Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 648179 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1065 -: Юли 22, 2023, 09:16:02 pm »
Несложни парчета. Някакъв ТВ водещ, неизвестен за мен.
ТВ водещия първо е депутат от руския парламент, а чак след това е водещ. И когато депутат се "шегува" така, нещата много бързо могат да излезнат от релси.

Описах ви как е пламнала Виетнамската война. Шепа пияни глупаци стават причина за трошене на стотици милиарди и смъртта на десетки милиони...
За мен глупостта не е безобидна. За вас какво е - не ме интересува.
Да, глупостта не е безобидна. Вземи се поинетресувай кога всъщност почва войната между Севера и Юга във Виетнам и кога са се намесили САЩ в цялата тая история... Жокер - конфликта е още преди началото на ВСВ...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1066 -: Юли 22, 2023, 11:52:23 pm »
https://news.bg/int-politics/pochina-biznesmenat-sazdatel-na-shpionski-softuer-za-putin.html
Цитат
На 40-годишна възраст почина предприемачът и ръководител на ICS Holding, Антон Черепенников. Вероятна причина за смъртта му е внезапно спиране на сърцето, пише руското издание РБК.
Неговата фирма "Цитадела" разработи специален софтуер за "Роспромнадзор", който позволяваше следене на почти всички потребители на интернет в Русия. Това предостави на властите възможността да подслушват телефонни разговори и да следят активността на хората в интернет. Съгласно закон, приет от Държавната дума на Русия, операторите бяха задължени да използват този софтуер


Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1067 -: Юли 23, 2023, 10:01:57 am »
Някой може и да гласува, ако иска.
https://photocontestbg.natgeotv.com/photo/246?page=190

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1069 -: Юли 23, 2023, 11:43:44 am »
Още едно видео от Ник УСА, където той казва колко плаща на електротехника, слагащ лампи в басейните:
<a href="https://www.youtube.com/v/NQtcvcgPpWU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/NQtcvcgPpWU</a>

$65 на час. $500 на ден. $11 000 на месец. Или около $125 000 на година.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1070 -: Юли 24, 2023, 08:48:26 am »
Вчера ходих на море за 1-ден в Поморие, викат му селски туризъм  :)
Пътя ми по магистралата с Жигулата е 1-час. :) Няма да казвам колко БМВ-та ми дишаха парите от ауспуха... ;) Надявах се да съм изпреварил и Оловните обувки:)

Водата е кристално чиста, тоя път не забелязах плуващи екскременти /от тях и произтича прозвището - лайноморие/.  Но малката нужда се облекчаваше в морето, като традиция ;)

Нищо му няма на морето, пясъка, плажовете са топ.
Възмутих се обаче от кухнята по заведенията. Както винаги се почувствах ограбен.
Сядах като бял човек, плащам си като арабин, а написали в менютата едни имена на традиционни български кулинарни продукти, които нямаха нищо общо с действителността. Освен това грамажа е такъв, че на възрастен ще са му необходими 2-3 порции, за да се нахрани, т.е. трябва за едно ядене да дадеш около 100 лв. на калпак, за да се нахрани. За хигиенните условия само мога да си представям какви са. Персонала ми изглежда събран от кол и въже, то няма сериозни хора за работа повсеместно.

Гледам има реклами на 7-дневни круизи по ревиерата на Средиземно море, каюта без прозорец 300-400 евро на калпак, ол-инклузив. Пада се по 100 лв./ден.

Как искат да привлекат туристи на нашето море?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1071 -: Юли 24, 2023, 08:59:35 am »
Вчера ходих на море за 1-ден в Поморие, викат му селски туризъм  :)
Пътя ми по магистралата с Жигулата е 1-час. :) Няма да казвам колко БМВ-та ми дишаха парите от ауспуха... ;) Надявах се да съм изпреварил и Оловните обувки:)

Водата е кристално чиста, тоя път не забелязах плуващи екскременти /от тях и произтича прозвището - лайноморие/.  Но малката нужда се облекчаваше в морето, като традиция ;)

Нищо му няма на морето, пясъка, плажовете са топ.
Възмутих се обаче от кухнята по заведенията. Както винаги се почувствах ограбен.
Сядах като бял човек, плащам си като арабин, а написали в менютата едни имена на традиционни български кулинарни продукти, които нямаха нищо общо с действителността. Освен това грамажа е такъв, че на възрастен ще са му необходими 2-3 порции, за да се нахрани, т.е. трябва за едно ядене да дадеш около 100 лв. на калпак, за да се нахрани. За хигиенните условия само мога да си представям какви са. Персонала ми изглежда събран от кол и въже, то няма сериозни хора за работа повсеместно.

