Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 652025 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2235 -: Ноември 30, 2023, 11:03:00 am »
1. Не, не съм споменавал и имал предвид американския геноцид над индианското население с изтребване на 14 мил. червенокожи

Цитат
В книгата на руския политик, бивш затворник от ГУЛАГ, И. Л. Солоневич „Русия в концлагер“ (1934, София) се отбелязва: „Аз не мисля, че общото число на всички затворници е било по-малко от пет милиона души. Вероятно – повече. Но, разбира се, за никаква точност на преброяването не може да става дума“.

Американският историк и съветолог Р. Конкуест в своята книга „Големият терор“ (1973) привежда още по-впечатляващи бройки: в края на 1939 броят на затворниците в затвори и лагери е нараснал до 9 млн. души (сравнено с 5 млн. през 1933 – 1935 г.).

Солженицин също оперира с бройки от порядъка на няколко десетки милиона репресирани.

Известният публицист A. В. Антонов-Овсеенко (син на разстреляния съветски военачалник В. А. Антонов-Овсеенко) счита, че от януари 1935 до юни 1941 са репресирани почти 20 млн. души.

2. То като говориш за бягане през граница, напоследък има много западноевропейци и американци, които бягат на Изток - Русия, като към настоящия момент има придошли от доволния запад 12 000 семейства.
Руската федерация им е отредила терен, раздава им земя и заселват районите с тези западни бежанци.
https://www.ameredia.com/resources/demographics/russian.html
Цитат
Russian American population is estimated at approximately 2.9 million people.
Това е само в САЩ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Russians_in_Israel
Цитат
Russians in Israel or Russian Israelis are post-Soviet Russian citizens who immigrate to Israel and their descendants. As of 2022, Russian-speakers number around 1,300,000 people, or 15% of the Israeli population.

А ти ми обясняваш за хора колко живеят у Севлиево или Поморие... :)

В Москвия на мигрантите им дават земя да копят като къртици, а в САЩ руските мигранти си живеят така както си искат:
https://youtu.be/YAFBKha3Q4g

А през това време Мечо Пух съвсем по братски дере по 3 кожи от ватенките, които искат да имат поне що-годе прилична кола: https://youtu.be/2eb0AJJGnMY
Щот истинска кола в Московия вече е почти невъзможно да се намери... всичко е китайско, дори и на него да пише "Москвич" :)
Кола за 8 милиона рубли (или 80 000 евро, или 160 000 лева) която се чупи за 30 км...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2236 -: Ноември 30, 2023, 11:18:29 am »

В Москвия на мигрантите им дават земя да копят като къртици, а в САЩ руските мигранти си живеят така както си искат:
https://youtu.be/YAFBKha3Q4g


Това няма нищо общо с геноцида на украинците над собствения си народ в ДНР и ЛНР. Ти отново измести фокуса поради безсилие и простотия.

Ама тъй-тъй ми рекламираш живота в САЩ, защо не си продадеш апартамента в София, като е толкова хубаво там, защо не отидеш на хубавото, да живееш на квартира или на палатка - милиони там живеят на палатки в мегаполисите  :D, и да станеш един истински демократ?

Вместо това живееш тук, като комунист, застопорил си се в собствено жилище и гласуваш за комунисти и 6-таци, то няма за кой друг, освен за мене да гласуваш, но аз още не съм влязъл в политиката.  :D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2237 -: Ноември 30, 2023, 11:40:43 am »
Това няма нищо общо с геноцида на украинците над собствения си народ в ДНР и ЛНР.
За Гладомор-а и ГУЛАГ-а нищо не казваш...

Ама тъй-тъй ми рекламираш живота в САЩ, защо не си продадеш апартамента в София, като е толкова хубаво там, защо не отидеш на хубавото, да живееш на квартира или на палатка - милиони там живеят на палатки в мегаполисите  :D, и да станеш един истински демократ?
Аз тук съм си добре. Избирам си 6-таци (колеги) на ръководни постове, те управляват така, че на мен да ми е добре.
А ти що кат нищо не те кефи тук не стегнеш чемодана и не отидеш при ония 12 000 западни семейства в рая на земята? Стоиш, само ревеш колко е гадно и "как я съсипаха тая държава", но нито ходиш да гласуваш за да промениш нещо, нито се изнасяш в по-добро място... Некъв мазохизъм ли е това, или какво? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2238 -: Ноември 30, 2023, 11:55:34 am »
1. За Гладомор-а и ГУЛАГ-а нищо не казваш...

