Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 646940 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3660 -: Юни 13, 2024, 06:38:16 pm »
... Твоя капитан (един от 2-та) е давал видеа, как самолети джиткат напред-назад, но СТАРИ (от минала година). Ако нещата са ОК, що не даде нови?
Да ти обяснявам ли защо не се дават нови видеа от военни кораби, или сам ще се сетиш? Или очакваш и да го видиш на MarineTracker-a в реално време... :)
Ти ми кажи - когато кораба ти е на решето, ще висиш ли в Туитер да пускаш видеа и снимка, па макар и стари? Или може би все пак ще се заниамваш с кораба си?

Долара се държи на 2 неща:

- 1, 2, 3, 4, 5 ,6 и 7 американски флот.
- полезните идиоти!
А рублата се държи само на едно от двете изброени от теб неща... поради липсата на другото :) Ама май губи захват нещо...
Днес шефа на Норвик Банк вероятно ще спи в някой следствен изолатор...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3661 -: Юни 13, 2024, 08:51:20 pm »
Ето ти обяснение за рублата... Вече си е много фън-шуй даже!

А, долара го издуха!!! Вече не е световна валута! (обяснението накрая)

https://rutube.ru/video/dbde4b48eaa1cda1adabfc5e8dfe9a23/

Украинский фронт - атака русского БОГАТЫРЯ. Русская подлодка во Флориде.
Доллар ВСЕ.

https://rutube.ru/video/212bf1bda0fd4f8402e1b5a478928c49/

Ушла эпоха. Курс доллара теперь назначается ЦБ (Николай Стариков)

Сороспии, либерасти, ибрикчии, полезни и безполезни идиоти - трупайте стратегически резерви! (нилезав)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3662 -: Юни 13, 2024, 09:56:33 pm »
Демек, от днеска Петродолари вече нямаааа, Саудите не са подновили договора.
Ша умра от сърбежжжж...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3663 -: Юни 13, 2024, 10:07:43 pm »
А, долара го издуха!!! Вече не е световна валута! (обяснението накрая)
Саудитска арабия ще продава нефта си за рубли... просто гениално... Ще натрупа рубли, и с тях ще си купи... какво? Нефт? Газ? Москвичи? :) А, да... танкове Армата, ракети Кинжал и ПВО С400... доказали се по безспорен начин във войната в Украйна...
Как можах да не съобразя веднага... ще спечели рубли, с които ще си купи долари... колко е просто...
Другия вариант - саудитците ще се юрнат да купуват лускозни имения в Новосибирск и Воронеж. Или ще буукват хотели по елитните плажове на Геленджик...

Витко, сериозно... откъде купувачите ще намерят рубли, за да ги дадат на саудитците за петрола? ОК, китайците с тия рубли си палят печките, ама Китай не е целия свят, не си ли забелязал?  Да не говорим че изобщо не съм сигурен че търговския баланс на Русия с Китай все още е положителен...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3664 -: Юни 13, 2024, 10:34:44 pm »
Саудитска арабия ще продава нефта си за рубли... просто гениално... Ще натрупа рубли, и с тях ще си купи... какво? Нефт?

       Мнооо си тъп бе Пепи!!!

     Значи казваш, че Русия ще си купи нефт от Саудитците в рубли, а Саудитците с тези рубли, ще пазаруват нефт от Русия :) СМЕЕЕЕЕЕХ  ;D Браво бе гений!!! Не знаех, че всичко било толкова просто в икономиката!!! То бива да си тъп, то може да си тъп, ама... аз направо не знам как си доживял до тия години с тоя акъл ;D

     А тая простотия за 200 рубли за долар не знам от къде я измъкна, но съм съгласен да ти продам 2000$ за 400 000 рубли :) Става ли?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3665 -: Юни 13, 2024, 10:41:18 pm »
merlinbg, че как щяло, рубъля е неправоверна пара, Жужи няма да наруши религията си. ;D ;D ;D

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3666 -: Юни 13, 2024, 10:45:03 pm »
    Аз съм съгласен да рискувам 2 000 правоверни долара за 400 000 "хартийки"  ;) По добра сделка от това, здраве му кажи :) Той като виден икономист веднага може да изчисли печалбата си :) Даже от мен да мине съм съгласен да ми даде само 300 000   8) Да види, че съм пич.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3667 -: Юни 13, 2024, 11:17:00 pm »
       Мнооо си тъп бе Пепи!!!
Щ'ти го кажа с термини от твоя занаят, па може и да го разбереш.

Когато в продължение на месеци един и същ магьосник вади един и същ заек от една и съща шапка пред една и съща публика, представлението става скучновато.

Значи казваш, че Русия ще си купи нефт от Саудитците в рубли, а Саудитците с тези рубли, ще пазаруват нефт от Русия :) СМЕЕЕЕЕЕХ  ;D

Да си чувал термина "риторичен въпрос"? Или трябва да ти се рисува с картинки, като за "лица със специални образователни потребности"?

