Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 649453 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1155 -: Юли 28, 2023, 07:30:52 pm »
Не е ..... не знам какво да кажа, непрекъснато да използвате с Витан измислени прякори с цел обида! За мен това е израз на безсилие! Остава да започнете да кълнете! Чел съм и такова пожелание от Витан, скоро ми е времето! Ами да, идва но кога, в ръцете на съдбата е! Колкото до крайният резултат, той важи за всички.       Клипа е забавен!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1156 -: Юли 28, 2023, 07:42:05 pm »
Чел съм и такова пожелание от Витан, скоро ми е времето!
Я точен цитат.
!?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1157 -: Юли 28, 2023, 08:26:21 pm »
И още един:
- Аз като карам Лада, да не би случайно в сейфа да нямам скътани пари за един кирлиФ Мерцедес?  :D

Кътай ги, кътай. Когато разбереш, че е трябвало да ги харчиш, ще е късно :)
<a href="https://www.youtube.com/v/h6udr_7eg4I" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/h6udr_7eg4I</a>


На първото раздаване обикновено се използва шкартото. То и с яденето е така. Първо се яден най-невкусното и накрая се яде десерта, да се ослади.  :D
Баца... Московия не може да превзме една своя бивша република вече година и половина... Само за 30 години Украйна е дръпнала толкова, че самостоятелно може да се опълчи на родителя си... представи си какъв батак цари в Раша. :)
Да, разбирам че шубето е голям страх, и са скътали хиляди танкове за да пазят задниците си ако украинците нахлуят на руска територия, но са толкоз тъпи че не разборат че това никога няма да стане. Но няма лошо - да си пазят гвардейските дивизии за паради - ще им трябват. Щот освен паради друго няма да има остане в съвсем скоро време. Ще станат една Северна Корея...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1158 -: Юли 28, 2023, 09:23:17 pm »
МВнР осъди остро инцидентите в Скопие

https://f7td5.app.goo.gl/jr8uFM

Изпратено чрез @upday         това не е за плашене но вече става досадно, някой да ми обясни какво точно искат македонците

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1159 -: Юли 28, 2023, 09:45:45 pm »
Само за 30 години Украйна е дръпнала толкова, че самостоятелно може да се опълчи на родителя си... представи си какъв батак цари в Раша. :)
Да, разбирам че шубето е голям страх, и са скътали хиляди танкове за да пазят задниците си ако украинците нахлуят на руска територия, но са толкоз тъпи че не разборат че това никога няма да стане.
Много тъпи разсъждания за 55-годишен.  :)
Все едно го каза 20 г. лапи.  :)

Първо Украйна ни най-малко е самостоятелна, тя е един много болен пациент в реанимация на системи. Изключиш ли системите и болния си отива. Системите включват финансови инжекции за бюджета, защото икономиката почти е разрушена, а във военната сфера тя не притежава собствени оръжия, дори патрони. Ако не бяха българските оръжия и събраните от целия запад сбирщайн, тя щяха да воюват сега с прашки и лъкове. Той ми разправя, че много били дръпнали?   :D

Те не са дръпнали, а ти си "напреднал". ;D

Да говориш за страх и руснаци - няма кой да ти повярва. Това едно на ръка.
Другото, Русия не ползва най-съвремените си оръжия, не защото се страхува, че нацистите ще превземат Москва, а за евентуален конфликт със САЩ. Не с НАТО, защото то е едно нищо, само САЩ са сила. Виж едни англичани колко танка имат и колко оръдия или едни германци.

От съображения за културно поведение не ти давам точното определение, да знаеш, че ще се обидиш.
Не ги чуваш петлите в политиката, както и в електрониката.  :)
Хал хабер си нямаш.....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1160 -: Юли 28, 2023, 09:52:37 pm »
Обяснявам с картинки за най-сведущия във всичко:


Онуй червеното 520 дни не може да прегази онуй синьото...

... Не с НАТО, защото то е едно нищо, само САЩ са сила. Виж едни англичани колко танка имат и колко оръдия или едни германци.
Радвам се че осъзнаваш че в момента да сме съюзници със САЩ е добър ход :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1161 -: Юли 28, 2023, 10:02:02 pm »
Обяснявам с картинки за най-сведущия във всичко:

Онуй червеното 520 дни не може да прегази онуй синьото...

Ти тъпунгер ли си?

Колко пъти да ти обяснявам това, което питаш и се опитваш да натрапиш с елементарните си разсъждения на огняр?

Ако това беше война, а не СВО, досега щеше да е приключила. Ако руснаците бяха направили това, което американците в Ирак с унищожаването още първата седмица на цялата инфраструктура, енергетика, ЖП-транспорт, летища, водохранилища, щеше да настъпи пълно парализиране на държавата и не само нямаще да могат да получават оръжия, но щеше да има милиони цивилни жертви.

СВО е военно-полицейска-хирургическа операция, сведена да постигне поставените цели с минимум жертви сред мирното население.

На следващо място Украйна не воюва сама, а цялото оръжие, обучение, разузнаване, сателитно разузнаване, разузнаване с дронове - американски, високотехнологични ракети  и дронове от НАТО, десетки хиляди събрани наемници от НАТО и т.н., командването е от НАТО - има доксан докуз генерали натовски, този сбор вояват с Русия, около 50 държави. Последната стъпка е прекия официален сблъсък с НАТО и САЩ. Тогава ще видиш Арматите и още много други неща.

