Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 649567 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1200 -: Август 02, 2023, 10:10:27 pm »
Това как ви звучи:  :D
"Съединените щати се гордеят, че работят с молдовските власти за по-проспериращо, демократично и сигурно бъдеще за всички граждани,"

На мен ми звучи по същия начин, както от миналото:
Комунистие родината изграждат, комсомолците след тях въврят.....и изграждат светъл път към комунизма....  :D

Няма никаква разлика. Само сменете думичката "комунизЪма" с "демокрация и евроатлантически ценности" и всяко ново е добре забравено старо.  :D

За диктатура няма да говоря, защото тя е същата, само диктатора е друг и много по-свиреп. Това е световния диктатор САЩ.

Да напомня:
Освен човешки зоологически градини т.н. "демонократи" имат и сега ин диз момент действащи затвори тип Гулаг. Но те за да прехвърлят вниманието на други, много често ще ви говорят за комунистическия Гулаг. Те никога няма да ви кажат за концлагерите на Германия, за дрането на кожи от хора, фашистите са одрали кожите и изгорили над 6 мил евреи.

Да американците в техните концлагери Гулаг в Куба са по-човечни, не са избили милиони, но все пак умират стотици, да не кажа хиляди незнайни хора, заловени и отвлечени от собствените им държави и измъчвани с разнообразни мъчения докато издържат, после ги хвърлят на акулите в морето.

Ей това горното му викат човешки права и демокрация - добре го разберете. То се случва сега, не преди 50 г., сега е.
:D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1201 -: Август 02, 2023, 11:11:02 pm »
В Гуантанамо към април 2023 година има... около 30 задържани лица. Ще е дълго да ти обясня защо точно е в Гуантанамо, но го приеми така - САЩ има изклчително строги правила за влизане на нейна територия и никой, дори и президента на САЩ не може да "вкара" някой на територията на САЩ, ако той е в "черния списък". Дори и за да бъде съден - пак няма как да влезе на територията на САЩ. А в САЩ законите се спазват... за разлика от някои царства, където царя може да опрости дори и военен метеж и да пусне метежника да си ходи по живо по здраво...

И все пак ме радва, че няма с какво да замениш Гулаг, когато описваш такива места,.. :)

А, да... наскоро ИИ-то на Гугъл ми предложи един материал, явно разбирайки какво толкоз усърдно ровя в нета. Не се бях замислил от тая гледна точка, а статитиката е изключително точна наука когато става въпрос аа милиони случаи. Та именно тя казва ,че при военни действия на 1 убит се падат по около 3 инвалидизрани завинаги. СССР дава над 20 милиона жертви, което прави над 60 милиона инвалиди. Инвалиди, които просто изчезват няколко години след войната... странно, не мислиш ли?
 Оставям на теб да потърсиш отговора с ключови думи "Валаамская трагедия"...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1202 -: Август 03, 2023, 08:10:07 am »
Пак си търсил под вола....

Не могу молчать ! Надоела ложь либералов и прочих негодяев о том, что после ВОВ 1941-45 годов в СССР, как при Сталине, так и при Хрущеве, поголовно отлавливали безруких и безногих инвалидов и насильно отправляли их в учреждения закрытого типа, подобные лагерям для заключенных, очищая от инвалидов крупные и мелкие города, чтобы не портили своим видом радужную картину триумфа страны - победительницы. Причем лжецы на этом не останавливаются и порой выдают совсем запредельное, что при Сталине безруких и безногих грузили на баржи и топили, что безруких и безногих инвалидов массово расстреливали. Естественно, без "Эхо Москвы" тут не обошлось, там несколько передач было посвящено теме инвалидов, не обошлось и без центральных каналов ТВ, в 2010 году, в 65-летнюю годовщину Победы в Великой Отечественной войне, на ТВ-экранах страны широко демонстрировался документальный фильм Зинаиды Курбатовой "Интернат. Преданы и забыты", "отличились" и другие либеральные и прокремлевские СМИ, в частности "Life", "Московский комсомолец", "Аргументы и факты" и т.д. . Многие блогеры об этом написали, заполонили ложью интернет, причем блогеры тоже не только либеральные, но и прокремлевские. И даже некоторые представители церкви, нарушив заповеди Христа, соврали. Их всех объединяет одно - антисоветизм. Источником мифа считается «Валаамская тетрадь» Евгения Кузнецова, экскурсовода Валаама. Современным источником мифа считается разговор Нателлы Болтянской и Александра Даниэля на «Эхо Москвы» от 9 мая 2009 года..

