Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 651019 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2460 -: Декември 19, 2023, 02:40:08 pm »
Всички едно времешни номенклатурчици и деца на такива станаха днес либерали, американофили и русофоби. Дори и кметове не София!  :D

Другарки и Другари,
да не забравяме все пак, че изключително заблудената личност Горелката е гласувал именно за тази комунистическа отрепка и 6-так и понеже го хванах по бели гащи, той за извинение измисли простотията - че тоя син на комунисти и 6-аци имал пари, да си ядял шкембе чорбата в Париж, а не като мен беден русофил, да си ям салама Камчия в Жигулата на вестник Работническо дело за по-евтино.  :D

Представяте ли си тоя "умник" какви доводи вади?
Той много "умен" бил.  :D

По същия начин е положението на Бойко Борисов.
Навремето не случаен ще бъде допуснат до най-големите партийни водачи, а за охрана се умножава по квадрат проверката за пристойност. Днес той е голям американофил и по ирония на съдбата е в същия кабинет на Тодор Живков - неговия проС шофьор му седна на стола и еба мамата на държавата с американската демокрация.  :D

Горалката вика другари: май не било важно какви са били родителите щом децата им са обърнали поляритета. Т.е. той ви убеждава, че под крушите падали ябълки.  :D Представяте ли си колко е убедителен?  ;D

Но аз имам и други опасения за него:
Бас хващам, че в семейството му по права линия е имало комунисти. След 1989 г. е настъпил катарзис у него и той им е скочил, като се е изкарал по-умен и демократичен. Това е тривиалната хронична картина в почти всяко българско семейство. Сина учи баща си, как се правят деца!  :D
Но не са само тия съмнения, има и други, има и лична съпричастност и с квиченето си по демокрация той се опитва да прикрие и нея най-вече. Според мен той в миналото е бил или комсомолски секретар или член на комсомолския съвет, я там ТНТМ, я нещо друго, но по ми прилича на комсомолски секретар. Той и гласува за такива.

Със заблудената си либерална и демократична активност при условие, че сам отрече съществуването на демокрация, а нарече това нещо западното - по-добър авторитарен режим, той изцяло прилича на съвременен комсомолски секретар, досущ притежаващ характеристиките на едно времешните.  :D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2461 -: Декември 19, 2023, 04:22:40 pm »
ЕДМ, шъсъ убидъ! Въобще не си ме споменал в последното съчинение!
Ветко, ти не вдяна ли че това е фейк, та толкова труд да пишеш?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2462 -: Декември 19, 2023, 04:58:46 pm »
Родословно дърво на действащия кмет на София за който е гласувал Горелката, вика това е един голям демократ  ;D, бил богат, имал пари да отиде до Париж, да изядял едни агнешки дреболии  ;) и да се върне обратно със самальот, а аз щял съм през това време на един вестник "Работническо дело" в Жигулата, да ям салам "Камчия" със су..у ляп - от беднотия до шия.  :D Вика ти ЕДМ-е си комуниста, не тоя дето гласувах за него.  :D  ;D

Вижте сами:  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2463 -: Декември 19, 2023, 06:05:21 pm »
Горалката вика другари: май не било важно какви са били родителите щом децата им са обърнали поляритета. Т.е. той ви убеждава, че под крушите падали ябълки.  :D Представяте ли си колко е убедителен?  ;D

А един друг ви убеждава, че вълка може да си смени козината и да стане пухкаво агънце... :)

ЕДМ-е, за втори път ще те подсетя какъв е бил не бащата на кумира ти, ами той лично.

Много странно успяваш да смелиш, че бивш КГБ-ист (то всъщност бивши няма - сам го казваш) , и то не някаква бурмичка в Мухонасранск, а служител в посолството в Берлин може да построи демокрацията в една държава, но друг, дет баща му бил нещо си в ДС е човек, който няма как да е свестен... :)

Ако софийския кмет е комунистическа отрепка, то какъв е президента на Московия?