2. Аз тук съм си добре. Избирам си 6-таци (колеги) на ръководни постове, те управляват така, че на мен да ми е добре.
А ти що кат нищо не те кефи тук не стегнеш чемодана и не отидеш при ония 12 000 западни семейства в рая на земята? Стоиш, само ревеш колко е гадно и "как я съсипаха тая държава", но нито ходиш да гласуваш за да промениш нещо, нито се изнасяш в по-добро място... Некъв мазохизъм ли е това, или какво? :)

1. Ти ли не каза нищо за атомните бомби над Хирушима и Нагасаки?
Ти ли не каза нищо за газовите камери на Хитлер и за изтребването на комунисти в България - затова е имало партизани.
За геноцида на американците в Иракските войни - пак нищо не спомена.

2. Аз не съм се оплаквал от живота си в България, напротив, най-редовно заявявам, че докато ти си наврят в саждите и миризмите на ТЕЦ-а и мандрата  :D, докато правиш здрасти на хлебарките в циганския хлебозавод Демея, аз си пия някъде кафето, я съм на спорт, я решавам задачи с някоя мома  ;), да имигрирам в САЩ да го карам на ножки ли? Да се изгърбя ли, да си дам времето и здравето за някаква стара западна кола ли?

По принцип ми се иска да ида на изток - Русия, но е много скъпо. Най-скъпите екскурзии са в Русия, защото там има много висок стандарт.
А за гласуването - правя го само при внимателна преценка.
Но не съм гласувал досега, като тебе за БКП-Олд Стар + 6-то главно.

Разбирам те, ползвал си комунистическите връзка за придобиване на гражданство, явно си и работил в 6-то Главно, още като келеш  ;), най-доброто ти прикритие е, да лаеш, какви комунисти са другите, а ти бая си блажил изглежда и си лоялен - вашите хора се поддържате. :D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2239 -: Ноември 30, 2023, 12:51:53 pm »
2. Аз не съм се оплаквал от живота си в България...
Затуй спри да рИвеш кат ощипана мома как държавата е кофти, как всичко се разсипвало и как сме били колония.

... аз си пия някъде кафето, я съм на спорт, я решавам задачи с някоя мома  ;)
А ако беше свършил и нещо полезно за обществото - държавата щеше да е още по-хубава. Ама ти си научен само да лежиш по гръб, да си бъркаш в дупките и да ревеш как сме били роби.

По принцип ми се иска да ида на изток - Русия, но е много скъпо. Най-скъпите екскурзии са в Русия, защото там има много висок стандарт.
Не ти говоря за екскурзия. Отиваш, дават ти земя безплатно и почваш да я обработваш - като 12-те хиляди амрикански семейства, дет вече са в рая на земята.

Разбирам те, ползвал си комунистическите връзка за придобиване на гражданство, явно си и работил в 6-то Главно, още като келеш  ;), най-доброто ти прикритие е, да лаеш, какви комунисти са другите, а ти бая си блажил изглежда и си лоялен - вашите хора се поддържате. :D
И щот съм ползвал комунистически връзки и съм блажил, затуй сега съм с оловни обувки в смрадта на мандрите... А ти като един потомствен войвода, партизанин и радетел на БКП можеш да си позволиш да плуеш в някое кафе и да зяпаш дебелите задници на циганките в Сливен... щот сегашната власт те репресира, поробва и продава на запада:)

Айде вземи да даваш някакви консистентни резултати, че вече хората се объркаха...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2240 -: Ноември 30, 2023, 02:46:52 pm »
1. Затуй спри да рИвеш кат ощипана мома как държавата е кофти, как всичко се разсипвало и как сме били колония.

