Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 650822 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1365 -: Август 10, 2023, 02:11:10 pm »
1. А и соца не си отиде през 1989 година. След това два пъти успя да ни доведе до хиперинфлация и фалити. Надявам се сега окончателно и безвъзвратно да е заминал на бунището на историята.

2. А и другото ми е по-интересно - ти, де не си бил дори и в стадий на идееен проект по времето когИ соца се сгромоляса - ти па как се извъди такъв експерт по въпроса? Кога успя да видиш всичките му прекрасни страни? :)

Соца си отиде с преврата на представители от ДС, които в преговори с хора от ЦРУ им бе обещано да вземат властта в България, т.к. тогава е нямало реална опозиция. Само 5-6 дисидента, като вицепризедента Кавалджиев и оная жалка същност Желю Желев.

Не само електрониката не разбираш, защото никога не си се занимавал  :) /личи ти от 100 км/, но и от политика. САМО от бира разбираш, жива бира купена от пъпа на София.  ;D
Не можеш и не умееш да чешеш пъпа.  :D

Хиперинфлацията в България не беше предизвикана от тогава управляващата БСП, която е проамериканска партая, а от самия колонизатор САЩ по много прост начин и поради следната причина:
Тогавашния премиер на БСП - Жан Виденов /един изключително честен човек/, се противопостави на колониалния началник, не изпълни редица заповеди, защото защитаваше не техния интерес, а българския и тогава диктатора САЩ реши да направи показно, как се сваля непослушния премиер в колонията на САЩ.
Просто направи умишлен дефицит на валута в частните банки, които са им подконтролни - разбирай равнис-мирно,  ;) валутния курс се определя от тях, нямаше валутен борд и направиха паника и дефицит на валутния пазар. Така се повиши търсенето, а ограничи предлагането. В паниката си хората направиха процеса лавинообразен, искаха да се отърват на всякаква цена от лева.

Организирани бяха протести в които активно участие взе предателя и глупак тогава Славуна /дето един термометър не е турил през живота си от стиснатост/ с неговото предаване.

Та нямаш способността да тълкуваш факти и събития, това го доказваш за N-ти път.  :)
Мисленето не е за тебе. Мисленето е за хора, които си изкарват парите с глава, не с крака.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1366 -: Август 10, 2023, 02:25:37 pm »
1. Ако цената е ОК, трайкаш си.
2. Ако не е ОК, Ууууу.у..у..а..аа..у!
Приеми го така - поднасям информацията по начин, по който си свикнал да бъде поднасяна. Не съм те чул да кажеш нещо, когато на бензиностанцията тук бензина стигна под 2 лева с отстъпката, но всеки ден обясняваш как край - свърши газта, замръзнахме, фалирахме... Реших че така ще ти по-лесно смилаемо :)

4. Дадох ти видео - шистаците в САЩ вече не инвестират.
При цена на газта от 30 евро как да инвестират? А що цената е таква? Може би щото на пазара няма газ?

7. Математически е неизбежно да гръмне това: https://usdebtclock.org/

Забележи датата на публикацията... :)

9. От всичкото едно е сигурно, ако няма демократична война там, Унгария винаги ще има газ. Независимо от кефа на краварите или дали в момента са си спретнали гражданска война... (оо, причини и поводи да искаш!)
И газ ще имат, и петрол... само да й дойде реда да я денацифицират. Ще стане една втора Украйна ... :)

Тогавашния премиер на БСП - Жан Виденов /един изключително честен човек/, се противопостави на колониалния началник, не изпълни редица заповеди, защото защитаваше не техния интерес, а българския и тогава диктатора САЩ реши да направи показно, как се сваля непослушния премиер в колонията на САЩ.
Просто направи умишлен дефицит на валута в частните банки, които са им подконтролни - разбирай равнис-мирно,  ;) валутния курс се определя от тях, нямаше валутен борд и направиха паника и дефицит на валутния пазар. Така се повиши търсенето, а ограничи предлагането. В паниката си хората направиха процеса лавинообразен, искаха да се отърват на всякаква цена от лева.
А що не ми кажеш къде изчезна хляба и млякото бе ЕДМ-е? Или и него го изнесоха гадните американци? Защо такава силна икономика се оказа без пари?