Но аз имам и други опасения за него:
Бас хващам, че в семейството му по права линия е имало комунисти. След 1989 г. е настъпил катарзис у него и той им е скочил, като се е изкарал по-умен и демократичен. Това е тривиалната хронична картина в почти всяко българско семейство. Сина учи баща си, как се правят деца!  :D
Чшшш... счетоводител в държавни предприятие не се ставаше ако не си проверен партиен кадър... За съжаление ти все още не можеш да осъзнаеш и да се покаеш за това, което направиха комунистите с цялата нация.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2464 -: Декември 19, 2023, 07:54:44 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/vYSZ9uAu7wk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/vYSZ9uAu7wk</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2465 -: Декември 19, 2023, 09:01:46 pm »
Изпитвам големи съмнения за бъдещето на българите, при такава младеж... Младеж на която й се свиди да отделя за инвалидите и пенсионерите, младеж която се хвали че цял ден си бърка по дупките, младеж, която е държала само въздушна пушка на стрелбището... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2466 -: Декември 19, 2023, 09:10:06 pm »
Ветко, ти не вдяна ли че това е фейк, та толкова труд да пишеш?
Деде,
1. Нямам фейсфук.
2. Тоя като го видя, още щом си отвори устата, се хващам за кобура!
3. Разминаването между устни и думи ми е последна грижа...
4. Капацитета, де е направил монтажа е факир, но, аре нЕма нужда толкова пРОСТО-тия.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2467 -: Декември 19, 2023, 09:28:56 pm »
Гледайки клипчета в тубата как хората почиват по света, реших да проверя колко пътнически круизни кораба има Московия. Все пак... голяма държава, граничи с много морета и океани, богати хора - вероятно много от тях искат да попътуват на круизен кораб до някоя братска, или поне приятелска държава...

Няма да ви казвам числото, проверете сами, да не кажете че ви лъжа ... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2468 -: Декември 19, 2023, 10:33:35 pm »
Имаме си още един хубавец.

Майката на Иво Инджев - Люба Инджева е работила като телефонистка в МВР.
През 1969 г. е била назначена за разузнавач ІV степен във ІІ-ри отдел на ІV -то управление на ДС, с офицерско звание „младши лейтенант“.
Дядо му /по майчина линия/, Асен Стоянов Ангелов, е член на БКП от 1926 г. и активен участник в партизанското движение като ятак.
На 9 септември 1944 г. активно е участвал в установяването на народната власт, като комендант на Княжево.
През 1948 г. постъпва на работа в МВР, откъдето се пенсионира.
Чичото на Инджев, Емил Асенов Стоянов, е член на РМС и активен борец против фашизма и капитализма.
В своя блог, демократа и антикомунист Иво Инджев, се представя единствено с работните места, които е сменил.
   
Аз ли да ви кажа, че през 80-те години на миналия век,  кореспондент на БТА не се ставаше просто така, щото си много кадърен. Интереса ми беше предизвикан от представянето му в Уикипедия. Там е посочен университетът, който е завършил, но е изписан на английски език, все едно го е срам, че е имал привилегията да учи в Москва.
  Докато е студент в Москва се запознава с германката Регина, за която се жени и от която има три деца – Ани, Ива и Волен. Когато се развеждат и трите му деца остават да живеят с майка си в Германия.
  След време, Инджев се жени за българската оперна певица Росица Павлова, която е с 18 години по-млада от него. От нея има две деца – Елена и Нина.
 Май си е сменил името на Иво мИнджев!!!

Да ви прилича на някого тука?
« Последна редакция: Декември 19, 2023, 10:49:05 pm от Ksurnev »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2469 -: Декември 19, 2023, 10:53:44 pm »
Още един човек, който доказва теорията ми че крушата все пак може да падне по-далеч от корена си :)

Човек не избира родителите си, и не е задължен да следва техните стъпки, нито да се кланя на техните богове.

