Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 583968 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #135 -: Март 24, 2020, 09:14:23 pm »
Юлияне не е съвсем така вируса е живо същество това че ме се размножава самостоятелно не значи че не е жив. Вируса умира, примерно от топлина. Освен това този вирус има рецептори бодлите му. Със тях се ориентира дали е уцелил подходяща клетка през тях и я атакува. През точно тия бодли - рецептори му въздейства Хинина и го унищожава. Освен хинина и още доста други вещества. Включително и фитонцидите на чесъна.  Чесъна не привлича вируса молекулите които се разнасят из въздуха и миришат като срещнат вирус той ги абсорбира и умират. Точно по същият начин действат и дезинфектантите.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #136 -: Март 24, 2020, 09:15:41 pm »
juliang значи според теб дезинфекцията, миенето на ръце, препоръката често да се пие вода са направо излишни неща. Вирусът е живо същество, но неговата храна е само ДНК на клетка  и клетъчна обвивка (мембрана), извън клетката може да го убиеш в клетката също може, но заедно с това може да убиеш и клетката, и затова е много трудно да се намери подходящо лекарство, което би деактивирало вируса при все че клетката си остава здрава. Специално за този вирус заразяването става изключително през дихателните пътищи, в стомаха този вирус умира и няма как да действа затова се препоръчва да се пият на често течности, за да отмива устната кухина и случайно попаднали там вируси да не стигат до дихателната система.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #137 -: Март 24, 2020, 09:24:50 pm »
И още нещо Радико:
Отговори си на въпроса, ама съм сигурен няма да можеш, защото правилното мислене не ти е силна страна, защо Италия прие медицинска помощ само от бивши комунистически страни: Русия, Китай, Куба, а няма нито една от ЕС или САЩ дори да са си направили устата за помощ?
Вече няколко човека италианци са закарани да се лекуват в немски болници. Германия е изпратила 300 дихателни апарата и около един милион маски.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #138 -: Март 24, 2020, 09:32:18 pm »
А някой ще коментира ли връзката с 5G технологията?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #139 -: Март 24, 2020, 09:40:20 pm »
Макс не се връзвай на тези глупости. 5G се различава от 4G само по честотата. Тя ползва честота от 2,5 GHz А това е честотата на домашните безжични рутери. Ти нямаш ли рутер там в Испания.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #140 -: Март 24, 2020, 09:57:43 pm »
Не се връзвам на нищо, ама и не съм много съгласен с тебе. Защо тогава в Италия изключиха тези антени. Тихомълком. Има доста инфо, друг въпрос е колко е вярно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 724
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #141 -: Март 24, 2020, 10:01:52 pm »
Как през 1919г. едно селско семейство се спасява от смъртоносния Испански грип с продукт от кухнята си. (Истинска история)

През 1919г. умират 40 милиона души от грип, така нареченият испански грип. Един лекар посетил много селяни за да види дали може да им помогне в борбата с грипа.
Много от селяните и техните семейства се били заразили с грипа и много от тях починали.

Лекарят обаче се натъкнал на един селски стопанин, чието семейство било абсолютно здраво никои не се бил заразил от болестта.
Лекарят попитал стопанина какво прави по различно от другите хора, та никой не се е заразил.
Жената на селянина отговорила, че само слагала една глава обелен лук в купичка и ги поставяла във всички стаи на къщата.
Мислите на лекаря били, че евентуално това може да е било лечебното средство което ги е предпазило. Попитал стопанката дали ще му даде една от тези глави лук. Когато я погледнал под микроскопа намерил грипните вируси вътре. Най- вероятно лукът е абсорбирал всички причинители и помогнал това семейството да остане здраво.