И бягаш от отговор на въпроса "В детската градина ли видя що е то соц, или още не си бил роден?" :) Тръгнал да ми обянява не мен кое било добро и кое - лошо...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1367 -: Август 10, 2023, 02:34:28 pm »

А що не ми кажеш къде изчезна хляба и млякото бе ЕДМ-е? Или и него го изнесоха гадните американци? Защо такава силна икономика се оказа без пари?

Това пак е следствие от интервенцията на американския диктатор.
След като предизвикаха хиперинфлация само с финансови лостове, това оказа влияние на предлагането на стоки на пазара. Никой нямаше интерес да си продава стоката, която утре трябваше да купи на по-висока цена. Не само хляба, много стоки изчезнаха от пазара, защото се задържаха в складовете. Кой е тоя глупавия, дето иска да си продаде стоката на загуба?

Не теб е безсмислено да ти се обяснява, защото просто нямаш капацитета да проумееш. Гънката ти е малко на тебе, гънката...  :)


И бягаш от отговор на въпроса "В детската градина ли видя що е то соц, или още не си бил роден?" :) Тръгнал да ми обянява не мен кое било добро и кое - лошо...

Ти като не си бил роден и живял през Турското робство, как, от къде знаеш, че не е имало такова, че руснаците не са ни освободили, че не е имало Баташко клане?

Тръгнал си да ми обясняваш на мене, кое било добро и кое лошо - ей заради такива като тебе България е била 7 века под робство, заради вашето мишишко-страхливо котило, заради робската ви същност. Затова и сега се примиряваш с робския си статус - а бачкай доживот с оловните обувки за американските интереси, докато пусне бяла перушина...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1368 -: Август 10, 2023, 02:41:55 pm »
Ти като не си бил роден и живял през Турското робство, как, от къде знаеш, че не е имало такова, че руснаците не са ни освободили, че не е имало Баташко клане?
Ти щото си бил свидетел - затова ли трябва да ти се доверявам?

Баташкото клане е страшна работа, но Буча била фейк, или недоразумение... Турците правили от нашите деца еничари, но като закарват десетки хиляди украински деца в Русия - това било грижа за децата...
Това което аз казвам се случва в момента, ЕДМ-е, не преди век или два.
И няма да се уморя да го повтарям - тия, които казваш че са ни освободили от турците бяха изклани, заточени или накарани да емигрират. Няма ги вече. Познай от кой...

Е тия двете момичета - те ли са фашистите, от които трябва да бъде избавена Украйна?
<a href="https://www.youtube.com/v/2F7oBoGdkGc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/2F7oBoGdkGc</a>

Ракетата е долетяла, докато са пеели на улицата. Няма ги вече, две фашистки изчадия по-малко... По-добре ли се чувстваш?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1369 -: Август 10, 2023, 02:46:02 pm »
Ти щото си бил свидетел - затова ли трябва да ти се доверявам?

Баташкото клане е страшна работа, но Буча била фейк, или недоразумение... Турците правили от нашите деца еничари, но като закарват десетки хиляди украински деца в Русия - това било грижа за децата...
Това което аз казвам се случва в момента, ЕДМ-е, не преди век или два.
И няма да се уморя да го повтарям - тия, които казваш че са ни освободили от турците бяха изклани, заточени или накарани да емигрират. Няма ги вече. Познай от кой...

Буча е филма направен за такива, като теб.
Вярвай на лъжите им. достатъчно видеа зад кадър бяха показани, как лошите руснаци убиват мирни жители. Ако това беше наистина така, тази война досега щеше да е свършила. Точно защото пазят мирното население, умират сега руските войници.

Ти не знам дали ще се умориш, но аз ще се уморя след като ти каталясаш - прави си сметката.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1370 -: Август 10, 2023, 02:57:29 pm »
Брат, остави.
Имам един съученик. От психо-десния сектор е, политик го раздава. Тъпа робска история.
Мило казано: либераси, сороспии и ибрикчии. 3 в 1.
Неосъзнатите са от полезните идиоти.
Тия нямат режим четене/запис. Само четене от ROM-a.
Повече полза ще донесе къпането на умрял, отколкото "диалог" с такива...

И няма да се уморя да го повтарям - тия, които казваш че са ни освободили от турците бяха изклани, заточени или накарани да емигрират. Няма ги вече.
Лека-полека се завръщат.
Духът е бил този, пак ще се върне почти същият (и точно това ви вбесява!):

https://www.youtube.com/c/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%A2%D0%BA%D0%B0%D1%87%D1%91%D0%B2/videos

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1371 -: Август 10, 2023, 04:10:41 pm »

Е тия двете момичета - те ли са фашистите, от които трябва да бъде избавена Украйна?

