Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 650100 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1305 -: Август 07, 2023, 09:01:57 pm »
Трябваше да коментираш какво правим за 3 МАРТ.
Да приемем факта, че под документа подписан на тази дата няма български подпис, дори доколкото знам не е присъствал български представител (то па какъв представител да има, като няма такава държава по това време), и че за България става дума чак в точка 6 на този документ.

Така започва този изключително велик за България документ:
Цитат
Негово величество руският император и негово величество султана, като се водят от желанието да върнат и да обезпечат на своите държави и народи благоденствието на мира, а също така да предотвратят възникването на всякакви нови усложнения, които могат да застрашат този мир....

И да се гордеем с това, явно в 1350 годишната ни история няма с какво друго...
(надявам се усеща сарказма, ти си специалист по него)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1306 -: Август 07, 2023, 09:11:42 pm »
И да се гордеем с това, явно в 1350 годишната ни история няма с какво друго...
(надявам се усеща сарказма, ти си специалист по него)
Разсъждаваш като англо-саксонец. Да се ГОРДЕЕМ !
Да се чества празник, дори и национален, не е задължителен елемента ГОРДОСТ.
Питай Луцифер/Деница на тема гордост..., нали сте съмишленици.

Ако е за гордост, нашите опълченци напълно ни отсрамват.
Оттам идва уважителното обръщение братушки,
което сега заради либерасти, сороспии и ибрикчии стана презрително...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1307 -: Август 07, 2023, 09:28:50 pm »
Оттам идва уважителното обръщение братушки,
което сега заради либерасти, сороспии и ибрикчии стана презрително...
Няма да се уморя да го повтарям - тия братушки ги изклаха или заточиха или ги накараха да емигрират едни други, дето ти също ги наричаш "братушки", а нормалните хора ги презират. "Тия" не са "ония" а сегашните пък нямат нищо общо нито с "тия" нито с "ония"...

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1308 -: Август 07, 2023, 11:52:16 pm »
Демокрация е и всеки да има право да дава коментари или да не дава коментари. За всеки има неудобни въпроси, дори за мен, теб, Витко, ЕДМ-а... които гледаме да ги подминаваме. Не си мисли че политиците са нещо различно от нас, както и журналистите - и те имат пристрастия, виждания, цели... Ако имаше и разумни консуматори на тази продуцкия - и на журналистите и на политиците - то тогава пазара щеше да отсее качественото и търсеното. Но докато някой ходи да гласува за една бира и 3 кебапчета... ще ни предлагат това на трапезата - политическата и медийна...
Разбира се, че за всеки има неудобни въпроси. То затова който го е страх от мечки, не ходи в гората. Но затова не трябва да съдиш мечката /Карбовски/, а тези, които ги е страх от нея и не ходят в гората /студиото му/. Всеки има едни или други пристрастия, но най-важна е истината, която трябва да е и крайната цел на всеки един! Едно време имаше качествени журналисти, но нали знаеш колко предавания спряха, колко журналисти се изгубиха от погледа ни, защото задават неудобни въпроси, а в България с подкуп или заплаха всичко е възможно /за съжаление/! И точно заради продажници, било то политици или купени гласове, сме на този хал. Ни здравеопазване, ни образование, ни селско стопанство, ни тежка или лека промишленост, ни наука, НИЩО! Каквото имахме - разпродадохме или разрушихме. И нищо ново не съградихме. Това е описанието на "демократичното" управление.

Не е вярно. Русия, Беларус, Северна Корея, Венецуела, Мали, Чад, ДР Конго, Сомалия, Нигер... това не е никой :)
;D, вярно! Ама ето го двойният стандарт на Запада. Едни и същи дела, ама различна реакция. Това не го одобрявам!

Абе и тук едни българи казват че социализъмът е нещо добро... и тях не мога да ги разбера. Същото е и в Япония, навсякъде има хора с неразбираем начин на мислене.
Не можеш да отречеш, че има много неща по време на социализма, които бяха добри! Не казвам, че не е имало и лоши неща, но и добрите не трябва да ги зачеркнеш с лека ръка!

