Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 646809 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3690 -: Юни 14, 2024, 05:24:06 pm »
Ай пак да се повторя! Не отварям тиктоци! И т.н. и т.н.
Благодаряй се, че EDM е демократ.
Ако зависеше от мене, не само щеше да гледаш, но и да ми благодариш, че съм си търкал клавиатурата да те вкарвам в правият път!

И, ако не гледаш, какъв е твоят принос тук?!
Цял живот нищоправене, интрижки - и тук така!

Двамата с Жужи, бабите не ви ли намират някакви занимания? У демокрацията жената командва.
Не ми е евроатлантически някак  :(

<a href="https://www.youtube.com/v/B0qPfAx52kA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/B0qPfAx52kA</a>
США придумали новое коварство: Европе грозит небывалая опасность!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3691 -: Юни 14, 2024, 06:16:57 pm »
     Говорех за Саудитския риал, но това няма значение вече. Въпроса е какво ще стане ако Саудитците започнат да продават нефта си за собствената си валута?
А с'я вземи обясни какво точно ще се случи, за да вземем групово да се посмеем.
Обяснявам пак с картинки: За да може някой да купи нефт със саудитски (или ирански, бразилски или руски) пари, тези пари първо трябва да са налични в купувача. Те могат да стигнат в купувача само ако той е продал нещо на саудитците. Тоест саудитците са купили нещо с риали от американците, риалите са в американците, и те вече си купуват нефт с тях.
И тая врътка трябва да продължава постоянно, докато има навити да купуват саудитски нефт при тия условия.
Изобщо ти се губи връзката, че реално валутата е без никакво значение, всъщност имаш пазар където се обменят стоки, а парите са само междинно звено улесняващо търговията. Дори да се случи така, че нефта да се пазари в риали, рубли или тугрици, това няма да промени факта че саудитците ще продават на този, който има какво да им продаде в замяна.
Затова и БРИКС е нефункционираща система - там са се събрали държави които имат едни и същи ресурси за продан и едни и същи нужди от стоки, които не притежават. А лошото е че се опитват да привлекат и държави, които са бездънни ями - те само искат, без да има какво да предложат.
Защо Китай се справя така успешно, поне до преди известно време? Ами защото има нужда от много неща, и същевременно може да предложи много неща. Не пари, а именно неща - суровини и продукти. Затова и юана има възможност да стане международна валута - бързоликвиден е. Или ще си купиш с него нещо от китайците, или ще го продадеш много бързо, защото все някой има нужда да си купи нещо от китайците.
Защо саудитския риал няма да стане международна валута? Ами щото саудитците освен нефт няма какво да предложат, а и пазара им не е нещо значимо в световен мащаб - те не консумират кой-знае колко. А и нефта не е само при тях, като ти е сложно да се снабдиш с риали, предпочиташ да се снабдиш с долари и с тях да си купиш нефт от който си поискаш.

И за да приключа - какво се случи като само преди 2 години руснаците пожелаха да се продва газта в рубли? Да ти напомням ли, или сам ще се сетиш? Да си виждал финансовите отчети на Газпром за миналата година? А за тази?

США придумали новое коварство: Европе грозит небывалая опасность!
В момента най-непосредствената опасност за Европа са откачените ватенки - ще се съгласиш. Всичко друго може да почака ... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3692 -: Юни 14, 2024, 06:41:53 pm »
сетиш? Да си виждал финансовите отчети на Газпром за миналата година? А за тази?
В момента най-непосредствената опасност за Европа са откачените ватенки - ще се съгласиш.
Е па откачени са, ами как!

⚡️Сегодня Путин бросил вызов глобалистам (Николай Стариков)

https://rutube.ru/video/9bf8f92c59e5c1a95332e340fef96369/

Путин постави четири условия за преговори с Киев

https://www.big5.bg/2024/06/14/%d0%bf%d1%83%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b8-%d1%83%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b3%d0%be/

Завършек:
... „Нека ви напомня нещо, което сега в Киев предпочитат да не си спомнят, а на Запад не предпочитат да говорят за това. Още през май 2014 г. Конституционният съд на Украйна постанови, че „президентът се избира за пет години. Освен това Конституционният съд на Украйна отбелязва, че „конституционният статут на президента не съдържа норми, които да установяват срок, различен от петгодишен“. решението е окончателно и не подлежи на обжалване“, отбеляза държавният глава.

Това означава, че „президентският мандат на избрания по-рано ръководител на Украйна (Владимир Зеленски) е изтекъл заедно с неговата легитимност, която не може да бъде възстановена с никакви трикове“, заяви Владимир Путин.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3693 -: Юни 14, 2024, 07:02:25 pm »
Благодаряй се, че EDM е демократ.

