Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 737094 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #930 -: Ноември 09, 2020, 08:16:43 pm »
Мариела Нордел:

1. Ако маските вършат работа, защо 2 метра разстояние?
2. Ако разстояние от 2 метра разстояние върши работа, защо маска?
3. Ако и 2-те вършат работа, тогава защо карантина?
4. Ако и 3-те вършат работа, тогава защо ваксина?
5. Ако ваксината е безопасна, тогава защо производителят нама да носи отговорност за възможните вреди?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #931 -: Ноември 09, 2020, 09:40:56 pm »
Мариела Нордел:

1. Ако маските вършат работа, защо 2 метра разстояние?
2. Ако разстояние от 2 метра разстояние върши работа, защо маска?
3. Ако и 2-те вършат работа, тогава защо карантина?
4. Ако и 3-те вършат работа, тогава защо ваксина?
5. Ако ваксината е безопасна, тогава защо производителят нама да носи отговорност за възможните вреди?

Най-краткия отговор е "Защото има идиоти, дет не спазват нищо".
А по-подробния отговор мисля че можеш да си го визуализираш, ако не си предубеден.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Анти корона вирус
« Отговор #932 -: Ноември 09, 2020, 10:27:41 pm »
Хулио, а дали ситуацията не показва "високото" ниво на съвременната "медицина"?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #933 -: Ноември 09, 2020, 10:59:10 pm »
Хулио, а дали ситуацията не показва "високото" ниво на съвременната "медицина"?
Мисля че вече съм го казвал - медицината не е мрънала кой-знае колко от времето на слагането на пиявици...
Да, имаме антибиотици - борим се срещу бактериите. Да, имаме рентгени, ЯМР и други шитни, дет ни показват какво се случва без да се налага да отваряме пациента.
И ... и май дотам. А, да... моем да слагаме изкуствени цици и джуки. Обаче не можем да махнем едни косми по гърдите за постоянно...
За голяма част от заболяванията дори нямаме идея защо се случва. Да, имаме лекарства които свалят кръвното, но не знаем защо кръвното се повишава без някаква видима причина и води до хипертонични кризи.
Да, имаме лекарства срещу запек и срещу разтройство, но не знаем (в голяма част от случаите) какво предизвиква това или другото разстройство.

И стигаме до вирусите ... тук цирка е пълен. Особено последнат година - тя показа колко малко знаем. Една година не можем да измислим ваксина (макар че Витан няма да е съгласен с това :) ). Нямаме лекарства. Нямаме дори бърз тест за наличието на вируса. Можем да си купим дрегер за под 100 лева, който да каже дали си пил, за подобна сума има дрегери за наркотици, има бързи тестове за захар при дибетици, за какво ли не ... но нямаме дрегер за коронавирус - независимо на каква цена, няма такова нещо.
Едва преди седмица се изясни ,че май аспирина върши добра работа. След като се изразходваха милиарди за изследвания... стигнахме до аспирина дето струва левче за 100 таблетки ...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #934 -: Ноември 09, 2020, 11:05:47 pm »
Мисля че вече съм го казвал - медицината не е мрънала кой-знае колко от времето на слагането на пиявици...


Справка, преди 2000 г. средната продължителност на живота е била 35-40 г. Христос е умрял в една преклонна възраст за времето си. Днес в Западна Европа, Япония и др., където медицината е на най-високо ниво, средната продължителност е около 80 г. Египетските фараони са ги мумифицирали в пирамидите на 20-25 г. от старост. Това на какво се дължи?

Днес един български лекар го каза: човешкият организъм има живот до 45 г., после почват хронични болести, ревматологии, тумори и т.н., от 45 г. нататък всичко е медицина. Има и изключения - тия дето се стараят да живеят здравословно, но в общия случай е медицина. Живее си чревоугодника и алкаша с лекарства, иначе би умрял отдавна.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #935 -: Ноември 09, 2020, 11:11:33 pm »
Справка, преди 2000 г. средната продължителност на живота е била 35-40 г. Христос е умрял в една преклонна възраст за времето си. Днес в Западна Европа, Япония и др., където медицината е на най-високо ниво, средната продължителност е около 80 г. Това на каква се дължи?

Днес един български лекар го каза: човешкият организъм има живот до 45 г., после почват хронични болести, ревматологии, тумори и т.н., от 45 г. нататък всичко е медицина. Има и изключения - тия дето се стараят да живеят здравословно, но в общия случай е медицина. Живее си чревоугодника и алкаша с лекарства, иначе би умрял отдавна.