2.А ако беше свършил и нещо полезно за обществото - държавата щеше да е още по-хубава. Ама ти си научен само да лежиш по гръб, да си бъркаш в дупките и да ревеш как сме били роби.


3.И щот съм ползвал комунистически връзки и съм блажил, затуй сега съм с оловни обувки в смрадта на мандрите...

4. А ти като един потомствен войвода, партизанин и радетел на БКП можеш да си позволиш да плуеш в някое кафе и да зяпаш дебелите задници на циганките в Сливен... щот сегашната власт те репресира, поробва и продава на запада:)

1. Да спра....
ей такива като тебе последните 35 г. затриха селата и затвориха 1 300 училища, навъдиха наркомания, педерастия, проституция, опростачиха нацията - за последното ти си живия пример. Да си трая викаш...

2. Защо си мислиш, че за да вършиш нещо полезно трябва да си наврян в боклуците, както ти си си избрал? Аз докато си пия кафето надника ми върви.  :) Това е комунизма...  :)

3. Че си ползвал комунистически връзки за софийско жителство, ползвал си или ако не ти директно, то баща ти. Но това, че си с оловните обувки не са ти виновни комунистите. Просто ти за друго явно не ставаш, иначе трябва да си мазохист, ако можеше, като мен да чешеш пъпа по цял ден - платно, да предпочетеш да даяниш в циганска компания в хлебозавод Демея при миризмите и хлебароците. Аз от този хлебозавод не съм ял хляб поне от 20 г. - въобще не ме интересуват дунапрените им химически бъркочи, както и не съм гледал телевизия повече от 15 г.

4. Благодаря ти за потомствените ми определения.  :D Така е, прадядо ми е бил хайдутин. Знаеш тук по моя край е било люлката на хайдутлука. Докато по твоя само мишки са се раждали. То там из вашите села няма нито един да е бил хайдутин или партизанин, защо се учудваш, че имаш робско самосъзнание? Под крушите не падат ябълки. Но не знам за какви циганки ми говориш, не се заглеждам по патладжани - имаш много извратено въображение. Друго си е ти, като защитник на гейовете и парадите им...ще ти дойде до главата това, тогава ще викаш де си EDM-е, де си, ела тук с джумука и налагай здраво...  ;D Чак тогава ще ме разбереш...сега си някакъв демократичен, заблуден либерален идеалист.  :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2241 -: Ноември 30, 2023, 03:12:28 pm »
1. Да спра....
ей такива като тебе последните 35 г. затриха селата и затвориха 1 300 училища, навъдиха наркомания, педерастия, проституция, опростачиха нацията - за последното ти си живия пример. Да си трая викаш...
Защото такива като теб не си вдигат трътката да отидат до урните и да гласуват. Стои на пейката пред хоремага, налива се с боза, бърка си в носа, зяпа задниците на циганките и само плаче как държавата отивала на кино. Обаче все не намирал кандидат който да подкрепи на изборите. Не му харесвал дядо му, или прическата му...
Точно такива като тебе затриха държавата с безразличието си.

2. Защо си мислиш, че за да вършиш нещо полезно трябва да си наврян в боклуците, както ти си си избрал? Аз докато си пия кафето надника ми върви.  :) Това е комунизма...  :)
Докат си на надник няма да разбереш какво е демокрацията.

... да предпочетеш да даяниш в циганска компания в хлебозавод Демея при миризмите и хлебароците. Аз от този хлебозавод не съм ял хляб поне от 20 г. - въобще не ме интересуват дунапрените им химически бъркочи, както и не съм гледал телевизия повече от 15 г.
Нали и съгражданите ти с моравите венци също трябва да ядат бе ЕДМ-е... Ти хляба не си ял, може би и мляко и сирене не ядеш, дрехи не носиш... а всичко това идва при теб с моята помощ. А ти едни такъми за риба прайш само... :)

4. Благодаря ти за потомствените ми определения.  :D Така е, прадядо ми е бил хайдутин. Знаеш тук по моя край е било люлката на хайдутлука. Докато по твоя само мишки са се раждали. То там из вашите села няма нито един да е бил хайдутин или партизанин, защо се учудваш, че имаш робско самосъзнание?
Точно ти си с робското самосъзнание - висиш в нета и се жалваш как сегашните сахиби биели повече от предните сахиби... ама нищо не правиш по въпроса. Назначават му управляващи, разпродадоха му земята за която дедите му са си проливали кръвта, а той седи, врещи по форумите и развява прашасалото родословно знаме от преди век.

