Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 290328 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #930 -: Февруари 04, 2022, 09:08:37 am »
1. Същото е валидно и от обратната гледна точка.

2. Да, добре... Не можеха ли да сключат договор с Украйна за ползване на базата в Севастопол точно както направиха с Байконур като им беше долкоз важна? Не - завзеха я със сила. И моля ти се не ми обяснявай за референдуми и свободна воля.

3. А когато руските ракети са на точно такова разстояние от Киев и при това Русия ти е отнела парче територия и прави зулуми в още две области - в това няма нищо притеснително?
Ти май скоро глобус не си гледал... Или Москва е цяла Русия, Санкт Петербург е някво село дет може да бъде прежалено?

4. Ресурсите, ЕДМ, ресурсите с които толкоз много се гордее Русия. Там са, не в Москва. Нали войната беше за ресурси, не за територии, не за пазари?



1. Ами не е вярно, няма как да е валидно на обратно. Посочи къде в непосредствена близост до американската граница има разположени руски стратегически ракети? Ти май вече на инат приказваш?

2. Не само че можеха, но то имаше и такъв. Въпросът обаче е в това, че руското разузнаване в което работя и аз според едни големи капиталисти тук във форума, дето работят за една заплатка  :D, установи, че американцисе се канят да правят ракетна база в Крим. Това щеше да бъде върхът на наглоста и тогава щеше да има пряк сблъсък и риск от ядрена война. Затова моите приятели и работодатели  ;) - руснаците решиха, че щом 90% от коренното население на Крим са етнически руси /бели хора/ и щом Крим беше предаден незаконосъобразно на Украйна с невалиден акт на тогавашния президент, като се има предвид, че винаги е бил руски и там Руската империя е водела редица войни, кръвен данък е плащала, че е време да се върне към изконния си прародител. Докато територията на Мексико никога преди това не е била собственост на САЩ, въпреки това те я анексираха с война - 30%. А руснаците направиха референдум по инициатива на активни политически деятели на Крим. Така желанията на едната и на другата страна съвпаднаха и СССР осигури охраната при упражняване на най-демократичния избор - референдума. Това е израз на пряката демокрация, на не представителната. Например, като приемането на България в НАТО и ЕС, никой не се допита до народа с референдум, а директно чрез външен диктат - България беше АНЕКСИРАНА от НАТО и то чрез пълното й разоражаване с рязане на ракети, танкове и БТР-и. Ето, не само аз, а целокупния български народ не желае да членува в терористичната военна организация - НАТО. Впрочем лидерите на НАТО обещаха след края на Студената война, че няма да има разширение на изток. Стана тъкмо обратното, американските ракети са на прага на Москва. Това е все едно да ми туриш пред вратата капан и да чакаш отстрани, да се хвана в него. Изнасям и капана и тоя дето го е турил, ще му го захлупя на главата. Ето това е накратко и на достъпен език цялата история около Крим.


3. Отговарям ти с въпрос:
Ако цялата украинска армия от 170 000 военни е струпана пред портите на Донецк и Луганск, за които се знае платиха с 14 000 жертви на мирни граждани при хаотичните им обстрели на жилищни квартали и загинали 4000 деца /знаеш ли колко са 4 000 деца наредени в редица - прави километри дължина/, това според теб не е ли по-притеснително?
Не е ли притестинелно, че в Киев управляват фашисти, за които западът си затваря очите и вместо да ги насърчава да спазват Минските съглашения, т.е. широка автономия на руските републики в състава на Украйна, не СССР, те им пращат летални оръжия, с които такива като тебе "специалисти" си мислят, че ще се промени хода на евентуалната война. Нищо няма да се промени, само ще са по-големи жертвите - те това целят американците, да се избиват помежду си славяни.

