Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 227328 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #765 -: Януари 30, 2022, 08:07:51 pm »

Аз ти казах какви ще са последствията от това, ти не вярваш. Кат ония с брадите почнат да карат блъскащите се колички в парка Лужники, дано се сетиш какво съм говорил.

Е няма как да ти се сбъднат желанията.  :)
Нали ме знаеш, с геополитиката ставам, с геополитиката лягам и съм бая в час.  :D

Още преди американците да бягат през глава от Афганистан, позорно пред лицето на противниците им, които ги разбраха колко струват, брадатите студенти /талибаните/ отидоха най-напред при Путин, прие ги Лавров, да търсят милостиня.

Приеха решение Афганистан да стане пътен коридор на енергийните ресурси към Китай. Талибаните ще изкарват кешовица от руските ресурси.  :D
Сори, няма да стане така, както ти се иска.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #766 -: Януари 30, 2022, 08:46:25 pm »
Цитат
  Приеха решение Афганистан да стане пътен коридор на енергийните ресурси към Китай. Талибаните ще изкарват кешовица от руските ресурси.  :D
Сори, няма да стане така, както ти се иска.  :)
Хм а от къде трябва да тръгват тия енергиини ресурси???
Гледам гледам на картата освен от Иран от всякъде другаде пътя през Авганистан нещо много крив ми иде. А за чии чеп им е на Иран и талибаните да се договарят с посредник християнин.
Отдавна не бях чел толкова тъпо изказване в тоя форум.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #767 -: Януари 30, 2022, 09:10:10 pm »
Хм а от къде трябва да тръгват тия енергиини ресурси???
Гледам гледам на картата освен от Иран от всякъде другаде пътя през Авганистан нещо много крив ми иде. А за чии чеп им е на Иран и талибаните да се договарят с посредник християнин.
Отдавна не бях чел толкова тъпо изказване в тоя форум.
Тебе колкото те има в електрониката, толкова и в геополитиката.  :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #768 -: Януари 30, 2022, 09:23:05 pm »
Ма то не е нужно да те има бе. Нужно е да имаш съвсем малко досетливост за да хванеш един атлас или да отвориш гугъл мапс и да опиташ да прекараш права линия от коя и да е точка в Русия до коя и да е точка в Китай така че въпросната линия да пресече Авганистан. А и да не забравяме, че Русия и Китай имат жиляди километри обща граница.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: STAR WARS
« Отговор #769 -: Януари 30, 2022, 10:26:53 pm »
Русия и Китай имат обща граница, но при кофти терен.
За това сега се договаря газопровод от Русия, през Монголия в Китай.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #770 -: Януари 30, 2022, 10:31:22 pm »
Русия и Китай имат обща граница, но при кофти терен.
За това сега се договаря газопровод от Русия, през Монголия в Китай.
Абе може и така да е знам ли обаче пак цялата работа няма нищо общо със Авганистан. Та си мисля, че за да става човек сутрин с геополитика вечер трябва да си ляга с атласа на земята или барем на северното полукълбо.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #771 -: Януари 30, 2022, 10:43:34 pm »
На талибаните им трябваше гарантиран тил и гаранция, че няма да има нахлуване в Афганистан.
Не знам, дали вече гражданската война там е стихнала.
Още им трябваше и благословията на Русия, защото видяхте какво стана в Казахстан. 10-20 хиляди неправителствени организации, кинти влагани с години, опит за преврат, резултат йок.

Признание не получиха, но договорка имаше.
Американци йок, англичани йок, НАТО йок! Официални наркотици йок, търговия да, внос на критично важни стоки да...
Китай продължава по Афганистан там, където е минавал древния път на коприната (Един пояс, Един път).
Всички доволни с изкючение на Фашингтон, табаки (хиени), пудели и прилежащите фенове.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: STAR WARS
« Отговор #772 -: Януари 31, 2022, 05:44:21 am »
...Всички доволни с изкючение на Фашингтон, табаки (хиени), пудели и прилежащите фенове.
Да, Таджикистан, Туркменистан а след това и Казахстан ще са изключително доволни от всичко което става там.
Както се сещаш камъните за ядене не стават. Бежанците от Афганистан щом стигат до нашата граница, представи си какво е там.
С какво мислиш ще преживяват в Афганистан? Или талибаните ще хвърлят оръжията и ще се захванат със земеделие? Чакай...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #773 -: Януари 31, 2022, 07:03:52 am »
Да, Таджикистан, Туркменистан а след това и Казахстан ще са изключително доволни от всичко което става там.
Както се сещаш камъните за ядене не стават. Бежанците от Афганистан щом стигат до нашата граница, представи си какво е там.
С какво мислиш ще преживяват в Афганистан? Или талибаните ще хвърлят оръжията и ще се захванат със земеделие? Чакай...