Грипът се причинява от вируси, значи е възможно лука да ги обезврежда като ги улавя.
Друг човек разказва много интересна история с лук от личен опит. Той разказва когато имал възпаление на белите дробове и е се е чувствал много болен. На базата на моите познания за лука от преди, взех глава лук и отрязах двата края на една глава лук, поставих я в една празна чаша и я сложих близо го мен цялата нощ. На сутринта започнах да се чувствам по-добре, а лука беше почернял.
Когато се почувствам не добре аз използвам от години следното: Вземам една глава лук разрязвам я на две и поставям половинките на стъпалата си и обувам чорапи и на сутринта се събуждам здрав. Когато бяхме деца майка ни правеше сок от лук и лучена супа при настинка. А при възпаление и болки в ушите, нарязваше лук на ситно, опакован в марля и поставяше компрес в ухото.
Когато имаме проблеми със стомаха, често не знаем на какво се дължи това и се питаме: Дали не беше от лука? Затова не яжте престоял повече от ден обелен лук.
Когато има хранително отравяне на повече хора и се обяви като зараза, служителите питат първо имало ли е в храната лук и изследват произхода му. Много голяма вероятност има лука да е причината.
Важно за домакините: Обеленият пресен Лук е много силен магнит за бактериите, затова не оставяйте нарязан лук в хладилника за готвене. Дори само за една нощ лука става силно отровен понеже абсорбира отровните бактерии.Аз го употребявам за дезинфекция на хладилника.
Източник: Тайната на лука

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #142 -: Март 24, 2020, 10:32:32 pm »
Витане въобше не отричам ддйствието на лука. Обаче тази статия е написана така детински наивно, че ще откаже повече хора отколкото ще спечели. Е след малко или утре ще видиш Юлиан какво ще напише като резюме. Иначе относно лука: преди година година и половина нашумя статия " при това сериозна" за британски учени които бяха решили да проверят рецепти за лекарства от рицарски времена. Конкретно смес от пастирани лук чесън и телешки черен дроб. Оказало се че тази смес мори бактерии устойчиви на почти всички познати антибиотици при това ги унищожава на 100%
 Инхалация му е майката от където е влязъл вируса от там трябва да почнеш да го трепеш.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 712
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #143 -: Март 24, 2020, 10:54:28 pm »

Когато я погледнал под микроскопа намерил грипните вируси вътре. Най- вероятно лукът е абсорбирал всички причинители  ;D ;D  ;D

Той тоя микроскоп през 2019 г. ще е бил или с две лупи от бирено шише или на Райф. Аз вярвам, че ги е видял тия вируси и веднага ги е разпознал.  :D
А за абсорбирането: той лука е като магнит за вируси - от 10 м ги засмуква с вакуум, тъй както Интернет за откачалки.  ;D

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Анти корона вирус
« Отговор #144 -: Март 24, 2020, 10:55:02 pm »
макс1962, ако искате да се запознаете по-подробно, изгледайте това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=wxTtYudIk2U (включете субтитрите)
Не касае вируси, но е възможно да си извлечете отговори на някои въпроси..
Засяга се науката "магнитобиология". Оттогава си търся "карбонилно желязо"


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #145 -: Март 24, 2020, 11:15:37 pm »
Mind за какво ти е това карбонилно желязо. Това не беше ли някакво лекарство против анемия. Ако е това което си мисля не е добра идея да го ползваш без лекар.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #146 -: Март 25, 2020, 07:24:09 am »
Как през 1919г. едно селско семейство се спасява от смъртоносния Испански грип с продукт от кухнята си. (Истинска история)

През 1919г. умират 40 милиона души от грип, така нареченият испански грип. Един лекар посетил много селяни за да види дали може да им помогне в борбата с грипа.
Много от селяните и техните семейства се били заразили с грипа и много от тях починали.

Лекарят обаче се натъкнал на един селски стопанин, чието семейство било абсолютно здраво никои не се бил заразил от болестта.
Лекарят попитал стопанина какво прави по различно от другите хора, та никой не се е заразил.
Жената на селянина отговорила, че само слагала една глава обелен лук в купичка и ги поставяла във всички стаи на къщата.
Мислите на лекаря били, че евентуално това може да е било лечебното средство което ги е предпазило. Попитал стопанката дали ще му даде една от тези глави лук. Когато я погледнал под микроскопа намерил грипните вируси вътре. Най- вероятно лукът е абсорбирал всички причинители и помогнал това семейството да остане здраво.

