Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 739324 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2430 -: Ноември 28, 2021, 08:05:23 pm »
И то ачик, ачик се подиграват..... :)
А раята бленува Изкуствен Интелект да му определя житието и битието.
Срам и позор за милиардите години Естествена Еволюция.....  :(
plcsoft само с последното не съм съгласен с теб. Със израза:
Естествена еволюция.  Обикновено се казва "няма такъв филм"  ама в случая по точно ще е  това е най големият филм, фантастичен при това.

Активен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 426
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2431 -: Ноември 28, 2021, 08:06:33 pm »
ИИ би бил неутрален!Важно условие!
аС ни моа да разбера,как в наше време-време на ИИ ,може да наемаме някакви политяги и да не знаем какво правят в нито един момент -защо.нали има фейзбука да стримват нон стоп работата си като нар. предст.?Нали все пак са избрани от народа да служат?!
не ви писна май да ва крадът ??На ИИ не му треат пари!...


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 966
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2432 -: Ноември 28, 2021, 08:11:26 pm »
...не ви писна май да ва крадът ??На ИИ не му треат пари!...
Дай го тоя ИИ на мой сървър и ще видиш как ще запее набързо: Градил Илия килия.... (например).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2433 -: Ноември 28, 2021, 08:21:22 pm »
Векторе, Векторе ноо тъпо мислиш.
Мога да ти го кажа и много сложно с математически термини и съответните математически доказателства.  Но аз обичамм простото и ясно изразяване та:
Не може творението да управлява твореца. Защото никой, зори и господ не може да сътвори нещо по съвършенно от себе си. Това твърдение е математически доказано "не от мен разбира се"  аз само повтарям обяснението направено на по лесен за възприемане език. Та по добре спри да ръсиш тия глупости.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2434 -: Ноември 28, 2021, 08:25:24 pm »
А някой сигурен ли е, че така нареченият изкуствен интелект може нещо повече от това да играе шах? Дори езици не знае. Ейго на, гугле преводачката им още превежда глупости!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2435 -: Ноември 28, 2021, 08:31:18 pm »
plcsoft само с последното не съм съгласен с теб. Със израза:
Естествена еволюция.  Обикновено се казва "няма такъв филм"  ама в случая по точно ще е  това е най големият филм, фантастичен при това.

Не ми мяза на фантастика, повече мяза на фашизирана реалност. Дори се опитват да ти вземат правото на личен избор. Основен принцип във Вселената. И него вече не зачитат. Смятай до каква степен се самозабравиха!!! При това, доста здраво се опитват да на клатят. И то с мечешки милувки....... :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2436 -: Ноември 28, 2021, 09:36:10 pm »
Не ми мяза на фантастика, повече мяза на фашизирана реалност. Дори се опитват да ти вземат правото на личен избор. Основен принцип във Вселената. И него вече не зачитат. Смятай до каква степен се самозабравиха!!! При това, доста здраво се опитват да на клатят. И то с мечешки милувки....... :D
Не бе.
Говоря за израза "естествена еволюция"

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2437 -: Ноември 28, 2021, 09:46:36 pm »
Не бе.
Говоря за израза "естествена еволюция"

Да бе, разбрах та! Просто продължавам нишката от моят си чорап ......... :)
Добре за тебе какво е "естествена еволюция" ?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2438 -: Ноември 28, 2021, 09:58:31 pm »
Ми няма такова нещо това е някаква измислица.  Най простият пример:
Взимаш стотина животни от един вид примерно кучета, но от най различни породи. И ги оставяш в някакво място да живеят естествен живот. След известно количество поколения цялата популация ще бъде от една порода. Защото естествените предпочитания на женските са към най генетично различният мъжки екземпляр. Това важи не само за женските и не само за кучетата за всичко живо важи. И за появата на толкова много разновидности остава само другата вероятност "изкуствената еволюция" 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 966
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2439 -: Ноември 28, 2021, 10:09:59 pm »
По-ясен пример:
Испанците и англичаните докарват в Америка всякакви коне: бойни, впрегатни и пр.
Индианците обаче поне в началото са подкастряли с по 1 скалп чорбаджиите им и конете хващат хоризонта.
И се появяват едни и същи диви коне: мустанги. Няма бойни, няма впрегатни, няма парадни...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2440 -: Ноември 28, 2021, 10:50:47 pm »
Ба`х мама му!  :o :o
Значи всички човеци сме братчеди и вървим от многообразие към еднообразие! Така ли!
 Цъх, цъх защо тогава Твореца си е правил труда да създава това огромно разнообразие от флора, фауна и човекоподобни маймуни населяващи гънките на тази планета!? Само не се опитвайте с така интерпретираната от вас фашизоидна Еволюцийка!?  Някой олигофрении сигурно ще ви се вържат на акълите, но мен не ме бройте!? 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 966
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2441 -: Ноември 28, 2021, 11:09:44 pm »
Някой олигофрении сигурно ще ви се вържат на акълите, но мен не ме бройте!?
Изпървом питаш ли нещо или не? Ако питаш, какво точно?
Ако не, както каза - да не те броим.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 910
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2442 -: Ноември 29, 2021, 01:08:31 am »
Ми няма такова нещо това е някаква измислица.  Най простият пример:
Взимаш стотина животни от един вид примерно кучета, но от най различни породи. И ги оставяш в някакво място да живеят естествен живот. След известно количество поколения цялата популация ще бъде от една порода. Защото естествените предпочитания на женските са към най генетично различният мъжки екземпляр. Това важи не само за женските и не само за кучетата за всичко живо важи. И за появата на толкова много разновидности остава само другата вероятност "изкуствената еволюция"
Ти с един замах отрече цялаат еволюция на Земята... :)
Добре, когато умишлено се опитваш да изтребиш една популация вируси (а ние правим това с всички сили и по всякакъв начин) - кои от мутациите ще останат? Сглобява се ваксина, която идентифицира вируса по шипчестия протеин. Дали мутацията с променен точно тоя шипчест протеин няма да има по-голям шанс за преживяване спрямо копието на оригинала, против който сме изготвили ваксината?
И имай предвид че тук се борим с нещо, дето има жизнен цикъл измерващ се  не с десетилетия, дори не с години а с дни. На практика за 1 месец са "превъртяни" десетки поколения. И всяка група, попаднала в човек е собствена вселена, която може да избира собствен път на развитие (т.е. мутация), тя не може да "обменя материал" с друга колония, поне не и в близките 100-200 поколения...
Напрво се учудвам че нямаме нова мутация всеки месец. Макар че... щом са стигнали до буквата "О"... явно за доста варинати дори не са ни уведомявали.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2443 -: Ноември 29, 2021, 06:13:28 am »
Изпървом питаш ли нещо или не? Ако питаш, какво точно?
Ако не, както каза - да не те броим.

Ами да, защото по-плиткоумна интерпретация до сега не бях чел. Честно ви казвам.
Но не се учудвам!
Иначе не е въпрос! Просто питам и не търся отговор. Щом едно "умче" може да интерпретира толкова семпло нещата от безкрайността. Какво да очакваш повече.........
« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 06:37:15 am от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2444 -: Ноември 29, 2021, 07:16:19 am »
Цитат
Цъх, цъх защо тогава Твореца си е правил труда да създава това огромно разнообразие от флора, фауна и човекоподобни маймуни   
Plcsoft
Явно е голяма каша в главата ти по въпроса.
Израза естествена еволюцоия въобще не си корелира със доктрината за твореца Напротив този израз е инструмент в доктрина отричаща твореца.