От твоят отговор ми дойде нещо друго, на ум. Добре, да кажем че афганистанците бягат от мизерия и търсят по-добър начин на живот. Но който тръгне на това рисковано пътешествие от там, тръгва най-малко с 10-15 хиляди долара в джоба, нали така. Особено ако има семейство и деца!? При това Афганистан нали е разорена от война и там цари глад!? Нали! А ние тука нали сме цъфнали и вързали защо нашите гастарбайтери не могат в просперираща и стабилна България да съберат и една десета от тези пари, а тръгват на запад да си търсят късмета с една торба багаж и 100-200 евро взети на заем! Нали уж сме в развитият свят, а сме по-гладни от афганците  и голяма част от хората са здраво надупени с кредити и ипотеки в Просперираща християнска България. От къде афганеца вади едни дебели пачки въпреки изостаналата си държава, а българина все гладен и надупен ходи и трябва да бачка до гроб за парчето хляб?  Това е въпроса, който ме озадачи!?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: STAR WARS
« Отговор #774 -: Януари 31, 2022, 07:52:30 am »
https://fakti.bg/world/431072-edinstveniat-ruski-samoletonosach-se-zapali
Да и нетрябва  сложен РЕБ за откриването му :):):)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #775 -: Януари 31, 2022, 08:43:36 am »
Американците спряха строителството на най-новия си самолетоносач и той остана погребан на дог, заради изпитанията на ракетите Циркон, които се движат с 11 маха. Тези ракети се оборудват в момента на всеки руски кораб. Само една е достатъчна да извади от строя самолетоносач, дори с конвенционална глава, дори и без взрив, само от кинетичната си енергия.

Представете си какво хабене на пари отиде на вятъра. Руснаците обезсмислиха основната сила на пиратите - американци - флота и най-вече самолетоносачите, защото там беше тяхната сила. САЩ не са сила при водене на сухоземна война, нито имат огнеметни-реактивни систми, артилерията им е повече от скромна в сравнение от руската, същото е положението и с танковете. Те реално нямат абсолютно никакъв шанс на една пълномащабна война с Русия с конвенционални оръжия.

Самолетоносачите не са оръжия за война с велика сила, те са само за война с аборигени.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #776 -: Януари 31, 2022, 08:47:46 am »
От твоят отговор ми дойде нещо друго, на ум. Добре, да кажем че афганистанците бягат от мизерия и търсят по-добър начин на живот. Но който тръгне на това рисковано пътешествие от там, тръгва най-малко с 10-15 хиляди долара в джоба, нали така. Особено ако има семейство и деца!? При това Афганистан нали е разорена от война и там цари глад!? Нали! А ние тука нали сме цъфнали и вързали защо нашите гастарбайтери не могат в просперираща и стабилна България да съберат и една десета от тези пари, а тръгват на запад да си търсят късмета с една торба багаж и 100-200 евро взети на заем! Нали уж сме в развитият свят, а сме по-гладни от афганците  и голяма част от хората са здраво надупени с кредити и ипотеки в Просперираща християнска България. От къде афганеца вади едни дебели пачки въпреки изостаналата си държава, а българина все гладен и надупен ходи и трябва да бачка до гроб за парчето хляб?  Това е въпроса, който ме озадачи!?
Елементарно Уотсън. Би казал Холмс.
Щом бедните авганистанци идват насам с по една бала пари значи някой им ги дава.  Някой който има толкова много, че може да си го позволи. Кои ли е???
Като се огледаш из региона не са кой знае колко много тези дето могат да го направят.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #777 -: Януари 31, 2022, 09:31:35 am »
EDM, остави. Тъпо нещо са това троловете. Каквото и да разправяш, те врещят:
Слава на демократичната партия и Статуята на свободата е нейн идол!

Колко пъти да им се обяснява, че Адмирал Кузнецов е подкаран недоработен в Русия, за да не го секвиститат хохлите.
След някоя година ще излезе в морето с ново поколение двигатели, па ще има за какво да врещят.
Няма? Ще намерят!!!
Аз обаче след 25-та на всеки трол, който пожелае ще пращам по кило вазелин.
Имам търпение.

Колко да им разправяш, че не е в танка това:



а това,



те ще ти разправят за скоростни кутии, Илон Мъск, дизайнерски костюми и Марс през 2026-та.

Въобще тази тема е за космос или поне за над 20 км. Или още по-поне за super-puper високи технологии.
Имайте предвид...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #778 -: Януари 31, 2022, 09:37:34 am »
Бях чел преди 2-3 г. за компютрите в американската армия, още работели с дискети, нямали пари за нови компютри.  :D

Представям си в реални условия какво ще представляват. Руснаците им показаха в Сирия що е туй с една шепа хора да водиш война на няколко фронта и как падат томахавките, като стационарни цели.  :D

Като се има предвид, че в бъдеще нищо хубаво не ги чака в икономически план - Китай ще е безспорен индустриален лидер, много страни ще се откажат от долара, ще се появят криптовалути и алтернативни системи за международни разплащания и така всички инструменти за натиск от страна на американците ще се занулят. Край с тяхното господство и хегемония, сами си го направиха от алчност да владеят вся и всьо, и да доят всеки.

Свиквайте с бъдещето.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #779 -: Януари 31, 2022, 09:37:45 am »
"Китайски сателит е "сграбчил" друг спътник и го изтеглил от нормалната му геосинхронна орбита в "супер-гробищна дрифт орбита".

Оказва се, че Китай има много надеждно космическо оръжие. То може да се доближава да други спътници, да ги шпионира и при необходимост да ги унищожава без да създава космически боклук.

Иновативният апарат е изстрелян през октомври 2021 година, а задачата му е да тества своите технологии. Извън военната сфера, спътникът може да намери приложение по разчистване на космическото пространство на Земята от неработещи сателити."

https://it.dir.bg/tehnologii/kitayski-satelit-sgrabchi-drug-i-go-izvede-izvan-orbita

P.s. Чии ли ще са тия боклуци?