То зависи кой какво търси.
Като търсиш по тъчлинията... :P :P :P

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1203 -: Август 03, 2023, 08:37:22 am »
... То зависи кой какво търси...
Да де, това казвам и аз. Всеки търси това, което на него му е изгодно. И аз неуморно денонощно се опитвам да запазя баланса в този форум и да предлагам "алтернативен" поглед върху историята, мъчейки се да балансирам това което ЕДМ-а и Витко безспирно бълват... :) Не че тяхната плоча не е заяла - единия само за абажури от човешки кожи плямпа, другия либерасти и сороспии са му в главата само, а аз ровя ли ровя и споделям все нови и нови забавни истории :)

Между другото като пуснеш това търсене в Гугъла поне при мен излизат на първата страница две видеа. Едното за мен е доста интригуващо - нали трябва да си падам по жълтини от тоя тип:


За това видео говоря:
<a href="https://www.youtube.com/v/NOxUkkrKa5g" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/NOxUkkrKa5g</a>
За кого Путин играе ролята на шофьор, защо самия Той изскочи да отваря вратата на пътника и кой отвътре му заповяда да я затвори? :) И защо по дяволите Путин кара западнал Мерцедес... отново...

П.С. Тубата как своевременно информира потребителите че източника вероятно е "отчасти или изцяло финансиран от американското правителство"... :) Предатели, разкриват ме и мен по тоя начин, как ще си заработя центовете, просто не знам...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1204 -: Август 03, 2023, 08:49:51 am »
Ха сега, кажи кое от последния ти пост е свързано с "Валаамская трагедия" за инвалидите.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1205 -: Август 03, 2023, 08:59:00 am »
В Гуантанамо към април 2023 година има... около 30 задържани лица. Ще е дълго да ти обясня защо точно

Не, не ми обяснявай защо, аз зная, че ти разполагаш с достоверни източници и регулярно ти дават отчет от Гуантанамо.  :D Няма как цифрата да е по-различна от реалността...


И аз неуморно денонощно се опитвам да запазя баланса в този форум и да предлагам "алтернативен" поглед върху историята, мъчейки се да балансирам това което ЕДМ-а и Витко безспирно бълват... :) Не че тяхната плоча не е заяла - единия само за абажури от човешки кожи плямпа,

Как да балансираш дрането на кожи в западните концлагери, не знам?
Как да балансираш убитите в крематориуми 6 мил. евреи, също не знам?
Вероятно искаш да противопоставиш деяние на други лица, за да се омаловажи зверството на въпросните.
Твоето ми прилича, когато се докаже едно престъпно деяние, без никой да те кара се напъваш да сочиш, как едни други вършили и те нещо подобно, да не бъдат съдени така строго, морално имам предвид.

За човешките зоологически градини какво може да се противопостави по твоята логика?
В България дори робовладелския строй е бил символичен и то в началните векове, а западняците са ги правили тия зоологически градини през 20 век, преди около 80 г. и странното сега е, че те ни учат какво е човешки права и колко хубаво нещо е Истанбулската конвенция, като мицел за производство на педерастия.