Та не ми говори, защо толкова време се точи операцията.
Ако не разбираш, значи си много прост.
Ако искаш да ти го повторя?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1162 -: Юли 28, 2023, 10:20:15 pm »
Ти тъпунгер ли си?
атъчно да
Не, баца - ти си кух кат гъдулка ... :)

Не можеш да сравняваш инфраструктурата на Ирак и на Украйна. В Ирак е достатъчно да удариш централното радио и телевизия и държавата остава без новинарски поток. В Ирак всичко беше централизирано и беше изключително лесно всичко да се подтисне за часове. А и все пак там работеха предимно САЩ - несравнимо по-мощна армия от ватнишката.

Европа почна да помага на Украйна месеци след началото на атаката. Първите дни и седмици Украйна успя сама да спре цялата подготвена руска армия, на която помагаше и Беларус.

Ако руснаците бяха направили това, което американците в Ирак с унищожаването още първата седмица на цялата инфраструктура, енергетика, ЖП-транспорт, летища, водохранилища, щеше да настъпи пълно парализиране на държавата и не само нямаще да могат да получават оръжия, но щеше да има милиони цивилни жертви.
Точно това и направиха. В Украйна в момента се пътува само с влакове, но и това е проблематично именно заради пораженията по жп възлите. летища в Украйна вече няма. Вода също. Но това не пречи украинците да продължават да намират начини да оживяват.
Благодарение на един българин само от България към Украйна заминаха ХИЛЯДИ електрически генератори, с които се захранват повечето консуматори в Украйна. Ето какво се случва из украинските градове:
<a href="https://www.youtube.com/v/wOALK33B-ns" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/wOALK33B-ns</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1163 -: Юли 28, 2023, 10:29:11 pm »
Ти тъпунгер ли си?
Не. Алтернативно надарен.

Жужи И. Кехая,
тия дизель Хенератори колко пари харчат на час? И откъде идват?!
Понеже си нямаш идея, дава ги колективният Запад. Включително и България !!!
Дадоха им толкова пари, колкото не е бил даже бюджета на Украйна при Янукович.
Та:
1. Това ще се връща с лихва.
2. Това е удоволствието да се води война до последният украинец.
З. За кеф на англо-саксите, либерастите, сороспиите, ибрикчиите, полезните идиоти и всякая сволочь!
4. Ако някой се идентифицира с изброените по-горе, не е мой проблем.
« Последна редакция: Юли 28, 2023, 10:55:41 pm от VITAN »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1164 -: Юли 28, 2023, 10:46:23 pm »
Понеже си нямаш идея, дава ги колективният Запад.
usdebtclock - оттам идват парите. И ще продължават да идват докато е необходимо. Пари кат шума - никой не ги брои.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1165 -: Юли 29, 2023, 10:04:49 am »
Аз искам да попитам, какво стана с комунизма, има ли, няма ли комунисти тук, кои са те?
Взе да ми доскучава, като никой не вижда комунистите.  :)

Другаря будист защо не ни информира за светлата си душа и комунистическия дух на моя милост?  :)
Той много ме кефеше с разсъжденията си, беше ми забавно, а сега не е така.  :)

То най-интересното е, че чета новини от целия свят и не съм срещал нито едно изказване на западен анализатор и политолог за някаква връзка с комунизма в днешната геополитика, само тук оловните цървули правят накакви асоциации, които са така забавни.  :D

Много умни чиляци. ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1166 -: Юли 30, 2023, 01:41:27 pm »
З. За кеф на англо-саксите, либерастите, сороспиите, ибрикчиите, полезните идиоти и всякая сволочь!

Явно речника ти е спуснат от някое посолство - няма начин да има толкова съвпадения:

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1167 -: Юли 30, 2023, 02:59:09 pm »
Тия хора, само от Саня ли са чували за Америка? Жалка работа! То пък долара щеше брикс да го срине, пък все още са първи в света по БВП. Направо да ги съжалиш! Все пак друго си е в глубинке!

Брикс вече задминава "евроатлантическия запад" по БВП. А се очаква още към двайсетина страни да се присъединят.
https://www.visualcapitalist.com/cp/animated-chart-g7-vs-brics-by-gdp-ppp/ , https://www.usdebtclock.org/

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1168 -: Юли 30, 2023, 03:03:49 pm »








"България? Не сме чували за нея... какво общо има тя с кирилицата?"

Брикс вече задминава "евроатлантическия запад" по БВП. А се очаква още към двайсетина страни да се присъединят.
https://www.visualcapitalist.com/cp/animated-chart-g7-vs-brics-by-gdp-ppp/
Отдолу разбивката по страни е добре да я погледнат Витко и ЕДМ-а... а тия 20-тина страни дет ще се присъединят (евентуално) няма да променят нищо, щот БВП им е колкото на Софийска област...
И "евроатлантическия запад" не са само Г7...
« Последна редакция: Юли 30, 2023, 03:24:16 pm от juliang »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1169 -: Юли 31, 2023, 07:53:04 am »
До колкото съм информиран, БВП се отнася за конкретна страна, а не за група страни, които членуват където и да е. Още, до колкото е вярно, БВП на раша е колкото на Испания или Италия, а сравнението е в пъти. Така че за този фактор, далеч не можем да водим дискусия. Ако пък става въпрос за оръжие, то най "хубавото" най доброто за убиване, no comment.