Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 645442 пъти)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4335 -: Септември 02, 2024, 09:13:00 pm »
juliang , турската здравна система ? Какво преставлява ? Имах предвид съвсем други страни с много висок жизнен стандарт които сащ за да стигнат първо трябва да отидат на марс. Там здравната система кърти, тези неща стават с пари, американците нямат парички, тези които имат ходят по такива дестинации да ги лекуват. То в САЩ да си лекар няма голям смисъл, там системата ги натоварва само със заеми понеже банките и от тях гледат да спечелят кридитни пари - да има още някой да им дава. В тези страни лекарите са..дори български лекари могат да започнат работа там. В Европа тези които се перчат с медицина са трагично изостанали спрямо тях - Франция и Германия имам предвид. Какво се получава - ако ти направят нещо в Европа и го оцапат като отидеш в онези страни лекарите казват ...Ай..ай ние такива грешки не сме правили от 25 години, преди и при нас се случваше, но много отдавна нямаме такива случаи, то се отлепило ама те въобще не са го залепили..за операция става въпрос, там я правят от раз и няма здравни екскурзии, там имат застраховка за здравните си услуги ако се случи нещо са застраховани хората които лекуват, няма застраховки всички да плащат за някой да можело да го лекуват ако се разболее. Тези защо не застраховат самите се здравни услуги ? Защото няма да намерят мераклии застрахователи, при тях винаги се случва нещо, при онези ако се случи нещо то е изключително събитие. В САЩ също няма такива застраховки, то е ясно защо няма.
 Мен ако питат на нас такива здравни услуги ни трябват, не здравни осигуровки, застраховки на здравите. Тук пари няма и няма и да има, там парите никога не са проблем.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4336 -: Септември 03, 2024, 03:04:06 am »
Другия вариант е държавно и само държавно здравеопазване, безплатно и изцяло финансирано от държавата здравеопазване. Частно няма да има абсолютно нищо, двете са несъвместими. Всички казват как лекарите насочват пациенти в частните си заведения, ходят на работа в болниците финансирани от каксата колкото да си насочат пациенти към частните практики. Това е масово.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4337 -: Септември 03, 2024, 06:14:55 am »
Другия вариант е държавно и само държавно здравеопазване, безплатно и изцяло финансирано от държавата здравеопазване.
И на 6-я месец оставаме без лекари и мед. сестри. Не че сега се прескачат, но тогава няма да остане нито един.

П.С. Вчера чух едно словосъчетание, от което направо паднах под масата... В Курска област нямало да се провеждат местни избори поради "териториална неопределеност"... :) Наистина, шапка свалям на тоя ПР, който е измислил тази формулировка ...
« Последна редакция: Септември 03, 2024, 06:38:30 am от juliang »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4338 -: Септември 03, 2024, 09:35:00 am »
Да опресним паметта на едни младежи, де четат само диплянките от соц времената:

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4339 -: Септември 03, 2024, 09:40:23 am »
Половината Ню Йорк не си купува билети за автобус... скоро ще построят комунизма:

https://rutube.ru/video/da7ed9190cde00667fde16f1753defdb/

Макрон лишил Францию 17 миллиардов глупым решением. Галльский петух ничем не лучше Зеленского




Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4340 -: Септември 03, 2024, 10:29:15 am »
Най-добър е бил живота през соца. Сега ще преоткриваме преимуществата му.

Какъв капиталист си ти мишок?
Купил си един стар западен дарак и вика аз съм щастлив.
Ти си глупак антикомунисте.
Децата ти ще станат джендари, ако не те, внуците ти. Ще ти се затрие котилото.
И трябва щот си прос.

Подиграваш се на комунист, да се правиш на пич, но сам знаеш и усещаш, каква заблудена шушуминга си. Добре, че съм аз,, да те отрезвя за твоята същност.

Бил съм дъртеел, кът съм разговарял с дъртаци.
То съм и глупав, щот разговарям с тъпаци.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4341 -: Септември 03, 2024, 10:54:36 am »
juliang, тогава ще минем на фелшери и санитарки. И тях ли ще ни вземат ? Едно време на село имаше един фелшер и лекуваше бабите от инсулт много по успешно от съвременната медицина, оправяше ги без последствия, без да се инвалидизират. Като я види че крака, ръката не я слушат, устата се е изкривила - лягай, дайте сега възглавници и ги подрежда така че да блокира тиковете, дава им някакви лекарства не от аптеката, а от чантата си безплатни, струваха стотинки тогава и бабата се оправя, по 5-6 инсулта правеха и се оправят. Но още докато се случи с колелото и с чантата си той вече е там, 5 минути. Сега как е не ми се говори. Тъпанари.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4342 -: Септември 03, 2024, 11:13:12 am »
Срам ги е вече да гово ят антикомунистически. Не щат и да подскачат по площадите.
Когаго внуците им станат джендари и наркомани, чак тогава ще признаят колко съм бил прав.
Тогава те самите ще станат комунисти.

