Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 291512 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1425 -: Февруари 26, 2022, 09:51:34 pm »
Витане, на 50-та секунда видях същата детска градина за която спорихме миналата седмица и ми се изпари цялото желание за гледане...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1426 -: Февруари 26, 2022, 09:59:18 pm »
   Азовско море вече е вътрешно за Русийската Федерация. Украинци продължават да обстрелват други украинци... това е факт. А 12 000 чеченци ще покажат на украинските фашисти как се води партизанска война в градски условия. Всичко върви по плана!!! Наше дело правое, враг будет разбит, победа будет за нами!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1427 -: Февруари 26, 2022, 10:27:31 pm »
Аз не мога да разбера защо Италия не нападне Австрия заради Тирол. Защо Германия не нападне Чехия заради Пилзен. Защо България не нападне кой съсед се сетите. Само идиота путкин напада Украйна за да "помогне" на руснаци които самият той е подкокоросвал осем години да воюват. За да му създадат повод.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1428 -: Февруари 26, 2022, 10:29:03 pm »
Искате ли да видите обективното представяне на ситуацията довела до войната?
Как изглеждат нещата от погледа на Зеленски? Той не е искал русофобия, напротив, но е нямал избор.

Искате ли да чуете разговор между Байдан и Порошенко, как уговарят пренареждането на властта в Украйна?

Кой е Зеленски?
Защо Путин започна войната?
Искате ли да видите какво са правили нацистите с руснаците в Украйна?

Станислав представя съвсем обективно двете гледни точки.
Както и аз вече си мисля, тази война е само началото на голямата война. Не се радвайте на санкции и прочее, защото работата ще стане толкова дебела, че тук ще има мобилизация. А Русия при всички случаи няма да загуби в една евентуална голяма война, това трябва да ви е ясно.
Путин отдавна е чакал настъпването на този момент и се е готвил за него. Той не е глупак и такъв, какъвто ви го представят в пропагандните сайтове. Злобата ви към Русия ще ви излезе през гъза - това да знаете, през гъза!

Вижте видеото:

<a href="https://www.youtube.com/v/uhVg5LfeiKw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/uhVg5LfeiKw</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1429 -: Февруари 26, 2022, 10:31:33 pm »
ЕДМ благодаря за видеото, но вече ти отговорих преди да го публикуваш малко наруших времепрострснствения континиум за което се извинявам.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1430 -: Февруари 26, 2022, 10:32:03 pm »
Аз не мога да разбера защо Италия не нападне Австрия заради Тирол. Защо Германия не нападне Чехия заради Пилзен. Защо България не нападне кой съсед се сетите. Само идиота путкин напада Украйна за да "помогне" на руснаци които самият той е подкокоросвал осем години да воюват. За да му създадат повод.

Ти много работи не разбираш по принцип, защото не ти достига една субстанция, присъща на хората дето ги разбират тия неща, и не само тия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1431 -: Февруари 26, 2022, 10:37:15 pm »
Виждам, виждам
 На теб са ти абсолютно ясни. Щот добре ти ги обясняват точно чрез тази субстанция явно. Благодаря на господ, че ме е опазил от нея. Каквато и да е тя.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1432 -: Февруари 26, 2022, 10:52:17 pm »
ЕДМ, не мога да повярвам че пусна това видео. И че батката и Пасков проведоха такава цивилизована дискусия. Честно, тоя път изгледах почти 5 минути.
Не, не се шегувам, тоя път съм сериозен.

Само пасков като почна да обяснява че "сега ракетите щели да стигнат столицата за 5 до 7 минути, и това било недопустимо". Е убаво де... а за колко стигат от руска територия до Киев? А от Севастопол до Букурещ и до София колко е разстоянието? Ми до Хелзинки? До Стокхолм? До столиците на Литва, Латвия, Естония? Та от Калининград до Берлин разстоянието е по-малко отколкото от която и да е точка на Украйна до Москва...
Защо тоя стратег не гледа от тая гледна точка?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1433 -: Февруари 26, 2022, 11:00:59 pm »

Защо тоя стратег не гледа от тая гледна точка?