 :D, Колега,  :)
благодаря за топлите думи, чувствам се поласкан от истината.  :)

Така е, аз съм демократ, не съм комсомолски секретар, като Горелката, не съм лапал соц. кифтаци, като Михаил Кузмов и после, като неблогадорник, да казвам, че били кисели.  :)


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3694 -: Юни 14, 2024, 07:15:55 pm »
Това означава, че „президентският мандат на избрания по-рано ръководител на Украйна (Владимир Зеленски) е изтекъл заедно с неговата легитимност, която не може да бъде възстановена с никакви трикове“, заяви Владимир Путин.
Иска ти се...

И що не коментираш че джуджето е трети мандат подред президент, като в конституцията изрично пише че има право само на два? Или и ти като факира се опитваш да вадиш тоя изтъркан заек вече трети месец в опит да убедиш всички че фокуса е забавен :)

Така е, аз съм демократ, не съм комсомолски секретар, като Горелката, не съм лапал соц. кифтаци, като Михаил Кузмов и после, като неблогадорник, да казвам, че били кисели.  :)

Една реститутка си ти, никакъв демократ не си... :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3695 -: Юни 14, 2024, 07:31:00 pm »
Ейй! ТоваришЧ, кажи така най после! Бягай при дядо Джо на помощ, че краката му се клатят!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3696 -: Юни 14, 2024, 08:34:04 pm »
Алооууу, Кифтака  :D,
на дядо ти Джо посрания  :), който се оглежда като лалугер му се клатят краката на държавата САЩ.  :)

Американската демократия е в опасност - срокът и на годност изтече. Няма нищо вечно на тоя свят. Всичко се ражда и умира и идва новото. Новото е Русия!  :D

Слава на Бог Путин, слава на руската армия, слава на Русия!  ;)  :D
Ахмат сила таваришЧи, ахмат сила.....  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3697 -: Юни 14, 2024, 08:38:12 pm »
... Всичко се ражда и умира и идва новото. Новото е Русия!  :D
1917, 1988...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3699 -: Юни 14, 2024, 09:29:43 pm »
https://znaete-li.cdn.ampproject.org/v/s/znaete.li/nuclear_powers/amp/?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQIUAKwASCAAgM%3D#amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&aoh=17183877826143&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fznaete.li%2Fnuclear_powers%2F          Прочети сега тава внимателно, виж кой кой е и започвай да чакаш!
За разбиращите от половн дума:
Брой ядрени бойни глави в Русия - 7000
Площ на България - 111 000 кв. км.
Или една бойна глава на около 16 кв.км, т.е. на квадрат с размер 4 х 4 км.
За справка - бомбата над Нагасаки:
Цитат
A slightly larger plutonium bomb exploded over Nagasaki three days later levelled 6.7 sq km. of the city and killed 74,000 people by the end of 1945.
Да, оная бомба е била по-малка, но японците тогава са живели в къщи от дърво и оризова хартия.
Целия ядрен арсенал на Русия може да изпепели нещо с размера на ... България. И толкоз.
Това че някой в мокрите си сънища вижда как от цяла Западна Европа остават само пепелища... си е негов проблем, трябва да намали дозите Соловьов които приема.
Нагасаки тогава и сега:

Кафявото здание на съвременната снимка е катедралата, чиито конструкция се вижда на старата.

Хирошима тогава и сега - тази снимка поне няма как да не сте я виждали:

Овъглена земя, непригодна за живеене в следващите поне 1 000 години, хора в защитно облекло и противогази... нали?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3700 -: Юни 14, 2024, 09:57:42 pm »
Комсомолския секретар пак се е напил.  :)

Не пропуска поне една вечер.  :)
Тъпотиите му край нямат. Умириса форума на соросляк.  :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3701 -: Юни 14, 2024, 10:16:33 pm »
Да де! Соросляка поне разбра какво искам да кажа, дори и да не е съвсем точен!
Обърни внимание на децата и жената, недей дебна кой какво пише, че току виж си получил въпрос, тате аз гейче ли съм?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3702 -: Юни 14, 2024, 10:23:24 pm »
Комсомолския секретар пак се е напил.  :)

Не пропуска поне една вечер.  :)
Тъпотиите му край нямат. Умириса форума на соросляк.  :)

Специално за най-учените в тоя форум: https://www.google.com/maps/place/Semipalatinsk+Nuclear+Test+Site/@50.5718418,77.6351177,85116m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x42f5ad2d5ad8cecd:0x53ed8eb9687ebb94!8m2!3d50.5906536!4d77.8473198!16s%2Fg%2F1q5cccv4h?entry=ttu
На какво разстояние е най-близкото населено място?
Цитат
В периода от 1949 г. до забраната за атомни опити през 1989 г. са проведени 456 взрива, от тях 350 са подземни, 116 са атмосферни. Селището с лабораторния комплекс, все още административен и научен център на полигона, е преименувано на Курчатов по името на Игор Курчатов, който е сред първите ръководители на съветската ядрена програма.

Това не ти е некъв х*й собачй с една бомба....