В момента така излиза от картата - ватенките се намират на чужда територия и обстрелват чужди градове. Вероиятно когато САЩ са били в Ирак и са обстрелвали градове доста хора са ги наричали агресор. Но САЩ като раздададт шамарите си изтеглят армиите и спират да бъдат агресор, щото паметта на хората е къса. А ватенките остават и докато са там - ще са агресор.
САЩ хвърлиха атомната бомба над Хирошима - ОК. След това да са раздали американски паспорти на окръг Хирошима? Да са развели американското знаме над руините? Да са я направил 51-ви щат? Да са въвели долара като единсвено платежно средство на тази територия? Не, нали? Е там е малката разлика...
Не съм чул по новините да са споменавали когато и да е било, че САЩ е бил агресор. САЩ винаги освобождава, макар че жителите на страните, които е освобождавал, не са го молили за това.
Не е нужно да правят Япония 51-ви щат. Тя така или иначе е подчинена на САЩ. Действията и сами говорят за това.

Да, колко по-цивилизовано ще е да се изтеглят от града, в който все още се намират техни съотечественици, роднини, където е родния им дом и да ги оставят на милостта на ватенките...
А като настанят там огневата точка, няма ли цивилните да са застрашени, когато започнат руснаците да унищожават огневата точка? Милостта на ватенките и на укропите е разтегливо понятие, така че ще се въздържа от коментар.

Ако ти кажа че май никой не знае... но ежедневно отчитат постигането им :) А може би точно щото целите са им толкова гнусни и нечовешки - затова и не искат да ги обявят... знам ли... Как да излезеш пред журналистите и да обявиш "искаме да анексираме цялата територия на Украйа, след което ще разселим коренните украинци из цяла Русия, най-вече в Сибир и Кавказ за да ги претопим и никой никога повече да не се сети, че е имало украинска националност...". А това се е случвал в руската история нееднократно.
Тогава остава само да гадаем каква е истинската цел. Но както се казва: "Поживем - увидим". Всичко друго са спекулации  ;)

Минските споразумения са следствие от нещо. Оставям те сам да се сетиш защо се стигна до тях.
Те са следствие от ситуацията в Донбас. А ситуацията в Донбас от какво е следствие?

Няма да седна да препрочитам всички документи отново. Затова и обичам да работя с цитати, а не с приказки.
Вече ти преразказах какво е включвала зърнената сделка. Запада няма да върне банката отново в SWIFT, това е позицията. Русия може да си кара зърно и хранителни продукти, но руски танкери с петрол или промишлени продукти няма да пътуват - това е. На Русия няма да се доставят никакви възли и агергати за ремонт на машини - да си взимат от Беларус, те правят трактори и комбайни на световно ниво. Кат не са съгласни - да правят каквото искат. Еми сори - война е... едни ще постудуват, други ще погладуват, трети ще поумират на фронта... па кой колкото издържи.
То така и се получи. Както се вика: "Стана тя каквато стана".

Абе той че Лукашенко само за смях става - това е истина. Проблема е че тия четиримата де си ги изброил мълчат кат риби - не е ясно как ще разберем че са изпълнени целите на СВО-то... :) Или викаш - ще ни уведомят от малкия екран... Аз така много години чаках да обявят от малкия екран че социализЪма е победил... не го дочаках, пропилях си живота в чакане... Сега ЕДМ-а чака... надявам се навреме да се усети и да почне да живее вместо да чака... :)
От малкия екран скоро не съм слушал добри новини /вести/. Надявам се някога това да се промени, когато хората си променят мирогледа!

В deepstatemap.live вляво има едно бутонче, с което ти се визуализират отбранителните съоръжения на ватенките на територията на Украйна. Известните такива, не е ясно дали това са всичките. Как ги изкопаха за по-малко от година? Стотици километри...
И пак повтарям - когато са ти взели Крим и ти палят чергата в Донецк - ти за сватба ли ще се готвиш? И най-важното - ще копаш ли окопи, ако ще атакуваш? Окопи трябват за отбрана - ще се съгласиш :)
И аз не знам как ги изкопаха, ама са факт. Отбраняват се от украинците  ;D
Чергата в Донецк не се запали от самосебе си. Имаше причина.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1309 -: Август 08, 2023, 12:49:59 am »
;D, вярно! Ама ето го двойният стандарт на Запада. Едни и същи дела, ама различна реакция. Това не го одобрявам!
Затова и в ООН няма 100% единодушие по всички въпроси. Едни имат една истина, други - друга истина. 100% единодушно мнение има само в Северна Корея, и то винаги съвпада с това на другаря Ун... :)