Гледам има реклами на 7-дневни круизи по ревиерата на Средиземно море, каюта без прозорец 300-400 евро на калпак, ол-инклузив. Пада се по 100 лв./ден.

Как искат да привлекат туристи на нашето море?

Изглед от студиото за 100 лева на вечер в Гърция. Празен и безплатен плаж буквално пред вратата на къщата, празен и безплатен паркинг пак там:


Сметка от сметката в магазина в Гърция:

6 бутилки минерална вода по 1.5 литра - 2.50 лева. 6 кенчета кола - 9 лева. 4 кутии 100% портоколов сок - 5 лева...

Още доста години ще има да ме чакат на нашето черноморие...

Не си можел да ме издухаш по магистралата, щото сме били в различни посоки. А и не бях с БМВ-то, а с кабрио със свален таван :)
Вехтия дизел при скорости близки до ограниченията по пътищата ми даде разход 4/100. Направо пътувам и плача. Плача, гледайки нещастниците около мен, затворени в някви метални кутийки на колела докато аз си вея брадата под слънцето... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1072 -: Юли 24, 2023, 09:14:25 am »

Направо пътувам и плача. Плача, гледайки нещастниците около мен, затворени в някви метални кутийки на колела докато аз си вея брадата под слънцето... :)


Ти сига плачиш, но после ши ривеш, кът тъ фани синузита на дърти години.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1073 -: Юли 24, 2023, 10:10:25 am »
Един софиянец от ТикТок - Тодор прави много кадърни сводки за фронта по 2-3 пъти дневно.
Който иска да получи обективна информация:
https://www.tiktok.com/@todor.tok/video/7259085882114805019

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1074 -: Юли 24, 2023, 10:54:42 am »
Ти сига плачиш, но после ши ривеш, кът тъ фани синузита на дърти години.

Тъй като Жигула-та няма климатик, не ти е известно какво се случва като прекараш няколко часа в такава кола. Аз отдавна избягвам да го ползвам, а с тази кола вече имам прекрасна алтернатива на отворените джамове (които също водят до немалко здравословни проблеми).
И ще останеш учуден, но дори и при скорост от 100 км/ч спокойно си палиш цигарата на предните седалки в кабриото - предното стъкло осигурява достатъчнмо добра защита срещу вятъра и на практика вътре почти не духа.

Един софиянец от ТикТок - Тодор прави много кадърни сводки за фронта по 2-3 пъти дневно.
Който иска да получи обективна информация:
https://www.tiktok.com/@todor.tok/video/7259085882114805019
Ей, тия софиЕнци много информирани... откъде ли черпи "обективна и достоверна" информация...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1075 -: Юли 24, 2023, 11:12:46 am »
1. Тъй като Жигула-та няма климатик, не ти е известно какво се случва като прекараш няколко часа в такава кола.

2. Ей, тия софиЕнци много информирани... откъде ли черпи "обективна и достоверна" информация...

1. Ти си горалкаджия и климатиците са горе-долу в твоя ресор на компетенции по занятие. Би трябвало да ти е известно, че от началото на 21 век климатиците ги продават и като универсален акцесоар, също като "касетофоните". Всеки що годе средно сръчен може сам да си го постави.  Предполагай как е моята Жигула с охлаждането лятно време. ;)

2. Еми не всички софИАнци са социално-икономически емигранти от селските райони  :) и се случва да има такива, дето знаят как да пресяват потоците от информация, за да бъдат обективни. Не им влияе пропагандата, каквато и да е. Не всички софиянци са заразени с неолибералната фашистка чума. Има софиянци, особено коренните, които помнят кой им срина града с бомбите играчки измислени от Чърчал, които се различават от днешните демократи - деца на бивши комунистически номенклатурчици, които селските софиянци мислят за западняци.