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3703 -: Юни 14, 2024, 10:25:53 pm »
За разбиращите от половн дума:
Брой ядрени бойни глави в Русия - 7000
Площ на България - 111 000 кв. км.
Или една бойна глава на около 16 кв.км, т.е. на квадрат с размер 4 х 4 км.
За справка - бомбата над Нагасаки:Да, оная бомба е била по-малка, но японците тогава са живели в къщи от дърво и оризова хартия.
Целия ядрен арсенал на Русия може да изпепели нещо с размера на ... България. И толкоз.
Това че някой в мокрите си сънища вижда как от цяла Западна Европа остават само пепелища... си е негов проблем, трябва да намали дозите Соловьов които приема.
Нагасаки тогава и сега:

Кафявото здание на съвременната снимка е катедралата, чиито конструкция се вижда на старата.

Хирошима тогава и сега - тази снимка поне няма как да не сте я виждали:

Овъглена земя, непригодна за живеене в следващите поне 1 000 години, хора в защитно облекло и противогази... нали?

     Нещо май пак си прекалил с пиенето а? Хубаво ги драскаш тия простотии, ама проверил ли си колко мегатона е била бомбата над Хирошима и колко мегатона са сегашните тактически ядрени ракети? А относно радиоактиеното заразяване имаш ли на идея, че има много голямо значение дали взрива е въздушен, наземен или подземен? Или те боли дедовия... важното е да се изходиш и после не те интересува какво става след теб???

      Пак ще ти го повторя "Много си прост Пепииии!!!"

      А за ядрената зима след войната помисли ли? Между 2 и 5 години... мислиш ли, че ще има някаква реколта. Знаеш ли какво ще направят гладните негри... ще дойдат и живи ще ни изядът, ама тебе те боли дедовия... напил си се и всичко ти е афиф.

     Ако Ядреното оръжие е толкова безопасн, защо не са го изстрелали всичкото до сега и да се свършва??? Ако се изстрелят всички ядрени бийни глави на планетата си заминава площ колкото България и Румъния взети заедно и другите живот си живеят... а??? Лесно ти е, че си прост и не ти требва да мислиш, а нас питаш ли ни, че требва и да ти четеме простотиите.

     Не ми отговаряй, нема нужда да продължаваш с простотиите. На мен ми е ясно, че нищо не разбираш от ядрена физика, така че няма нужда да се излагаш повече за да г разберат и другите... смешник.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3704 -: Юни 14, 2024, 10:42:38 pm »
Хубаво ги драскаш тия простотии, ама проверил ли си колко мегатона е била бомбата над Хирошима и колко мегатона са сегашните тактически ядрени ракети?
Тактическите са няколко килотона. Може би "стратегически"? Или пак не можеш да си подредиш мислите в главата? Или не правиш разлика, важното е да се слагат някакви думички за да изглеждаш умен?

... А относно радиоактиеното заразяване имаш ли на идея, че има много голямо значение дали взрива е въздушен, наземен или подземен?
А ти имаш ли си идея кой е по-замърсяващ? И какъв е бил над Хирошима? Д*ба... пак не улучи... правописна грешка ще да е... като с реалите...

... Или те боли дедовия... важното е да се изходиш и после не те интересува какво става след теб???
Това го обяснявай на жужето, де дрънка ядрените си въоръжения. Явно него изобщо не го интересува - "Азъ ест ЦАРь!"

     Ако Ядреното оръжие е толкова безопасн, защо не са го изстрелали всичкото до сега и да се свършва???

Щото не печели война - на всички им е ясно. Жужето изстрелва 100 ракети по Вашингтон. И какво? Америка капитулира? Сериозно ли мислиш така? Или мислиш че двете бомби над Япония са единстената причина тя да капитулира?

... Ако се изстрелят всички ядрени бийни глави на планетата си заминава площ колкото България и Румъния взети заедно и другите живот си живеят... а??? Лесно ти е, че си прост и не ти требва да мислиш, а нас питаш ли ни, че требва и да ти четеме простотиите.
Повярвай ми - изобщо не ми е лесно да обяснявам на прости хора азбучни истини.
Ти Чернобил преживя ли? Украинците преживяха ли го? А имаш ли идея какво количество гориво имаше в реактора?
Цитат
На момент аварии в активной зоне (АЗ) реактора находилось 1659 тепловыделяющих сборок (ТВС). Масса урана в одной ТВС ~ 114,7 кг. Таким образом на момент аварии в активной зоне (АЗ) реактора находилось примерно:
114,7 х 1659 = 190287,3 кг. урана
Огромната част от тези ДВЕСТА ТОНА уран са се изпарили и разлетели в атмосферата тогава. И каква зона стана необитаема? За колко време?

Тия картинки просто си ги избийте от главата - в тях няма нищо дори близко до действителността:


      Пак ще ти го повторя "Много си прост Пепииии!!!"

Освен че си прос, си и необразован...