Дължи се на по-малко рисков живот. Изядените от мечки, ухапаните от змии и падналите от дървета намаляха значително.
И както казах -антибиотиците, Бактериите са били ужасен бич. Пневмонията е била на практика смъртоносна болест. Дори едно одраскване в ръждив пирон е било много сериозен риск за здравето. Или пробождане с ръждив нож.
Да не говрим, че са се клали през ден във някакви локални и глобални войни.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #936 -: Ноември 09, 2020, 11:17:12 pm »
Дължи се на по-малко рисков живот. Изядените от мечки, ухапаните от змии и падналите от дървета намаляха значително.
И както казах -антибиотиците, Бактериите са били ужасен бич. Пневмонията е била на практика смъртоносна болест. Дори едно одраскване в ръждив пирон е било много сериозен риск за здравето.
Да не говрим ,че са се клали през ден във някакви локални и глобални войни.
Това за мечки и змии са глупости. И днес много умират от тях, но процентно са едно нищо. А това за инфекциозните болести е вярно, но то противоречи на предния ти пост.

Не, умирали са най-вече от старост, защото не са знаели, че човешкия организъм се нуждае от витамини и минерали, които той не произвежда, а трябва да вземе от растенията, защото предимно са били скотоовъди. Без витамини и минерали клетките се делят бурно, не работи имунитета пълноценно и като им свърши ресурса на деление настъпва смърт. Пряко доказателство за скоростта на деление са два индивида на една възраст, но с коренно различен външен вид - единия прилича на старец, другия е младенец.

Пример в наши дни са ескимосите. Те два достигат 40 г., защото страдат хронично от липса на витаними и минерали. При тях клетките са разпадат скоротечно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #937 -: Ноември 09, 2020, 11:29:30 pm »
За голяма част от заболяванията дори нямаме идея защо се случва. Да, имаме лекарства които свалят кръвното, но не знаем защо кръвното се повишава без някаква видима причина и води до хипертонични кризи...
Хулио, ти не знаеш това и ти не знаеш онова...
Твоите хора работят по алгоритъм, по който може здравните им каси да платят по-малко, докторите да спечелят повече, а пациентът да не оздравее по принцип.
Нищо лично, the business is business...
И понеже твоите хора не пускат нищо без пари - ти си мислиш, че никой нищо не знае.

Само за протокола, в 95% от случаите на хронично високо кръвно се лекуват
с гимнастика на.... шията.
А при криза, излез на чист въздух и дишай...

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Анти корона вирус
« Отговор #938 -: Ноември 10, 2020, 12:33:38 am »
Ее толкова СЕ на едно място в последните постове…., пускайте ГО по-нарядко, че през тез маски трудно СЕ хасимилира.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Анти корона вирус
« Отговор #939 -: Ноември 10, 2020, 02:45:33 am »
Ее толкова СЕ на едно място в последните постове…., пускайте ГО по-нарядко, че през тез маски трудно СЕ хасимилира.


Пускам
СЕ

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #940 -: Ноември 10, 2020, 05:38:02 am »
Справка, преди 2000 г. средната продължителност на живота е била 35-40 г. Христос е умрял в една преклонна възраст за времето си. Днес в Западна Европа, Япония и др., където медицината е на най-високо ниво, средната продължителност е около 80 г. Египетските фараони са ги мумифицирали в пирамидите на 20-25 г. от старост. Това на какво се дължи?

Днес един български лекар го каза: човешкият организъм има живот до 45 г., после почват хронични болести, ревматологии, тумори и т.н., от 45 г. нататък всичко е медицина. Има и изключения - тия дето се стараят да живеят здравословно, но в общия случай е медицина. Живее си чревоугодника и алкаша с лекарства, иначе би умрял отдавна.

Не знам какво е било преди 2000 години но със сигурност не са умирали на 20-25 години от старост. Е да недъгавите, неграмотниците и безволевите хора са живеели и по-кратко но, според мен доста подценявате възможностите на човешкото тяло и Живата природа въобще. Поне до колкото познавам родословното си дърво назад във времето мога да кажа че средната продължителност на живота им е бил над сегашната средна продължителност която по-данни на НСИ е 72години за мъжете и 76години на жените, ако не се лъжа!!! Примерно пра - пра дядо ми е живял до заветните 98години и това без съвремените хапове и съвременото ниво на медицината, говоря за почти целият 17 век и началото 18 век. Аспирина е бил открит доколкото зная в края на 19 век(1899г). А какво ще кажете за източно азиатските народи където има летописи че хората са живяли по 120-140 години и в момента даже има такива народи. Доколкото си спомням единият се казва Хунза и живее някъде в Хималайте. Така че, Хулио е прав съвремената медицина не е мръднала на косъм от нивото си преди Аспирина, само мурафетите им са различни!!! Ееее, сега, ако вземем редовият ашлак и безгръбначен тъпанар то и сега неговата продължителност на живот не е висока дори има случай да умират на 15-16 годишна възраст. Така че...... не сте подбрали правилните критерии за поглед над тези неща !!! Дори  преди няколко години бяха открити в Израел летописи за хора живели до 920 години. До колко това е вярно не знам!!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #941 -: Ноември 10, 2020, 06:58:56 am »
Твоите хора работят по алгоритъм, по който може здравните им каси да платят по-малко, докторите да спечелят повече, а пациентът да не оздравее по принцип.
А ти какво очакваш - лекарите да работят без пари ли?
Аз на още нещо се чудя - десетилетия плащаме по 50-100 лева за здравни вноски, и сега изведнъж се оказа, че нямаме болници, нямаме лекари, нямаме оборудване ... Ми няма да имаме, щото всичко това струва пари.
Не може един тенекеджия да взима 150 лева за боядисване на детайл на Дачията, а един стоматолог да прави пломба за 50 лева. Няма как плочкаджията за една баня да взима повече от сърдечния хирург за поставяне на една клапа.

