Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 737290 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2100 -: Ноември 09, 2021, 07:11:19 pm »
Юлияне всичко е така от стстистическа гледна точка, но защо аз трябва да умра доброволно заради безумните решения на някакви идиоти които дори не са лекари а са политици.  Аз ЗНАЯ, че имам противопоказания за ваксиниране и ще ми се отрази зле. И аз съм принуден безпрецедентно да не мога да правя неща моито искам. Аз теябва да се дигна да ходя по доктори да доказвам, че не мога да се ваксинирам и дори да го докажа със разход на пари разбира се и със загуба на други пари защото няма да ходя на работа докато търча по доктори и по изследвания. Не ако целият свят се превръща в затвор за мен поне ще нъда затворен с чиста съвест че съм виновен за това затваряне. За поне едно убииство. Въпреки че според мен това ще бъде законна самозащита. Като ще мра поне да  завлека някой и друг враг със мен.
Свобода или Смърт ни е завещал Левски.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2101 -: Ноември 09, 2021, 08:29:24 pm »
Радико, това са проблемите при живот в общество. Ако си живуркаш в някоя землянка в гората - никой няма да те гони да се ваксинираш. Но когато искаш да си част от някаква група - ще трябва да приемеш правилата, които са в тази група. И не винаги мнозинството ги определя, макар че демокрацията би трябвало да е точно това.

И мен ме кефи да пердаша с 200 по булевардите на нощна София, ама ми забраняват да го правя. Защото мога да убия някого или да се утрепам сам себе си.
Едни хора са казали ,че марихуаната е вредна. Ако попиташ мнозинството, ще установиш че или са против тази забрана или им е все едно. Малцина са тези, които я разбират. Огромната част пък изобщо не са запознати с проблемите при използването на тая тревичка, или са запознати от източници които са или толкова несведущи, или още по-лошо - нарочно изопачаващи истината.

Знаеш че и аз съм против ваксинацията. Но не казвам,че няма да се ваксинирам. Знам че е необходимо, макар че може д е вредно, фатално или безмислено.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2102 -: Ноември 09, 2021, 09:00:12 pm »
Добре Юлияне, убедителен си. Направо ме убеди, че въпреки всичко трябва да се ваксинирам. Само, че аз много обичам близките си и съм загрижен за тях. За това искам да им осигуря някаква сигурност дори и да се случи нещо с мен при ваксинирането.  Кажи някой застраховател който ще е съгласен да ми направи застраховка живот срещу скромна  сума която да обхваща и ваксинационен риск. Мисля, че един милион евро обезщетение е съвсем нормална сума. Пък след това да става каквото ще.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2103 -: Ноември 09, 2021, 09:11:12 pm »
Кажи някой застраховател който ще е съгласен да ми направи застраховка живот срещу скромна  сума която да обхваща и ваксинационен риск. Мисля, че един милион евро обезщетение е съвсем нормална сума. Пък след това да става каквото ще.
1. Ти се подписваш, че нямаш претенции.
2. Как така тия правоверни ваксини могат да ностят риск! Къде се е чуло и видяло това по CNN ?!
Или по нашите Средства за Масова Реклама Агитация и Дезинформация, съкратено СМРАД. Такава манна небесна светът не е виждал от Моисееви времена. Мда!
Ако някой дръзне да те застрахова за 5 с'тинки, ще го разпънат на момента.
Пари давам да видя такова чудо - някой да те застрахова.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2104 -: Ноември 09, 2021, 09:17:27 pm »
Аз се подписвам, че нямам претенции към производителя. Застрахователният договор си е вид хсзартен облог който няма нищо общо със другите декларации.
Въпроса е, че застрахователите знаят как да направят адекватна оценка на риска и не се хващат с бити каузи. Та чакам оферта

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2105 -: Ноември 09, 2021, 09:30:38 pm »
Добре Юлияне, убедителен си. Направо ме убеди, че въпреки всичко трябва да се ваксинирам. Само, че аз много обичам близките си и съм загрижен за тях. За това искам да им осигуря някаква сигурност дори и да се случи нещо с мен при ваксинирането.  Кажи някой застраховател който ще е съгласен да ми направи застраховка живот срещу скромна  сума която да обхваща и ваксинационен риск. Мисля, че един милион евро обезщетение е съвсем нормална сума. Пък след това да става каквото ще.
OK, отиваш и искаш да сключиш застраховка която покрива изрично рак на белия дроб. Заявяваш че пушиш по 3 кутии цигари на ден. Искаш застраховка която да включва изрично покриване разноски по трансплантация на черен дроб. Ама отиваш фиркан на гъдулка.
И преди да ми се обясняваш - ваксинацията е доброволна, както пушенето и пиенето. Засега е доброволна, и ще остане доброволна точно поради причините които зачекваш.
Ама не можеш да отидеш в ресторант ... ми и клошара на светофара не може, ама не ходи да иска държавата да му даде 100 лева за сметката, нали?