... тогава ще викаш де си EDM-е, де си, ела тук с джумука и налагай здраво...  ;D
Аз ако чакам мамини синчета кат теб да дойдат и да налагат здраво... само с чакането ще си остана. Таквиз кат теб ще се оплакват че обувките им били тежки, че хляба бил клисав, че пушката била студена, че в окопа било мръсно...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2242 -: Ноември 30, 2023, 04:56:51 pm »
Тъй де, колкото повече, толкова повече, казал Скорпиона, и зачесал клавиатурата.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2243 -: Ноември 30, 2023, 05:23:07 pm »
Ами селско момче е.  :D
Той е успял да избяга от село, но селото никога няма да успее, да избяга от него. ;D

Навремето са ползвали големи връзки в ЦК на БКП, да се заселят от село в София.
После му намерили работа в Държавна сигурност. Без малко да го направят партиен член.  ;)
Нищо, това не е толкова важно, по-важен е въпросът: На кой му позволяваха да работи в такива секретни и висши партийни институции?  :)

Мислите ли, че това са случайни хора?  :)
Защо EDM electronics не го вземат в ДАНС, който е клон на ЦРУ?
А навремето младия още Горелкаджия, от село и направо в София и не къде да е, а в Държавна сигурност!  :D - той ги нарича галено "колегите".   :D

Но не с това свършва тази хубава приказка Другарки и Другари, Евроамреажи: :)
В изборния "демократичен" процес, той гласува за лица, закърмени с идеите на БКП, с родители парвенюта от най-висшите ешелони на партията, същевременно офицери не от кой да е отдел  :D, а от 6-то Главно управление на Държавна сигурност:D

Този Другар
, не успял да се реализира, макар и да е получил голям шут отзад и начално професионално ускорение от структурите на БКП и ДС, явно непригоден за каквото и да било, дори отказал да учи във ВУЗ  :D, надянал оловните обувки от немай къде.  :D

Обиден на онези, които му дали старта в живота и поднесли на тепсия службички и привилегии, той сега ги плюе, преминал е от другия бряг, но със старите другари от БКП и ДС - той за тях гласува.  :D

Възмущава се, вика:
EDM-e, ти защо не гласуваш за ето тези хора от БКП и ДС, като мен, майките им и бащите им да са офицери от ДС, че така да се оправила държавата. Вика ти EDM-е си комуниста, не аз, който съм им ял от софрата.

Каква върховна наглост...  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2244 -: Ноември 30, 2023, 05:38:52 pm »
С любезното съдействие на EDM:

<a href="https://www.youtube.com/v/bSG5FTAPeUA&amp;t=463s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bSG5FTAPeUA&amp;t=463s</a>
Фолксваген обяви, че "не е конкурентен вече" без руските ресурси. Започва да уволнява хора...

Промоция:
https://www.youtube.com/watch?v=wunGgSAUmvM
Эти 2 фактора погубят любую страну: Предупреждения уже высланы. Почему об этом все молчат ?

P.s.
Верховный суд России признал движение ЛГБТ экстремистским и запретил его деятельность на территории нашей страны. Решение о полном запрете ЛГБТ-движения в России вступает в силу немедленно.
« Последна редакция: Ноември 30, 2023, 06:03:53 pm от VITAN »

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2245 -: Ноември 30, 2023, 06:13:50 pm »
Защо EDM electronics не го вземат в ДАНС, който е клон на ЦРУ?

Ми щот си некадърен :)

Той е успял да избяга от село, но селото никога няма да успее, да избяга от него. ;D
А някои дори и от село не успяха да избягат... Стои си в тоя най-цигански град (сори, втори след гр. Раковски :) ) и само бърше праха от хайдушката сабя на прадядо си... :)

... явно непригоден за каквото и да било...