Ами Русия не вижда за себе си враг от страна на Европа. Проблема е, че врагът е САЩ. Те са записали във военната си доктрина, че основният враг е Русия.

Та, ракетите които ще достигнат така бързо Москва ще са американски, не европейски, а в същото време САЩ е много далеч за реципрочен отговор.

И понеже ти никога не гледаш и четеш, и затова и не разбираш, и затова и сега питаш.
Обградена отвсякъде с ракети на такова кратко разстояние, макар и не хиперзвукови, а до някоя година ще имат и хиперзвукови, полетното разстояние е под 3 мин, а дори за толкова кратко време не могат да бъдат прихванати с най-модерното ПВО.

Русия не иска да хвърля бомби в Европа. Русия иска да се защити от американските бомби - те да са изтеглени на такова разстояние, което ще й позволи да ги неутрализира.

Дано си разбрал, че изглежда все напразно си хабя енергията да ти обяснявам. Ако не си разбрал, просто не питай повече - чети си нам сайтовете и ми разправяй какви боклуци били руските и китайските техники.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1434 -: Февруари 26, 2022, 11:13:14 pm »
Коментар от НЕТА.....
САЩ пуснаха две атомни бомби в Япония, и убиха стотици хиляди. Това беше "необходимо зло”. И светът няма никакъв проблем с това. И изобщо, това не е военно престъпление.
САЩ нападнаха Виетнам, с цел да свалят правителството. Това е "борба с комунизма".
САЩ нападнаха Югославия, защото не признали Косово. Това е "борба за правата на хората в Косово".
САЩ нападнаха Афганистан. Това е "борба с тероризма”.
САЩ нападнаха Ирак и убиха Садам. Това е "оттървахме Иракския народ от един диктатор".
САЩ нападнаха Либия и убиха Кадафи. Това е “демокрация за Либийският народ".
САЩ нападнаха Сирия, с цел да свалят правителството и да убият Асад. Това е "демокрация".
САЩ организираха преврат в Украйна 2014-та. Това е "борба за справедливост".
САЩ избиха милиони по цял свят. Това обаче са "демократични убийства". И всичко е за добро… американските бомби са добри бомби. Те убиват демократично.

Русия призна Донецка и Луганска република за независими. Това обаче вече е нещо много, много, много лошо. И хората там нямат право да са независими….
Зеленски си позволи да заплаши Русия с ядрен удар… как съжалявал, че си махнали арсенала…. Русия се защити. Това обаче е МНОГО ЛОШО! Никой няма право да се защитава, освен ако не е американец…."

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1435 -: Февруари 26, 2022, 11:27:59 pm »
Та, ракетите които ще достигнат така бързо Москва ще са американски, не европейски, а в същото време САЩ е много далеч за реципрочен отговор.
A аз не мога да разбера защо винаги слагаш знак за равенство между САЩ и НАТО.
Къде е най-близката до Русия американска база? Имам предвид истинска база, а не полигона в Ново Село. Аз се сещам за Инджирлик и за Рамщайн. Виж на картата какво е разстоянието. Виж от кога са тия бази там.

ОК, изстрелва се американска ракета примерно от българска територия. Ти ми кажи сега откровено - Русия по кого ще отговори с ракетна атака - по САЩ или по България? Защо изобщо ми говориш, че Русия я притеснява реципрочния отговор?
Ами ако утре реши че трябва да изгони всичките тия военни самолети на НАТО, за които показах че обикалят в Черно море, Румъния, Полша? Тези самолети не могат да носят ракети с ядрени бойни глави ли? Не могат да стоят в продължение на дни във въздуха ли? Защо те не притесняват Путин? И ако почнат да го притесняват утре НАТО какво да прави - да разкара всичко отвъд Ламанша ли?

