Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 290397 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1020 -: Февруари 10, 2022, 10:47:29 pm »
Витане ... Нищо не казваш.



P.s.: Питай EDM, то е по-старши в КГБ. Може да са му дали:
черезвичайний допуск.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1021 -: Февруари 11, 2022, 10:39:20 pm »
Двойните стандарти за САЩ И ЕС:
США резко увеличили импорт нефти и дизельного топлива из России
https://www.youtube.com/watch?v=pmE0szoAW38

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1022 -: Февруари 12, 2022, 06:22:21 am »
Цитат
...За февруари САЩ ще закупи повече от 1.5 милиона барела дизелово гориво...

Само за справка - консумацията на петрол в САЩ е около 20 милиона барела НА ДЕН. Не знам как ги смятат тия 22%, дет ще заеме Русия.

П.С. Да, вероятно САЩ предпочитат да внасят суров перол, а не преработено гориво, и тогава сметката може да излезе, но... може да се каже че количеството е чисто символично. Дори може да се окаже че и литър от това гориво няма да влезе на континенталните САЩ, а е за военните им бази им по света, до които е по-евтино да се купи гориво от Русия, вмеесто да се вози от САЩ. Не е изключено само базите на САЩ в Инджирлик и Рамщайн да консумират толкова гориво месечно ...

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1023 -: Февруари 12, 2022, 10:53:18 am »
Колега juliang, разяснявам като за първокласник:
Въпроса тук е не колко внасят САЩ от Русия. Въпроса е, че САЩ налагат на ЕС санкции към Русия относно горивата, а самите те разширяват тази търговия. Какво им пука, че страни от ЕС изнемогват с горивата?
На практика излиза, че санкциите не са към Русия, а към ЕС!!!

И други смешни санкции: забранява се на руски олигарси да пазаруват в Париж. ОК! Милионите ще бъдат похарчени в други държави, не във Франция!!! И това ли са санкции против Русия???

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1024 -: Февруари 12, 2022, 12:11:21 pm »
Колега juliang, разяснявам като за първокласник:
Въпроса тук е не колко внасят САЩ от Русия. Въпроса е, че САЩ налагат на ЕС санкции към Русия относно горивата, а самите те разширяват тази търговия. Какво им пука, че страни от ЕС изнемогват с горивата?
На практика излиза, че санкциите не са към Русия, а към ЕС!!!

И други смешни санкции: забранява се на руски олигарси да пазаруват в Париж. ОК! Милионите ще бъдат похарчени в други държави, не във Франция!!! И това ли са санкции против Русия???
Тука си абсолютно прав това въобще не са санкции срещу Русия.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1025 -: Февруари 12, 2022, 07:06:42 pm »
Колега juliang, разяснявам като за първокласник:
Въпроса тук е не колко внасят САЩ от Русия. Въпроса е, че САЩ налагат на ЕС санкции към Русия относно горивата, а самите те разширяват тази търговия. Какво им пука, че страни от ЕС изнемогват с горивата?
На практика излиза, че санкциите не са към Русия, а към ЕС!!!
Аз като един първолак да попитам "САЩ ли са забранили на ЕС да купува газ от Русия?" Ние като член на ЕС от кого купуваме газ? А Лукойл-а в Бургас с какъв нефт работи? А чии е Лукойл-а в Бургас?
Това че Русия не желае да търгува газта си на борсата, си е проблем единствено на Русия.

И други смешни санкции: забранява се на руски олигарси да пазаруват в Париж. ОК! Милионите ще бъдат похарчени в други държави, не във Франция!!! И това ли са санкции против Русия???
Когато имаш ресторант и в него всяка вечер се събира циганска фамилия, пие, пее и повръща, гони другите клиенти дали е санкция ако обявиш че цветнокожите вече не са желани посетители в заведението ти? Да си харчат парите в някое друго заведение, ти имаш визия за бизнеса ти която не включва коне в сепаретата.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1026 -: Февруари 12, 2022, 08:05:50 pm »
Аз като един първолак да попитам "САЩ ли са забранили на ЕС да купува газ от Русия?" Ние като член на ЕС от кого купуваме газ? А Лукойл-а в Бургас с какъв нефт работи? А чии е Лукойл-а в Бургас?
Това че Русия не желае да търгува газта си на борсата, си е проблем единствено на Русия.
Когато имаш ресторант и в него всяка вечер се събира циганска фамилия, пие, пее и повръща, гони другите клиенти дали е санкция ако обявиш че цветнокожите вече не са желани посетители в заведението ти? Да си харчат парите в някое друго заведение, ти имаш визия за бизнеса ти която не включва коне в сепаретата.
Пълни глупости. Не мога да падам до твоето ниво. Трудно ще минеш към втори клас....

