Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 736860 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2940 -: Декември 30, 2021, 06:27:17 pm »
Димел, това че е в някакво издание не ме интересува. Не ми се преписваше казаното там, но аз напълно го споделям - пандемията ще приключи тогава, когато спрем да й обръщаме внимание. Но за да спрем да й обръщаме внимание, все пак трява да има някакви свободни места по болниците. Трябва и да може да влизаме в ресторанти и театри.
Как спряхме да обръщам внимание на СПИН? Може би той изчезна? Ами свинския и птичия грип? Може би изчезнаха? Не, опитомиха се, а и народа изгради някакъв стаден имунитет (за грипа) или се научи да ползва презрватив (при СПИН). Пак си мрат хора от тях, но вече това не е новина.
Да, за хора на които роднини си заминават от тая болест мъката не е по-малка, но за обществото като цяло вече не му пука особено. Да, мрат си някакви хора... кво толкова.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2941 -: Декември 30, 2021, 07:05:58 pm »
"Срокът за поставяне на трета доза ваксина срещу коронавирус се съкращава на 3 месеца след двудозова ваксина."
Това е решило здравното министерство, обяви главният държавен инквизитор доц. Ангел Кунчев.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2942 -: Декември 30, 2021, 08:00:53 pm »
Цитат
пандемията ще приключи тогава, когато спрем да й обръщаме внимание.   
Абе Юлияне ти си бил голям шегаджия. Кой трябва да спре да и обръща внимание? Аз и ти ли? Или господата върху чиито личности ти обърна вниманието  Димелсофт???
Когато над хиляда големи медии са в ръцете на няколко човека и въпросните няколко човека настоятелно искат техните собствени медии и техните собствени журналисти на които те дават заплатите та тези хора докато искат да се обръща внимание на това нещо... Въобще е без значение ние дали искаме да обръщаме внимание или не искаме. Очевидно е според мен и не само според мен, че нещата имат само един възможен завършек:
Широкомащабен военен.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2943 -: Декември 30, 2021, 09:00:54 pm »
Радико, тая тема е показателна за липсата на внимание към пандемията :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2944 -: Декември 30, 2021, 09:10:58 pm »
Да както липсва внимание така скоро ще почнат да глобяват ако не си се ваксинирал. Глобите неминуемо привличат вниманието ти.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2945 -: Декември 30, 2021, 09:12:13 pm »
Хулио! На амбразурата!!

СКОРО это случится!

<a href="https://www.youtube.com/v/MWSjqYW7w3M" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/MWSjqYW7w3M</a>

Или как чича ти Били каза, че трябва да се уморят 1 350 000 000 човека.

А, ваксини?! Кой каза ваксини...?
Нееее, Хулио с'я шш са фърли на амбразурата и ще ни светне
със взрив от знания! Или по-скоро ще ни застреля с умения...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2946 -: Декември 30, 2021, 09:56:18 pm »
...
Или как чича ти Били каза, че трябва да се уморят 1 350 000 000 човека.
...
Пак ли трябва да ти го обяснявам, или ще го намериш няколко страници по-назад?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2947 -: Декември 30, 2021, 10:05:03 pm »
Пак ли трябва да ти го обяснявам, или ще го намериш няколко страници по-назад?
10 Сакън!
20 Комунизма си отива, спете спокойно деца! Аа, кога ще си отиде? А отиде ли си?
30 GOTO 10