Ходи да сключиш застрахвка "Живот" с медицинско досие в което има 2 инфаркта да видиш ще можеш ли... Колегата иска да си купи кола на лизинг. Ми не може. Не може не за друго, ами щото е над 65 години. НИКОЯ банка не ще да му даде кола на лизинг... няколко банки дори кредитна карта да щат да му дадат...

И не е вярно че не можеш да правиш всичко което правят другите. Правиш си тест, който в момента струва точно 10 лева и имаш пълните права на ваксинираните и преболедувалите (това е засега и в България). От днес дори можеш да представиш документ, че имаш антитела, и отново имаш същите права като ваксинираните и преболедувалите. Какво още искаш?
Един тест на 2 дена прави около 150 лева на месец. Аз лично си правя около 1 на седмица, за да влизам по обекти, където ми го искат. И си го слагам в цената на обслужването. Има пенсионери, които дават по повече пари за лекарства.

Разбери го - живота вече е е същия какъвто беше преди 2 години. Бензина е 3 лева, Нямаме правителство. Един кораб заседна и не можем да го извадим 2 месеца. Няма контейнри с които да докараме боклуци от Китай. Крим е руски. Искат ни сертификати.

Аз се подписвам, че нямам претенции към производителя. Застрахователният договор си е вид хсзартен облог който няма нищо общо със другите декларации.
Обаче ще искаш пари от застрахователя... Да ти имам логиката.
Ходи при един застраховател и искай да ти сметне риска и да ти издаде полица, че ще ти изплати 1 млн ако загинеш, опитвайки се да минеш София - Бургас за под 1 час. Предостави документи от Бугати, че колата е сертифицирана да вдига 400 км/ч, и пак няма да можеш. Или Бугати няма сертификат че колата им е безопасна и отговаря на всички изисквания да се движи по пътищата?

И като точка на спора - в нормалните държави има застрахователи, които изричнои подчертават че ваксината за Ковид не се отсразява във възможностат да склюючиш застраховка Живот. Потърси в Гугъла и с учудване ще намериш и американски и наглийски застрахователи които изрично пишет това на сайтовете си. Но не - трябва да вярваме на Фейсбук и на тоя форум ...
Дженифър Лопес си застрахова г*за, няма как да не знаеш ... ходи питай в някой наш застраховател предлагат ли такъв пакет да видиш как ще те гледат...
Сори, в такава държава живеем...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2106 -: Ноември 09, 2021, 09:48:18 pm »
Юлияне, като не вярваш в статистиките аз кво да ти кажа, братле. Виждаш хората във форума, някои по- умни от мен какво ти пишат. Казуса остава. Простите статистики които са изнесени и на които аз вярвам са това- от ковид се мре на около 0.001 процент и то само хора над 70- те, а от ваксини се мре на 20-30%. Това са изнесените данни на неманипулативните медии. Няма да поствам линкове. Интернета е пълен с тях. Аз на такава статистика по друг начин не мога да реагирам, без значение какво ще ми каже обществото, а то обществото определено не е на страната на ваксаните. Вече и по официалните медии се каза, че ваксините не предпазват от нищо. Виждаш дори само в този сайт как е. Представям си как действа евтаназията на децата по училищата върху родителите. Майната им на кръчмите. И без това не ходя по кръчми, но утре ще евтаназират децата по училищата, ще опитат да евтаназират лекари и учители, те повечето няма да си заложат живота в услуга на обществото, ще напуснат и на тяхно място ще сложат такива кат теб, което ще доведе до евтаназия на децата. Мисля, че това не бива да се допуска, но след като те влече да убиваш- добре. Убивай. Къде с думи, къде с действие, но да знаеш, че и ти имаш близки с деца ако ти самия нямаш деца. Ще дойде и до теб...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2107 -: Ноември 09, 2021, 09:53:59 pm »
Чакайте бре, що да не може да се застрахова срещу усложненията след ваксинация. Въпрос на пари е - срещу 100 000 всеки ще го застрахова за 1 милион. Но тука има 2 интересни момента:
1. Радико няма да извади 100 000 за застраховка защото все пак дори да има риск той не е на 100%. Което означава че със сигурност е изгорял едни 100 000.
2. Със сигурност след фаталният изход застрахователя ще похарчи тези пари за подробна аутопсия дали наистина ваксинацията е причината. И тука отново няма 100% сигурност. Което означава че не стига че е пръснал парите които щяха да останат на роднините, ами те и застраховка няма да получат.
А ми кажете сега кой ще е по хазартният тип??? На застрахователите все пак това им е работата.
Радико ако не можеш да намериш застраховател обади се  ;D ;D ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2108 -: Ноември 09, 2021, 10:14:21 pm »
... Простите статистики които са изнесени и на които аз вярвам са това- от ковид се мре на около 0.001 процент и то само хора над 70- те, а от ваксини се мре на 20-30%...
Светльо, ако 30% от хората умираха, колко ваксини са поставени в БГ? По твоята сметка трябва да са около 70 000, щото 20 000 са умрелите... От вируса, не от ваксините. Ако са поставени 2 млн ваксини, и са ваксинирани 1 млн души, то умрелите от ваксиниране трябва да са около 300 000 души... само в БГ. Имаш ли идея че това са 5% от населението на БГ?
Кое не е вярно в статистиката:
1. Не са ваксинирани 1 млн души, а само 5-10 000, от които са умрели 2-3 000? Толкова почти съм съгласен че могат да скрият.
2. Някъде са скрили 200-300 000 умрели?
3. Не умират 30% от ваксинираните?

