Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 649488 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #315 -: Април 07, 2023, 05:59:34 pm »
Дядо ми, който е живял преди социализма е нямал дори шкурка и найлонови торбички, дори Москвич 412 е нямал. Но това не се е дължало социално политическото положение или комунистическата идеология, а на научнотехническия прогрес.
Нееее... дължало се е само и изцяло на комунистическата идеология:

Една стена разлика....

1. Ограничената частна инициатива в икономиката - предимно държавна собственост и силно ограничена частна.
"
Ш'ти дойде акъла...

2. Ембарго от целия запад над СИВ. Никоя държава в света не може да задоволи всичките си потребности от които има нужда. Причините за недоимъка не са били нарочните действия на Тодор Живков, а сбор от обстоятелства с които западът целеше да се провали един друг модел на управление, който застрашаваше техния и преди всичко хегемонията им - да управляват и да са диктатори над целия свят. да фалира всеки, който оспорва техните ценности и разбирания за живот, който не им се подчинява.
Запада протегна ръка веднага след Втората световна ръка във вид на плана Маршал. СССР и сателитите му обаче решиха че са голямата работа и казаха "Ние сами ще се оправим". Е, оправиха се...
Нормално е когато има два строя те да се борят за първенство. Или ще отречеш, че социализЪма също се бореше да затрие упадъчния капитализъм?
Разликата беше, че никой не забраняваше на западните граждани да посещават изтока. Докато ние вдигахме огради за да не бягат собствените ни граждани на запад.
И запада успя - фалира СССР въпреки несметните богатства, заровени в недрата на Сибир. Сега ще го фалира втори (или трети, вече спрях да ги броя) път.

Ако не беше Китай още щяхте да си събирате износените шкурки с които да си шкурите сами ръждясалите западни таралясници по гаражите и да се хвалите по форумите, какъв ви бил градския начин на живот.  :)
А ако не беше СССР, още през 70-те години щяхме да имаме западни таралясници и шкурка, а не само да ги гледаме по картинки.

Пръскали са с ДДТ защото не са знаели какви вреди носи на здравето и то това ДДТ е пак американски хим продукт с който са ръсили виетнамските джунгли, за да могат самолетите да откриват партизаните при липса на растителност.
Показваш непознаване на фактите. Във Виетнам е ползван този препарат: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%82_%D0%9E%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B6

Горелката сякаш иска да внуши на простите, той ви мисли за прости
Именно ти демонстрираш такова отношение към останалите четящи темата.  Но фактите нямат значение - важното е американците да са виновни :)

Първо те дават кредит да си купиш всичко от рекламите по телевизиите с цел да не можеш да си върнеш кредита, защото си прост кът гъС
Простите кат гъС не заслужават друг статус, освен този на роби. Американците не са виновни че си проЗ, ще се съгласиш :)
Виж при социализЪма тия де бяха прости на гъС - те стигаха доста високо, именно щото бяха прости. Ако викаш в транс "Ка-Пе-Ес-Ес -  Бе-Ка-Пе! Вечна дружба!" вероятността да станеш началник на цех или бригадир се вдигаше неимоверно.

... По-добре беден да кара Жигула, но да е здрав, да чеше пъпа, отколкото да кара старо БМВ но целия разнебитен.
Вече не е актуално, смени плочата на която си зациклил. От 2 седмици горелкаджията кара кабрио :)

(ако успее да се докопа до него от сина му, де...)

"Синът на Корнелия Нинова работи с Обама"
Възнаграждението на 29-годишния Рафаел е около 100 хиляди долара за година, показва проучване в американски интернет портал за заплати.
Толкова взима полицай на улицата в САЩ.
https://www.nyc.gov/site/nypd/careers/police-officers/po-benefits.page
Цитат
Salary after 5 ½ years: $85,292.
Including holiday pay, longevity pay, uniform allowance, night differential and overtime, police officers may potentially earn over $100,000 per year

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #316 -: Април 07, 2023, 06:17:32 pm »
Плана Маршал по същество бе износ на инфлация (което като процес вече бъгва жестоко).
Най-бавно по статистика се възстановиха икономически тези страни, които се набълбукаха най-много с долари. Факт. Медицински.

Освен това, условието по тоя план Маршал бе да си ликвидират до корен комунистическите партии.

И още много по твоите писания, но понеже си индоктринирано от THE MATRIX парче, спирам да губя време.

