Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 227370 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #780 -: Януари 31, 2022, 10:06:02 am »
Елементарно Уотсън. Би казал Холмс.
Щом бедните авганистанци идват насам с по една бала пари значи някой им ги дава.  Някой който има толкова много, че може да си го позволи. Кои ли е???
Като се огледаш из региона не са кой знае колко много тези дето могат да го направят.

Абе, елементарно, но може и да не е толкова елементарно! Не знам в случая кой са аборигените! Май ние сме по-аборигени и от аборигените! Макар и да се пишем Еуропейци!?
Щото ти кога ще събереш(заработиш) 15 хиляди долара на куп, без да теглиш заем или кредит и без да бъхтиш 20 години!? Точно никога, или пък аз!? Просто мисия невъзможна!? А излиза че, аборигените ги имат за джобни пари!? Те там е заровено мъртвото куче!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #781 -: Януари 31, 2022, 10:31:32 am »

Щото ти кога ще събереш(заработиш) 15 хиляди долара на куп, без да теглиш заем или кредит и без да бъхтиш 20 години!? Точно никога, или пък аз!? Просто мисия невъзможна!? А излиза че, аборигените ги имат за джобни пари!? Те там е заровено мъртвото куче!!!

Ай, ай, ай ....каква беднотия, а уж демокрацията и капитализма щеше да направи хората освен свободни и най-вече богати!  :D

Българските турци, като са се изселвали в Турция са разполагали с пари от порядъка на 20 000 -150 000 лв. На бай Тошево време това бяха от 2 до 10 апартамента. Лоши тез комунисти ей, гледай какви пари имали тогава "бедните хора", а на запад дори по едно жилище са нямали.

Та сегашно време да притежаваш сумата от 15 000 $ не само че не е цифра, а си направо кръгъл бедняк, като се има предвид, че в провинцията едно апартаментче средна ръка струва 120 000 лв. или 80 000 $, а в столицата едно апартаментче струва 500 000 лв. - 300 000 $ :) Тия дето не разполагат най-малко с такава сума  - Пази Боже!
Какво са тия 15 000 $ на цената на едно апартаментче? Само за кенефа няма да стигнат - смятайте, а едно време всеки имаше жилище, къща на село, вила и викат бедни ве, бедни... На ви сега богатство!  :D

И малко статистика:
Към днешна дата в банките в България, българския народ има спестявания от 96 милрд. лв. Това значи 96 000 милиона на население от 6 милиона. Или прави по 15 833,33 лв. на калпак. Т.е. по спестявания всеки един човек има по 15 833 лв.? Това бедност ли му викате?

Бедни сте вие, дето се правите на капиталисти, а работите за една заплатка, защото нямате грам предприемчивост /мързеливи сте и се лутате, не знаете какво да правите, не умеете да рискувате и смятате, дори във форума едно съпротивление не сте запоили от мързел и незнание   :)/, защото чакате някой да ви е работодател, а уж сет капиталисти и демократи.  :D

Ние комунистите имаме пари  ;)  ;D. А парадокса е, че сме се закахърили за вас "капиталистите" на заплатка, вместо да си гледаме рахатлъка и да сме егоисти. Напротив, искаме да няма бедни хора и всеки да живее достойно. Но всичко е от начина на мислене. Ако си искал да станеш багерист и да караш багер или да ходиш да си ратай в Германия, няма как да станеш предприемач и да изкарваш тия 15 000 $ на за 20 г., а на месец. Мои приятели изкарват по 120 000 лв./месечно и не се имат за капиталисти, по-скромно го раздават - през ум не им е минавало да ходят в чужбина или да работят за някого, те, те искат да събират принадената стойност на Карл Маркс.  :D
« Последна редакция: Януари 31, 2022, 11:04:01 am от EDM electronics »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #782 -: Януари 31, 2022, 11:30:29 am »
Ай, ай, ай ....каква беднотия, а уж демокрацията и капитализма щеше да направи хората освен свободни и най-вече богати!  :D

.....и аз това намеквам! Ама да ти кажа честно руската мизерия е по-зле!  ;)


Българските турци, като са се изселвали в Турция са разполагали с пари от порядъка на 20 000 -150 000 лв. На бай Тошево време това бяха от 2 до 10 апартамента. Лоши тез комунисти ей, гледай какви пари имали тогава "бедните хора", а на запад дори по едно жилище са нямали.