P.S. Не харесвам Инджев... идва ми малко в повече.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2470 -: Декември 20, 2023, 09:18:58 am »
Изпитвам големи съмнения за бъдещето на българите, при такава младеж... Младеж на която й се свиди да отделя за инвалидите и пенсионерите, младеж която се хвали че цял ден си бърка по дупките, младеж, която е държала само въздушна пушка на стрелбището... :)

Аз не изпитвам никакви съмнения, че не възрастта, а духа на човек определя неговото съзнание, добросъвестност и добронамереност. Има такива, които се определят, като дъртаци - и са прави, те СА дъртаци, не защото биологично се в такова състояние, а защото и духа и разумът им ги води към прогерия, защото не живеят по божите правила, а са волю или неволя сатанисти, най-малкото атеисти.  :)

Когато човек има здрав дух и тялото му е здраво! :)
Представете си има хора, които призовават да се живее здравословно, дават рецепти, опит, защото желаят и околните да са здрави, защото не може човек да е егоист, само той да има високи доходи и да е здрав, а комшията му да тъне в мизерия. Нарича се загриженост, тя е безвъзмездна, тя е посредника на божията ръка, която иска да вразуми глупака.

В същото време, има хора и в този форум, които изначало са възприели себе си на някакви изключителни разбиратели, не само на политическите и социалните процеси в обществото, но и във всички области. Те спорят постоянно, дори с хора, които са специалисти в дадени области, за да им докажат, че те са по-добрите, макар и да са лаици в много отношения. Точно тези хора, за да изпъкнат едни гърди над онези, които говорят позитивни неща, СА ХВАЛЯТ, как пиели постоянно алкохол, как пушили, как карали коли, как било голяма свобода да се провеждат гей-паради с цел да се изкарат пичове, да осмеят здравомислещите, да се представят за бунтари на здравомислието, нещо като хипарите и хеви металите през 80-те на Запад.

Този тип гьотверини са най-големите простаци и некадърници.  :D
Те са се състарили от простотията си, защото алкохола и цигарите не просто ти съкращават живота - което е безспорен медицински факт, но те те правят и инвалид. После тези инвалиди им плащаме пенсиите НИЕ - здравомислещите и живеещите здравословно. А те пият, пушат и искат ние да им плащаме, че се самоубивали. Редно ли е това, правилно ли е? Освен това и работят и цуцат от две майки и две цицки. Те мамят държавата, както я мамят, като си премахват ДПФ-те на колите. Това са лъжци и мошеници, вълци в оФчи кожи!
Това е пример, как простото мислене определя вредния ти начин на живот, как просташката ти мисъл генерира вибразции в околното пространство, които са дегенератовни за духа и тялото - резултата физическа и мозъчна инвалидизация, прогерия висша степен, а простотията при тях е безобиден симптом:)

Възрастта не е определяща за мъдростта на човека, определящ е броя прераждания и не само, а колко пълноценно е живян всеки един живот, не да трупаш материални блага, защото те са само средството, а целта е духовното и интелектуално развитие. В този смисъл един млад човек може да бъде много по-мъдър и по-умен от един стар глупак!  :)

Още един човек, който доказва теорията ми че крушата все пак може да падне по-далеч от корена си :)

Човек не избира родителите си, и не е задължен да следва техните стъпки, нито да се кланя на техните богове.


Имам желязна интуиция. Опознавам много добре хората, само от 2 изречения изречени от тях.
Както по-горя бях предположил Горелката е син на комунисти. Той е имал големи разправии с родителите си на тази тема, също както сега тук във форума. Той е скачал на баща си, правил се е на по-умен от него!  - личи му отвсякъде :D Но понеже е голям инат, дори няма да се засрами.  :D

Горния му цитат го доказва. Той прехвърля съмнения в другия отбор. Питах майка ми снощи /баща ми почина много млад и аз бях доста млад тогава/, и тя е била цял живот счетоводител, но никой от родителите ми не е бил член на БКП. Такъв член е трябвало да бъде ГЛАВЕН счетоводител, не просто счетоводител.