Казваш че високото кръвно се лекува с гимнастика на шията ... ми ОК. Вирусните заболявания пък се лекуват с дистанция и дезинфекция. Обаче това не кефи 90% от населението, то иска да глътне едно хапче и "да му мине".
Да, и в двата случая ще има пациенти, при които това лечение няма да помогне. И настава борба за тия, при които лечението не помага. И това вече е скъпо. Изключително скъпо.
От какво да живеят стотиците лаборанти и учени в лабораториите, създаващи нови лекарства? С какви пари да се купи оборудването, сградите и консумативите за тези изследвания?
Кой щеше да плаща заплатите на хиляди доктори, които сега ни трябват, но преди година вероятно щяха само да търкат столовете поради липса на заетост? Кой щеше да поддържа болници със 2-3-5 000 празни легла, които сега ни трябват, но преди година щяха да са празни и вероятно след година пак няма да са ни нужни?
А нито болница се строи за месец, нито лекар се обучава за месец.
Алтернативата е естествен подбор. Който оцелее с гимнастики и с дистанция - оцелее. Другите просто не са били пригодени и да си мрат. И ще ни е доста по-евтино.

Нещата много ми приличат на спора за магистралите... има хора които не разбират че магистралата не може да се постеле когато някой реши да тръгне за морето и след него да се навие на руло и да се прибере в склада. Че всеки трябва да плаща немалка сума за да може магистралата да е там и да може да се ползва тогава когато на някой му потрябва. Че тя е там и изме и лете, че трябва да е изчистена от сняг, опесъчена и изкърпена.
Или с АЕЦ-а ... Тока бил скъп, що да харчим милиарди ... Ми щото няма как да изникне нов АЕЦ в моменат в който щракнеш ключа на лампата... Ти плащаш не само за тока който консумираш - плащаш и за това някой да гарантира че ще има ток в моменат в който ти потрябва...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #942 -: Ноември 10, 2020, 08:48:10 am »
Не знам какво е било преди 2000 години но със сигурност не са умирали на 20-25 години от старост.
Не знаел какво било, но бил сигурен...
И не са умирали на 20-25 г., а на 35-40 г...
Не били компютри, ми били компоти и не сме ги внесли, ми ни ги върнали.../Тодор Колев/.

Отваряй си очите, отпушвай си ушите, инженерино?
Дядо му бил жив само преди 20-30 г., а той със сигурност знаел какво било преди 2000. Как, като не си учил история на държавата - има такава дисциплина във ВУЗ?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #943 -: Ноември 10, 2020, 09:21:29 am »
Хулио,
това беше пример, че твоите изчисляват всичко в пари, а има и такива, които обясняват и дават решение без пари. Това е 1 пример, лекции за другото няма да си изнасяме, че е много дълго.

Заради коронобесието, междуселските бусчета спряха. Трябвало да има дистанция между хората по седалки и рейсаджиите спрели поради икономическа нецелесъобразност.
Разбира се, ти приветстваш всичко това - нашите села да мрат без лекарства и пр. благинки от града.
Ако можеше и такива като нас (неправилните) по градовете да затрият, "пандемията" щеше да изчезне, нали?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #944 -: Ноември 10, 2020, 09:44:19 am »
Не знаел какво било, но бил сигурен...
И не са умирали на 20-25 г., а на 35-40 г...
Не били компютри, ми били компоти и не сме ги внесли, ми ни ги върнали.../Тодор Колев/.

Отваряй си очите, отпушвай си ушите, инженерино?
Дядо му бил жив само преди 20-30 г., а той със сигурност знаел какво било преди 2000. Как, като не си учил история на държавата - има такава дисциплина във ВУЗ?


EДМ-чо те рускините  изпили айряна в кратуната ти, Ве!
Или е отвят от папазкият вятър!!! :D :D
Тя Историята се учи много преди ВУЗ-а! Така са ми казвали!? ;D
Че нещо забравям напоследък, което е нормално! Не съм терминатор като теб да помня, последните 2000 години. :)