Ракетата е долетяла, докато са пеели на улицата. Няма ги вече, две фашистки изчадия по-малко... По-добре ли се чувстваш?

Горелка,
няма как да се радвам не само на загинали цивилни, но и на войници от която и да е страна на конфликта. Колкото са ми скъпи руските жертви, толкова и украинските.

Цивилните жертви при една война, като тази са косвени. Никой не е целял да убива двама музиканти. Ти преиначаваш нещата и ме караш да вярвам в обратното. Карай такива като Сульо. Той би ти повярвал и без това се стреми да ти се хареса, дай му шанс.  :D
Помниш ли как искаше да ме дразни заради тебе, да ти помогне?  :) - на колко години е тоя образ, лапи ли е?  :D

Не ми е жал за наемниците и причинителя на конфликта - САЩ. Да, ще се радвам те да се разпаднат. И да питам, кога ще върнат 2/3 от територията на Мексико, която анексираха със завоевателна война?
Кога САЩ ще освободят анексираните територии на Хавайските острови, които се водят за тяхна държава?
Освен колонизатори, те са и грабители на чужди територии. Поглъщат цели държави.  :)

Между другото:
Ти още ли мислиш, че Русия няма да победи, че ще се разпадне, рублата ще се срине, а бе пърлазация един вид?  :)
Следиш ли фронта, що праизходить?
Да знаеш, че умния човек се отличава с интуицията си. Това е способност на мозъка бързо да разиграва правилния сценарий на база известните ти факти. Нямаш ли интуиция и то правилна, сам се сещаш в коя категория попадаш....  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1372 -: Август 10, 2023, 04:28:25 pm »
Не ми е жал за наемниците и причинителя на конфликта - САЩ. Да, ще се радвам те да се разпаднат. И да питам, кога ще върнат 2/3 от територията на Мексико, която анексираха със завоевателна война?
Кога САЩ ще освободят анексираните територии на Хавайските острови, които се водят за тяхна държава?
Освен колонизатори, те са и грабители на чужди територии. Поглъщат цели държави.  :)

Закопаваш много-много назад в миналото. Да ти напомням ли хан Аспарух откъде се е довлачил и чия е била територията на която си е пльоснал вигвамите? Самата Русия е почнала от някаква Киевская Русь и после с "референдуми" е взела степите на ордите на изток. Никой не е бил винаги на тая територия на която е в момента. Затова когато почнем да говорим "какво е било" ще настане голяма боза.

Между другото:
Ти още ли мислиш, че Русия няма да победи, че ще се разпадне, рублата ще се срине, а бе пърлазация един вид?  :)
Следиш ли фронта, що праизходить?
Да знаеш, че умния човек се отличава с интуицията си. Това е способност на мозъка бързо да разиграва правилния сценарий на база известните ти факти. Нямаш ли интуиция и то правилна, сам се сещаш в коя категория попадаш....  :D
Интуицията ми преди година и половина ми говореше, че за мой ужас Украйна ще бъде прегазена. Подведе ме. Вече не й вярвам... :)
Какво ще стане... каквото и да стане ще е с последствията на ВСВ.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1373 -: Август 10, 2023, 04:33:09 pm »
1. Закопаваш много-много назад в миналото. Да ти напомням ли хан Аспарух .......

2. Какво ще стане... каквото и да стане ще е с последствията на ВСВ.

1. Хавай става американска държава 1960 г. Това много време ли е. Станало е, докато ти си чакал да падне комунизма - скоро е било.  :D

2. Тук сме на едно мнение.

3. Ако всичките войни, които водеше САЩ бяха съседни територии - без да се замислям категорично твърдя, че те щяха да бъдат анексирани.

Нещото, което най-много бърка в гъза на САЩ е факта, че те са най-силната държава, контролират целия свят, а една Русия на който президента им от страх се криел в бункер  ;D - според някои капацитети по геополитика  ;), сещаш се кои  ;), може да притежава по-голяма територия от тяхната митрополия и да е толкова богата на природни ресурси. Само една гола вода да вземем, Русия има повече от целия свят. Само простата вода, която утре ще струва по-съкпо от златото, а колите на които ти се кефиш и сега не са някакъв жизнен фактор. Колите са фактор само за селтака.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1374 -: Август 10, 2023, 06:21:13 pm »
1. Хавай става американска държава 1960 г. Това много време ли е. Станало е, докато ти си чакал да падне комунизма - скоро е било.  :D
Абе доста по-рано е станал американска територия. Зависи дали ще го погледнеш откъм фактическата или юридическата страна - 1893 или 1900 година. Да, през 1960 година е обявен като отделен щат.
И не мисля че е пострадал от това - иначе сега щеше да е на нивото на останалата част от Полинезия. То не че там гъмжи от независими държави - всичко е територия на някой. Една Нова Зеландия е нещо де се вижда на картата, и то трудно. Другите "независими" са Самоа, Тонга и Тувалу... икономически великани... :)