Огледай се, ослушай се какви хора оглавяват политическия елит на американските партии и ще разбереш, че не EDM electronics на който баща му е бил обикновен счетоводител и умрял преди 22 г. има нещо общо с бившия "комунизъм", ами точно тия за които ти гласуваш и ходят в американското посолство по чехли - потомци на бивши номенклатурчици.  :)

Та, да много заблудени софиянци има - болшинството са такива, но не можем да сложим под този знаменател всички. А аз ценя ценните хора, без оглед на религията, етноса и произхода.

Не пропагандни източници на Тодор:
https://t.me/RVvoenkor/49828

« Последна редакция: Юли 24, 2023, 11:50:42 am от EDM electronics »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1076 -: Юли 24, 2023, 12:40:44 pm »
... Всеки що годе средно сръчен може сам да си го постави.  Предполагай как е моята Жигула с охлаждането лятно време. ;)


Не пропагандни източници на Тодор:
https://t.me/RVvoenkor/49828

Аз следя едни също толкова непропагандни източници :)

https://www.youtube.com/@TerraOpsUA

https://www.youtube.com/@ab3army


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1077 -: Юли 24, 2023, 01:57:43 pm »
Добре де,
бил съм винаги откровен и прям към теб - зодия овен съм, а рогатите не обичат лъжите, заобикалките, директно ти казват в очите без да се съобразяват с последствията, не че си глупав, но не си особено умен.  :)
А интуицията е характерна за умните хора, които могат да предвиждат ходовете на евентуалния противник 10-крачки напред. Те предвиждат събитията, за тях бъдещето е понятно.

Как според теб ще завърши СВО спрямо Украйна и от друга страна войната спрямо колективното НАТО?

Аз ти казвам, че когато поляците влязат в Украйна заедно със сборната войска на колективното НАТО, но не под егидата на НАТО, а под някаква друга частна форма, то руснаците и в частност "Вагнер" ще ги разбият толкова категорично, че същинското НАТО, което е всъщност само САЩ, защото останалите европейски държави имат смешен военен потенциал и са по-скоро морална, не физическа подкрепа на НАТО, ще си подвият опашките и ще се съгласят на преговори с Император и Бог Путин.

Отделно Путин още не е вадил козовете. Никой добър играч не почва играта с козовете, пази ги за "десерт".  ;)
А десерта на Путин е голяма изненада, "ще се услади" на всички.  :)

Хайде дай си предположението на база интуиция и в не далечно бъдеще, ще видим на кой пишката му е "по-голяма"?  :) Става ли? :)
Аз моята футуристична прогноза я дадох.
Ако дълбоко в себе си мислиш, като мен, ще призная, че си умен. Друг е въпроса, ако говориш на инат, виждайки накъде духа вятъра....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1078 -: Юли 24, 2023, 02:48:34 pm »
Добре де,
бил съм винаги откровен и прям към теб - зодия овен съм, а рогатите не обичат лъжите, заобикалките, директно ти казват в очите без да се съобразяват с последствията, не че си глупав, но не си особено умен.  :)
А интуицията е характерна за умните хора, които могат да предвиждат ходовете на евентуалния противник 10-крачки напред. Те предвиждат събитията, за тях бъдещето е понятно.

Скромността понякога е полезно да я имаш... Също так и уважението към опонента не е излишно.

Как според теб ще завърши СВО спрямо Украйна и от друга страна войната спрямо колективното НАТО?
Не знам за каква война спрямо колективното НАТО говориш... Ако говорим чисто фактологически, НАТО НИКОГА не е било във война. Точно както Русия не е във война с Украйна. С малката разлика, че когато НАТО е провеждало СВО, след приключването армията си е тръгвала, а не е обявявала чужди територии за свои. Пак повтарям - чисто юридически.

Аз ти казвам, че когато поляците влязат в Украйна
Това няма да се случи. Не и официално. НАТО е отбранителен съюз, той не може да води война на чужда територия.

Отделно Путин още не е вадил козовете. Никой добър играч не почва играта с козовете, пази ги за "десерт".  ;)
А десерта на Путин е голяма изненада, "ще се услади" на всички.  :)
Останаха му само ядрени козове, които ако ги изграе, няма да има голямо значение кой ще спечели дадената територия - тя ще е необитаема за десетилетия.