Само дето другаря отива и разнася кат блажен вестник конкуренцията на разни вътрешноведомствени състезания.

А другаря ЕДМ го раздава всемогъщ, обаче мое само да лови риба у мътна вода... :) Видел че няколко сливенски мангала му правят евалла щот им ремонтирал ключа на осветлението и решил че е голямата работа :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2246 -: Декември 01, 2023, 09:58:42 am »
Другарите: :)
Михаил Кузмов и krasias,
помолиха ви, елате да помагате на Горелчо  ;), че яко е затънал в лайняното комунистическо блато - той сам се разкри и разобличи, че работил за ДС, ползвал е комунистически връзки да имигрира в столицата и гласува не вчера, а днес  ;) за отявлени отрепки от БКП, чийто родители са били от висшите ешелони на партията не само, ами и ОФИЦЕРИ от най-най-висшия отдел 6-то Главно на Държавна сигурност. :D
Показва ви "диплома" издадена от комсомола-ДКМС за работата му в Милицията. Там го наричат гальовно - Другаря  ;D - вижте горе сами. Той от малък се е хванал за суджука на комунистическата власт, рязал е парчета от него, рязал...  :D

Елате и вие да си признаете всички грехове, да обсъдим, аз ли съм комуниста или вие неуспешно се прикривате, какви кифтаци сте лапали и продължавате да лапате. Вероятно и вашите избраници са от БКП и ДС - нищо чудно. Вашето лицемерие е безгранично. Къде потънахте от срам и позор?  :D

Толкова с преамбюла, да преминем към съдържанието по същество: ;)

Т.к. сте крайно необразовани, не разбирам защо спорите, като знанията ви са на лапнишарани, с най-добри чувства искам да ви поотворя малко дзъркелите  :), като ви дам мнението НЕ на руски пропагандатори, а САМО НА АМЕРИКАНЦИ, по спортните въпроси:
1. Кой е диктатор?
2. Русия ли нападна Украйна?
3. Свободна, суверенна държава ли е България?
4. Кой се разпорежда с властта в България?

По случай смъртта на Хенри Кисиджер, в знак на уважение може да видите, какво казва той за съветския-руски човек - ще останете учудени  :):
https://www.tiktok.com/@vasilypeev/video/7285034697246248197

Тодор Живков е син на Фердинанд, поставен на този пост от великите сили /не от СССР/, не случайно:
https://www.tiktok.com/@platononthestate/video/7307198032309701920

Какво казва американския професор-политолог Джон Мишамер от Чикагския университет по повод "диктатора" Путин, кой всъщност започна войната в Украйна, верни ли са пропагандите по западните медии, че Путин искал да завладее цяла Европа и защо, когато е било сключено споразумение със Зеленски в Турция още в началото на конфликта, то не е било подписано. Кой е попречил, кой е искал тази война - вижте сами какво казва професора АМЕРИКАНЕЦ:
https://www.tiktok.com/@skyler19956/video/7307392527613578501

Накрая ви представям най-доброто интервю правено тази година с участието на американски генерал-разузнавач по повод горещите събития У+И. Чуйте го от неговата уста, какво представлява НАТО и дали тя ще ви защити. Каква е политиката на Путин, той диктатор лие, има ли демокрация в САЩ и т.н. много въпроси, които тук сме обсъждали, а един софийски селянин тук скача, като малоумен да опонира, той опонира на американския професионалист:

Най-доброто! Препоръчвам!

<a href="https://www.youtube.com/v/AvYp1G9wVPY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/AvYp1G9wVPY</a>

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2247 -: Декември 01, 2023, 03:27:55 pm »
Казах ти че си зациклил на една и съща плоча, ти продължаваш да я навиваш. Между другото точно по комунистически действаш - опитваш се да убедиш другите и себе си в нещо, надявайки се че като го повториш 20 пъти, то ще стане истина.
Това се опитва да направи и любимата ти Московия - две години повтаря че са я нападнали с надеждата другите да вземат да повряват. Но не трябва да си мислиш че всички с които комуникираш са на нивото на родата и познатите ти, и ще се връзват на всеки бастун, дето го размахаш пред носа им.

