Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 738548 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #555 -: Май 11, 2020, 03:01:04 am »
Не. Капитализмът свърши в момента, в който се разбра, че печатането на нови долари не носи никаква полза за САЩ.
VITAN, ами така кажете още от самото начало за да е ясно че виждате проблема грешно. С това си изказване вие ясно показвате че си нямате на представа какво е капитализъм, тъй като капитализма няма абсолютно нищо общо със  печатането на долари ( или каквито и да са валути )или дългове. Ако беше така то Венесуела сега е най-капиталистическата държава в света, вижте какво печатане има там, да не говорим за печатницата на Зимбабве преди години, визирайки вашата логика, тях явно няма кой да ги мине по капитализъм :).  Напротив, точно обратното, при капитализма монетна единица която няма подплатеност в реалната икономическа система не може да съществува (поне дългосрочно), и точно ако такава съществува дългосрочно, както е в момента с долара или еврото или която и да е друга плаваща валута, това ви показва че нямате капитализъм. Точно и затова САЩ, бяха принудени от Франция, Германия, Англия и Италия да премахнат златния стандарт през 1971 година (като тези страни изискваха златото а връщаха напечатаните и без златно покритие долари), точно защото системата която САЩ развиха след втората световна война няма общо с капитализма, а по скоро със национал-социализма прикрит под името "капитализъм", понеже ако имаше те и до сега щяха да бъдат на златния стандарт.

Този е авторът на книгата за национализацията на рублата (че и те все още са колония).
Рублата си е национализирана още от самото си създаване, нали е създадена от руската нация, то и няма как да бъде по друг начин, проблема е че както вече посочих че не е подплатена с нищо. Единствения начин на руснаците да бъдат абсолютно независими е да подплатят рублата със злато ( като предполагам че в един момент може и да го направят ), но тогава това ще трябва се наложат тежки реформаторски мерки за да има ефективност в икономиката или както се казва по друг начин капитализъм, понеже с подплатена рубла те няма да могат да си я девалвират както правят непрестанно сега. Явно, въпреки големите речи на Путин още не му стиска да въведе златен стандарт и да покаже на Запада как се прави капитализъм в Руски стил.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #556 -: Май 11, 2020, 08:13:12 am »
Прочетох ти свободното съчинение "по диагонал", но за да му отговоря подобаващо:
1. Трябва да виждам, че има кой да схване.
2. Да имам желание да си изгубя 1/2 час.
3. Да нагазя обстойно в политика, което не е целта на форума.

Накратко:
1. Противоречиш на основателя на полит-икономията Адам Смит. Но къде е той, къде си ти?!
2. Ако капитализмът бил умрял началото на 20 век (или каквото там писа) - то от тогава до сега в САЩ и ЕС какво беше?
Комунизъм, социализъм, феодализъм, робовладелчество, родовоплеменен строй??
3. Руснаците са във валутен борд като нас. За да пуснат още рубли, трябва да изнесат на Запад стоки и суровини и от Запада да им нарисуват някакви хартийки. Трябваше на 22.04.2020 да има референдум, с който руското законодателство да се постави над международното, с което да почне национализацията на Руската Централна Банка (която е руска на думи), но коронобесието забави това.

Ако видя пак, че нищо не си вдянал, няма да си губя времето да ти отговарям!

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Анти корона вирус
« Отговор #557 -: Май 11, 2020, 11:43:57 am »
Колеги, ето в нормалните държави как населението воюва за правата си:
https://www.youtube.com/watch?v=dagJqcoc-n8
Ама същото е и в други градове в Европа!
А какво правим ние? И защо ли оставаме "задния двор на Европа"?
А, сега неволно чувам от телевизията за короната и циганската махала в Ямбол.
Колко ли смърти случая има в циганските махали в София?...