Обяснявам с картинки... Саудитска Арабия почва да продава петрола си в рубли. Натрупва планини от рубли. В задачата се пита "А к'во ще прави Саудитска Арабия с тези планини от рубли? Какво и от кого ще купува с рубли?"
Отгоре на това при основен лихвен процент от 14% те си губят покупателната способноста като майски сняг..

Айде, ще се огранича само с един въпрос, че явно имаш проблем с количеството възприемана информация.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3668 -: Юни 13, 2024, 11:25:35 pm »
     А тая простотия за 200 рубли за долар не знам от къде я измъкна, но съм съгласен да ти продам 2000$ за 400 000 рубли :) Става ли?

https://www.google.com/search?q=%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%BA+%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%BA+200+%D1%80%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%B9

Само ти явно не знаеш откъде... ма то е разбираемо...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3669 -: Юни 13, 2024, 11:40:21 pm »
По новым правилам: Банк России установил официальные валютные курсы на основе внебиржевых торгов

https://russian.rt.com/business/article/1327633-kreml-centrobank-sankcii-ssha

....«Курс останется единым и рыночным, лишь изменится круг данных для его расчёта... Курс рубля к ключевым валютам определяется балансом спроса и предложения валюты, полученной от внешнеторговой деятельности, и не зависит от торговой площадки, на которой заключаются сделки», — подчеркнули в Банке России....

....«Доля юаня на торгах Московской биржи в мае составила 54%. Таким образом, уже сейчас основной валютой на биржевых торгах стал юань», — отметили в Центробанке....

С учётом обновлённой методики расчётов Центробанк установил официальные курсы валют на 14 июня на уровне 88,21 рубля за доллар, 94,83 рубля за евро и 12,04 рубля за юань. Для сравнения: на 13 июня значения были установлены на отметках 89,02, 95,74 и 12,23 рубля соответственно.

«Санкции в отношении Мосбиржи по большому счёту ничего не изменили. Теперь у нас просто другой механизм расчёта курса и новый порядок торговли валютой. В то же время на сам курс ограничения не влияют. В этом ключе всё по-старому: приток валюты в страну сохраняется, а курс определяется соотношением спроса и предложения. С учётом косвенных факторов рубль может укрепиться, поскольку спрос на валюту, вероятно, снизится», — предположил Эдуард Харин.

Эксперт при этом отметил, что на фоне введённых санкций в российских банках заметно выросла разница между ценой покупки и продажи валюты. Вместе с тем специалист считает это временным явлением.

«Увеличение спредов между покупкой и продажей валюты в банках всегда происходит в моменты шоков с наличными. Однако в дальнейшем банки будут исходить из установленного ЦБ официального курса, и этот разрыв должен будет сузиться до нескольких процентов», — добавил Харин.

P.s. Абе Радане, дай нещо читаво бе. Много ти издиша контингента...
Ясно, че живота ви само гони кухото Уау!, ама то бива, то може, ама 'аре стига моля ти се значи!!

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3670 -: Юни 13, 2024, 11:55:40 pm »
Щ'ти го кажа с термини от твоя занаят, па може и да го разбереш.

Когато в продължение на месеци един и същ магьосник вади един и същ заек от една и съща шапка пред една и съща публика, представлението става скучновато.


     Преди време ти написах, че въпроси повече няма да ти задавам, само с факти ще говоря :) Това, че си тъп си е факт, не знам защо се ядосваш. Само нема да се нервиш, да не получиш инфаркт :) Много е лошо, казвам го от собствен опит... преживял съм го :)

Да си чувал термина "риторичен въпрос"? Или трябва да ти се рисува с картинки, като за "лица със специални образователни потребности"?

Обяснявам с картинки... Саудитска Арабия почва да продава петрола си в рубли.
Айде, ще се огранича само с един въпрос, че явно имаш проблем с количеството възприемана информация.

     Внимавай сега в картинките, защото ще изтървеш фокуса :) За какво и е на Саудитска Арабия да продава петрола си в рубли??? Може да желае да продаваааа... например в реали (ако не знаеш какво е това питай Гоогле-то). Длъжна ли е Саудитска Арабия да продава нефта си за краварска валута? И ако е длъжна, кой я е задължил? Ако реши да продава нефта си във Виетнамски донги никой няма да го купува ли??? Или пък в злато например... варианти бол, ама неее Пепи експерта вика, че трябва да продава задължително в краварска валута :)

