Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 290365 пъти)

Активен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #915 -: Февруари 02, 2022, 07:08:26 pm »
"Държавата дава 10 000 лв. за транссексуална фотосесия по картини на Владимир Димитров-Майстора."

Има го по много медии вече, но само Хулио може да ни го обясни!
Имам обяснение, при това мисля в 10-ката, но нека чуем факт-чекъра...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #916 -: Февруари 02, 2022, 07:14:06 pm »
Ден на "жертвите на комунизма"!
Страшни лъжи, да не говорим, че комунизъм е имало толкова, колкото днес има демокрация. И преди и сега е тоталитаризъм. Един ден ще празнуваме и ден на жертвите на "демокрацията", американската демокрация = деиндустриализация, демилитаризация, депопулация и дехуманизация, ваксинация, чипизация и накрая пърлазация - ей това е американската демокрация, ей това.... Милиони българи се затриха от т.н. "демокрация".

И не само аз съм на това мнение, Киро Брейка и той мисли, като мен. И не сме само ние, а поне 70% от населението мисли така.

<a href="https://www.youtube.com/v/YNufUNz-cFg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/YNufUNz-cFg</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #917 -: Февруари 02, 2022, 07:27:35 pm »
Цитат
  И не само аз съм на това мнение, Киро Брейка и той мисли, като мен. И не сме само ние, а поне 70% от населението мисли така 
Да бе да толкова са ама си пропуснал запетайката между седем и нула.
А относно "жертвите на комунизма"
Приеми го за умишлена грешка в твоя полза. Тсзи грешка ти спасява задника.
Защото правилно казано е:
"Жертвите на комунистите"
Обаче ако се използва този израз следва необходимостта от съдебен процес. Та по добре трай си.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #918 -: Февруари 02, 2022, 08:34:31 pm »
с

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #919 -: Февруари 02, 2022, 08:37:36 pm »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #920 -: Февруари 03, 2022, 05:06:46 pm »
За тия с мерцедесовия комплекс, дето символа на щастието е купуването на стар и драглив мерцедес, да се самоуспокоят, че са щастливи нещастниците:  ;)

Кажете ми, как така ватенките не могат да направят един нищо и никакъв мерцедес, а правят такива неща: то не е архитектура, апаратура, самолети, кораби, въртолети, верижни машини, двигатели, и мн. др.?

Защо тия дето правят мерцедеси не могат да преживеят и ден на тия сурови условия?
Защо нямат един ледоразбивач, като хората, ами викат ватенките на помощ?
Те ще имат ли подвижна АЕЦ някога?
Коя технология е по-сложна, на мерцедеса или на подвижния АЕЦ?

<a href="https://www.youtube.com/v/ADGteS688ZM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ADGteS688ZM</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #921 -: Февруари 03, 2022, 06:22:36 pm »
juliang, juliang..., много си зле /хич та няма във военното дело/, ако си мислиш, че някакви Джавелини или дъртите Стингъри от 1976 г. могат да променят нещо в боя, в Украйна. Такава изненада са им подготвили, че дори няма да се сетят къде са тия западни армагани и как се използват.
Земята ще стане на стопилка.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #922 -: Февруари 03, 2022, 06:52:59 pm »
а правят такива неща: то не е
1. архитектура,
2. апаратура,
3. самолети,
4. кораби,
5. въртолети,
6. верижни машини,
7. двигатели, и мн. др.?
1. Царска архитектура. След това идват хрушчовките. И напоследък добре че позволиха на частни фирми да строят, че да облагородят малко поне големите градове.
2. Сега понеже е модно и има достатъчно снимки - виж каква е апаратурата в Ковид отделенията в Русия. За каква апаратура изобщо говориш? Един телевизор не могат да направят. Да не говорим за компютри.
3. Военни - да приемем че да. Ама цивилни... Кажи ми един руски пънически самолет, на който е разрешено да лети над Европа? И не е щото ги мразят, а просто щото не могат да покрият критерии за шум и вредни емисии. За разход няма да говорим. Добре де... може да има един или два модела дет покриват изискванията. Но не виждам да са изтласкали Бойнг или Еърбъс от пазара.
4. Пак опираме до същото. Военни - донякъде да (и се сещам за "Кузя" :) ) Но в куротните пристанища на Франция, Италия и Малта не кипи от круизни лайнери руско производство - ще се съгласиш.
5. Тук определено да.
6. Пак същото. Правим машини за военните, а обикновените граждани ще им оърнем внимание някога по-нанатък. И така вече 100 години.
7. Хммм... немалка част от двигателите които се правят са дизайн на западни конструктори. Дори и в любимата ти жигула стои мотор на Фиат.