Кога комунистите ви караха да ставате педерунгели ве, да си сменят пола, да станат изроди?
Дано с гордост  риемете техните ценности.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4343 -: Септември 03, 2024, 11:15:50 am »
Карал си бил Ямахата, а лъже кът дърт асеновградски циганин.
Не съм срещал толкова възрастен лъжец-неблагодарник.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4344 -: Септември 03, 2024, 11:57:53 am »
Да - съгласен съм, системата не е толкова ефективна колкото на всички им се иска. Пари се пилеят и откровено се крадат. Но ще се съгласиш - това е във всички сфери на обществения живот. И в култура, и в образование, и в сигурност... И при единия строй, и при другия.
...
Държавата - също. И това е валидно навсякъде.
Ами спрете да ходите за гъби в деня на изобрите. Събираме се всички българи, пускаме бюлетината за Костя или Слави и кат дойде един от тях на власт - всичко ще се промени за един мандат.
Разбери го - правителството не сме си го внесли. Ние сме си го избрали. Тия дебили са част от обществото и са представителна извадка от него.
Нещо съвсем ви изпуснах мисълта тук  :o Видеото на Тъкър е за системата в САЩ, а вие ми говорите за избори в България и всички сфери на обществения живот. Казах ви отново, говорите без да погледнете инфромацията и разбиране, на база на това което сте се научили преди. Знаете ли вашето виждане (както и на доста колеги във форума за съжаление) ми прилича на приказката за чука. Виждате ли на чука всичко му се вижда като пирон, понеже знае само как да забива  ;D

Най-лошото е когато човек се установи в определно русло на мислене и не му е интересно да изследва алтернативни гледни точки. Кажете ми какъв е смисълат на една дискусия, при положение че събеседника "вижда" нещата без да анализира нова информация (реторично зададен въпрос).

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4345 -: Септември 03, 2024, 12:36:45 pm »
Карал си бил Ямахата, а лъже кът дърт асеновградски циганин.
Не съм срещал толкова възрастен лъжец-неблагодарник.
Ми карам си я! Батко джул пие бира! Карай и ти ямаха, пий бира, какво ти пречи, насмогнал на масата? Или масрафа не стига за това? Другари, да съберем волни пожертвования  пък той ще ни каже как си спасява децата от джендър идеологията!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4346 -: Септември 03, 2024, 01:11:07 pm »
Нали съм ти казвал че аз нон сто еша пъпа.
Ще ти трябват 2-3 реинкарнации и толково комунистески революции да преживееш,
Да я докараш малко дори кът мене.

А Дядо ти Мраз пие бира щот се е скапал от теца.  ;)
Той много е зле завалийката.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4347 -: Септември 03, 2024, 01:53:39 pm »
Германия плати обезщетение на осъден за изнасилване на 14-годишно момиче и мигрант със 160 присъди, преди да ги депортира в Афганистан

https://obektivno.bg/germaniya-plati-obezshtetenie-na-osaden-za-iznasilvane-na-14-godishno-momiche-i-migrant-sas-160-prisadi-predi-da-gi-deportira-v-afganistan/

Д,Б!



После (руският) украинец Хрушчов отново разреши абортите, да се понрави на нагло-саксите, заради техните искания по демографията в СССР. Много ивъл рашънс се раждали...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4348 -: Септември 03, 2024, 01:59:21 pm »
Нещо съвсем ви изпуснах мисълта тук  :o Видеото на Тъкър е за системата в САЩ, а вие ми говорите за избори в България и всички сфери на обществения живот.
Запознат съм донякъде със здрвната система в САЩ, вероятно не колкото теб. Отново казвам - тя не е образец за подражание, не е и повод за гордост.
Ако не се лъжа преди десетилетия и Майкъл Мур пусна някакъв филм на тая тема. Така че Тъкър не казва нищо ново.

Германия плати обезщетение на осъден за изнасилване на 14-годишно момиче и мигрант със 160 присъди, преди да ги депортира в Афганистан
Дали им по илядо евро джобни... егати "обезщетенията"...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4349 -: Септември 03, 2024, 02:15:36 pm »
Дали им по илядо евро джобни... егати "обезщетенията"...
Ее, трябва да им платят, че са си търкали зъбите, да им ядат немската манджа...