Разбира се, че за всеки има неудобни въпроси. То затова който го е страх от мечки, не ходи в гората. Но затова не трябва да съдиш мечката /Карбовски/, а тези, които ги е страх от нея и не ходят в гората /студиото му/.
Не го съдя. Просто не го гледам, защото задава въпроси отговорите на които не ме интересуват.

... Едно време имаше качествени журналисти, но нали знаеш колко предавания спряха, колко журналисти се изгубиха от погледа ни, защото задават неудобни въпроси, а в България с подкуп или заплаха всичко е възможно /за съжаление/!
За това са виновни колегите им. Журналистиката трябва да е четвърта власт, а не лигавник на някоя от останалите три. И консуматорите на техния продукт също сме виновни - трябва ни жълтения, не ни интересуват сериозни разследвания. Гледа се кой кого заклал, кой кого наплюл, Мемето с оня пич по хавлията е много правилно:

Тоя надпис трябва да бъде закачен във всяка една редакция на каквато и да било медия.

Не можеш да отречеш, че има много неща по време на социализма, които бяха добри! Не казвам, че не е имало и лоши неща, но и добрите не трябва да ги зачеркнеш с лека ръка!
Въпрос на истина, отново. За мен да съм свободен е най-важното нещо, и с него компромиси не правя. Сега съм много-много по-свободен от тогава. Дори само това, че отвън стои Пежо-то с 50 литра нафта в резервоара и знам че реално ей-сега мога да врътна ключа и утре следобед да съм в Мюнхен - без да питам никой, без да изкарвам виза, без да се чудя къде да намеря евра за да си платя кафето... Да, скъпо ще ми е, безмислено пилеене на средства, но знам че мога да го направя и никой не може да ме спре.
И другото - уравниловката... това уби България и българите. Да нямаш стимул да покажеш че си по-добър от колегата... това закопа икономиката и традиционното българско трудолюбие.
Мисля че вече съм го казвал - от векове тоягата и моркова са доказали работоспособността си в икономиката. По времето на соц-а моркова беше от картон, а тоягата беше от стиропор. Бачкаш, не бачкаш - заплатата си върви, най-много да ти орежат премията, дето и без това не беше нещо кой-знае какво...

Не съм чул по новините да са споменавали когато и да е било, че САЩ е бил агресор. САЩ винаги освобождава, макар че жителите на страните, които е освобождавал, не са го молили за това.
Не е нужно да правят Япония 51-ви щат. Тя така или иначе е подчинена на САЩ. Действията и сами говорят за това.
Не е вярно, дори и за България - пусни си телевизия Алфа и ще го чуеш :) няма да те карам да слушаш первий канал, там мисля се сещаш какво е...
А Япония си е една суверенна държава, която е избрала да е приятелче със САЩ. А когато приятелчето направи някакъв гаф, товята първа работа не е да излезеш в кориора и да почнеш да крещиш "Пичове, а па Гошо се нас*а!!!", нали? :)
И специално за Япония - нямам спомен да е взимала участие в нито едно "приключение" което са устроили САЩ в последните 50 години. "Да, приятелчета сме, ама тия глупости си ги правете без нас..." - горе-долу такава им е позицията.

А като настанят там огневата точка, няма ли цивилните да са застрашени, когато започнат руснаците да унищожават огневата точка?
А къде? У съседите? Или на поляната, където са като на длан?