И не ми излизай с тезата "Ама те ще умрат в следващите 30 години". Никой не знае. Ами ако не умре никой?

И още - в световен мащаб от вируса (а според теб от ваксините) са умрели 5 млн души. Ако това са 30% от ваксинираните, то са поставени около 30 млн дози ваксини на 15 млн души.
30 млн дози са по 20 евро едната са ... 600 млн евра... Това е оборота на една сравнително голяма фирма дори в БГ. Годишно. Егати далаверата ...
Начи по твояат логика някой ще изтреби 6 милиарда души с ваксини за 240 милиарда евра? Компанията Тесла струва 4 пъти повече... дори лицето Мъск има половината от тая сума... Струва ли си да се затрият всички очвеци, като можш да изкараш същите пари правейки автомобили?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2109 -: Ноември 09, 2021, 10:20:23 pm »
Юлияне аз не искам застраховка срещу рак нито застраховка срещу грип нито срещу КОВИД
Исксм застраховка срещу УСЛОЖНЕНИЯ ИЛИ СМЪРТ В СЛЕДСТВИЕ ВАКСИНА  и от къде на къде ще плащам рекет 10 лв, за мое свещенно право?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2110 -: Ноември 09, 2021, 10:24:36 pm »
Светльо, ако 30% от хората умираха, колко ваксини са поставени в БГ? По твоята сметка трябва да са около 70 000, щото 20 000 са умрелите... От вируса, не от ваксините. Ако са поставени 2 млн ваксини, и са ваксинирани 1 млн души, то умрелите от ваксиниране трябва да са около 300 000 души... само в БГ. Имаш ли идея че това са 5% от населението на БГ?
Кое не е вярно в статистиката:
1. Не са ваксинирани 1 млн души, а само 5-10 000, от които са умрели 2-3 000? Толкова почти съм съгласен че могат да скрият.
2. Някъде са скрили 200-300 000 умрели?
3. Не умират 30% от ваксинираните?

И не ми излизай с тезата "Ама те ще умрат в следващите 30 години". Никой не знае. Ами ако не умре никой?
Да, повечето са умрели, но няма да ти кажат, че е от ваксината защото казват че е от ваксината само ако смъртта е настъпила в рамките на две седмици от ваксинацията. Тук аз вярвам на гробарите, а те казват, че ако преди началото на ваксинацията са погребвали по 10 човека на ден, сега погребват по 30. Сам си сметни статистиките. И не ми излизай с номера "официална статистика" Всеки има познати и приятели, които са страдали от ковид и познати, които са починали от ваксината. Моята статистика е проста. Познавам 11 ваксани и единият от тях- братовчед ми здрав човек на 47 години умря. Познавам и 20-30 преболедували, 4 или 5 човека над 70 години с придружаващи заболявания умряха. Те щяха да си умрат плюс- минус след година- две. Всичко което ми пишеш е изсмукано от пръстите ти.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2111 -: Ноември 09, 2021, 10:26:30 pm »
Бат Ванко, Ако ми предложат такива условия:
Един милион при премия 100 000 ще го напиша навсякъде където мога. Това ще значи ,че оценяват риска на 1/10

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2112 -: Ноември 09, 2021, 10:44:42 pm »
което ми пишеш е изсмукано от пръстите ти.
И друг път съм казвал, това при Хулио Матросов е вяра, за която е писано:

...Тя е бронирана здраво в гърдите и
бронебойни патрони за нея няма открити!
Няма открити!