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Анти корона вирус
« Отговор #558 -: Май 11, 2020, 05:52:41 pm »
Един от отговорите, защо в Италия има толкова много жертви на короната:
Итальянские врачи: Ковид превратился в обычный ГРИПП!!
https://www.youtube.com/watch?v=1IcnbllWwXc


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #559 -: Май 11, 2020, 07:09:09 pm »
Дайджест. За Мартин Карбовски. No mercy >
--
<a href="https://www.youtube.com/v/q6soT0MrHrc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/q6soT0MrHrc</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #560 -: Май 11, 2020, 07:28:56 pm »
Пламен Пасков явно чете нашият форум  :D 8) :D

Приемам го като говорител на патриотите (не патрЕотите).
Явно има много вътрешна информация. И вероятно му я свеждат - не може човек да събере всичко в много области. Толкова надълбоко.

Обаче защо споменава Тесла, като част бъдещето на енергетиката?!

Ето какво съм писал едно време: https://mazeto.net/index.php/topic,3058.msg17590.html#msg17590
т.е.: На какво е откривател Тесла.
Малко хора са чели Тесла повече от мен (справки линка). И въпреки това недоумявам.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #561 -: Май 11, 2020, 08:26:49 pm »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #562 -: Май 11, 2020, 10:15:32 pm »
Понеже тук има една групичка от антиконспиролози, които отричат най-общо казано съществуването на Дийп Стейт, е добре да се запознаят с един световно известен руски учен Андрей Фурсов - социолог, футуролог, публицист, историк /знае цялата световна история не на молекулярно ниво, а на ниво прана, етер и оргон/, преподаватл в елитни американски и руски университети, не е политик, не е комунист, не е екстремист - просто голям учен, от когото си сверяват часовника много политолози и социолози, от време на време и аз моя, та ТОЙ ДА ВИ ГОВОРИ за най-общо казано конспирацията - има ли я или не.

Има издадени много книги, но аз гледам лекциите му за по-евтино.  ;)
Най-общо казано от него по въпроса за Диип Стейт е, че такова общество има в действителност, но все още не е овладяло световната власт, прави обаче всичко възможно това да стане.

Ето една образователна лекция на тази тематика "50-те фамилии, които управляват света":
<a href="https://www.youtube.com/v/TPEx1vRgTSI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/TPEx1vRgTSI</a>


Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Анти корона вирус
« Отговор #563 -: Май 12, 2020, 12:40:03 am »
Прочетох ти свободното съчинение "по диагонал", но за да му отговоря подобаващо:
Първото нещо в една дискусия е да се разбере гледната точка на опонента, и вие най-малко и това не разбирате, да не говорим изобщо за излагане на смислен контра аргумент.

Накратко:
1. Противоречиш на основателя на полит-икономията Адам Смит. Но къде е той, къде си ти?!
2. Ако капитализмът бил умрял началото на 20 век (или каквото там писа) - то от тогава до сега в САЩ и ЕС какво беше?
Комунизъм, социализъм, феодализъм, робовладелчество, родовоплеменен строй??
3. Руснаците са във валутен борд като нас. За да пуснат още рубли, трябва да изнесат на Запад стоки и суровини и от Запада да им нарисуват някакви хартийки. Трябваше на 22.04.2020 да има референдум, с който руското законодателство да се постави над международното, с което да почне национализацията на Руската Централна Банка (която е руска на думи), но коронобесието забави това.
На първите два въпроса съм ви отговорил но като както четете по диагонал няма да разберете нищо, макар че виждайки какви небивалици пишете, даже и да не четете по диагонал (за ваше съжаление) не мисля че ще разберете нещата, най-вече понеже ви липсват основни разбирания.

На третия обаче ми кажете, щом като пишете "Руснаците са във валутен борд като нас", към коя основна международна валута е фиксирана рублата (предполагам че знаете че лева е към еврото), не е към еврото, не е към долара, не е към паунда или към швейцарския франк, коя е тази незнайна валута. Понеже ако не знаете валутния борд изисква фиксиране спрямо нещо, дали ще бъде друга плаваща валута или килограм злато или килограм сребро, трябва да има тази фиксираност иначе няма валутен борд. Или може би имате в предвид че рублата е фиксирана към рублата  ;D и така съм напълно съгласен.

