Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436863 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #795 -: Август 29, 2020, 07:50:27 am »
Аз пак да попитам: Като губим такива милиарди всяка година, защо България още по бай Тошово време не е разработила това находище и не е станала една Швейцария на Балканите, ами фалира 2-3 пъти?
Имате ли някаква идея колко трудоемко и ресурсоемко е добиването на тези метали, или си мислите че просто ги сипват с лопатата в количка и ги продават?
Вариантите са два - или клечим върху това злато и не получаваме и стотинка, щото не знаем как и нямаме нито знанията нито оборудването да го добием така, че разходите да са по-малко от приходите, или позволяваме на някой който знае и коже да добива златото да го добива, и получаваме нещичко, пък било то и нищожно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #796 -: Август 29, 2020, 12:17:37 pm »
Не Юлияне въобще не си прав. Случва се от време на време макар и доста рядко да съм на 200% съгласен със Витан. Отгоре на всичко най добрият метод за рудодобив е разработен в България. Чисто български е. Единствената "далавера" в случая е за местното население в района което има подсигурени доста по добри доходи от колкото при държавното управление. По точно около три пъти по големи. И също така доста по добрите условия на труд. Там вече не може да се каже точно колко пъти е по добре да седиш в кабина с климатик от това да дупчиш три метра дълги дупки с ръчна борка на ръка.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #797 -: Август 29, 2020, 01:11:42 pm »
До всички, които се чувстват тролове на свободна практика:

1. В България през соца са се добивали редки и свръхредки метали. Технологии си е имало.
Братовчеда в началото на 90-те се възмущаваше, че сме имали мина (в бургаско), която давала 3-тия по рядкост метал. Така помня.
И тия, на които са я дали не си плащали дори редкият метал, какво остава за основният!

2. Имахме уранодобив на печалба, който бързо и политкоректно бастисахме - с ентусиазъм. Не знам кой трол ще ми обясни, защо янките и канадците не последваха нашият светъл пример!?

3. Някои златни мини през соца стояха за резерв, заради високото съдържание на арсен. Дойдоха западняците, арсена почнаха да го ровят в Африка. Ясно и за вождовете тябва да има нещо, но защо България получава комисионна такса доста по-малка и от златните рудници в африканските държави!!!

Когато се сещам що е русофоб, да не забравям да примавям в мисълта си:
африкански *** ****, който *** *** *** *** ...... ***! (примерно)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #798 -: Август 29, 2020, 01:17:22 pm »
Господа офицери, докато има политици,които ни свалят гащите, ще се намира и кой да ни клати...
Изсвинете ме!!!

Знае ли някой, колко ценен метал има в "РЕЦИКЛИРАНИТЕ" - заровените ХвостоСвърталищата?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #799 -: Август 29, 2020, 01:26:05 pm »
Това пък е начин да крадат мишките по-надолу по веригата....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #800 -: Август 29, 2020, 01:29:22 pm »
Господа офицери, докато има политици,които ни свалят гащите, ще се намира и кой да ни клати...
Изсвинете ме!!!

Знае ли някой, колко ценен метал има в "РЕЦИКЛИРАНИТЕ" - заровените ХвостоСвърталищата?
Бъди сигурен, че много добре знаят. Ти имаш ли отговор на въпроса защо плащат за изграждане на скъпи хвостохранилища а след това отново плащат за да копаят инертни материали с които да запълват каверните от иззетата руда?
Защо не набутат хвостс долу в дупката ами слагат чакъл който пари струва?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #801 -: Август 29, 2020, 02:01:46 pm »
Ще се сетите какве е сигурно....

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #802 -: Август 29, 2020, 02:52:16 pm »
Хвоста е изключително скъп пълнеж за дупки. Трябва и да се утаи, защото е течен.
В него се съдържат всички тези редкоземни елементи, освен златото.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #803 -: Август 29, 2020, 09:29:24 pm »
Аз пак да попитам: Като губим такива милиарди всяка година, защо България още по бай Тошово време не е разработила това находище и не е станала една Швейцария на Балканите, ами фалира 2-3 пъти?
Ми щото дали те крадът и управляват руснаците или американците няма почти никакво значение с тая разлика че сега се знае къде и какво отива ама едно време в Работническо дело нищо не се пишеше по въпроса. Та затова и сега има твърде много заблуден народ за съжаление.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #804 -: Август 29, 2020, 09:45:17 pm »
Ми щото дали те крадът и управляват руснаците или американците няма почти никакво значение с тая разлика че сега се знае къде и какво отива ама едно време в Работническо дело нищо не се пишеше по въпроса. Та затова и сега има твърде много заблуден народ за съжаление.
С това глупаво изказване доказа, че по-заблуден от теб няма.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #805 -: Август 29, 2020, 09:46:16 pm »
Не е само жестокото ограбване на България с концесиите за добив на злато.

Германият е не по-малко скъп!, германият е рядък, и още 18 скъпи редки елемента,
които колониалната ни администрация,
поддържана от скотонаселението,
от платените тролове + троловете на свободна практика
(полезните идиоти)
ПОДАРИХА
на Дънди Прешъс Металс...
Тодор Живков:

„Конкурсно начало не означава конкурсен край, другарки и другари.“ (разбирай обществени поръчки)
„Времето е ваше, но всичко друго е наше!“ (разбирай построеното в България)
"...абе вие сегашните, не може само да боядисате, това което аз съм построил..." (това буквално!)

И ако още троле на свободна практика не си разбрал за какво иде реч, ще ти го обясня на твоя майчин език...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #806 -: Август 29, 2020, 09:48:35 pm »
С това глупаво изказване доказа, че по-заблуден от теб няма.
Бреййй и как разбра от Работническо дело ли......
Щот аз знам някой неща дет не ги пишеха там........

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #807 -: Август 30, 2020, 09:30:37 am »
Бреййй и как разбра от Работническо дело ли......
Щот аз знам някой неща дет не ги пишеха там........

А знаеш ли, че България е получила безвъзмездно във времето 160 млрд. долара от СССР? 160,000,000,000 за по ясно.
Аз го знам оп Първа Ръка, не от Работническо дело.
За какво сме ги изхарчили?
Да напълним гушите на след Бай Тошовите управници.
И тогава имаше криви краставици, а сега са не само криви, ами не стават и за ядене, (само за озад стават).
И за това протестира народа, само дето нарушава чл. 35 от Конституцята.
А прокурора нарушава чл. 34.
Ама дали е Конституция, Констипация или си е запек, не е ясно. Никой не му ходи в края.
Даже Президента, да не говорим за МЪдиите.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #808 -: Август 30, 2020, 10:31:30 am »
Ksurnev, да вярно дадоха но беше много по малко от тази сума, не помня точно колко беше. За това говори и Тодор Живков в последното си интервю, имаше го някъде в тубата. Но специално споменава че от всички социалистически страни тогава на нас са дали последно, и даже е трябвало да се моли на Брежнев за тези пари. Руснаците не ни обичат, става дума за техните управници не за обикновения народ, а от обикновения народ нищо не зависи те дори и не знаят какво е ставало тук.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #809 -: Август 30, 2020, 10:38:54 am »
СССР са давали милиарди не милиони на българската държава. Всичките или почти всичките фабрики след 1950г със навлизането на индустриалната революция в българия, са строини със пари от Русия, по точно даваха ни безплатно, нефт, руда и т.н.