Аз по принцип не съм против педерастията и т.н. джендария по света, но съм против в България да я има поради простата причина, че страната се намира в демографска катастрофа. В САЩ има над 350 мил, вече роботи има, изкуствен интелект, имат нужда от хуман утилизация и за тях това е много добре и аз приветствам.  :)

Но да има гей-паради у нас.... ;)...айде няма нужда.... :)


« Последна редакция: Август 03, 2023, 09:36:52 am от EDM electronics »

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1206 -: Август 03, 2023, 09:16:41 am »
Как да балансираш дрането на кожи в западните концлагери, не знам?
Как да балансираш убитите в крематориуми 6 мил. евреи, също не знам?
Вероятно искаш да противопоставиш деяние на други лица, за да се омаловажи зверството на въпросните.
Твоето ми прилича, когато се докаже едно престъпно деяние, без никой да те кара се напъваш да сочиш, как едни други вършили и те нещо подобно, да не бъдат съдени така строго, морално имам предвид.
Ти точно това не забелязваш че правиш. Опитваш се да представиш касапницата в Украйна като нещо не толкова лошо, колкото е било по времето на фашизма, или постоянно вадейки Гуантанамо или Сирия, Либия, Ирак и т.н. Е няма да стане - поведението на ватенките с нищо не се различава от поведението на фашистите или на американците.
Има 2 варианта за решение на въпроса, поне в тоя форум:
1. Ти си караш вода от твоя кладенец, аз си карам вода от моя. Замеряме се с лайняни топки един вид...
2. Стигаме до извода че и тия и ония правят големи свинщини, и спираме да ги развяваме като байраци.

... че те ни учат какво е човешки права и колко хубаво нещо е Истанбулската конвенция, като мицел за производство на педерастия.
Обяснявай го на нарязаното момиче това... Вече го писах в чата - тоя садист без да иска пусна Истанбулската конвенция по бързата писта. Свърши работата на всичките ЛГБТ общества, правителства и НПО-та ...

Аз по принцип не съм за педерастията и т.н. джендария по света, но съм против в България да я има поради простата причина, че страната се намира в демографска катастрофа.
Ако забраниш педерастията няма да накараш педала да си ляга с жени. Точно както ако забраниш алкохола няма да изкорениш пиянството - правени са опити и от двете страни на океана и и двата се оказаха неуспешни.

Но да има гей-паради у нас.... ;)...айде няма нужда.... :)
Аз за другите паради (казваха им манифестации) преди 30 години така виках, ама ме чуха след десетилетия... когато главите на повече хора узряха че това е унизително и позорно.


Ха сега, кажи кое от последния ти пост е свързано с "Валаамская трагедия" за инвалидите.
Ти ме светни за Де Гол там... че така ще си остана необразован...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1207 -: Август 03, 2023, 09:28:06 am »
Либерасти, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти - радвайте се!

1. Радвайте се, че украинските военни гробища вече се виждат от космоса!



2. Радвайте се, че официално за нула време в Украйна вече има 1 100 000 невалидни SIM карти! И не става дума за избягалите. Става дума за заминалите си от тоя свят и убитите. Да речем, че са 500 000 по най-оптимистичен сценарий. Значи 1 500 000 военни инвалиди. Чужденците се шашкат в киевското метро от толкова хора без ръце и крака.
3. Радвайте се, че ловят украинците по погребенията (както се ловят по улиците кучета, а иначе не излизат от къщи), за да ги пратят на фронта, зер западната техника е по-скъпа!
4. Радвайте се, че се върнаха "БАНДЕРСКИЕ СХРОНЫ". Там се крият страхливците, които не искат да мрат!



5. Радвайте се и се веселете, защото голяма е наградата ви на небесата. Упс, ошибочка. Под земята...

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1208 -: Август 03, 2023, 09:46:17 am »
Либерасти, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти - радвайте се!