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2948 -: Декември 30, 2021, 10:09:17 pm »
"Срокът за поставяне на трета доза ваксина срещу коронавирус се съкращава на 3 месеца след двудозова ваксина."
Това е решило здравното министерство, обяви главният държавен инквизитор доц. Ангел Кунчев.
Официалната медицина влиза в жестока конкуренция с конспирацията, достигайки нови нечувани върхове на "научното" малоумие. Ей тия направо убиват конспирацията, нямат стигане с простотийте, ма така като гледам ако са понапънат могат и повече.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2949 -: Декември 31, 2021, 12:10:38 am »
Димел, това че е в някакво издание не ме интересува. Не ми се преписваше казаното там, но аз напълно го споделям - пандемията ще приключи тогава, когато спрем да й обръщаме внимание. Но за да спрем да й обръщаме внимание, все пак трява да има някакви свободни места по болниците. Трябва и да може да влизаме в ресторанти и театри.
Как спряхме да обръщам внимание на СПИН? Може би той изчезна? Ами свинския и птичия грип? Може би изчезнаха? Не, опитомиха се, а и народа изгради някакъв стаден имунитет (за грипа) или се научи да ползва презрватив (при СПИН). Пак си мрат хора от тях, но вече това не е новина.
Да, за хора на които роднини си заминават от тая болест мъката не е по-малка, но за обществото като цяло вече не му пука особено. Да, мрат си някакви хора... кво толкова.
Юлияне, що не почнеш да не обръщаш внимание на пандемията и тя да спре? ;D ;D ;D ;D Баси м@йк@т@, с тоо пост издълба мноо дълбока дупка в дъното. Викам си няма да му отговарям, ама не мога! Мъдростта те гони, но ти си по- бърз от нея и винаги й се изплъзваш. Успяваш и да се скриеш от нея и да не те намери, но тоо път я закопа. Напрао изневиделица се появи пред мъдростта и й заби звучен шамар! Сигурно още й кънти тъпанчето ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2950 -: Декември 31, 2021, 10:31:28 am »
Батька Лукашенко изби рибата  8)

Ето ви едно видео (по-долу) за ЧНГ:

https://thebulgariantimes.com/%d0%95%d1%82%d0%be-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%be%d1%82-%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%b2%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%be%d1%82%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%bd%d0%b8-%d0%bb/
Има български субтитри...

Активен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2951 -: Декември 31, 2021, 11:13:17 am »
Като се забави малко - ще направят ваксина за тези щамове, които останат стабилни. В момента е просто безмислено да се прввят и най-вече сертифицират ваксини срещу щамове, които идват и си изчезват за месец.

Под секрет - това е една от причините поради които все още не съм се ваксинирал.

;D
Този "секрет" показва, че не си искрен. Искрените хора не се нуждаят от допълнителни обяснения, извинения, оправдания, предлози.
Ще ти кажа какво мисли народа по тоя въпрос:
Не си се набол, защото ти допада тезата на ответната страна  :D, като достоверна подкрепена с факти и разсъждения, не вярвам, че не ти е светнала лампата, но нали трябва да си все отгоре.
Естествено това да се набодеш е лично решение. Комунистическото ми мислене се оказва много по-демократично от това на днешните демократи - нека всеки сам решава за себе си, не някой друг, не вързан на синджир и поведен към дръвника - 500 г. турско робство ни стигат.

Я кажи, какво е твоето обяснение, да искат насила да инжектират невръстни деца под и над 12 г. с експерименталните бъркочи? Урсула - демократката го каза.
Защо е нужно това и на кого? Не е имало деца болни от ковид или и да е имало, това са единични случай. В ковид отделенията деца няма! Защо ще бодат милиони с графенови бъркочи, заради 1-2 случая?

Виждаме в Беларус, където управлява "диктатор" /щото в САЩ не управлява върхушка от диктатори, ами един демократично с фалшиви избори  избран изкукуригал президент - пионка  ;)/, няма никакви ограничения, няма и болни от обикновеното, няма чували с трупове, не се мре яко?

Много лош тоя диктатор бе, много лош...

Яко ще се мре един ден от експерименталния бъркоч. Дори не мога да нарека това ваксина. Нека наричаме нещата с истинските им имена.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2952 -: Декември 31, 2021, 11:44:17 am »
Ама изобщо не е диктатор - стои на трона и към който се обърне - оня става в стойка "мирно" и слуша с наведена глава...

Защо е нужно - защото това че не си болен, не означава че не пренасяш вируса.
Да, има и друго решение - тестове до скъсване. Но все още нямаме достатъчно бърз тест. Отново казвам - ако някой направи устройство от типа на дрегера за алкохол обаче за вируса - ще стане неприлично богат човек.

И колкото и да повтаряте за графена във ваксините, от това той няма да се появи там.

Засега ваксинирането не е насила. Може и да стане, но засега не е. Да, натиска е огромен, но хората просто не разбират от друго.

Ти да не си плащаш данъците щото так ти идва отвътре? Да не си слагаш колана в колата щото си реано загрижен за живота си? Що минаваш на зелено на светофара? Ми щото ако не го правиш те санкционират. Дискиминират те, отнемайки ти книжката за шофьор ако преклиш с нарушенията. Що за това не пищиш?