4. Налага се все повече да ти се обяснява и смила, щото или наистина ти липсва разбиране или се правиш на улав.
Там били ресурсите, не били в Москва и защо сега руснаците не ги вардели, ми вардели Москва, защо нямали там инфраструктура, те били незащитени...
Ами кой нашественик ще ти открадне ресурсите в пустошта, с какво ще ги изкопае от земята? Първо да прекараш от там армия е невъзможно, щото няма пътища, второ и тая армия ще се нуждае от продоволствия, осигураване на храна, вода и т.н. Затова никой в СССР не се страхува, че някой ще му изкопае ресурсите в пустошта. Няма и никой нашественик подвижна АЕЦ, като ушанките.  :D

Я обясни сега на ей тия дето с интерес следят тия теми и се оплакват че тия дето пишат, не пишат по техническите теми, ти как мислиш някой да завладее руските ресурси в пустошта?
Дай пример, как да ги пазят, според твоите критерии - да ти се посмея малко?  :D
« Последна редакция: Февруари 04, 2022, 09:23:50 am от EDM electronics »

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #931 -: Февруари 04, 2022, 07:43:59 pm »
1. Ами не е вярно, няма как да е валидно на обратно. Посочи къде в непосредствена близост до американската граница има разположени руски стратегически ракети? Ти май вече на инат приказваш?
Само да питам - дали правиш разлика между САЩ и НАТО?

...и там Руската империя е водела редица войни, кръвен данък е плащала, че е време да се върне към изконния си прародител...
Русия два пъти е водила война на българска територия, та... почвам леко да се притеснявам. Или ти си "За"?

... А руснаците направиха референдум по инициатива на активни политически деятели на Крим
... в зелени маскировъчни униформи. Аре моля ти се, стига си разправял басни. Всички видяхме как в самата Русия се гласуваха промените на конституцията си.

... Докато територията на Мексико никога преди това не е била собственост на САЩ, въпреки това те я анексираха с война - 30%
Да сложим точка и на този твой рефрен: де юре е била собственост на испанския крал. Ма откъде толкоз знания... Макар че поне "Фанфан Лалето" е трябвало да си гледал. Или "Десперадо" с Антонио Бандерас. Ама вероятно по-надалеч от "17 мига от пролетта" не си стигнал...

... Ето, не само аз, а целокупния български народ не желае да членува в терористичната военна организация - НАТО.
Ти, Болен Сидеров и Копейкин не сте целия български народ.

Това е все едно да ми туриш пред вратата капан и да чакаш отстрани, да се хвана в него.
Не, слагам си капан на МОЯТА СИ територия, който ще те лопне по главата, когато влезеш в нея.

Ако цялата украинска армия от 170 000 военни е струпана пред портите на Донецк и Луганск...
Донецк и Луганск са УКРАИНСКИ - за кой път да ти го казвам. Не на портите, а в самите градове може да си влезе, и това няма да наруши никакви международни закони. Даже нормалните държави ще съдействат това да се случи, ако Украйна поиска помощ.

Не е ли притестинелно, че в Киев управляват фашисти
А в Русия какви управляват по твоята логика?

... не СССР, те им пращат летални оръжия, с които такива като тебе "специалисти" си мислят, че ще се промени хода на евентуалната война
А сепаратистите в Донецк и Луганск сами си леят пушките, или си ги дялкат от клони?

... да прекараш от там армия е невъзможно, щото няма пътища...
Поне си го призна :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #932 -: Февруари 04, 2022, 08:08:56 pm »
1. Само да питам - дали правиш разлика между САЩ и НАТО?

2. Русия два пъти е водила война на българска територия, та... почвам леко да се притеснявам. Или ти си "За"?

3. ... в зелени маскировъчни униформи. Аре моля ти се, стига си разправял басни. Всички видяхме как в самата Русия се гласуваха промените на конституцията си.

4. Не, слагам си капан на МОЯТА СИ територия, който ще те лопне по главата, когато влезеш в нея.

5. Донецк и Луганск са УКРАИНСКИ - за кой път да ти го казвам. Не на портите, а в самите градове може да си влезе, и това няма да наруши никакви международни закони. Даже нормалните държави ще съдействат това да се случи, ако Украйна поиска помощ.

6. А в Русия какви управляват по твоята логика?
А сепаратистите в Донецк и Луганск сами си леят пушките, или си ги дялкат от клони?
Поне си го призна :)

1. НАТО е само САЩ, другите са статисти, гарнитура. Ти правиш ли разлика между бази на НАТО в България и само бази на САЩ в България?