На третия обаче ми кажете, щтом като пишете "Руснаците са във валутен борд като нас", към коя основна междунаронда валута е фиксирана рублата (предполагам че знаете че лева е към еврото), не е към еврото, не е към долара, не е към паунда или към швейцарския франк, та кажете коя е тази незнайна валута? Понеже ако не знаете валутния борд изисква фиксиране спрямо нещо, дали ще бъде друга плаваща валута или килограм злато или килограм сребро, трябва да има тази фиксираност иначе няма валутен борд, или може би имате в предвид че рублата е фиксирана към рублата  ;D и така съм напълно съгласен, но за ваше съжаление това не прави валутен борд.

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 103
Re: Анти корона вирус
« Отговор #564 -: Май 12, 2020, 01:04:38 am »
Холера, испански грип и чума и те са на конспиративна основа... Гледах някой беше пуснал по-рано едно видео за президента на Танзания - Магуфули. Ами информирайте се малко, излязал тоз ветеринар да ви разправя глупости (може би не са глупусти, но една малка част от целия пъзел) и всички съгласни... Информирайте СЕ!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #565 -: Май 12, 2020, 08:25:49 am »
@epwpixieq-1 - намирам те за безнадежден на тема логика и разбиране на околният свят. Мотото ти е: светът е това, което аз мисля, че е. Да, ама не. Чети си, няма да се занимавам.

Национализация рубля — путь к свободе России, Автор: Стариков Николай

http://mk-lib.net/?target=showbook&genre=nonf_publicism&id=626

Бутон: Читать онлайн

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #566 -: Май 12, 2020, 08:27:51 am »
Цитат
На третия обаче ми кажете, щом като пишете "Руснаците са във валутен борд като нас", към коя основна международна валута е фиксирана рублата   
Не очаквай отговор. Той Витан тази дебилистична глупост я пише поне за втори път. И аз му зададох същият въпрос, не успя да даде смислен отговор. Изглежда, че нещата са малко като във вица за Гарабед дето спечелил Волга от лотарията.
Та вярно е че Русия е във валутен борд но с някой мънички уточнения. Значи първо не Русия е във борд а руснаците. И второ не е точно "борд" ами е концлагер. Те със "борда" наричат огрсдата на лагера.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #567 -: Май 12, 2020, 08:36:10 am »
Много сте бдителни. Като кучета в концлагер.
Но няма да препрочитам пак книгата и да се ровя часове в интернет, защото до колкото се сещам процените се измениха.
Съжалявам, няма да ви подаря тоя труд.
Показах ви плевнята, търсете си вратата...

Темата приключена. Който иска да вярва, който не - да си прави гаргара...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #568 -: Май 12, 2020, 01:12:53 pm »
И второ не е точно "борд" ами е концлагер.
Радико, ходил ли си на Черноморието, Гърция, Турция, Кипър, Италия, Испания по курортите, островите, да видиш колко много концлагеристи има и колко имоти са накупили покрай крайбрежието? Не ми отговаряй, не си, ти си по гастарбайтлъка, не си по купона.  :D

Аз съм виждал по тия места толкова "концлагеристи" и странно обитават най-скъпите хотели, каквито българопитека не може да си позволи, нищо че живее на супер свободната - колониална територия.  :D


« Последна редакция: Май 12, 2020, 01:30:18 pm от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #569 -: Май 12, 2020, 01:23:28 pm »
Дадох ви много поучително видео от университетски преподавател / и в САЩ вкл./ Андрей Фурсов на тема световна конспирация, човек изчел най-малко 2 тира с книги, а не да се е образовал от Интернет, като форумен хейтър, който си мисли, че като запоил два чарка на кръст на пробна платка и после я хвърлил в коша за нестанали неща, защото е неспособен до го докара до готово изделие - та така цял един живот  :D и се е образовал по всички науки - от средствата за масова дезинформация, не разбрах дали някой оспорва авторитета му и дали знае по-малко от вас на тема ОТРИЧАНЕ на световната конспирация?  ;D

Вие вероятно знаете повече от него, особено ония, които не знаят и руски и не разбират какво говори.  :D
Нали искахте доказателства, докарах ви науката - това са съвкупност от доказателства. Фурсов не е Дейвид Айк.