Виждам че радостта те е обезела изцяло.. :) Все пак благодаря че сподели с нас тази безценна информация.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1209 -: Август 03, 2023, 01:38:28 pm »
Опитваш се да представиш касапницата в Украйна като нещо не толкова лошо, колкото е било по времето на фашизма, или постоянно вадейки Гуантанамо или Сирия, Либия, Ирак и т.н. Е няма да стане - поведението на ватенките с нищо не се различава от поведението на фашистите или на американците.
Има 2 варианта за решение на въпроса, поне в тоя форум:
1. Ти си караш вода от твоя кладенец, аз си карам вода от моя. Замеряме се с лайняни топки един вид...
2. Стигаме до извода че и тия и ония правят големи свинщини, и спираме да ги развяваме като байраци.

За първото си прав и предпоследното. За останалото:
Бъди честен със себе си. Руснаците не са нападнали Украйна защото им е малко територията или щото им трябва чернозема, имат предостатъчно пустеещи площи. Отношението на украинската власт към етническите руснаци провокира инвазията. А пък това отношение бе възпитано, програмирано, дирижирано, финансирано и поддържано от САЩ в своите геополитически интереси, да премахне всяка точка на противопоставяне на интересите им на глобални господари, които да командват абсолютно всяка държава - това по изказване на американци политолози!

На второ място това е разширяването на НАТО с разполагане на ракетни установки с двойна употреба, като по този начин ще нарушат стратегическия баланс. Това би означавало своеобразно опиране в челото на Русия на пистолет и директен изстрел в слепоочието.

Ако руснаците бяха разположили такива бази в Мексико, Никарагуа, Панама или Куба, едва ли американците щяха да се примирят, щяха да измислят някаква причина свързана с демокрацията, да нахлуят в тези държави и да изгонят базите.

Не случайно първото нещо което унищожиха Руснаците в Украйна бяха подготвените 3 -военни бази на НАТО и множество биологични лаборатории за биологично оръжие.

Украинците в случая са просто буфера с печален край в сблъсъка САЩ-Русия.
Освен това по данни на руското разузнаване, ако руснаците се бяха забавили дори с месец, е имало планирано нападение на украинците по Крим и Русия, а Цар Путин каза, че няма повече да допусне война на руска територия, както са го допуснали през ВСВ.

Та твоите доводи си ги наври там, дето слънце не огрява. Не на мен тия.
След време, като се промени геополитическата обстановка следствия военните действия, не дипломацията, сам ще видиш как политическия елит ще направи завой към новата реалност. Освен това кой в коя сфера на влияние ще бъде е въпрос на договор между великите сили.

За да ги няма тези спорове фили/фоби най-доброто нещо щеше да бъде, да следваме примера на Швейцария и да не заемаме каквото и да било позиция, т.к. и Украйна и Русия са братски народи. Отношенията ни със САЩ също трябва да са добри, както и с останалия свят. Но колониалния началник ни прави умишлено съпричастни, да заемем неговата страна, а нямаше политици, които да се опълчат на това. Затова сега народа ще е разделен и ще е такъв, дори ако се наложи да се стигне до гражданска война. Не можеш да промениш мнението на българина с любовта си към Русия, това е 80% грубо казано. Не може да не се съобразиш това мнение на мнозинството.

Затова казвам, че няма никаква демокрация. Затова и по генералните въпроси не се провежда референдум, а се вземат съдбоносни решения на ниво политически парти, които дори нямат мнозинство и им се набива канчето в американското посолство.

Аз лично с това няма да се примиря, а съм готов на крайни действия. И не съм само аз. Говорил съм с много хора.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1210 -: Август 03, 2023, 02:21:21 pm »
Приказваш верни приказки, но отново ги примесваш с измислици и с неща, които не са верни, или които са доста спорни.