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1027 -: Февруари 12, 2022, 10:30:50 pm »
...и още малко радости за поддръжниците на глобализма и ревностни русофоби: Цанов напред и нагоре
БиоЕКСПЕРИМЕНТ с български войници /на Пентагона/


<a href="https://www.youtube.com/v/Kr1_YIFSHlE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Kr1_YIFSHlE</a>
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 02:55:14 pm от EDM electronics »

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1028 -: Февруари 12, 2022, 11:16:11 pm »
   Доктор Менгеле пасти да яде пред Господарите оттатък Голямата Вода!!! Носителите на Демокрация и Полицаите на Света се грижат за нашето здраве и благополучие... без ниииикакви задни мисли... нали разбрахте, просто от добро сърце  ;)  ;D
   Сега вече вярвам на 100%, че Вируса се е появил от кръстоска между прилеп и змия. Значи сношавали се прилеп и змия и се пръкнало Нещо... може да е било летяща змия или пълзящ прилеп, за сега сторията още не е устаноила това със сигурност. Но това Нещо е било продадено на пазара на китайка, която го готви и изяжда и от там се пръква Вирусааа (тоя Кралския... с короната бе... сещате се)  ;)  :P И от там нататък този Вирус плъзва и превзема света!!! То било ясно като бял ден, ама аз до сега не можах да го повярам, ноооо вече вярвам... видях истинатааа!!! А аз глупака да си мисля до сега, че в някакви си лаборатории са го сглобили... глупава ми работа :) И един съвет от мен... ако видите прилеп и змия да се сношават, бягайте далече, че не се знае какво ще се пръкне.
   Аз вече повярвах, повярвайте и Вие!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1029 -: Февруари 13, 2022, 03:09:54 pm »
Мен ми е интересно професора juliang, какво обяснение ще даде на фактите от филма на Станислав? За какво са им на американците толкова много биологични лаборатории и за какво им е тоя патент за разпръскване на насекоми с дрон?

По отношение на предстоящите американски биохимични експерименти в България:
Мисля,че най-достойни за това са техните поддръжници, дето много им харесват американската демокрацията, ценностите - на първо място е Радико, после е juliang и plcsoft.
Няма от какво да се страхуват, ще поекспериментират с малко молекули на демокрацията, какво толкова, те са добри хора, не са като агресивните руснаци и убийци, като Путин.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1030 -: Февруари 13, 2022, 04:54:55 pm »
EDM просто умът ми не го побира:
Как аджеба е възможно да има същества "хора" със толкова елементарни възприятия. До сега си мислех, че бинарните функции са присъщи само на електронните елементи.  Ма ти ме убеди, че и при хората е възможно въпреки, че до скоро си мислех, че не е така а просто се будалкаш и малко преиграваш.  Ма човек който се будалка в един момент ще го хване срам, ще си каже:
 Дали пък не преигравам вече.  Ти явно вярваш, че има само два вида хора:
"А" верни до гроб на путкин
"В" верни до гроб на "империалистите"
Предполагам и други цветове освен черно и бяло няма за теб, оп грешка, исках да кажа червено и черно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1031 -: Февруари 13, 2022, 05:09:43 pm »
Мен ми е интересно професора juliang, какво обяснение ще даде на фактите от филма на Станислав? За какво са им на американците толкова много биологични лаборатории и за какво им е тоя патент за разпръскване на насекоми с дрон?

Нямам време да гледам целия цирк, цъках насам-натам и се загледах за "дипломатите".
ЕДМ и Наско, имате ли идея че дипломатическия статус, и вследствие на него дипломатическия паспорт не са едностранен акт? Тоест лицето трябва да е предложено от едната страна и да е прието от другата, за да получи статута на дипломат? Имате ли идея че който и да е дипломат просто може да бъде обявен за "нежелан", или като е по-известно за "персона нон грата" в дадена държава, и паспорта му става абсолютно невалиден за там?
Защо тези хора които са такива сатанисти, продължават да влизат и излизат от Грузия с такива паспорти?
С'я естествено ще ми обясните че съм изключително тъп, и че правителството на Грузия е в играта.
Е ако правителството на Грузия е в играта, има ли някакво значение дали дадено лице има или няма дипломатически паспорт? Нали самото правителство може да организира вноса на дадените препарати така, че те да не минат през никакви митници и проблеми?

Направо не мога да повярвам, че се връзвате на толкова евтини трикове. Наистина има чувството, че са ви промили мозъците и сте спрели да мислите логично...

К'ви били тия воени лаборатории по целия свят. Естествено че си правят някакви експерименти, за които няма да ви кажат но дори и аз като един изключително тъп индивид мога да ви обясня, че лабораторията в Африка изследва примерно пораженията които местни представители на флората и фауната биха могли да нанесат на американси войници, дошли на мироопазваща мисия в района. И нищо не можете да ми възразите - знаете че в Южна Америка е задължително поставяне на ваксини срещу определени болести на всички които пристигат там, в Африка също има райони, в които е силно препоръчително да се ваксинирате срещу разни местни заболявания, които не тревожат местното население.
Ето ви едно обяснение, което могат да ви пуснат и което звучи смислено. Или поне толкова смислено, че да ви затвори устата.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1032 -: Февруари 13, 2022, 05:33:37 pm »
С'я естествено ще ми обясните че съм изключително тъп...
Ъхъ. Затова и ти се обяснява с картинки:

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1033 -: Февруари 13, 2022, 06:59:42 pm »

1. ЕДМ и Наско, имате ли идея че дипломатическия статус, и вследствие на него дипломатическия паспорт не са едностранен акт?