Защо нямат един ледоразбивач, като хората, ами викат ватенките на помощ?
За какво им е на французите ледоразбивач? А на италианците? Дори и американците нямат особена нужда, щото кат замръзне морето могат да си карат стоката по ж.п. линии. Щото имат ж.п. линии. А някои други нямат ж.п. линии и им се налага да разбиват ледовете за да си докарат продукцията.

Те ще имат ли подвижна АЕЦ някога?
Коя технология е по-сложна, на мерцедеса или на подвижния АЕЦ?
Мога ли да попитам с какво се различава стационарния АЕЦ от подвижния? А, да... по това че са качили стационарен АЕЦ на кораб... изключително инженерно предизвикателство. А тъпите кравари просто са си направили читава електропреносна мрежа, вместо да влачат АЕЦ насам-натам.
Да, знам, американците имат чести проблеми с електропреносната мрежа. Но имат мрежа, за разлика от някои други, дет в някои райони изобщо нямат такава :)

Изобщо... само виж как звучи: Трябва ни ледоразбивач който да пробие леда, за да можем да закараме АЕЦ, щото едни хора нямат ток...



Земята ще стане на стопилка.  :D
Да, в това са ненадминати. Само дет не е ясно след това за кво ще им е тая изгорена земя и кой ще иска да търгува с тях след като направят от Източна Украйна пустиня. Те сега не искат да търгуват, какво остава ако имат глупостта да започнат война.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #923 -: Февруари 03, 2022, 07:22:57 pm »
1. Да не говорим за компютри.

2. американците нямат особена нужда, щото кат замръзне морето могат да си карат стоката по ж.п. линии.

3. А тъпите кравари просто са си направили читава електропреносна мрежа, вместо да влачат АЕЦ насам-натам.

4. Да, знам, американците имат чести проблеми с електропреносната мрежа. Но имат мрежа, за разлика от някои други, дет в някои райони изобщо нямат такава :)

5. Изобщо... само виж как звучи: Трябва ни ледоразбивач който да пробие леда, за да можем да закараме АЕЦ, щото едни хора нямат ток...

6. Правим машини за военните, а обикновените граждани ще им оърнем внимание някога по-нанатък. И така вече 100 години.

1. Руснаците за разлика от болшинството западни държави имат и свои процесори, флаш памети, дъна и правят собствени компютри и лаптопи изключително за военната промишленост - дуракоустойчиви и на радиация.

2. Нямали нужда викаш от ледоразбивачи. Това показва, че хич та няма в геополитиката. Военните бази в Арктика са заради северния морски път през който ще минава в бъдеще голяма част от стокооборота в света. Руснаците са там за това. Американците и те се бяха намърдали, но ги скова студа и заседнаха. Бяха отишли да се навират на руснаците, да им пречат, но като замръзнаха и ги повикаха на помощ, руските ядрени ледоразбивачи ги спасиха от позорна смърт.   :D Та тия че не им трябвали кораби и ток за Арктика иди ги разправяй на баба си или на такива като Радико, дето си нямат хал хабер от нищо.

3. и 4. Ти виждал ли си електропреносната мрежа в американските села? Ние нямаме толкова калпава мрежа. Да ти ровя ли филми, да видиш каква дървения и какви смешни електрозахранвания. Не съди само по онова, което виждаш в големия град. В Гърция същата работа.