Отношението на украинците към етническите руснаци е много по-добро от отношението на иракците към кюрдите примерно. И на още стотици места - в споменатия от теб Нигер и съседна Нигерия все още противниците буквално ядат победените... за вечеря... абсолютно сериозно, там все още има племена, които смятат че е въпрос на чест да изядеш противника който си победил. Украйна не може да приеме отнемането на Крим с "референдум", а когато нещата почнаха да се възпроизвеждат в Донецк и Луганск... докога можеха да търпят? Те нямат претенции към територии които не са украински. Да, знам - в твоята глава цяла Украйна е руска, но за украинците това не е така. Огромна част от населението живя щастливо и свободно 10-тина години, и желаеше Украйна да поеме по път който да ги доведе в Европейския съюз. Друга част не беше съгласна. Но това беше вътрешно украински проблем, който трябваше да намери решение вътре в Украйна. ОК, дори и някой да помогне за решението на проблема по подобие на така често споменаваната от теб Югославия. Но не се сещам САЩ да са анексирали югославски територии, да са въвеждали долара като платежно средство в части от Югославия и да са раздавали американски паспорти на жителите й.
Естествено че САЩ ще финансира и поддържа правителствот ов Украйна, което показва явни симпатии към... да го кажем към "евроатлантическите ценности". Точно както руското правителство показва повече от сипатии към правителството в Беларус и още нялколо съседни на Русия държави, да не споменаваме Сирия, Нигер и т.н. :) Или там не възпитават, програмират и дирижират всичко което се случва?

За ракетите - за това си има маси за преговори, където от време на време се постигат договорки за разоръжаване или за премахване на определени класове въоръжение.  Не съм сигурен обаче че в момента това може да се случи, по обясними причини.
Да, вероятно американците щяха да нахлуят в тези страни и да изгонят базите. Но нямаше да правят от тях американски територии.
и в тоя случай питам - ако Украйна стане руска територия, това с какво ще промени разположението на ракетите? Тогава новите руски територии буквално ще граничат с НАТО и с НАТО-вските ракети. Тогава какво ще иска Путин - да се разкарат ракетите до Германия чак ли? Полша да излезе от НАТО, щото е прекалено близо? В момента разстоянието между Румъния и Крим е точно 220 км, и това не е щото Румъния е дошла по-близо, а щото Русия е дошла по-близо...

За биологичните оръжия няма да споменавам нищо - знаеш мнението ми за тая партенка. Вярна е точно колкото проказките на САЩ за оръжия за масово поразяване в Ирак.

Нападение по Крим - да, по Русия - не. Виждаш че и в момента НИТО ЕДНА ракета западно производство не се изстрелва по територията, която е призната за руска от международната общност. За бъзиците по Москва украинците ползват само дронове тяхно производство, защото има изрично условие че западно оръжие по руска територия няма да се ползва. Но окупираните територии, вкл. и Крим не са руски.

За независимостта - не можем да си го позволим, вече нееднократно сме го говорили. Прекалено зависми сме, и сме прекалено бедни за да сме независими. Да, можем да се направим на независими, ама няма да сме като Швейцария, а като Албания и Македония... не, мерси.
Мен чисто научно ми е интересно какво ще се случи с Молдова...

За любовта към Русия - отново съм го казвал. Българския народ в голямата си част няма нищо против, дори бих казал че харесва руснаците, но не харесва полтическото им ръководство и действията на държавната власт. не само във външната, но и във вътрешната й политика. Предпоолагам че и ти нямаш нищо против да погледаш някакъв смислен американски филм, или да послушаш музика на Уили Нелсън, въпреки че не одобряваш политиката на държавата.

За реферфендумите - прекалено тъпи парчета има в БГ, за да разчитаме че ще се вземат правилните решения. Хора, които гласуват за който им кажеш срещу 2 бири и 3 кебапчета е по-добре да не взимат решения накъде да се развива държавата. Само виж - Ицо Хазарта изпреварва елита на политическите партии в изборите... не ща и да си помислям какъв парламент ни чака ако изборите са чисто мажоритарни... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1211 -: Август 04, 2023, 08:06:23 am »
https://photocontestbg.natgeotv.com/photo/246?page=190
Гласувайте за мене, долу в ляво е мястото.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1212 -: Август 04, 2023, 09:06:46 am »
Слушах днес изказване на диригента на филхармонията "Вагнер":
Вика,
Франция копае уран от Нигер и продава грама по 218 $, а от тази цена дават на Нигер 11 $!