Радвай се на играчките си, докато Твореца не ти подири сметка за безценният дар, които ти е дал.
"... ще бъде плач и скърцане със зъби".
А, да, сори, ти и наследниците на Дарвин смятате, че между каца лайна и вас >>
разликата е само в организираността на материята.
вЕрно, по-сложни сте.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #317 -: Април 07, 2023, 06:36:38 pm »
Най-бавно по статистика се възстановиха икономически тези страни, които се набълбукаха най-много с долари. Факт. Медицински.
Абсолютно. Германия, Франция... гОрките още не могат да се оправят :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #318 -: Април 07, 2023, 10:22:14 pm »
Тъй,де...

Почнахие да правите "Aserejé he" (Osérem sé)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #319 -: Април 08, 2023, 12:10:19 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=q27C_UO3oFQ

Изсвинете за нахалството.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #320 -: Април 08, 2023, 03:50:32 pm »
Ветко бре, много си ме надценил, благодаря! Аз с тая пенсия, под прага на бедност, не мога да си позволя такава пищна трапеза! Ти къде снима това?
P.S. това интрига ли е?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #321 -: Април 08, 2023, 04:21:37 pm »
P.S. това интрига ли е?
Никаква интрига.

Това е мечтата на всеки украинец: сало (сланина) и самогон (от моите руски френдове разбрах, че алкохол можеш да свариш от много необичайни неща). Лукът ти е от село.

След употреба на такива неща, човек може да напише твоите нелогични логичности...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #322 -: Април 08, 2023, 07:36:18 pm »
Забавни сте, отдавна не съм се смял в тоя форум... ;D

То е ясно, че никой "лагер" няма да убеди другия в собствените си схващания, карайте обаче по-внимателно с раздумките!

Интелигентният сарказъм е за предпочитане пред обидите и личностните класификации, наздраве ;)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #323 -: Април 08, 2023, 10:50:23 pm »
То е ясно, че никой "лагер" няма да убеди другия в собствените си схващания...
Никой на нищо не се надява.
Шебеците обичат банани! Ако няма банани, шебека надава вой, бие се в гърдите и скача по клоните и лианите.
Лъжа!?
Аа, не! Е те тука те:

<a href="https://www.youtube.com/v/szNfJSQGguU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/szNfJSQGguU</a>

Е, шебеците обичат и лъскави неща, но да не издребняваме.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #324 -: Април 10, 2023, 04:19:57 pm »

Вече не е актуално, смени плочата на която си зациклил. От 2 седмици горелкаджията кара кабрио :)

(ако успее да се докопа до него от сина му, де...)

Горелка,
ти си уникален, няма друг кът тебе на тия години, дет съ фали с коли и си ги снима  :).
Снимаш и сина си и чак ни даваш подробности, че си го ваксинирал с ваксината на ГМО-либерализма.

Сякаш другите нямат коли и не са виждали. Просто не им отдават такова значение. За мен автомобила е да ме превози от т. А до т. Б, не е някаква свързана идеологическа значима вещ. Един тъпан викаше: ама те руснаците не правили Мерцедеси. Че ко като не правят мерцедеси бе, майка ти и баща ти да не правят компютри или пък ти с двете си леви ръце дето нищо не правиш. Щот не правили мерцедеси и не били достойни.

Купил си си детска играчка - кабрио дето освен да хванеш синузит става да се върнеш на село и там да впечатлиш бившите си съселяни, да те видят какъв столичанин си станал, какъв градски начин на живот имаш.

Но ще трябва да ядеш скакалци и хлебарки, а селяните ще ядат натурални продукти.
Не гледа той, че просто няма стока в магазина, която ако не е пълна с антибиотици и хормони, ще има нитрити, флуор и всякаква друга канцерогенна химия, ами сега и хлебароци стрити на прах - радва се на някакво кабрио, дето го хвърлили на боклука. Не е ценно какво слага в корема си, ценно е да го видят хората, че си купил един боклук, сякаш някой го интересува. А яж си кабриото, ще ядеш натурални храни на кукуво лято.   :)