2. Ако България продължава да се меси когато атовете се борят и да заема позиция, както при 1 и 2 СВ, отново ще има война и в България. Не зависи от мен. Нали аз това искам, да напуснем НАТО, за да не се случи отново.

3. Не знам какви зелени човечета си виждал, но всички ние видяхме как се провеждат изборите в САЩ, какви фалшификации, каква цензура, Доналд Тръм го разравя и как убиха на мирен протест протестиращи в Капитолия. Та не знам кое да гледам, зелените човечета или в държавата водила над 60 воини след ВСВ, тези които разрушиха Ирак, Либия, Украйна и мн.др.

4. Скоро време руснаците ще им счупят главите. Ще видиш ти какви капани ще залагаш. Ще има вой на умряло, ще има задна скорост.

5. Да де, кой спори, че Донецк и Луганск не са украински, те дори руснаците от СССР го твърдят. Въпросът е, че когато започне руският геноцид там платен от американците и с американските оръжия, тогава руснаците ще покажат какво ще го сполети ония, дръзнал да убива.


6. В СССР управляват такива, каквито управляват и в САЩ. Всички са демократи. Ти да не си мислиш, че американските демократи са най-големите демократи? Видяхме какво правят посвета.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #933 -: Февруари 04, 2022, 08:44:24 pm »
6. В СССР управляват такива, каквито управляват и в САЩ. Всички са демократи. Ти да не си мислиш, че американските демократи са най-големите демократи? Видяхме какво правят посвета.
Е, тук не мога да не се съглася. Даже бих допълнил че и в БГ са демократи от същата порода.
Пффф... с'я за к'во ще пишем в тоя форум? :(

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #934 -: Февруари 04, 2022, 08:51:47 pm »
Е, тук не мога да не се съглася. Даже бих допълнил че и в БГ са демократи от същата порода.
Пффф... с'я за к'во ще пишем в тоя форум? :(
Унгария е страна със сходни параметри на нашите. Знаем обаче каква е разликата ни. Ако нашите политици бяха, като Виктор Орбан, не да сервилничи на американци и европейци, а да гледа интереса на държавата си и с руснаци, може би наистина нямаше да дискутираме повечето теми.

Кой го беше казал: Винаги с Германия, никога против СССР.
Тоя новия плужек, дето и български не знае, щял да приема "натовски" войски, а генерала, дето уж е натовец вика, българските войски са достатъчни натовски войски. Ето такива управляващи от петата колона имаме ние. И не сме ги избрали, а са ни ги назначили.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #935 -: Февруари 04, 2022, 09:00:54 pm »
ЕДМ, определено нищо не знаеш за Унгарците. Те никога на никого не са сервилничели. Сега го има Орбан защото преди 1990та  Унгария не беше със твоите работодатели и не им сервилничеше както  България. През 1984та. година в Унгария имаше частен бизнес,  имаше фирми. Само Югославия беше по либерална от Унгария в целия "лагер"

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #936 -: Февруари 04, 2022, 09:04:45 pm »
твоите работодатели и не им сервилничеше както  България.

Ако не бяха моите работодатели, сега щеше да се казваш Реджеб и да носиш потури и чалма.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #937 -: Февруари 04, 2022, 09:37:05 pm »
Ако не бяха моите работодатели, сега щеше да се казваш Реджеб и да носиш потури и чалма.  :)
Глупости говориш нагъл лъжецо твойте работодатели убиха внуците на ония на които дължим благодарност за свободата си. И по законите на честта ние сме длъжни да отмъстим за това. Но ти не можеш да го разбереш ти нямаш чест.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #938 -: Февруари 04, 2022, 10:02:19 pm »
Ако не бяха моите работодатели, сега щеше да се казваш Реджеб и да носиш потури и чалма.  :)

Ха-ха-ха... Реджеб с потури и чалма :) Това направо ме разби, точно в центъра на десетката... добър изстрел!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #939 -: Февруари 04, 2022, 10:53:09 pm »
Мдааа, нещо се задава война.
Youtube днес съсече тотално 2 канала,
единия от които ми даваше сводките на бойните действия по Сирия и тук-таме...