     Офертата ми за 2 000$ срещу 300 000 рубли все още важи :) Бързай да спечелиш докато ти ги продавам на 150 рубли за долар, сметай на каква далавера ще си :) После има да се фалиш и тук и в чата, как си ме пре*бал :)

 https://www.google.bg/search?q=usd+to+rub&sca_esv=600355914&source=hp&ei=9SuuZYjgO-Goxc8PzY2LkAo&iflsig=ANes7DEAAAAAZa46Bdm4Bhl1FdAjdehl5bAxiEYz9H5m&udm=&oq=usd&gs_lp=Egdnd3Mtd2l6IgN1c2QqAggEMgsQABiABBixAxiDATIIEAAYgAQYsQMyCxAAGIAEGLEDGIMBMggQABiABBixAzILEAAYgAQYsQMYgwEyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABEi0hgFQtj9YoWJwA3gAkAEAmAFkoAHEAqoBAzMuMbgBAcgBAPgBAagCCsICChAAGAMYjwEY6gLCAgoQLhgDGI8BGOoCwgIREC4YgAQYsQMYgwEYxwEY0QPCAg4QLhiABBixAxjHARjRA8ICDhAAGIAEGIoFGLEDGIMBwgILEC4YgAQYsQMYgwHCAgQQABgD&sclient=gws-wiz

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3671 -: Юни 14, 2024, 01:09:16 am »
     Внимавай сега в картинките, защото ще изтървеш фокуса :) За какво и е на Саудитска Арабия да продава петрола си в рубли??? Може да желае да продаваааа... например в реали (ако не знаеш какво е това питай Гоогле-то). Длъжна ли е Саудитска Арабия да продава нефта си за краварска валута? И ако е длъжна, кой я е задължил? Ако реши да продава нефта си във Виетнамски донги никой няма да го купува ли??? Или пък в злато например... варианти бол, ама неее Пепи експерта вика, че трябва да продава задължително в краварска валута :)
Ндааа... явно картинките трябва да са оцветени и дори да има обяснения кое какво е под тях...

Продава в реали. Зарива се с реали. И к'во ще купи от Бразилия? Д*ба...
Цитат
The most recent exports are led by Soybeans ($47.2B), Crude Petroleum ($43.1B), Iron Ore ($30.1B), Refined Petroleum ($12.9B), and Corn ($12.4B).
превеждам, че знам ли... Бразилия изнася основно соя, нефт, желязна руда, нефтопродукти и царевица... На Бразилия НЕ Й ТРЯБВА петрол, тя го изнася. Защо някой ще си прави труда да купува бразилски реали, за да си купи от С.Арабия петрол? Ако има реали, ще си го купи директно от Бразилия, не мислиш ли? И какво да прави С.Арабия с тия бразилски реали после? Ще си купува футболисти, или соя?

Въпроса е "Кой търси петрол, кой е готов да плати веднага за петрола?" САЩ внасят огромни количества петрол дори и сега. Да, може да се каже че и юана е подходящ за разплащане за петрол, щото и Китай консумира много от него. Но не става петрола да се продава в рубли - защото Русия произвежда и петрола, и рублите... Защо да си продава петрола в рубли, като може да си напечата рубли?

САЩ има долари, С.Арабия има петрол. Китай има юани, С.Арабия има петрол. Защо С. Арабия ще приема рубли или реали в тази сделка?

Поради същата причина се разпърдя и сделката с газа. Не може ти да произвеждаш и газта и рублите, и да искаш някой да ти плаща за газта в рубли. Какво ти гарантира че след 3 дена тоя де произвежда рублите няма да ти каже "Ский с'я... тя рублата поскъпна/поевтиня 10 пъти щот така реши нашата централна банка, затуй цената на газта се променя 10 пъти..." и ти нищо не можеш да кажеш.

Сори, по-елементарно няма как да го обясня...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3672 -: Юни 14, 2024, 01:49:23 am »
Ндааа... явно картинките трябва да са оцветени и дори да има обяснения кое какво е под тях...

Сори, по-елементарно няма как да го обясня...

     Упс... правописна грешка, исках да кажа риал :) Фокусти и манипулации  ;)

     Давай сега всичките тия обяснения, само че за риали... за да затвърдя материала :) Нали знаеш, повторението е майка на знанието :)

     А относно далаверата с рублите нищо ли нема да кажеш? Нали си бил "магураджия" едно време, значи ги надушваш далаверите  8)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3673 -: Юни 14, 2024, 08:59:33 am »

Резкий паварот на пасока ветра - Да уинд оф да чеиндж  ;D

https://www.tiktok.com/@stanislav.asenov94/video/7380077404494023968

https://www.tiktok.com/@nataliya.dimitrov3/video/7379912254067641633
« Последна редакция: Юни 14, 2024, 09:22:26 am от EDM electronics »

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3674 -: Юни 14, 2024, 11:10:29 am »
juliang, арабите продават на Китай основно, а той вече май може само в юани които ще стоят в китайските банки да им плаща. Или дават петрола, стоката която имат и срещу него получават китайски стоки, реално е стока срещу стока търговията. Те това и правят, а оръжие могат да купят от Русия наистина, то и без това няма да им трябва и няма значение върши ли работа.