Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 737728 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2265 -: Ноември 19, 2021, 02:21:50 pm »
Светльо вече не отговаря. Свърши тя. Чиста случайност, че сме попаднали на партида тестове, които не дават положителни резултати на папая, машинно масло, редбул... Останалите ви разсъждения са безсмислени. Не можеш да вкарваш грип в такива безумни рамки. Вкараш ли го е същото като да сложиш платна на колата си вместо ДВГ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2266 -: Ноември 19, 2021, 02:32:23 pm »
... Разликата в смърнтността от грип и ковид е едва 0.01% на 100к в повече за ковид .
0.01% е 1 на 10 000. Или 1 000 на 10 милиона. Или 500 човека на 5 милионното население на България. Ако смяташ, че дори директно от Ковид, без да смятаме починалите от усложнения на заболяванията си вследствие Ковид, са само 500 човека годишно в повече отколкото от грип, мисля че и с теб няма смисъл да споря.
По тая логика и от грип няма умрели - те умират я от пневмония, я от спиране на сърцето или отказ на някой орган, не директно от грип-а...

По отношение на мерките и тяхната логика един въпрос - Как така в момента се поставят ваксини на хора без значение тяхното здравословно състояние и на мига получават сертификат даващ им правото да ходят и правят каквото си искат? Как така ваксиниран с еднодозова ваксина получава сертификат на мига? Коя е тази ваксина която създава имунитет за секунди? Изобщо какво се цели с тези мерки, ограничаване на самото заболяване или нещо друго?

ОК, да си говорим реално: Това че си ваксиниран като таралеж също не дава никаква гаранция, че няма да се нацелуваш и напрегръщаш в чакалнята на аерогарата с някой вирусоносител, и точно 5 минути след това ще седнеш в самолет с още 400 пътници. Това че имаш отрицателен тест от вчера не означава че нощеска не си бил в дискотека и не си обменял пръскки слюнка и не си пил от едно шише с някой дет носи вируса, и на следващия ден отиваш на работа като продавач във Кауфланд-а, където ще накихаш и накашляш всички продукти по щандовете, или ще дъхнеш на около 500 човека докато им прибираш парите на касата...
Ясно е, че държавата се опитва да стимулира хората да се ваксинират. Няма друг начин - простотията с раздаването на смарт часовници няма да повиши новото на ваксинация. Гърция даваше по 100 евро на ваксиниран - не се получи.
Трябва нещо да се прави, щото хората просто са некомпетентни, а положението изобщо не е розово. Затова ти дават един вид стимул, че си проявил отговорно поведение. Да, медицински не си гарантиран 1 час след ваксинацията, но си показал желание. Затова ти даваме малък бонус - ходи в продължение на 15 дена да заразяваш на спокойствие. По-добре е отколкото да ходиш месеци и години изобщо неваксиниран. Статистически е по-изгодно.
Като те хванат с превишена скорост що ти дават намаление на глобата ако я платиш веднага? По-малко виновен ли си ако я платиш веднага? Що ти дават отстъпка от данъците као ги платиш навреме - имота ти е станал по-малък или по-евтин ли? Това е инструмента с който държавата разполага за да насърчи вкасинацията. Това е моркова. Другото е тоягата... надявам се да не стига до нея.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2267 -: Ноември 19, 2021, 02:57:54 pm »
Ето го тъпото просто обяснение отговорено на всичките ви въпроси https://www.youtube.com/watch?v=RmSHsCKE3zo