Вярата в светлото евроатлантическо бъдеще и ръководната роля на Демократическата партия в модернизацията на обществото. В новите демократични порядки между хората и правилният научно-техническият прогрес, който ще донесе свобода на човечеството.
(.ис ебес отомас тО)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2113 -: Ноември 09, 2021, 10:52:33 pm »
Исксм застраховка срещу УСЛОЖНЕНИЯ ИЛИ СМЪРТ В СЛЕДСТВИЕ ВАКСИНА  и от къде на къде ще плащам рекет 10 лв, за мое свещенно право?
Както вече казах - по света има застрахователи, които заявяват, че тяхната застрахвка "живот" важи и ако си ваксиниран срещу ковид.
https://www.zurich.co.uk/insurance/coronavirus/life-and-critical-illness-insurance-customers
Цитат
What is the position if I take part in COVID-19 vaccine trials?
Taking part in the trials will have no impact on an application for Life, Critical Illness or Income Protection.

As part of the vaccine programme pre-screening testing is performed. We would expect you to disclose any abnormalities that are discovered as part of this process on the application form

Will we ask a question on your application as to whether you have received the vaccine?
We will not be asking specifically about whether customers have or haven’t had the vaccination. We will not be treating customers any differently.

Will having a COVID-19 vaccine impact on my life insurance cover?
Reports that there could be an impact is false. Receiving a vaccination against COVID-19 will not impact on your life insurance.

https://www.tal.com.au/tools-and-faqs/covid19/covid19-faq
Цитат
A COVID-19 vaccination does not affect your ability to access TAL life insurance

Receiving a COVID-19 vaccination in Australia that has been endorsed by the Government, will not affect any application you make to take out TAL life insurance in the future.
We strongly support the vaccination program in Australia, and encourage all Australians who can, be vaccinated, in the knowledge that it will have no bearing on their ability to access TAL life insurance cover in the future.

https://www.manulife.ca/business/news/group-benefits-news/vaccination-and-insurance-coverage.html
Цитат
Getting vaccinated for COVID-19 does not negatively affect your or your plan members’ existing life insurance or valid Group Benefits coverage with us in any way. Additionally, getting a COVID-19 vaccine doesn’t impact a customer’s ability to get new life and health insurance coverage with Manulife.

Да продължавам ли?

Пробвай да отидеш на носилка с кислородна маска в офис на застрахователна компания и да поискаш да сключиш застраховка "Живот" щото ти предстои сърдечна операция. Изрично да пише, че искаш застраховка, покриваща смърт и усложнения при оперативна интервенция.  К'во толкоз - сърдечни операции се правят от 50 години, безопасни са... що няма да искат да те застраховат, идея си нямам... :)

А за 10-те лева... кое "свещенно право" ти отнеха? Да ходиш на чалготека? Начи кат даваш 10 лева на бияча навохда на дискотеката не се сърдиш, но като даваш 10 лева за тест ти прави впечатление?
А, да ... вече има заведения, които предлагат да направиш ковид тест на входа, като някъде те дори са безплатни за клиентите.
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/testovete-pred-zavedeniiata-stavat-bezplatni-do-niakolko-dni-2287248
Цитат
Пунктовете, които бяха създадени преди няколко дни пред заведенията у нас, работят доста бързо и без проблеми. В момента един тест струва 10 лева, но до края на другата седмица се очаква те да станат безплатни. Това заяви в предаването „На фокус Лора Крумова” по NOVA председателят на Асоциацията на заведенията Ричард Алибегов.

Да, повечето са умрели, но няма да ти кажат, че е от ваксината защото казват че е от ваксината само ако смъртта е настъпила в рамките на две седмици от ваксинацията.
Само ми кажи - точка 1,2 или 3 от моите предложения е вярната? Ваксинираните са само 20 000 или са умрели 300 000 души повече? Щот 300 000 са хора от един град като Бургас...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2114 -: Ноември 09, 2021, 11:12:42 pm »
Цитат
  "свещенно право" ти отнеха? Да ходиш на чалготека? Начи кат даваш 10 лева на бияча навохда на дискотеката не се сърдиш, но като даваш 10 лева за тест ти прави впечатление?
Не аз на Чалготеки не ходя обаче не мога да отида в Практикер за да си купя крепежите от които имам нужда за да си ьавърша обекта и да ди взема парите. Не мога да отида в Джъмбо за да купя на дъщеря ми..... Все едно какво Във "Пепко" не мога да отида. Да ти ги изреждам ли още поименно?