5. Ако искаш да си в Аркитаки и да поддържаш военна групировка и да точиш нефт и газ, ще ти е нужна АЕЦ, със свещи няма да стане. А и гроздето е кисело, щото е на високо, не за друго - иначе си е сладко.  :D

6. Защо руснаците все не им стига да направят стоки за бита, не че им липсват знания и ресурси?
Ами първо си отговори на въпроса, какво правят американците на границата им, каква цел преследват и тогава чак ще може да си отговориш и на тоя въпрос. Да не говорим, че те не само противостоят във военно отношение краварите, но днес ги превъзхождат значително и то със 12 пети по-малък военен бюджет 800 милрд. срещу 67 милрд. Аз дори се учудвам, защо не ги ударят руснаците сега, сега е момента да им разкажат играта, а не утре, когато силите ще са по-изравнени.

Когато ги ударят и ги изтласкат по-далеч, да не им дишат във врата и да им правят конфликти по границите, ей тогава ще почне и битовото производство от необятните природни ресурси.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #924 -: Февруари 03, 2022, 07:57:33 pm »
1. Руснаците за разлика от болшинството западни държави имат и свои процесори, флаш памети, дъна и правят собствени компютри и лаптопи изключително за военната промишленост - дуракоустойчиви и на радиация.
Да де... а простите хора да се мъчат с гадните Интелски и АМД машини :) И да се возят на скапаните БМВ, Мерцедес, Тойота..."Всичко в името на народа, всичко за благото на народа".

... Военните бази в Арктика са заради северния морски път през който ще минава в бъдеще голяма част от стокооборота в света.
Кат тръгне, тогаз ще говорим. Засега само ушанките си пробиват път, щото нямат нормални сухоземни връзки.

3. и 4. Ти виждал ли си електропреносната мрежа в американските села? Ние нямаме толкова калпава мрежа. Да ти ровя ли филми, да видиш каква дървения и какви смешни електрозахранвания. Не съди само по онова, което виждаш в големия град. В Гърция същата работа.
Да, има. За рзлика от обширни райони зад Урал, където и стълбове няма.

Когато ги ударят и ги изтласкат по-далеч, да не им дишат във врата и да им правят конфликти по границите, ей тогава ще почне и битовото производство от необятните природни ресурси.
И се чудиш що НАТО събира армия? Ми щото ей такива са ви начините на мислене. Днес ще ги изтласкаме от Украйна, утре от Полша, после от Европа... Кога ще спре Вова? Кога ще е спокоен че никой няма да го нападне? Кат стигне Ламанша?
А хората искат да живеят добре днес, не след 20 или 50 години. Ти си още млад, ма аз  съм вече към 60-те и ми писна да чакам. И голямата част от руснаците също искат да живеят прилично, и не искат да чакат.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #925 -: Февруари 03, 2022, 08:55:49 pm »
1. Да де... а простите хора да се мъчат с гадните Интелски и АМД машини :) И да се возят на скапаните БМВ, Мерцедес, Тойота..."Всичко в името на народа, всичко за благото на народа".

2. Кат тръгне, тогаз ще говорим. Засега само ушанките си пробиват път, щото нямат нормални сухоземни връзки.

3.Да, има. За рзлика от обширни райони зад Урал, където и стълбове няма.

4. И се чудиш що НАТО събира армия? Ми щото ей такива са ви начините на мислене.
Днес ще ги изтласкаме от Украйна, утре от Полша, после от Европа... Кога ще спре Вова? Кога ще е спокоен че никой няма да го нападне? Кат стигне Ламанша?
А хората искат да живеят добре днес, не след 20 или 50 години. Ти си още млад, ма аз  съм вече към 60-те и ми писна да чакам. И голямата част от руснаците също искат да живеят прилично, и не искат да чакат.


1. Ами като нямат свои разработки на процесори и компютри, като руснаците, са принудени да купуват това на монополистите. Затова ще са и следени навсякъде, като танте Меркел, която дори в кенефе е следена от краварите пирати.

2. Ся тебе ша гледаме, та да ти доказваме, че и пътища специално ще ти правим насред пустуща. Гати тъпите доводи вадиш...

3. Урал дали има в самата планина не знам, но как да има в тия обширни територии. Никой не е в състояние да изгради електричество навсякъде по разбираеми причини. Подобни забележки са много тъпи. Поне прояви разбиране преди да говориш напук.