Грипът се причинява от вируси, значи е възможно лука да ги обезврежда като ги улавя.
Друг човек разказва много интересна история с лук от личен опит. Той разказва когато имал възпаление на белите дробове и е се е чувствал много болен. На базата на моите познания за лука от преди, взех глава лук и отрязах двата края на една глава лук, поставих я в една празна чаша и я сложих близо го мен цялата нощ. На сутринта започнах да се чувствам по-добре, а лука беше почернял.
Когато се почувствам не добре аз използвам от години следното: Вземам една глава лук разрязвам я на две и поставям половинките на стъпалата си и обувам чорапи и на сутринта се събуждам здрав. Когато бяхме деца майка ни правеше сок от лук и лучена супа при настинка. А при възпаление и болки в ушите, нарязваше лук на ситно, опакован в марля и поставяше компрес в ухото.
Когато имаме проблеми със стомаха, често не знаем на какво се дължи това и се питаме: Дали не беше от лука? Затова не яжте престоял повече от ден обелен лук.
Когато има хранително отравяне на повече хора и се обяви като зараза, служителите питат първо имало ли е в храната лук и изследват произхода му. Много голяма вероятност има лука да е причината.
Важно за домакините: Обеленият пресен Лук е много силен магнит за бактериите, затова не оставяйте нарязан лук в хладилника за готвене. Дори само за една нощ лука става силно отровен понеже абсорбира отровните бактерии.Аз го употребявам за дезинфекция на хладилника.
Източник: Тайната на лука

Напълно възможно е, да е това! Жена ми, примерно от 5-6 години събира всяка есен водорасли от морето и ги суши, след това ги слага в платнени торбички и поставя във стаите! За сега има много добър ефект защото за тези години никой от нас не се разболявал сериозно. Обяснението е че водораслите съдържат йод и постоянно го излъчват което намалява вероятността от разпространението на болести в помещенията. Не казвам че, на 100% е това, но определено помага! Това е от личен опит! 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #147 -: Март 25, 2020, 07:45:23 am »
Цитат
Обяснението е че водораслите съдържат йод и постоянно го излъчват 
Това обяснение звучи съвсем реалистично за разлика от оня пасквил дето го видях и на няколко места във фейсбука, че лука изсмуквал от въздуха вирусите. Иначе това за водораслите ми хареса ще го запомня. Едно голямо БЛАГОДАРЯ от мен.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 507
Re: Анти корона вирус
« Отговор #148 -: Март 25, 2020, 09:00:28 am »
1. Ще ви разочаровам - вируса не се вижда под оптичен микроскоп. Дължината на вълната на видимата светлина е между 400 и 800 нанометра, а размера на вируса е около 100 нанометра. Така че колкото и да са се напъвали през 1920-та година, не са можели да го видят. Физически не е възможно да се е случило.
2. Вируса не може да се движи сам. Вируса не може да се размножава сам. Той не се храни, защото няма нужда от това. В него не протичат никакви изменения, деления, химически реакции. Не знам какво ви кара да наричате вируса "жив". В него има едно парче ДНК, което като попадне в клетка, използва нейната система за копиране на ДНК и размножаване. Клетката не знае че това парче е чуждо, и просто го копира. След това двете получени парчета пак влизат в ксерокса и стават 4. И това продъжава докато в клетката просто не останат ресурси за копиране или не й се задейства системата за самоунищожение, или не я унищожи имунната система на организма. Но това че клетката е унищожена не оначава че вирусите които е изработила са изчезнали. Те продължават да се търкалят на мястото на трупа на клетката.
3. Вируса няма рецептори. Той не усеща нищо. Клетката решава че вируса е подходящ и тя осъществява контакт с него. Защо - идея си нямам, не съм вирусолог.

Отново ще го повторя - не можете да "морите" и "трепете" вируса - той не е жив. Да, сапуна и алкохола го разпадат, едва ли не чисто механично го разглобяват, разтварят го химически ако щете.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 724
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #149 -: Март 25, 2020, 09:09:04 am »
Да бе, текста 1:1 за лука е глупав, както и мястото от което е донесен: ФейсФук.
И на мен веднага за вируса и микроскопа ми светна, че е невъзможно,
трябваше да редактирам оригинала, но продължих да чета нататък и забравих.....

Все пак има логика в нещата. Лукът определено може да се използва за дезинфекция. За хладилник пък съм убеден.