Коментар от НЕТА.....
Вече го питах - над кои от тези територии се вее американски флаг в момента? Щото се сещам за една територия, над която вече се вее руския, още две бяха на път, а сега вече не знам...
Да, да... Хаити, половината Мексико... ма и ние имахме излаз на Бяло море...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1436 -: Февруари 26, 2022, 11:50:10 pm »
За по-задълбочени анализи и за частни такива  ;), ще дам банковата си сметка, защото и аз съм капиталист и то доста по-голям от повечето от вас - е, малко задръстен си падам щото не съм виждал сп. Плейбой, пък и градския начин на живот ми е непознат - пиша от село  :D.

Сериозно:
Мисля, че информацията, която давам и обясненията са напълно достатъчни един средно интелигентен човек, да разбере това за което говорим от раз.  :)

Зеленски е раздал оръжие на населението и маса криминали са се снабдили. Започнало е разграбване на магазини и разчистване на лични сметки. Кой на кого е имал зъб е тръгнал да отмъщава с оръжие. Целта на коварните фашисти е да се предизвикат ожесточени градски престрелки и да се вкара руската войска в града, за да има много жертви сред мирните граждани и разрушение. После тия кадри ще ги покажат на западните телевизии, да видят какъв главорез е Путин. Всичко това се диктува от американските куратори.

В много малки градове и села са поставени плаващи минохвъргачки, от които стрелят укрофашисти към населеното място, за да създават впечатлението, че го правят руснаци, а всъщност от там не са минавали руски колони. Целта е да се сплаши и настрои населението против руснаците.

Правят се много фейкови видеа, вчера гледах как боядисват лицата и телата си младежи, нахъврялт се един въз друг обляни св "кръв" и ги снимат от различни ъгли с камери - смеят се и говорят на украински.

Разпространи се едно видео, как един танк сгазва кола. Първо това е украински танк, второ няма обозначителните знаци Z на руските машини и последно или танка се подхлъзва и е инцидент, или колата е пусната по инерция без човек и танка минава отгоре й. После видеото продължава само как вадят човека невредим. А след такова премазване е невъзможно да оцелее човек.

Но тези видеа са предназначени за лековерната и наивна публика, по-простоватата по природа. Няма как човек, който има висока самооценка да повярва на такъв фейк.  :)

Нека това е "лакмуса" с който всеки сам да прецени себе си - колко ги чува петлите.  :)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1437 -: Февруари 26, 2022, 11:52:08 pm »
Само пасков като почна да обяснява че "сега ракетите щели да стигнат столицата за 5 до 7 минути, и това било недопустимо". Е убаво де... а за колко стигат от руска територия до Киев? А от Севастопол до Букурещ и до София колко е разстоянието? Ми до Хелзинки? До Стокхолм? До столиците на Литва, Латвия, Естония? Та от Калининград до Берлин разстоянието е по-малко отколкото от която и да е точка на Украйна до Москва...
Защо тоя стратег не гледа от тая гледна точка?