Сега в Турция имат, много повече! За това идват в България колкото до продадат имотите си и викат " Благодаря ти Аллах че ме отърва от българската мизерия" И повече не се връщат в България!?  8)
Е има тук таме някой друг неуспял с честен труд човечец, та идва тук да умре с едната пенсийка! Ама останалото народ, не ще и да чуе.......


Та сегашно време да притежаваш сумата от 15 000 $ не само че не е цифра, а си направо кръгъл бедняк, като се има предвид, че в провинцията едно апартаментче средна ръка струва 120 000 лв. или 80 000 $, а в столицата едно апартаментче струва 500 000 лв. - 300 000 $ :) Тия дето не разполагат най-малко с такава сума  - Пази Боже!

Пак ще се повторя! Че това намеквам в предните постове! Ако си чатнал..... Че ужким сме на пъпа на Еуропата, а държавата клоака! С извинение!!! А иначе, много имали в банките!? Имат само имагинерни стойности, реално няма нищо в хазната, за това и заем след заем се тегли. Вече са към 50 милиарда долара!!


Бедни сте вие, дето се правите на капиталисти, а работите за една заплатка, защото нямате грам предприемчивост /мързеливи сте и се лутате, не знаете какво да правите, не умеете да рискувате и смятате, дори във форума едно съпротивление не сте запоили от мързел и незнание   :)/, защото чакате някой да ви е работодател, а уж сет капиталисти и демократи.  :D

Само ще ти кажа че, минах през пътя на българското предприемачество и повече не искам да повтарям! Пък и вече за кога, чакам си пенсийката и толкоз! Нека алчните да драпат, на мен това което имам ми е повече от достатъчно! Не ми трябва повече!?  ;)


Ние комунистите имаме пари  ;)  ;D. А парадокса е, че сме се закахърили за вас "капиталистите" на заплатка, вместо да си гледаме рахатлъка и да сме егоисти. Напротив, искаме да няма бедни хора и всеки да живее достойно. Но всичко е от начина на мислене. Ако си искал да станеш багерист и да караш багер или да ходиш да си ратай в Германия, няма как да станеш предприемач и да изкарваш тия 15 000 $ на за 20 г., а на месец. Мои приятели изкарват по 120 000 лв./месечно и не се имат за капиталисти, по-скромно го раздават - през ум не им е минавало да ходят в чужбина или да работят за някого, те, те искат да събират принадената стойност на Карл Маркс.  :D

Именно, именно, понеже Камуниста живее с мисълта - след мене и Потоп! От там идва злото което мори като чума тази държава и злочест народец.  Да не повтарям стари мисли. :'(

Ама, ти продължавай да драпаш, ич не ми пречиш. За сега това е най-доброто за мен и съм доволен! Заплатка, заплатка, ко да праим, такава е държавата! Ако за децата стане по-добре, Аллах версин!  :D




Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #783 -: Януари 31, 2022, 11:40:04 am »
Приказката приказка отваря. Та се сетих през 1995 година първи братовчед на баща ми дойде на гости хем да види останалите тук роднини, хем да си продаде имотите и земите. Та си спомням думите му, когато го изпращахме на Автогарата. Докато чакахме автобуса да пристигне, бяхме седнали да пием кафе на едно капанче. И от дума на дума го попитах е как му се вижда сега България и думите му бяха- зле, много зле! Когато 1974 година се изселвахме от тук България беше Швейцария на Балканите, а сега като гледам каква е разруха, станала е тоалетната на Европа! Което е много тъжно! Но сами си го направиха! И беше много прав. :(

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #784 -: Февруари 01, 2022, 12:48:12 pm »
Защо Ф-35 е недодялан самолет и не е от 5-то поколение, даже бих казал, за никакъв чеп не става?
Той много прилича на индийския танк, който е разработван 48 г. и до ден днешен е непълноценен и небоеспособен танк, така и Ф-35 е нищо повече от едно хвърчило-плашило.