А Карбовски можеш да си го гледаш в захлас - и Митрофанов кани, и кой ли още не... чакам да му осигурят прякефир и с Кремъл - за особени заслуги...

2. Русия ли нападна Украйна?
Сега кажи че Украйна е нахлула на руска територия на 24 февруари 2022 и да приключваме спора :)
Казвам ти отново - с подпъхването на малко истина между камарите лъжи те няма да станат истина. А начина по който го правиш за мен лично е обиден - явно ме имаш за пълен дебил за да се опитваш да пробутваш г*вно в красива обвивка.

3. Свободна, суверенна държава ли е България?
4. Кой се разпорежда с властта в България?
Да, България е свободна и суверенна - избираме си "другари" за кметове въпреки недоумението на западните ни шефове. Или сега ще кажеш че САЩ и Запада са ни натресли ДС потомък въпреки нашата съпротива? :)
А кой се разпорежда с властта - кумира ти Тодор Живков го каза в прав текст на 13-тия конгрес на БКП - тоя който има пари, той се разпорежда :) Умен човек беше Тодор Живков, прозорлив :)
След известно време като Делян Пеевски стане премиер или президент - тогаз не знам... с тая ръждива хайдушка сабя освен да си направиш харакири, друг избор няма да имаш :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2248 -: Декември 01, 2023, 03:57:57 pm »
След известно време като Делян Пеевски стане премиер или президент - тогаз не знам... с тая ръждива хайдушка сабя освен да си направиш харакири, друг избор няма да имаш :)
1. Що бе Жужи, масоните не бяха ли ваши хора? Сите правоверни атлантици. Мм.
2. Който председател на ДПС се заиграе с Турция - Доган го сменя - медицински факт.
3. Жужи, Жужи, много си хлъзгав. Няма да казвам като какво. Защо не кажеш къде лъже този американски генерал?! Или понеже не ви четка по косъма - гроздето е кисело...

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2249 -: Декември 01, 2023, 04:05:33 pm »
Интересно документче. Не е създадено от мен. Специално за Витко с неговите източници на информация. Може и ЕДМ-а да го погледне, за да види как изглежда в очите на нормалните хора :) Има си отделен раздел за България, другото не е толкова интересно.

П.С. Той па ЕДМ-а не знае ангийски... д*ба, няма да седна да го превеждам специално за него я :)

Цитат
The popular narrative reflects a dehumanisation of Ukraine and its military while glorifying the Russian military.
Цитат
Significant concern has been expressed that Bulgaria is at risk of being dragged into the war against Russia due to alleged malicious influence from the West, particularly in supplying Bulgarian-made weapons to Ukraine.

Top SUB-NARRATIVES:
Цитат
During the first monitoring period (from 20 February to 25 March), Pro Kremlin outlets and far right actors mainly utilised sub narratives that present the West as being directly involved in the war in Ukraine. Claims that Ukraine was being used as a proxy to hurt Russia, and that Western politicians were prioritising Ukraine at the expense of their own citizens, were also prominent. The direct involvement of NATO in the war continued to be a popular narrative in the second monitoring period (from 25 March to 24 April).
However, the Bulgarian parliamentary elections in April seemed to cause a shift in the dissemination of Anti Western sub narratives, with claims that Western media are dishonest and that NATO and the EU are attempting to silence those telling the truth being more frequently deployed.
Цитат
In the first monitoring period (from 20 February to 25 March), the most popular narrative being deployed to discredit Ukraine was the allegation that Ukrainians are Nazis. This was the case despi te a slight drop during the second week, in part due to proclamations of purported Russian military success in Vuhledar and Bakhmut. The theme of Nazism continued to be extremely popular throughout the monitoring, with this narrative being intermeshed with the notion that Zelensky and his administration are corrupt and incompetent during the second monitoring period (from 25 March to 24

Дет се вика... кой се познал в това описание - познал... :)