4. Отново глупаво мислене и глупави доводи ....щото ни било такова мисленето. Абе все едно ти да ми застанеш на пътната врата  и да ми дишаш във врата. Ще трая известно време и после съм те изнесъл и няма и да си помислиш втори път да ми досаждаш. Не са разположили руснаците въоръжение по американските граници, обратното е. И като се има предвид, че дадоха обещание, че след края на студената война НАТО няма да се разширява на изток, но са гадни лъжци тия. Затова само силовия метод ще оправи нещата. Аз съм за силово решаване на днешните проблеми. Когато някой не разбира с добро, покажи му другия начин. Това ще направи и Русия. Ето това правим ние и така мислим. Натрапваш ли се, пречиш ли, ще има шамари...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #926 -: Февруари 03, 2022, 09:17:04 pm »
1. Ами като нямат свои разработки на процесори и компютри, като руснаците, са принудени да купуват това на монополистите. Затова ще са и следени навсякъде, като танте Меркел, която дори в кенефе е следена от краварите пирати.
Един, един руски онлайн магазин ми дай, където има компютри с руски процесори, памети и видеокарти.
Ето ти аналога на бълагрския Техномаркет, или Технополис: https://www.mvideo.ru/ Къде са руските марки?
Ето ти още един: https://www.citilink.ru/
Айде, да не пробиват на световния пазар, ама поне за вътрешна консумация да почнат да правят нещо... Или е достатъчно че правят военни, гражданите им кучета ги яли.

4. Отново глупаво мислене и глупави доводи ....щото ни било такова мисленето. Абе все едно ти да ми застанеш на пътната врата  и да ми дишаш във врата. Ще трая известно време и после съм те изнесъл и няма и да си помислиш втори път да ми досаждаш. Не са разположили руснаците въоръжение по американските граници, обратното е.
Ти пак не разбираш - това че са ОТ ВЪНШНАТА СТРАНА на вратата ти не ти дава право да определяш какво ще правят.
Докато руснаците вече влезнаха от другата страна на вратата в Украйна и е нормално съседите да се притесняват за собствените си къщи.
Украйна е самостоятелен субект, отделна държава. Вече не е република на СССР и има право да членува в какъвто си иска съюз.
Защо не се притесняват, че Литва, Латвия и Естония са членове от 2004-та година, а се притесняват от това че Украйна само обсъжда членство?

И защо не се облива в студена пот, че от САЩ ги дели само един 35 километров Берингов пролив. От Сибир - хазната на Русия! А от другата страна е САЩ - самата САЩ, а не Украйна? Що не се дръвчи там, да настоява Аляска да се демилитаризира, да приберат всички оръжия зад Канада?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #927 -: Февруари 03, 2022, 09:41:27 pm »
1. това че са ОТ ВЪНШНАТА СТРАНА на вратата ти не ти дава право да определяш какво ще правят.

2. Докато руснаците вече влезнаха от другата страна на вратата в Украйна и е нормално съседите да се притесняват за собствените си къщи.

3. Украйна е самостоятелен субект, отделна държава. Вече не е република на СССР и има право да членува в какъвто си иска съюз.

4. Защо не се притесняват, че Литва, Латвия и Естония са членове от 2004-та година, а се притесняват от това че Украйна само обсъжда членство?

5. И защо не се облива в студена пот, че от САЩ ги дели само един 35 километров Берингов пролив. От Сибир - хазната на Русия! А от другата страна е САЩ - самата САЩ, а не Украйна? Що не се дръвчи там, да настоява Аляска да се демилитаризира, да приберат всички оръжия зад Канада?


1. Това, че са от външната страна на вратата ти и се самоопределят не е проблема, проблема е че зад тяхната врата има разположени американски стратегически ракети.

2. Руснаците не са влизали в Украйна, защото влязат ли няма да има повече Украйна. И Полша точи зъби и Унгария. Всеки ще си прибере територията, това ще е дори добре дошло за тях - те именно това искат, с чужда пита помен да направят.

3. Слушай малко повече геополитика. Никой в СССР не оспорва членството на Украйна където и да било, проблема е, че при членство в НАТО, то таво е американската цел, ракетите им ще са вече на 5 мин. полет до Москав и без хиперзвук, а с хиперзвук ще са за 1-2 мин. Та проблема не е в желанията на Украйна, а на световния подтисник - САЩ.