<a href="https://www.youtube.com/v/N1Xd2sdR5mw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/N1Xd2sdR5mw</a>

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: STAR WARS
« Отговор #785 -: Февруари 01, 2022, 02:38:03 pm »
F-35 има един основен проблем, при скорости над крайсерската върха на крилата му силно се нагряват, и той вече става видим, дори и за долнопробни ракети с инфрачервено насочване.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #786 -: Февруари 01, 2022, 02:40:29 pm »
F-35 има един основен проблем, при скорости над крайсерската върха на крилата му силно се нагряват, и той вече става видим, дори и за долнопробни ракети с инфрачервено насочване.
Като съветската С-200, нали? 8) :D И тоя филм до даваха. Е, не по телевизора.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #787 -: Февруари 01, 2022, 02:46:09 pm »
Не е един, много са основните проблеми, да не говорим за второстепенните. Друг съществен проблем е след минаване над звукова скорост, стелс-боята му се лющи и той става, като огледало за локационните станции. После купища други проблеми от електрониката и  програмирането от индианци.

Обаче juliang нали е пристарстен, щом били произведени в количества било нещо, нищо че е боклук. То ако е гойно, щом е американско става за ядене.
И колите им са същите. Вижте във филмите, като спрат на бензиностанция и бензинджията задължително вдига капака и проверява щеката за маслото и долива с една метална кана огромни количества, като в бездънна яма  ;), да не говорим, че горят повече от руски Зил.

Не съм имал случай моята Лада да ми гори масло или да не пали. С гордост си я карам, не мога да я сравня със старо БМВ, което гори по 1л/100 км масло.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: STAR WARS
« Отговор #788 -: Февруари 01, 2022, 07:30:47 pm »
Не е един, много са основните проблеми, да не говорим за второстепенните. Друг съществен проблем е след минаване над звукова скорост, стелс-боята му се лющи и той става, като огледало за локационните станции. После купища други проблеми от електрониката и  програмирането от индианци.
Да, има случаи в които покритието се лющи. Не е от свръхзвуковите скорости, а е когато самолета трябва да лети през градушка или пясък. Но в такива случаи боята му е последния проблем.
Стелт технологията не е само боя. Учудвам се че трябва да го обяснявам. И без боя самолета е много по-незабележим за радари и ракети от предшествениците си, и това е за сметка на формата му. А формата не зависи от боята.
Топлинните ракети... к'вот са могли са го направили. Не е много, единственото което реално е направено е че опашното оперение излиза много зад двигателя, с което се опитат да "омешат" струята със студен въздух. Не е много ефективно, но ... толкоз без да се правят компромиси с характеристиките на самолета.
И има още много-много изисквания, за да може Ф25 да е в режим "Стелт". Не е стелт в момента в който е на форсаж. Не е стелт в момента в който отвори бомбените си люкове. Не е стелт ако се придвижва с прикачено отвън въоръжение  или допълнителни резервоари. И естествено не е стелт ако е пуснал активния си радар.
Също така в отделни проекции е по-малко или повече стелт. Ако си обърне корема настрани - вече не е толкова незаметен. Ако се изкачва или пикира - отново. Но това е геометрия, от която няма как да се избегне. И всичко това важи в пълна сила за всички стелт самолети.
И още едно нещо, което имам чувството че всички трябва да го знаят. "Стелт" не означава "шапка-невидимка". Това са група мерки, които НАМАЛЯВАТ видимостта на радарите. Не я премахват, само я намаляват. И това не е малко - вместо от 30 км, ще засечеш самолета от 10 км, което намалява времето ти за реакция. И това важи за ВСИЧКИ стелт самолети. Няма такъв, който да е невидим от 1 километър за радар който прихваща обикновени самолети от 100 км.

И колите им са същите. Вижте във филмите, като спрат на бензиностанция и бензинджията задължително вдига капака и проверява щеката за маслото и долива с една метална кана огромни количества, като в бездънна яма  ;), да не говорим, че горят повече от руски Зил.
Значи не гледаш достатъчно руски филми :)

Не съм имал случай моята Лада да ми гори масло или да не пали. С гордост си я карам, не мога да я сравня със старо БМВ, което гори по 1л/100 км масло.  :D
За съжаление кола на 300 000 км няма как да не похапва масълце, при условие че двигателя никога не е отварян. Когато Лада-та ти стане на 300 000 км (сещаш се... на нея километража показва до 99 999, така че трябва да го превъртиш три пъти :) ) ще видиш колко масло гори. На практика за 300 000 ще си направил 2 основни ремонта, но да не го обсъждаме.
За непалене също не мога да се оплача - да, имам го само от 2 години, но също не съм имал случай да не запали от първия оборот. Даже не се налага да дърпам смукача (не че имам де... :) ).
И няма да те питам колко бензин харчи за тия 75 коня дето отдава, или е отдавала преди 20 години.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #789 -: Февруари 01, 2022, 08:18:26 pm »
Eй майка му стара, не разбирате кога си правя бъзик.  :D
Както и да е, така е по-интересно....