Те са следствие от ситуацията в Донбас. А ситуацията в Донбас от какво е следствие?
Следствие е на това, че на Русия не й харесва какви решения за бъдещето си взима Украйна. Не й харесва президента. не й харесва че иска в ЕС и НАТО. Не успя да приеме, че Украйна е независима държава.
И не ми казвйа "Ама тя е близо". Ние 45 години живяхме с Турция на границата си. Гърция не я броя. НАТО ни беше на прага, и някак си оцеляхме... въпреки изцепките с преименуването на българските турци и пращането им на екскурзия... Мисля си че ако Ердоган тогава беше президент, нямаше да ни се размине...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1310 -: Август 08, 2023, 08:30:19 am »
Джул, кажи кога Дебелян Пеевски ще го коронясаме за Валия на българия?
И защо разправят, че горивата скочили заради цената на петрола и по специални пропан бутана.
Това е продукт от  Нефтохима, който ще бъде спрян, в крайна сметка, ако не се намеси Ротшилд.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1311 -: Август 08, 2023, 09:11:00 am »
И консуматорите на техния продукт също сме виновни - трябва ни жълтения, не ни интересуват сериозни разследвания.
Сте виновни.

Ние 45 години живяхме с Турция на границата си. ... въпреки изцепките с преименуването на българските турци и пращането им на екскурзия... Мисля си че ако Ердоган тогава беше президент, нямаше да ни се размине...

П.п. И сега на никой не му трябва 3-та световна. Все още...

П.п.2 Националната здравна служба на Великобритания ще предложи трансгендърна терапия на деца от 7 години (нагоре). Правителството щяло да прави и "ръководство" за училищата (те и без това имат часове за джендърство).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1312 -: Август 08, 2023, 10:12:32 am »
Мисля че вече съм го казвал - от векове тоягата и моркова са доказали работоспособността си в икономиката. По времето на соц-а моркова беше от картон, а тоягата беше от стиропор. Бачкаш, не бачкаш - заплатата си върви, най-много да ти орежат премията, дето и без това не беше нещо кой-знае какво...

Това го кажи на Михаил Кузмов.
Той през "комунизма" е работил в "Институт за изобретения и рационализации".  :D
Аз го разбирам, всеки месец като се нареждаш на опашката за заплата, да си с чиста съвест, че най-малкото си направил една рационализация и да речем поне веднъж годишно, да си направил изобретение, като тези във фирмата на Илон Мъск.  :D

А дали е била така, кой ще ни каже.....той върви си по света /о. Лемнос/ и подсвирква си даже  ;)....се пее в една комунистическа песен.  ;)  :D

Парадокса е, че точно тези, които са чесали пъпа по време на "комунизма" най-много се оплакват и ако се вгледате в днешния "демократичен" проамерикански политически елит - все отрочета на номенклатурчици, като почнеш от Иво Инджев и стигнеш до келеша Пеевски. Той и на Бойка автобиографията не е, да е нямал връзки с комунистите в рода си.

Обаче точно те, за да прикрият произхода си, най-добре е след всяка второ изречение да повтарят : "Вие комунистите...." и как го увредили Михаил Кузмов комунистите, незнайно с какво, срам го е да каже, защото EDM electronics ще съзре веднага малозначителност или липса на основание - публично.  :D

После капиталиста-будист-светлодуш ще вика пак EDM electronics   - ти си комунист.
Той "капиталист" на една заплатка на пазач на ВЕЦ....  :)
Ей тва ви е днешния капитализъм, с него ще борите и конкурирате германците.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1313 -: Август 08, 2023, 10:28:51 am »
И защо разправят, че горивата скочили заради цената на петрола и по специални пропан бутана.
Това е продукт от  Нефтохима, който ще бъде спрян, в крайна сметка, ако не се намеси Ротшилд.

От първи август върнаха акциза на ПБ, затова цената скочи. И България задоволява по спомен под 50% от нуждите си на ПБ, останалото го внасяме.

П.п.2 Националната здравна служба на Великобритания ще предложи трансгендърна терапия на деца от 7 години (нагоре). Правителството щяло да прави и "ръководство" за училищата (те и без това имат часове за джендърство).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1314 -: Август 08, 2023, 02:23:07 pm »
Аз искам да ви питам, какво стана с комунистите, дето до оня ден те ви пречеха, тях сочихте и в частност мен  ;), като техен правоприемник и представител и изведнъж спряхте с тия комунисти?  :)

Сега русофилите ли заеха мястото на комунистите?
Утре аудиофилите ще им турите грехове на вашите страхове.