Ако аз съм целия изринат от някаква кожна болест и отида да кандидатствам за работа като касиер в Кауфланд или дори в общината на гише - дали па ще ме вземат? Каква е тая дискриминация по здравословни причини?
Същото ще стане и с неваксинираните - няма да ни задължат, но просто ще ни изключат от обществения живот. Стой си на село, отглеждай си крави и овце и никой няма да те закача. Но в обществото - бъди добър да спазваш правилата.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2953 -: Декември 31, 2021, 11:47:30 am »
...Стой си на село, отглеждай си крави и овце и никой няма да те закача. Но в обществото - бъди добър да спазваш правилата.
Трябва да си много наивен, ако мислиш, че и на село ще те оставят на мира. А правилата, не смяташ ли, че са много по-шибани (културно се изразявам) от едно време!? Айц!?

Активен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2954 -: Декември 31, 2021, 12:08:38 pm »
1. Ама изобщо не е диктатор - стои на трона и към който се обърне - оня става в стойка "мирно" и слуша с наведена глава...

2. Защо е нужно - защото това че не си болен, не означава че не пренасяш вируса.

3. Ти да не си плащаш данъците щото так ти идва отвътре? Да не си слагаш колана в колата щото си реано загрижен за живота си? Що минаваш на зелено на светофара? Ми щото ако не го правиш те санкционират. Дискиминират те, отнемайки ти книжката за шофьор ако преклиш с нарушенията. Що за това не пищиш?

4. Ако аз съм целия изринат от някаква кожна болест и отида да кандидатствам за работа като касиер в Кауфланд или дори в общината на гише - дали па ще ме вземат? Каква е тая дискриминация по здравословни причини?

5. Същото ще стане и с неваксинираните - няма да ни задължат, но просто ще ни изключат от обществения живот. Стой си на село, отглеждай си крави и овце и никой няма да те закача. Но в обществото - бъди добър да спазваш правилата.


1. Лукашенко стоял на трона нам си колко време ...бил диктатор
Ами в САЩ колко време стоят на трона демократите - олигарсите, та са си векове едни и същи. Създадоха ви тая илюзия на изборите, че като избереш селтака от вашето село, той селянина те управлява. Не знаеш ли, че съвременната демокрация е представителна. Само че избрания не представлява народа, а олигархията, която е платила той да стане политик и да е на гарантирана хранилка. За тъп ли се имаш, че да те обяснявам елементарни неща?

2. Айде притеснил се че съм пренасял вируса пък не съм болен. Във всеки човек има около 1.5 кг. бактерии. Много от тях са патогенни. Дай сега и заради тях да им наложим ограничения и насила да ги турим на дръвника. А набодения с експерименталния бъркоч, той не пренася ли вируса? Целта на една ваксина е да предпази ваксинирания, не да не разпространява заразата, щото е доказано, че ваксинираните най-много я разпространяват. Нека всеки прецени дали иска да бъде предпазен с ваксина, не насила да те турят на дръвника.

3. Тук вече изби рибата.  :D Ти искаш да се наложи, като норма ваксинацията, не като нужда. От това дали си ваксиниран или не, не зависи функционирането на държавата, а без данъци няма как да извършва социалната си роля. Неспазването на правилата на движение и законите ще доведе до хаос и лично правораздаване. Не виждам такава опасност, ако не се ваксинират хората без нужда. В Беларус спря ли да функционира държавата, като не спазват доктаторските политика на запада?

4. Ако си изринат от някаква болест ходи на лекар. Тия дето не са, те защо да ходят насила? Сравнението ти с ковид насилствената ваксинация с бъркоч не е точно.

5. Ти май явно някога си живял на село, личи у тебе един селски комплекс?  :D - я бързо признавай. Хайде не ми се прави на голям столичанин, хайде малко по-ниско, недей хвърча толкова из облаците с тоя градски живот, че най-вероятно ти висят цървулите с терлиците в мазето, като сувенир от бай село.  ;)
В една държава законите трябва да са еднакви за всички. Неприемливо е предложението, че селяните в обора може и да не са ваксинирани.