Аз не съм специалист по самолети, военна техника и т.н., само от обща култура. Та тия работи за стелта ги знам, кога е и кога не е.

juliang, не си прав за 300 000 км и горенето на маслото. Вземи смени марката.
Имам автомобил, който купих на 1 г. и беше на 300 000 км. Сега е на няма 400 000 км за каране от 5 г. от мен. Не да гори, грам масло не гори. Ползвам Касторл-Голд-Синтетик оригинално немско, не турско купено от България. Маслото струва 73 лв. и издържа 20 000 км.

Ако не вярваш, хващам бас по едно старо БМВ, да ти взема БМВ-то.  :D

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #790 -: Февруари 01, 2022, 10:20:31 pm »
Ползвам Касторл-Голд-Синтетик оригинално немско, не турско купено от България. Маслото струва 73 лв. и издържа 20 000 км.


Никога, повече Кастрол! Ако ще пред мен от да го правят по оригинална рецепта!
Напатих се от това масло. На 7000 км и смени звука на мотора. Хем в автосервиз ми сменяха маслото с гаранция че е оригинал немско. Сега си поръчах Wolf да видим какво ще излезе от директен вносител, уж. Имало баркод с който в сървъра на самият производител или директен вносител проверяваш дали е оригинално. Този път сам ще го сменям, че нещо автосервизите бая заалчняха и ...........
Най бях доволен от едно руско масло със нано частици, ама пустите му европейци наложиха ембарго и вече не го внасят. Нямаше износване.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #791 -: Февруари 01, 2022, 10:31:30 pm »
Plcsoft
На мен колата ми изгори от София до Франкфурт 4 литра масло там за около още 2000 км. Още 4  и маслото което бяхме взели за резерва в една туба от минерална вода свърши. Влязохме в един "Реал" и купихме едно доста евтино марка на Реал. И познай. В следващите около 6+7 хиляди километра нивото на маслото не помръдна от средата на пръчката.
Абе "БРБ" сме 

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #792 -: Февруари 02, 2022, 06:09:01 am »
Plcsoft
На мен колата ми изгори от София до Франкфурт 4 литра масло там за около още 2000 км. Още 4  и маслото което бяхме взели за резерва в една туба от минерална вода свърши. Влязохме в един "Реал" и купихме едно доста евтино марка на Реал. И познай. В следващите около 6+7 хиляди километра нивото на маслото не помръдна от средата на пръчката.
Абе "БРБ" сме

При мен не харчи маслото, не съм доливал обаче на ниски обороти взе да се чува леко чукане от клапаните. Ходих при един познат, мери вискозитета и се оказа, че вискозитета на маслото е под нормата. Вика - много изтъняло! Няма и 7000км изминати с това масло. А иначе ме обрулиха 120лв и уж гарантирано било внос от немско! Грънци, немско! Кой знае в кое мазе или гараж е наливано.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #793 -: Февруари 02, 2022, 07:51:14 pm »
Дялали с теслата, дялали с брадвата, малко ушанки, малко самогон, малко скъсана ватенка, червени петолъчки и накрая се получило ето това, та да им завиждат:  :D

Разстоянието от световния милитаристичен окупатор /окупирал и България с 4 военни бази/ вече е поне 20 г. преднина за СССР.  :D

<a href="https://www.youtube.com/v/y4BGuwwwqHA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/y4BGuwwwqHA</a>

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: STAR WARS
« Отговор #794 -: Февруари 02, 2022, 09:23:22 pm »
Да си припомним едновремешните комунистически мурафети.

<a href="https://www.youtube.com/v/xHvGAIgx9ps" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/xHvGAIgx9ps</a>





« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 09:55:42 pm от plcsoft »