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2268 -: Ноември 19, 2021, 03:17:38 pm »
И искам да ви обърна внимание на едно нещо, и да чуя вашето мнение...
Защо заболелите от една седмица НАМАЛЯВАТ? С'я Светьло и Радико ще кажат че данните са криви, но ако допуснем че отразяват донякъде истината... защо има пикове и спадове? На какво се дължи намаляването на заболеваемостта и смъртността? Какво направихме, или какво направи властта, че бройките да тръгнат надолу?
Ми изборите минаха затова, много просто е да се сетиш, ма на теб май ти е трудно. То това даже го писах малко по напред, даже писах че няма да има локдаун и ти да видиш така стана ма не щот съм ясновидец това са прости неща и елементарна логика.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2269 -: Ноември 19, 2021, 03:54:47 pm »
Ми изборите минаха затова, много просто е да се сетиш, ма на теб май ти е трудно. То това даже го писах малко по напред, даже писах че няма да има локдаун и ти да видиш така стана ма не щот съм ясновидец това са прости неща и елементарна логика.
Какво общо имат изборите с броя заболели? А с броя починали? И няма локдаун?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2270 -: Ноември 19, 2021, 03:59:33 pm »
Радев трябваше да се хареса на нашите европейски и американски приятели за да го преизберат, ако разчита на нас 30% българи ще гризне дръвцето. Мисля, че не е много трудно да се сетиш, без демонстративно да задаваш отговори, за да ни правиш на идиоти!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2271 -: Ноември 19, 2021, 05:07:36 pm »
Какво общо имат изборите с броя заболели? А с броя починали? И няма локдаун?
Как какво общо бе???
Сериозно ли не схващаш общото???
Или се правиш на ударен???
Ми много ясно, че обшото са политиците.  И двете неша се ръководят от политици и обслужват интереси на политици. Тива е все едно да кажеш какво общо има между фар и седалка. Между фар на кола и седалка на кола. Мслко тъпо звучиш.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2272 -: Ноември 19, 2021, 05:23:57 pm »
Как какво общо бе???
Сериозно ли не схващаш общото???
Или се правиш на ударен???
Ми много ясно, че обшото са политиците.  И двете неша се ръководят от политици и обслужват интереси на политици. Тива е все едно да кажеш какво общо има между фар и седалка. Между фар на кола и седалка на кола. Мслко тъпо звучиш.
Тоест политиците определят броя заразени и броя починали? Нали се сещаш как звучи...
Да, разбирам ако ми беше казал, че точно един ден след като Светльо даде линк към този документ:
За да не бъда голословен, ето ви една официална достоверна информация за смъртността от ваксините. Ма толкова достоверна, че направо достойно верна!!! ;D ;D ;D
https://data.egov.bg/organisation/datasets/resourceView/e6a72183-28e0-486a-b4e4-b5db8b60a900?page=2
и днес документа вече го няма - тогава мога да приема че има някаква намеса на властта ... :) Да, документа наистина вече е празен. И това вече е достойно за някаква теория на конспирациите.
Но да ми казваш че политиците пипат бройката починали и заразени - това няма как да го повярвам :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2273 -: Ноември 19, 2021, 05:34:09 pm »
Тоест политиците определят броя заразени и броя починали? Нали се сещаш как звучи...
Да, разбирам ако ми беше казал, че точно един ден след като Светльо даде линк към този документ:и днес документа вече го няма - тогава мога да приема че има някаква намеса на властта ... :) Да, документа наистина вече е празен. И това вече е достойно за някаква теория на конспирациите.
Но да ми казваш че политиците пипат бройката починали и заразени - това няма как да го повярвам :)
Не те и карам.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2274 -: Ноември 19, 2021, 05:36:23 pm »
С тази пландемия се работи с толкова малки цифри, че не ме интересуват. Изгодата винаги е за сатанистите. Големите цифри от мъртви и осакатени от ваксата няма да се види никога.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2275 -: Ноември 19, 2021, 06:00:38 pm »
Какво общо имат изборите с броя заболели? А с броя починали? И няма локдаун?
Какво общо ли, ми така се пречи на партийната агитация не могат да се събират големи групи хора. Мнооооого сложно да се сетиш няма що, ма като гледам скоро ще има нови избори щот Кирчо и Кокорчо имат акъл колкото Слави. Та историята с пандемията пак ще се повтори, разбира се съвсем случайно. Щот те политиците едни безупречно честни и чисти хора бре направо светци, трябва християнската църква да ги канонизира и да им се кланяме.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2276 -: Ноември 19, 2021, 06:06:49 pm »
При нас в завода дават по 250лв в брой, ако се ваксинираш. И ваксината е безплатна. Но активността беше много слаба. Предимно се ваксинираха обикновените работници и тези дето са набълбукани с кредити. Но и така процента на ваксинираните не надхвърля 30% общо за целият персонал. Интересното е, че никой от администрацията и инженерният персонал не се ваксинира! Явно това е ваксина за най-алчните и гладни човечета! :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2277 -: Ноември 19, 2021, 06:42:25 pm »
Какво общо ли, ми така се пречи на партийната агитация не могат да се събират големи групи хора.
Тези, дето ходят на предизборни събрания са толкова "подковани" че с и без такова мероприятие са сигурни гласове. А да ме убедиш, че присъствието на някакъв митинг ще промени отношението ти към дадена партия... това би могло да се случи само ако Слави направи още един концерт на Орлов мост... Но за съжаление нито Б.Б. нито Нинова няма да могат да излезнат и да пеят пред симпатизантите си :) Т.е. теоретическ ие възможн0, но резултата ще е негативен откъм бройки гласували :)
Лично за мен, а надявам се за всеки човек, от който зависи бъдещето на България такива показни мероприятия са пародия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2278 -: Ноември 19, 2021, 06:45:46 pm »
Тоест политиците определят броя заразени и броя починали? Нали се сещаш как звучи...
Да, разбирам ако ми беше казал, че точно един ден след като Светльо даде линк към този документ:и днес документа вече го няма - тогава мога да приема че има някаква намеса на властта ... :) Да, документа наистина вече е празен. И това вече е достойно за някаква теория на конспирациите.
Но да ми казваш че политиците пипат бройката починали и заразени - това няма как да го повярвам :)
Не знам как ти звучи въпреки, че се досещам обаче да ти кажа на мен въобще не ми звучи. На мен това ми се вижда....
Щото съм го виждал с очите си. Писал съм го вече тук. С опите си съм го видял. Как се взимат пари за да бъдат сложени хора под карантина. Кора които са напълно здрави и ги записват като болни тествани всички екстри. И въобще не те карам да ми повярваш ако желаеш да провериш тези факти въобше не е трудно да стигнеш до такива. Въороса е че ти предпочиташ да Вярваш а не да търсиш истината. Ама това си е твой избор. Аз не се паля като Светльо.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2279 -: Ноември 19, 2021, 06:58:41 pm »
Майдан в Австрия. Утре голям митинг против заключването (локдаун му викат политиците).
Армията и полицията казали, че вземат страната на хората...
-
<a href="https://www.youtube.com/v/0npvdy4OReQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/0npvdy4OReQ</a>
Ще видим утре какво ще е.