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #940 -: Февруари 04, 2022, 11:31:59 pm »
И по законите на честта ние сме длъжни да отмъстим за това. Но ти не можеш да го разбереш ти нямаш чест.
Реджеп, нещо си се развихрил на бойна тема виждам?
Сега като почне войната, ще те пратим доброволец в Украйна, да покажеш каква чест имаш. Не отидеш ли, ще те считам за без чест - о-без-чест-ен.  :D

Колеги, приятели и неприятели,
гледайте долното видео докрай,
за да видите какво значи западна пропаганда и долни лъжи. Ще видите, как по време на представянето на олимпийските игри по английските новини, коментатора започва да говори, как в този момент Путин щял да напада Украйна. Тези вече са изпаднали в ярост, като Реджеп.
В кулминация ще видите, как говорителя на американците лъже долно, че Путин готвил провокационен филм, как убити в сражения ги оплакват близките им, като повод да започне войната. Крадеца вика дръжте крадеца. Забравиха как техните бели каски правиха такива филми в Сирия, да натопят президента на Сирия, че употребил химическо оръжие. Пита го американски журналист:
- Имате ли някакви доказателства за тези обвинения? Отговаря му, че били разсекретени данни.
-  Дайте ги тия данни, да ги видим?
Говорителя се смути, изчерви и рече:
- Вие не вярвате ли на правителството и службите ни, на руснаците ли вярвате?
Журналиста пак:
- Имате ли доказателства за казаното? - и т.н.
Ще видите приятели и неприятели интересни пропаганди и лъжи от американските власти. Ще видите тяхната лъжовна демокрация на която народът им не вярва.

Ще ядат скоро голям бой. Аз ще се смея, вие ще плачете.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=WbIyqBKCEK4

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #941 -: Февруари 05, 2022, 12:15:00 am »
...гледайте долното видео докрай,[/b] за да видите какво значи западна пропаганда и долни лъжи.
Тая като я гледах, и се почувствах все едно съм в първи клас и класната другарката Василева ми се кара. Толкова брутален опит буквално да ми начукат в главата какво да мисля отдавна не бях срещал.
Дори и да имаше неща които да си заслужават да се видят, аз не ги видях. Бях буквално блокиран да разсъждавам, а както вероятно сте забелязали, аз имам някакъв опит във вербалните схватки. Можеха да ми пуснат катринки със сношаващи се еноти от Нешънъл Джиографик, и аз пак бих намразил западните СМИ. Не ми се ще да знам какво се случва с хора, които имат по-малък контрол над психиката си.

Ако успеете да задържите мозъка си работоспособен до момента когато се разправят с доказателствата за поготвяния филм, и се заслушате в диалога, ще разберете безумните искания на задаващия въпроси човек. Той буквално иска говорителя зад микрофона да му предостави оригиналите от сценария, подписани и подпечатани. Всичко по-малко от това е фалшификация. Просто не знам как тоя човечец ползва банкноти, без да търчи със всяка една в банката и да пита дали е оригинална.

Пред тая водеща Волен Сидеров и Пламен Пасков са абсолютни аматьори... Такава вербална агресия, такъв натиск... просто съм изумен че това се излъчва пред публика. Вероятно такива чувства може да остави у вас само разпит в полицията, и то ако са ви хванали с 5 кила дрога в раницата пред училище.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #942 -: Февруари 05, 2022, 12:38:30 am »
Цитат
Сега като почне войната,
 ще те пратим си 

 доброволец
в Украйна,   
Е на това му се вика "оксиморон"
Обаче точно ти и твоите началници никъде не можете да ме пратите.
За разлика от тия като теб моят ум може да намери и по рационални начини за кзпълнение на въпросният дълг от това да ставам мишена на някого. Това подхожда на хора равни на теб.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #943 -: Февруари 05, 2022, 12:40:33 am »
И пак за войната в Украйна.
Кино и пробирка. Зачем США придумали историю о съемках на Донбасе фейкового видео |ЯсноПонятно
https://www.youtube.com/watch?v=efs2Z8wllc8

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #944 -: Февруари 05, 2022, 09:13:20 am »
За разлика от тия като теб моят ум може да намери и по рационални начини за кзпълнение на въпросният дълг от това да ставам мишена на някого. Това подхожда на хора равни на теб.

Май си заслужава да се замислим над текста, а?