2. Защо тези хора които са такива сатанисти, продължават да влизат и излизат от Грузия с такива паспорти?

3. С'я естествено ще ми обясните че съм изключително тъп...

4. Наистина има чувството, че са ви промили мозъците и сте спрели да мислите логично...

5. К'ви били тия воени лаборатории по целия свят. Естествено че си правят някакви експерименти, за които няма да ви кажат но дори и аз като един изключително тъп индивид мога да ви обясня, че лабораторията в Африка изследва примерно пораженията които местни представители на флората и фауната биха могли да нанесат на американси войници, дошли на мироопазваща мисия в района.
 
6. Ето ви едно обяснение, което могат да ви пуснат и което звучи смислено. Или поне толкова смислено, че да ви затвори устата.


1. Дипломатическия статус е най-малкото за което трябва да се обърне внимание в тоя клип. Друго е важното тук.

2. Такива хора продължават да влизат, защото само колониални държави са сключили конфиденциален договор с американците за дейността им, който само те си знаят. Суверенна държава не би допуснала някой в къщата си, да прави неизвестно какво.

3. Това ти ни го обясняваш, но не че ние не си го мислим. Не сме ти го обяснявали от възпитание и етика - все още!  :)

4. Аз имам също чувство за теб. Така са те облъчили, че без да си гледал видеото, като най-кулминационната му част е в края за това какво правят българските оръжия в ръцете на джихадистите, фантазираш и импровизираш с обясненията си.

5. Естествено, че си правели някакви експерименти, но нямали да ми кажат, ама според теб борели болестите за района. Те не казват, а защо не казват, ама ти знаеш.  :D
Ставаше и въпрос за лабораторията в България от март тази година, щяла да бори инфекциозните болести на българската армия. Само много голям тъпак може да повярва на подобна инициатива. От къде пък накъде ще са се загрижили толкова за нас? Първо ни накараха да си нарежем таковете и ракетите, сега ще ни спасяват от някакви инфекции. Някой чувал ли е за някаква мистериозна инфекция на българския войник, аз не?  :D
Не обясни и за патента с дрон, който разпръсква скакалци.  :D

6. Как само си хвалиш тъпото обяснение. Никой не знае какво ще се прави в тия лаборатории, разположени не къде да е по света, но ти с твоите импровизации се възприе за такъв, който дава отговорите . Е айде малко по-скромно с твоя градски начин на живот, списанията Плей бой и кортовете в Борисовата градина...  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1034 -: Февруари 13, 2022, 07:44:02 pm »
1. Дипломатическия статус е най-малкото за което трябва да се обърне внимание в тоя клип. Друго е важното тук.
Дявола е в детайлите. Когато хвана някой в лъжа по дребен въпрос, губя доверие към останалото.

2. Такива хора продължават да влизат, защото само колониални държави са сключили конфиденциален договор с американците за дейността им, който само те си знаят. Суверенна държава не би допуснала някой в къщата си, да прави неизвестно какво.
Да, щото цялата кореспонденция на Руското министерство на външните работи е налична на сайта им. И с Китай, и с Беларус. Или Беларус е колония? :)

4. Аз имам също чувство за теб. Така са те облъчили, че без да си гледал видеото, като най-кулминационната му част е в края за това какво правят българските оръжия в ръцете на джихадистите, фантазираш и импровизираш с обясненията си.
Аре да не ти обяснявам с какви оръжия са въоръжени всички племена в Африка и Латинска америка. И няма да и обяснявам кой изкупува продукцията на Арсенал и другите предприятия от ВПК.

5. Естествено, че си правели някакви експерименти, но нямали да ми кажат, ама според теб борели болестите за района. Те не казват, а защо не казват, ама ти знаеш.  :D
Ставаше и въпрос за лабораторията в България от март тази година, щяла да бори инфекциозните болести на българската армия. Само много голям тъпак може да повярва на подобна инициатива. От къде пък накъде ще са се загрижили толкова за нас? Първо ни накараха да си нарежем таковете и ракетите, сега ще ни спасяват от някакви инфекции. Някой чувал ли е за някаква мистериозна инфекция на българския войник, аз не?  :D
Не обясни и за патента с дрон, който разпръсква скакалци.  :D
Аз не вярвам на нищо. Аз се опитвам да си направя заключение въз основа на факти. Тук факти не виждам.
Предполагам че си написал "скакалци" погрешка, вместо "комари". Но ако си представиш че наистина са скакалци, и са малко "пипнати" генетично, трябва ли да ти обяснявам какви са икономическите ползи от това? Или имаш някаква друга идея как да сбориш пасмината, която унищожава реколтата?

6. Как само си хвалиш тъпото обяснение. Никой не знае какво ще се прави в тия лаборатории, разположени не къде да е по света, но ти с твоите импровизации се възприе за такъв, който дава отговорите
А що реши че тоя анаболен батка знае какво се прави там и че той е последната инстанция на която трябва да имаме безусловно доверие?