Ами вие мишки с мишките ви, дето комунистите ви пречели един вид колонизаторите да си шетат спокойно в държавата, без да има "комунисти", дето ги виждат тия неща и ги назовават гласно с истинските им имена, големи капиталисти ли сте, а заплатаджии бедняци такива, дето си броите жълтите стинки и дето ходите на почивка в Гърция и пазарите от Лидал, ядете скришом у квартирата  :)?

Кога ще станете западняци, колко века са ви нужни, като ходите на почивки, да ядете на ресторанти и да плащате по 200-300 евро на всяко ядене?

Разбирате ли какви мишки сте вие?  :)
Комунистите им пречели на тях....

Почвайте пак старата песен с комунистите, че стана скучно.  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1315 -: Август 08, 2023, 03:28:58 pm »
Сводка от контраразузнаването: :D
100-те полицейски БТР-а, дето изпрати българската фашистка колониална власт на украинската фашистка власт, са били унищожени с ракетна атака още на същия ден в който са пристигнали на прифронтовата линия. Заедно с тях е била унищожена и партидата български оръжия.
 
По време на ВСВ са се разисквали същите проблеми в България, относно участието й във войната. И т.к. е било решено, да не се праща българска войска, да се бие с руснаците, които ни освободиха от турско робство, е бил набран доброволчески отряд около 200 русофоба. Те са били убити в двата вагона с които са пристигнали още същия ден.

Историята се повтаря!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1316 -: Август 08, 2023, 04:49:20 pm »
Сводка от контраразузнаването: :D
И от моето:
Руските ракетно-космически сили са поразили "пункт за приемане на решения" или "военен команден пост"  в Покровск:

По предварителни данни са ползвани ракети "Искандер". Като по чудо им се е получило да улучат сградата два пъти. Втория е бил 40 минути след първия, в момент в който роднини, съседи и служители на Гражданска защита са се опитвали да извадят затрупаните от първото попадение. Бройките убити и ранени можете да си ги намерите в нета...
Хвала на такива миротворци...

П.С. Града е на над 100 километра зад фронтовата линия.
« Последна редакция: Август 08, 2023, 05:04:57 pm от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1317 -: Август 08, 2023, 05:04:58 pm »
Руските ракетно-космически сили са поразили "пункт за приемане на решения" или "военен команден пост"  в Покровск:
Няма да се притесняваш.
Според твоите едногодишни прогнози, рублата вече трябваше да е умряла, русия разпарчетосана, а преди това да са им свършили не Искандерите, а всички видове боеприпаси, а още преди това помня на Искандерите им викаше "мултики".  :)

Могат ли "мултиките" да разрушават?
Ти явно на себе си вяра нямаш?  :D

Докато свършат Искандерите, САЩ ще фалират. Подгонил ги е рамазана, няма никаква работа, а Русия се изкачва по стълбицата на БВП и вече е 5-та икономика в света и 1-ва в Европа /не по данни на руските прапагандни канали  ;)/.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1318 -: Август 08, 2023, 05:13:18 pm »
Няма да се притесняваш.
Според твоите едногодишни прогнози, рублата вече трябваше да е умряла, русия разпарчетосана, а преди това да са им свършили не Искандерите, а всички видове боеприпаси, а още преди това помня на Искандерите им викаше "мултики".  :)
Ако спад на валутата с почти 30% за година не е "умряла" не знам какво очакваш... да, не е като зимбабвийския долар :)
А мултиките бяха за Сармат-а... нищо не помниш, ама нищо... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1319 -: Август 08, 2023, 05:18:23 pm »
Ако спад на валутата с почти 30% за година не е "умряла" не знам какво очакваш... да, не е като зимбабвийския долар :)
А мултиките бяха за Сармат-а... нищо не помниш, ама нищо... :)
Интересно, как с 30% спад на валутата успяха да изкачат едно стъпало, от 6-то място на 5-то?  :D
Смятай, ако нямаше тоя спад на 30% отиваха директно на 3-то..... :D
Логиката не ти се отдава нЯщу.  :)

А запозна ли се какво става с кредитния рейтинг на САЩ тия дни?  :D
Не са приятни новини....  ;D