3. Ако всичките войни, които водеше САЩ бяха съседни територии - без да се замислям категорично твърдя, че те щяха да бъдат анексирани.
Канада и Мексико не са на това мнение. А други няма. Дори една Куба е независима - бедна, горда и независима :)

Нещото, което най-много бърка в гъза на САЩ е факта, че те са най-силната държава, контролират целия свят, а една Русия на който президента им от страх се криел в бункер  ;D - според някои капацитети по геополитика  ;), сещаш се кои  ;), може да притежава по-голяма територия от тяхната митрополия и да е толкова богата на природни ресурси.
Не им дреме особено - те могат да си купят ресурсите за зелени хартийки. И го правят. Не им трябва да се занимават с изхранването и контролирането на населението - с това те да се оправят сами. Е ти една цяла Африка, порината от ресурси - не са я анексирали просто защото е по-хеморойно да я притежаваш, отколкото да си купуваш нещицата които ти трябват. Близкия изток също. Южна Америка - също.
Сега се дава пример на останалите с Русия. Правите се на интересни и имате някакви претенции - ми ОК, оправяйте се както можете, ние ще ограничим нещата, които можете да купувате от нас, вие ако щете - ограничавайте, ако не щете - не ограничавайте.
Като са толкоз бабаити ватенките - що не отрежат изцяло нефта и газта за всички "недружелюбни" страни? И ти и Витко ми тръбите че Русия продължава да доставя газта и нефта на цяла Западна Европа и минимум на половината САЩ. За к'во дават ресурсите си на страни, с които са във война? Срещу някакви зелени хартийки без никаква стойност? :)

2. Тук сме на едно мнение.
Само че се сети кой беше големия губещ в тази война, и кой се измъкне почти без икономически загуби. Дори загубилата и превърната буквално в руини Германия за 20 години изпревари победителя СССР, разполагащ с неизчерпаени суровини. Не си мисли че сега ще е по-различно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1375 -: Август 10, 2023, 08:18:09 pm »
Тест за интелигентност.
Кои са на картинката?
Какво правят?
Кой се прави на луд?
Защо се прави на луд?


Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1376 -: Август 10, 2023, 09:46:30 pm »
Професора Вучков, разнира се, винаги е така.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1377 -: Август 10, 2023, 10:18:55 pm »
Тест за интелигентност.
Кои са на картинката?
Какво правят?
Кой се прави на луд?
Защо се прави на луд?



Не знам,Витко... не знам кое от двете е по-страшно:




А, да... питах в чата, ма никой не можа да ми помогне. Софиянец съм но явно не съм научил историята на града си достатъчно. Някой по-запознат ще може ли да ми разкаже нещо повече за тия случки, описано в една книга:

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1378 -: Август 10, 2023, 10:26:50 pm »
Не знам,Витко... не знам кое от двете е по-страшно...
Елементарно.
За сатанистите 1-вото е от Тъмната сила,
2-рото е смърт за тях.
Сиреч вас.
Страшно е. И по-страшно ще става.

После ще ви стане весело, що ще дойде господаря на 1-вите,
но няма да му се зарадваш тук. Няма да те има.
Но и долу няма да го видиш...
Мъка, мъка (плач и скърцане със зъби).

Сега се радвайте, 4 годишно дете си замина тия часове от желязна/барутна нацистка пропаганда!
Няма как да делите кожата на Мечката, без да избиете мечетата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1379 -: Август 10, 2023, 11:05:59 pm »
Елементарно.
За сатанистите 1-вото е от Тъмната сила,
2-рото е смърт за тях.
Не съм голям спец по тъмни и светли страни, но мисля че отчасти си отговаряш какъв е смисъла на тази нашивка на шапката на украинеца.... Поради същата причина викингите са си слагали рога, индианците са си боядисвали лицата... лично мое мнение, разбира се.