Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 645633 пъти)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3945 -: Август 08, 2024, 08:17:41 am »
Къде се е вдигнала с 50%, най много се харчи в пластмасовите бутилки, беше 2.60 - 2.70, сега 3 лв. Въобще не се е вдигнала като другите храни, но те ще паднат, няма да е вечно суша. Тези в Европа правят сметка как да вземат от Украйна пари, не как да и дават и ще го направят..Така че без пари няма да могат да се занимават с глупости. Сега искат да спрат на Европа напълно газта, те ще я спрат ама на тях какво ще им спрат само гледай както имат да дават едни стотици милиарди на европейски банки.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3946 -: Август 08, 2024, 08:56:19 am »
Къде се е вдигнала с 50%, най много се харчи в пластмасовите бутилки, беше 2.60 - 2.70, сега 3 лв.
Казах ти - за бира с мен недей да спориш. Около времената на Ковид дивотията 2 литра бира можеше да се купи за 1.99. Сега под 3 лева трудно се намира. Това са точно 50%.

... Тези в Европа правят сметка как да вземат от Украйна пари, не как да и дават и ще го направят...
Ще го направят като изгонят орките и Украйна почне да си възстановява икономиката.

... Така че без пари няма да могат да се занимават с глупости.
Точно това е целта на санкциите срещу Московия.

... Сега искат да спрат на Европа напълно газта, те ще я спрат ама на тях какво ще им спрат само гледай както имат да дават едни стотици милиарди на европейски банки.
Ако го искаха - можеха да затворят кранчето на тяхна територия още преди 2 години. Дори можеха да инсценират попадение на руска ракета в някое съоръжение по газопровода и да кажат "Ние нямаме нищо общо, ватенките го направиха".

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3947 -: Август 08, 2024, 12:14:25 pm »
Затова и огромна част от военната индустрия в САЩ е частна. Така имаш поне някаква конкуренция, за разлика от държавната индустрия в някои други държави.
juliang, малко ми ставате смешен  ;D като причвате такова "познание", най-малко на човек като мен който е приживял почти четвърт век, или почти 80% от осъзнатия си живот, в САЩ, още повече понеже съм работил в доста големи технологични компании и съм запознат с мнооооого неща.

Много добре съм запознат с "конкурентните" дейности на компаниите които са изпълнители на контракти в военните сили на САЩ. Големите компании обират каймака на средствате и правят основно "технологичен" управление/маниджмънт като дават инжинерното изпълнение на под компании и така системата е сложена на няколко нива. До такава степен има разслояване че се оказва, че голяма част от компонените за военната индустрия идват от Китайски/Азиатски под изпълнители  ;D Въпроса е в това че тези под изпълители, които технически вършат цялата работа получават реално 5% от сумата а останалите  95% отиват за администрация която може да е само в САЩ. За таква неефективност говоря, и затова сложих въпросната графика понеже тя показва точно тази зависимост, но явно вие изобщо тези неща не ги виждате и разбирате.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3948 -: Август 08, 2024, 12:27:16 pm »
juliang, малко ми ставате смешен  ;D като причвате такова "познание", най-малко на човек като мен който е приживял почти четвърт век, или почти 80% от осъзнатия си живот, в САЩ, още повече понеже съм работил в доста големи технологични компании и съм запознат с мнооооого неща.

Много добре съм запознат с "конкурентните" дейности на компаниите които са изпълнители на контракти в военните сили на САЩ. Големите компании обират каймака на средствате и правят основно "технологичен" управление/маниджмънт като дават инжинерното изпълнение на под компании и така системата е сложена на няколко нива. До такава степен има разслояване че се оказва, че голяма част от компонените за военната индустрия идват от Китайски/Азиатски под изпълнители  ;D Въпроса е в това че тези под изпълители, които технически вършат цялата работа получават реално 5% от сумата а останалите  95% отиват за администрация която може да е само в САЩ. За таква неефективност говоря, и затова сложих въпросната графика понеже тя показва точно тази зависимост, но явно вие изобщо тези неща не ги виждате и разбирате.

И кое от казаното от мен е смешно? Смяташ че ако компанията е държавна, цената ще е по-ниска или частите няма да идват пак от Азия ли? Не, просто неефективността ще е в пъти по-голяма, а цената няма да подлежи на никакъв контрол. Примери от цял свят колкото искаш.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3949 -: Август 08, 2024, 06:58:30 pm »
Смяташ че ако компанията е държавна, цената ще е по-ниска или частите няма да идват пак от Азия ли?
Ето точно тук ви е неразбирането. Мислите си че когато някой не вижда това което вие виждате, значи защитава коренно противна теза, в този случай "държавната" администрация. Това показва точно неразбиране на гледната точка.