Оркаджията
е забравил едно време салам Камчия какъв вкус имаше, търси го сега из рафтовете на магазините, но само ще мечтае за амбалажната хартия с която го опаковаха кумунистическия натурален салам - истински натурален продукт без американско ГМО. Няма салам Камчия от Тодор Живков, няма ги продуктите на Родопа и Сердика - а яжте сега западни коли, скакалци, химия, ГМО и си пращайте внуците на запад да стават модерни - джендари.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #325 -: Април 10, 2023, 08:14:14 pm »
Горелка,
ти си уникален, няма друг кът тебе на тия години, дет съ фали с коли и си ги снима  :).
Аз споделям, не се хваля. Аз нямам какво да крия, нямам от какво да се страхувам. За разлика от теб, който дори и името ти е страх да си го кажеш.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #326 -: Април 10, 2023, 09:56:32 pm »
Аз оркаджията, не съм забравил вкуса на Камчия. Слагаха му чесън да е по близо до народа. Беше вкусен и здравословен. Обаче ходенето на събрание с висши партийни функционери, ако си хапвал Камчия беше нежелателно. Така беше ЕДМ, и само ние бедните си го хапвахме и лафехме един срещу друг щото не се усещаше чесъна. М да, не  беше лошо! Щом и ти го знаеш!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #327 -: Април 11, 2023, 10:33:23 am »
Аз оркаджията, не съм забравил вкуса на Камчия. Слагаха му чесън да е по близо до народа. Беше вкусен и здравословен. Обаче ходенето на събрание с висши партийни функционери, ако си хапвал Камчия беше нежелателно. Така беше ЕДМ, и само ние бедните си го хапвахме и лафехме един срещу друг щото не се усещаше чесъна. М да, не  беше лошо! Щом и ти го знаеш!
Че си Оркаджията, Оркаджията си, не е нужно да го подчертаваш и да се хвалиш.  :D
Обаче тук нещо за "партийното функционерство" не ми харесваш:
Първо по данни от самия тебе, прекарал си по-голямата си част от трудовия си стаж в някакъв институт по нищо правене или както аз обичам да наричам с абревиатура "чесане на пъпа".  :)

Начи чесал си пъпа по време на комунизма, т.е. добре си си съхранил здравето, щото по принцип работата скапва най-много, а сега плюеш, като един неблагодарник. Трябвало е /а то ще ти се случи след реинкарнацията/, да си работник на някой богат капиталист, който да ти изтиска всички жизнени сокове, като принадена стойност, а ти да лапаш мухите. После няма да достигнеш тази възраст поради амортизация на тялото. Точно това те чака в следващия живот, защото ти сам с оплакванията си го привлече.

После е добре да направиш сравнение, дали едно време партийните функционери са били богаташи в сравнение с днешните либерал-фашисти, които ката ден ходят на оперативка в американското посолство и служат не на българския народ, а на американския. Тези държавни изменници ти не квалифицираш, като партийни функционери и те не са като едно времешните, дето са се облагодетелствали само с някоя софра и примерно 2-3 пръта суджук. Тези тук имат банкови сметки от американски рушвети в офшорки, които могат да им бъдат отнети в оня миг, в който решат да изневерят на колониалния си началник.

Идват обаче времена в които трябва да се плащат грехове. Няма да остане никой ненаказан - кой физически, кой кармически, само заради морално-етичната и идеологическа позиция, която е заемал.

А яж сега скакалци и хлебарки и си прати внуците на запад да учат джендарската идеология, да им турат по няколко ГМО-бустара, да станат демократи, като дядо си.  :)


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #328 -: Април 11, 2023, 10:21:22 pm »
Идват обаче времена в които трябва да се плащат грехове. Няма да остане никой ненаказан - кой физически, кой кармически, само заради морално-етичната и идеологическа позиция, която е заемал.
Леж ти на тая... аз през това време ще се чудя на БМВ или на кабрио да се возя... :)
Само да напомня - гоня 60-така, така че ако ще иима някакво възмездие, добре е да побърза, че не ми остава много на тоя свят.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #329 -: Април 11, 2023, 10:37:58 pm »
Само да напомня - гоня 60-така, така че ако ще иима някакво възмездие, добре е да побърза, че не ми остава много на тоя свят.
Да, нацисти и богоборци не е справедливо да добруват и дълголетстват.
Примери:

1. В Украйна, при един от захватите от нацистите на храм на каноничната УПЦ, нацика взема кръста от свещеника и го хвърля на земята. И после пада мъртъв! Снимката на неговият труп я има в нета.

2. Наложихте "арест" на Путин, що ви спря дечицата сираци от Украйна за вашите содомски оргии и за донори на органи! А вашите нацисти вземат насила децата от родителите и ги пращат някъде *** в "Украйна". Ако случайно руснаци успеят бегом да евакуират руско дете по негово и на родителите желание, то украинският снайпер не стреля по руснаците, а по детето!!! Интервюто с майката и детето също ги има в нета.

3. Ще побърза.