И сега да изложа моето си разсъждени върху положението, което вероятно няма да е директен отговор на въпроса ти.

Зеленски е изключително безскруполен човек (в добрия смисъл на думата :) ) и знае, че в неговите ръце е съдбата и на НАТО, и на ЕС. Готов е да блъфира с държавата и населението си. В момента САЩ, НАТО и ЕС са се хванали на едно хоро, от което няма пускане. В момента в който спрат подкрепата си за Украйна, една огромна част от членовете на НАТО и ЕС ще раазберат, че не могат да разчитат на помощ ако нещо стане и НАТО и ЕС ще се разпаднат. Това го схващат и ръководителите на тези организации, вече съжаляват че са се хванали на хорото, но както казах - вече няма пускане. Отварянето на големите усти, големите обещания и хвалби вече е време да се видят в практика. Ако не ги демонстрират - увисват във въздуха и стават лъжливите овчарчета.

Така че ЕС и НАТО ще продъложат да подкрепят Украйна така, като го правят досега, и или ще помогнат на Украйна да върне всичките си територии, или ще потънат заедно с нея - Украйна чисто физически, а ЕС и НАТО - икономически и политически. Зеленски както казах осъзнава много добре това, и няма да се съгласи на никакво примирие и договорки. Евентуално на масата за преговори може да се обсъжда Крим, но само след 100% освобождаване на цялата останала територия ня Украйна, репарации за щетите което е понесла Украйна, и безусловно приемане в ЕС и НАТО, като до приемането й в НАТО то да гарантира защитата й.

В момента виждаш какъв четвъртит го поднесе на Ердоган - "Баца, с теб имахме сделка за зърното. Има договор междеу теб, мен и ООН. Не ме интересува к'во си се договарял с Русия, аз моята част от сделката съм готов да я изпълня, теб да не те е страх случайно? Пращай корабите, пшеницата чака на пристанище Одеса. Ако няма кораби - милиони африканчета ще умрат от глад и ти ще си виновен..." И султана сега се върти и се чуди к'во да прави... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1079 -: Юли 24, 2023, 04:54:33 pm »
Цитат
Зеленски е изключително безскруполен човек (в добрия смисъл на думата :) ) и знае, че в неговите ръце е съдбата и на НАТО, и на ЕС. Готов е да блъфира с държавата и населението си. В момента САЩ, НАТО и ЕС са се хванали на едно хоро, от което няма пускане. В момента в който спрат подкрепата си за Украйна, една огромна част от членовете на НАТО и ЕС ще раазберат, че не могат да разчитат на помощ ако нещо стане и НАТО и ЕС ще се разпаднат. Това го схващат и ръководителите на тези организации, вече съжаляват че са се хванали на хорото, но както казах - вече няма пускане. Отварянето на големите усти, големите обещания и хвалби вече е време да се видят в практика. Ако не ги демонстрират - увисват във въздуха и стават лъжливите овчарчета.

Така че ЕС и НАТО ще продъложат да подкрепят Украйна така, като го правят досега, и или ще помогнат на Украйна да върне всичките си територии, или ще потънат заедно с нея - Украйна чисто физически, а ЕС и НАТО - икономически и политически. Зеленски както казах осъзнава много добре това, и няма да се съгласи на никакво примирие и договорки. Евентуално на масата за преговори може да се обсъжда Крим, но само след 100% освобождаване на цялата останала територия ня Украйна, репарации за щетите което е понесла Украйна, и безусловно приемане в ЕС и НАТО, като до приемането й в НАТО то да гарантира защитата й.

В момента виждаш какъв четвъртит го поднесе на Ердоган - "Баца, с теб имахме сделка за зърното. Има договор междеу теб, мен и ООН. Не ме интересува к'во си се договарял с Русия, аз моята част от сделката съм готов да я изпълня, теб да не те е страх случайно? Пращай корабите, пшеницата чака на пристанище Одеса. Ако няма кораби - милиони африканчета ще умрат от глад и ти ще си виновен..." И султана сега се върти и се чуди к'во да прави... :)

Jul, този път позна, няма пускане, който се пусне загива, затова ще се трепят до последния украинец. :'( :'( :'(