Казвал съм го поне вече 20-тина пъти във форума че държавната администрация е най-неефективна като система, при равни други условия, но това не означава, че това което е в САЩ, като военно-бизнес-държавна конгломерация е ефективно. По принцип, кокото по-голяма е една администрация толкова е по-неефективна НЕЗАВИСИМО дали е частна или държавна, разберете това. Точно затова ставате смешен, както за съжаление и други колеги във форума (защитаващи другата страна). Всяка система си има своята неефективност, и това е което ви посочвам е неефективността в САЩ (а тя отива мнооооооого по-дълбоко и на много равнища в икономиката). Това не означава че другите системи са най-ефективните, не но ефективността най-накрая идва от начина по-който се използват ресурсите, а в САЩ, те се използват мнооого разхитително, поне в последните 60-70 години.  Мисля че не можете да отречете ефективността на производството в Китай, въпреки, че политическата система се управлява от една (сериозно голяма) група партиици и въпреки това явно системата е несравнимо по-ефективна от тази на САЩ.

Елементарен въпрос, мислите ли че една система е по-богата когато използва 25% от ресурсите си за здравеопазване или когато използва 1% (вичко останало е едно и също)?  Тоест да кажа по-простичко когато има огромен брой болни хора за които грижите са 25% от икономическия продукт или когато има много малък процент болни ( поне за които трябва да има грижи/лекарства/апарати и тъй нататък) и се използват само 1% от нациналните ресурси за тяхната грижа. Това според мен това (надявам се) лесно може да се прецени. Сега си помислете че вместо здравеопазване заменяме отрасъла с управленския, ето за това става въпрос.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3950 -: Август 08, 2024, 09:24:16 pm »
И кое от казаното от мен е смешно?

"Смешно" е най-меко казано, винаги казаното от теб е глупаво.  :)
Аз едно умно нещо не съм чул от теб, от всичките ти 6 000 поста.

Само си дай сметка, че твоето мнение по тия въпроси е единствено, дори колегата epwpixieq-1, който е живял 25 г. в САЩ ти се учудва на промития мозък. Навремето като си бил комсомолски секретар си бил сощия със суперлативите ти за СССР.

Освен Кузмов никой друг не ти възприема глупостите и разсъжденията по обясними причини - той се поамериканчил и си пратил децата там да им робуват и изисква от всички нас стойка равнис-мирно да си търпим американските окови - те да са добре само, той за останите го боли ч...па.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3951 -: Август 09, 2024, 10:37:08 pm »
Ето точно тук ви е неразбирането. Мислите си че когато някой не вижда това което вие виждате, значи защитава коренно противна теза, в този случай "държавната" администрация. Това показва точно неразбиране на гледната точка.
Аз казвам че държавната администрация в САЩ е ПО ЕФЕКТИВНА от подобните структури в много други държави. А това че някой казва "това е неефективно" без да посочва алтернатива за мен също е смешно.
Да, съгласен съм - има още много какво да се желае, но това е валидно за всяка една структура, независимо държавна или частна, независимо в САЩ, Русия или България.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3952 -: Август 10, 2024, 12:40:51 am »
И една снимка за лека нощ.... че темата много се измести... :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3953 -: Август 10, 2024, 12:53:07 pm »
Медведев заплаши Германия, че руски танкове могат да се появят край Райхстага

https://f7td5.app.goo.gl/ZGGrtn

Изпратено чрез @upday              Тоя плаши но не казват на колко водки е бил!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3954 -: Август 10, 2024, 09:16:19 pm »
Аз не се притеснявам за германците.
Той valex ще отиде с гаубицата и ще ги разбие тия мръсни руснаци, ще я закара с Мерцедеса на бойното поле.  :)

Руснаците са лоши, защото не могат да правят Мерцедеси.  :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3955 -: Август 11, 2024, 07:56:10 am »
Да де, ама това време безвъзвратно мина! Пък и американците вместо да помагат, са против!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3956 -: Август 11, 2024, 09:09:50 am »
Пророчествата на Стали.
https://www.youtube.com/watch?v=1YBXO7Cb-7E

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3957 -: Август 11, 2024, 09:46:59 am »
Коце, в случая със снимката, конкретният враг е Германия. Сталин беше против незабавен износ на революция, срещу идеите на Троцки и Ленин. Смъртта на Ленин го направи лидер. Така прокара идеята си да завърши първо революцията в Русия, после ще му мисли! Така казва историята. После какво се случи е известно!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3958 -: Август 11, 2024, 08:24:11 pm »
За да няма не чух, не видях, ама не може да бъде....
Може и още как, а има и друго...за друг път....

<a href="https://www.youtube.com/v/jcjor6l6Arw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/jcjor6l6Arw</a>

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3959 -: Август 11, 2024, 09:57:05 pm »
Коце вярно ли?