Горелката понеже е роден на село, ех... не знам колко близо е била стаята му до кокошарника или кочината на прасето  :D, но видимо се срамува от произхода си.  ;)

Той е единствения в този форум, който държеше да натъртва, че бил софиянец, като чи ли на някой му пука от къде е, защото измерението е България, не София, но той искаше да се представи на отворко.
Но задайте си въпроса:
Кой през онези времена от село можеше да се пресели не първо в близкия малък град, а директно в столицата, Другарки и Другари?  :D
Кой, кой Другарки и Другари?

Мисля, че сами можете да се отговорите на този въпрос. Тук е била намесена дългата ръка на омразната от него комунистическа партия, която го е спасила от пожизненото наказание - да рине фекалиите на прасетата прямо у къщи, докато пусне бяла перушина!   :D ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2471 -: Декември 20, 2023, 09:53:42 am »
EDMчо, отбележи за протокола истината! Нямаше как човек от село да стане гражданин в онова бленувано от теб време! Както вече написах, роден съм в Асеновград. Станах пловдивски гражданин благодарение на брака ми. Така самоволно можех само да пътувам до Пловдив, да ходя на училише, ресторант, да пазарувам от магазините. Беше свободно! Ако разбира се те интересува истината за онова време!
Относно т.н. горелка съм убеден че АКО е бил от село, в онези времена си е бил на село! Или като мен е пътувал. Нека сам да потвърди това!
До тук нон стоп съчинения за време от което можеш да знаеш само от разкази и писания. Колко са достоверни обаче, преминали през главата на друг е въпрос!!!
Сега да те посъветвам (ако приемеш) с един стар виц! Един другар, попитал една другарка, като започнал с въпроса. Извинете, мога ли да ви попитам нещо? Другарката побързала да отговори. Питайте другарю, съвсем скоро с питане един човек наеба на моя мъж жената!
Така че питай! Защо пък да не ти се отговори? Срамно ли е да си селянин т.е. човек от село?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2472 -: Декември 20, 2023, 02:59:35 pm »
Защо Путин иска кожата на един български оръжеен бос

https://f7td5.app.goo.gl/SD7ZTH

Изпратено чрез @upday       един любопитен прочит

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2473 -: Декември 20, 2023, 03:07:59 pm »
...Мисля, че сами можете да се отговорите на този въпрос. Тук е била намесена дългата ръка на омразната от него комунистическа партия, която го е спасила от пожизненото наказание - да рине фекалиите на прасетата прямо у къщи, докато пусне бяла перушина!   :D ;D
Рини си фекалите тогаз на село и не знай толкоз... :)

... Той е единствения в този форум, който държеше да натъртва, че бил софиянец, като чи ли на някой му пука от къде е
Ти си единствения, който се интересува толкоз от това откъде съм. Толкоз си впечатлен, че го повтаряш във всеки свой пост. Или завиждаш, че си останал на село при индианците?

... Имам желязна интуиция.
Имаш железен инат само. И бетон в главата.

.. Възрастта не е определяща за мъдростта на човека, определящ е броя прераждания и не само, а колко пълноценно е живян всеки един живот,
Имам усещането, че в предния си живот си бил магаре...

... /баща ми почина много млад и аз бях доста млад тогава/
Представям си колко е пиел и пушил, за да умре толкоз млад... (щом ще се заяждаме с починали родители, аз мога да бъда по-брутален).


Така че питай! Защо пък да не ти се отговори? Срамно ли е да си селянин т.е. човек от село?
Отговорих му. Отговора му не го устрои. Съчини си някаква негова си история и я повтаря постоянно :)
Да, дядовците и бабите ми не са от София. Даже единия ми дядо е роден в някакво доколкото знам вече несъществуващо село около Мъглиж.
« Последна редакция: Декември 20, 2023, 03:25:20 pm от juliang »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2474 -: Декември 20, 2023, 05:15:33 pm »
По някое време римляните не искали да се бият за империята - много станали варварите.
И наемали варвари за войници.
Империята паднала.

Сега нелегалните мигранти в USA биват наемани за US Army... янките или не искат, или не стават.
Физически, психически, криминално или като образование.
Варваризация на армията... (да не ви разправям действителни случки).

По-долу имате снимка с рекапитулация на 33 години демокрация (цъкате):