    Защото ракетите в Украйна ще бъдат Американски естественно и могат да се използват за превантивен удар, в което американците са мноооого добри. Да си припомним в човешката история, колко ядрени бомби е хвърлила Русия, и колко САЩ!?! Отговора няма да ви хареса :)
    А сега нека де позанимаваме с задачки за началното училище: За колко време ще стигне ракета до Москва изстреляна от Харков? А за колко време ще стигне ракета до Вашингтон изстрляна Калининград, от Владивосток или от някоя арктическа военна база на Русия? Има голяма разлика нали?
    Нека си представим, че руснаците имат някаква си система "Периметър" (или Мъртва ръка), която може да нанесе обратен удар и след унищожаването на руското ръководство. Да си представим, че "куфарчето" на Путин има за цел да спре системата "Периметър" да не изстреля целия арсенал по предварително набелязани цели. По време на  Студената война времето за спиране е било 30 мин. След разширяването на НАТО в Източна Европа времето е намалено на 15 мин. Ако има американски ракети в Харков времето ще бъде намалено на 3 мин. (помислете си защо). А 3 мин. са цели 180 секунди, след което и Господ не може да спре Руските ракети... да не говорим за накакви си там Путин, Байдън, ООН, Европеъски съюз и т.н. Всички отиваме дружно на кино.
    А сега да си представим примерен случай... чиста теория. Системата "Периметър" засича изстрелване на ракета по посока на Русия. Естествено това не е нападение на САЩ, а просто грешка в системата... например прихванала е слънцето, повредил се датчик, изгорял е някъде кофти транзистор, това е без значение и започва отброяването на тези 180 секунди, през които Путин може да я деактивира. Трябва "куфарчето" да е до него, трябва да намери телефон за връзка с Байдън, трябва Байдън да си намери телефона и да вдигне, трябва да го пита дали са изстреляни техни ракети, Байдън трябва да помисли и да отговори евентуално или да му затвори и да се обади на някой от генералите си, да върне отговор и Путин да спре системата, а през цялото това време секундите текът. Колко време е нужно??? Ами ако по това време Путин е на лов в тайгата със Шойгу, какво става? Ами ако не трябва просто да натисне копче а да трябва да въведе код, който само той знае??? Станаха доста въпросите... помислете върху тях.
    Или пък просто може да махнете с ръка и да кажете, че такава система не съществува и всеки може да заплашва Путин и Русия, както му е удобно... все пак имаме гластност, перестройка, демокрация и други такива глупости. До ядрен ад на земята ще ни докара само човешката ни глупост, а тя е вкоренена дълбоков гените ни, в това съм убеден на 101%.
Преди време имаше един часовник, на който местеха стрелките и уж отчитаха времето до Ядрената Война. Не знам послетно, на колко го бяха нагласили, но имам чувството, че в момента показва 12 без 3 секунди.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1438 -: Февруари 27, 2022, 12:19:25 am »
... Мисля, че информацията, която давам и обясненията са напълно достатъчни един средно интелигентен човек, да разбере това за което говорим от раз.  :)
Нека да се опитам...

... Целта на коварните фашисти е да се предизвикат ожесточени градски престрелки и да се вкара руската войска в града...
Нима целта на руската армия не е да влезне в града? Или очакваш украинците с техните коктейли Молотов и раздадените АК да приемат сражение срещу танкове и БТР-и в някоя поляна, където няма да има къде да се скрият?

... После тия кадри ще ги покажат на западните телевизии, да видят какъв главорез е Путин...
Путин изобщо не е главорез. Той само покани чеченците да се включат в купона... вероятно за да оказват първа помощ на ранените киевчани...

    А сега нека де позанимаваме с задачки за началното училище: За колко време ще стигне ракета до Москва изстреляна от Харков? А за колко време ще стигне ракета до Вашингтон изстрляна Калининград, от Владивосток или от някоя арктическа военна база на Русия? Има голяма разлика нали?
А за колко време ще стигне ракета изстреляна от руска подводница до Вашингтон? За да опростя сметката - Вашингтон се намира на практика на крайбрежието на Атлантическия океан... Но това не е довело до обявяване на 500 милна зона от океана като "зона с ообена важност за националната сигурност на САЩ".
Ма не бе... изобщо няма руски подводници в Атлантика....
А тук дори не говорим за зона от океана, а за територия на чужда дъжава!

    Или пък просто може да махнете с ръка и да кажете, че такава система не съществува и всеки може да заплашва Путин и Русия, както му е удобно... все пак имаме гластност, перестройка, демокрация и други такива глупости. До ядрен ад на земята ще ни докара само човешката ни глупост, а тя е вкоренена дълбоков гените ни, в това съм убеден на 101%.
Такава система съществува и от двете страни и именно затова живяхме без голяма война 75 години. До преди 2 дена...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1439 -: Февруари 27, 2022, 12:38:47 am »
Такава система съществува и от двете страни и именно затова живяхме без голяма война 75 години. До преди 2 дена...

    Ха-ха-ха... за малко да се засмея, щеше да е смешно ако не беше трагично!!! Обясни ми на мен глупака, каква е разликата между малка и голяма война. Войните които водеше САЩ през тези 75 години малки ли бяха или големи? Жертвите на Американските войни по-малко мъртви ли са от другите? Защо тази война е голяма: по брой жертви, по време прекарано в бойни дейсвия, по какво? Каква е разликата между войните на САЩ и Русия? Наистина не мога да те разбера.