4. Не се притесняват защото са далеч и освен това, ако там има разположени ракети, ще ги изринат на един залп, докато Украйна е много голяма държава и като население и като територия.

5. Отново трябва да ти се обясняват елементарни неща, щото явно при теб логиката е закърняла с възрастта. Язък, че си на 60 г., приличаш на 80 г. Михаил Кузмов - на него му е простено, че нищо не разбира.
Ами в далечния изток СССР няма развита урбанизация. Оттам и да пуснеш ракета е половината земно кълбо, над 10 000 - 15 000 км до Москва. Ако нападнеш оттам, ще умреш в степите и бенгалските тигри ще те изядат. Няма пътища, няма цивилизация, там ще ги застигне пиндосите бялата смърт и няма да има нужда дори да се бият с тях.

И проблемът на СССР не е НАТО, а американските стратегически ракети, които са разположени в непосредствена близост до границата им. Самото НАТО без тия ракети не е заплаха за СССР, защото те са в пъти по-слаби и не могат да навредат.

Затова сега Путин ще разположи в близост до американските граници хайпър соника и да видиш как се вие на умряло и как аз се смея.  ;D

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #928 -: Февруари 04, 2022, 12:22:25 am »
"Блажени са вярващите"
США И НАТО выдвинули ультиматум России: Путин должен сдать Крым, Донбасс, Приднестровье и Кавказ!
https://www.youtube.com/watch?v=5lLuD671y-k

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #929 -: Февруари 04, 2022, 06:08:00 am »
1. Това, че са от външната страна на вратата ти и се самоопределят не е проблема, проблема е че зад тяхната врата има разположени американски стратегически ракети.
Същото е валидно и от обратната гледна точка.

2. Руснаците не са влизали в Украйна...
Да, добре... Не можеха ли да сключат договор с Украйна за ползване на базата в Севастопол точно както направиха с Байконур като им беше долкоз важна? Не - завзеха я със сила. И моля ти се не ми обяснявай за референдуми и свободна воля.

3. Слушай малко повече геополитика. Никой в СССР не оспорва членството на Украйна където и да било, проблема е, че при членство в НАТО, то таво е американската цел, ракетите им ще са вече на 5 мин. полет до Москав и без хиперзвук, а с хиперзвук ще са за 1-2 мин. Та проблема не е в желанията на Украйна, а на световния подтисник - САЩ.
А когато руските ракети са на точно такова разстояние от Киев и при това Русия ти е отнела парче територия и прави зулуми в още две области - в това няма нищо притеснително?

4. Не се притесняват защото са далеч и освен това, ако там има разположени ракети, ще ги изринат на един залп, докато Украйна е много голяма държава и като население и като територия.
Ти май скоро глобус не си гледал... Или Москва е цяла Русия, Санкт Петербург е някво село дет може да бъде прежалено?

5. Отново трябва да ти се обясняват елементарни неща, щото явно при теб логиката е закърняла с възрастта. Язък, че си на 60 г., приличаш на 80 г. Михаил Кузмов - на него му е простено, че нищо не разбира.
Ами в далечния изток СССР няма развита урбанизация. Оттам и да пуснеш ракета е половината земно кълбо, над 10 000 - 15 000 км до Москва. Ако нападнеш оттам, ще умреш в степите и бенгалските тигри ще те изядат. Няма пътища, няма цивилизация, там ще ги застигне пиндосите бялата смърт и няма да има нужда дори да се бият с тях.

И проблемът на СССР не е НАТО, а американските стратегически ракети, които са разположени в непосредствена близост до границата им. Самото НАТО без тия ракети не е заплаха за СССР, защото те са в пъти по-слаби и не могат да навредат.

Затова сега Путин ще разположи в близост до американските граници хайпър соника и да видиш как се вие на умряло и как аз се смея.  ;D
Ресурсите, ЕДМ, ресурсите с които толкоз много се гордее Русия. Там са, не в Москва. Нали войната беше за ресурси, не за територии, не за пазари?