е в действителност, а не на какъв се прави. На село не може да си анонимен за разлика от града, където свободно се разхождат от журналист до терорист.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Водата гори + схема
« Отговор #493 -: Ноември 19, 2015, 03:10:28 pm »
  Работеща машина за СЕ лесно ще се различи от неработеща, пускаш я и тя се самозахранва и няма нужда от акумулатор или захранване от мрежата.Това е лесно.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Водата гори + схема
« Отговор #494 -: Ноември 19, 2015, 03:44:49 pm »
  Работеща машина за СЕ лесно ще се различи от неработеща, пускаш я и тя се самозахранва и няма нужда от акумулатор или захранване от мрежата.Това е лесно.

акумулатора сам да си зарежда пак е вариант:)
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 06:00:30 pm от dymelsoft »