В момента новото демократично правителство на Нигер, избрано с демократическа въоръжена революция, същата като спонсорираната от САЩ в Украйна, ще си събира само урана под защитата на световно известния оркестър.  :D
Да, музикантите ще получават дял от печалбата, но той няма да има нищо общо с френския лъвски пай.

Колонизаторите не са спрели да колонизират и точат полезните изкопаеми на света, като местното население използват за свободни роби, които не са оковани във вериги, но само това е разликата с предишния ред на колонизация. Ето на това му викат "демокрация" или американската позивна, когато насочват ограбваните си към някоя страна е:
- Ей сега ще им спретнем една "демокрацийка".  :) Ей сега......
И се почва.....преврати, снайперисти, бивши агенти от ЦРУ в новите ЧВК на САЩ в театрални костюми на местни "демократи" вършат тази работа. После викат ето, вече имаме "демократично правителство" и народа трябва да е доволен - ограбването да започне СЕГА!  :D

Обаче вече сметките са без кръчмар. Император Путин им бръкна в гъза, а оркестър Вагнер ще им начупи цигулките от главите на оркестър Моцарт. Така им се случи в Украйна. Те там отидоха, като аслани, а се върнаха, като насрани.  ;D Разбраха, че това да воюваш с руснаци е съвсем друга бира.  :)


Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1213 -: Август 04, 2023, 11:15:47 am »
След последния ти пост си помислих, че малко от малко си почнал да мислиш, но явно си решил да ми убиеш надеждите. С теб просто не може да се говори нормално.

Слушах днес изказване на диригента на филхармонията "Вагнер":
Вика,
Франция копае уран от Нигер и продава грама по 218 $, а от тази цена дават на Нигер 11 $!

Или ти лъжеш, или теб те лъжат, а ти наивно вярваш. Не знам що, но съм убеден че е първото, и го правиш съвсем съзнателно:

https://tradingeconomics.com/commodity/uranium
Цитат
Uranium prices rose further to $56.15 per pound,

100 лева за половин килограм, или 20 стотинки за грам. Пак ли се заяждам за дреболии, или все пак има разлика между 20 стотинки и 400 лева? И ако първата цифра е грешна, каква е гаранцията че втората има нещо общо с действителността?

Слд тая брутална манипулация в която те хващам (за кой ли път), просто няма да се хабя да опровергавам всичко останало, написано в поста ти...
« Последна редакция: Август 04, 2023, 11:31:31 am от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1214 -: Август 04, 2023, 11:29:23 am »
След последния ти пост си помислих, че малко от малко си почнал да мислиш, но явно си решил да ми убиеш надеждите. С теб просто не може да се говори нормално.

Или ти лъжеш, или теб те лъжат, а ти наивно вярваш. Не знам що, но съм убеден че е първото, и го правиш съвсем съзнателно:


Ти виждал ли си уранова руда? - не си...
Аз имам един наследствен имот в подножието на уранова мина. Виждал съм уранова руда.
Тая цена дето я даваш е незнайно за кой уран първо и коя концентрация.
Уранът годен за горива и концентриран, обработени и цената му няма нищо общо с твоята таблица.

Новината я чух от клип на Пригожин, има го в ТикТок.
Ако съм сгрешил, то не е в стойностите, а в мерните единици. Примерно може да е било кг, а не гр.
Но в случая не е важна мярната единица, а съотношението на стойността от това което дават на Нигер.

Виж какви са международните цени на различните видове уран:

https://skolko-stoyat.ru/skolko-stoit-uran/

Цената на урана зависи от това колко е обогатен. Ако се продава пръст с уранова руда, вероятно цената ще е 100 пъти по-ниска.

https://skolko-stoyat.ru/skolko-stoit-uran/