Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448252 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
В един руски форум възникна спор, ели е възможно, да се постави кондензатор паралелно на първичната.
Ето един от моите опити ;D
http://www.youtube.com/watch?v=KWRJYzGbBgQ

мадсат

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity


Този принцип може да се приложи и при експериментиране в насока Капанадзе...
« Последна редакция: Февруари 01, 2010, 10:26:52 pm от teofilius »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте експериментатори,

ето как изглежда полето около първичната на Тесла Трансформатор.

мадсат

http://www.youtube.com/watch?v=2ofYEC0qvrk&feature=channel

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравейте от доста време се боря с тази установка и имам някои резултати но не са добри. Сега пробвах нова схема която има две изкрища за увеличаване на енергията в намотките.
Проблема е че жичката не може да отдаде енергията която получавам и презкача изкра под нея м-у стълбовете. Използвам бобина от кола която консумира 1,5А на 12в. Първото изкрище е с по голяма честота от второто, бобината е двойна последователно свързана палачинка от 4 кв.мм

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Приятелю, ако имаш голямо желание, и безгранично търпение ще успееш ;D ;D ;D
Тази двойна палачинка съм я навивал 5-6часа.  диаметъра и е 60см от 4мм2
Успех, стискаме ти палци, на "менгемето" ха ха  :D :D :D

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравей Стефане! Използвай патента на Никола Тесла за бифилярната бобина: http://www.matri-x.ru/energy/pat_00512340.shtml  Мисля че това е най-ефективния начин за навиване...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Тук http://www.hvlabs.hu/zpe/Gruz/ има някои доста полезни материали свързани с генератора на Тариел Капанадзе. Мисля че ще са полезни за всички интересуващи се и експериментиращи...

Неактивен adventum

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Здрвейте,

Понеже не съм много добър в електричеката част, а тази тема ми е много интересна и бих искал да помогна, с кавото мога на колегите от форума да осъществят генертора.

Най-много информация за генератора намерих тук

http://www.overunity.com/index.php?topic=7679

(знам, че вече беше побликувана в началото на темата, но повторението е майка на знанието)

Ако някой се затруднява в превода на някоя от публикациите можв да се обръща към мен.

Между другото според хората от форума, най-подробна информация за това усройство има в клиповете на Доналд Смит:
Видео 1 - http://www.youtube.com/watch?v=UojMvCN3gck
Видео 2 - http://www.youtube.com/watch?v=H70LbMYPXr4
Видео 3 - http://www.youtube.com/watch?v=k9kG7QFkt5Y
Видео 4 - http://www.youtube.com/watch?v=u87hcnR8L94
Видео 5 - http://www.youtube.com/watch?v=pvBOVB9Au0s
« Последна редакция: Февруари 08, 2010, 01:26:34 pm от adventum »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравейте! Прилагам един от първите ми експерименти по реинженеринг (или възпроизвеждане) на технологията на Тариел Капанадзе. http://www.youtube.com/user/teofiliuss#p/a/u/0/eLI_erukoJ0    
  Използвам две искрища, като първото на входа отделя високоволтовия трансформатор от резонансния кръг. Интересното е че интензивността на електрическия разряд в резонансния кръг е многократно по интензивна и е по-ярък  от този на входа... При по-удовлетворителни резултати ще предоставя по-подробна информация върху работата ми, тъй като все още има доста неща и параметри за уточняване...
« Последна редакция: Февруари 07, 2010, 11:28:04 pm от teofilius »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
  При внимателно наблюдаване на големият клип на Капанадзе и изслушване на обясненията му, във 24 мин и 20 секунди той казва за Никола Тесла: " Я на его схеме забутался". Или по друг начин изразено, Никола Тесла е вложил технологията за свободна енергия в някой от патентите си (макар и не с това определение) а Капанадзе просто се е натъкнал на нея...
  Още нещо което казва Капанадзе, е че в зелената кутия има резонатор(резонансен кръг) който регулира автоматично резонанса между първичната и вторичната намотка, които виждаме на клиповете. По принцип , резонанса е между намотка и кондензатор а в случая за да имаме резонанс означава, че двете намотки са едновременно и кондензатор. Тоест - имаме капацитивна връзка между тях...

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
  При внимателно наблюдаване на големият клип на Капанадзе и изслушване на обясненията му, във 24 мин и 20 секунди той казва за Никола Тесла: " Я на его схеме забутался". Или по друг начин изразено, Никола Тесла е вложил технологията за свободна енергия в някой от патентите си (макар и не с това определение) а Капанадзе просто се е натъкнал на нея...
  Още нещо което казва Капанадзе, е че в зелената кутия има резонатор(резонансен кръг) който регулира автоматично резонанса между първичната и вторичната намотка, които виждаме на клиповете. По принцип , резонанса е между намотка и кондензатор а в случая за да имаме резонанс означава, че двете намотки са едновременно и кондензатор. Тоест - имаме капацитивна връзка между тях...

Системата на Боб Бойс е теслов т-р в комбинация с radiant energy receiver. Константин Мейл на практика прави точно това- скаларен резонанс (резонанс на надлъжни вълни) между две теслови бобини. Написах обширен материал в този раздел. Резонансът между две бобини за да е скаларен, значи "капацитивен", защото в кондензатора енергията се разпространява под формата на надлъжна вълна. Това е хубаво което споделяш teofilius, защото практически е потвърдена работата на Капанадзе с работата на устройството на Боб Бойс.

Той казва, ключът е в резонанса. Аз добавям не знам за кой път- скаларният резонанс- когато има стоящи надлъжни вълни!

Вижте темата, в която описах този процес. Ще добавя, че в електролизера на Боб Бойс скаларният резонанс (възлите на стоящите вълни) се получават в самата вода (затова е нужна голяма прецизност в изработката на клетката). Т.е. водата възприема енергията и се разлага. Това е интересното- мехурчетата не се разлагат на плочите, а между тях!

Повторението е майка на знаниет- затова повтарям

Стоящи надлъжни вълни!

Бифилярната намотка е с голям капацитет. Излиза, че ако имаме две бифилярни намотки НК-НК бихме могли да имаме и някакъв капацитет между тях, а от там и да търсим стоящи надлъжни вълни.

Pyramid

  • Гост
Хора, чета тук и не вярвам на очите си:
Сериозно ли пишете всичко това?
Не с цел да обидя когото и да било, ами поради чисто недоумение се питам:
Има ли хора тук, завършили и работили по специалности, свързани с висше електротехническо образование? В сферата на ВЧ ?
А ядрени физици?
- Волфрамът спирал...неутриното.
- Имало три вида неутрино - неутрално, северно и южно.
- "подскачащи" и движещи се електрони.
- В "локалното пространство".
А...има ли достатъчно усмирителни ризи за всички? Намерете, моля Ви, по месец-два, за да прочетете по-старателно /с молив и тетрадка/ учебниците по ТОЕ. И тогава търсете "надлъжна" и "напречна" енергия.
Искрището на свещта се зачервява, защото...
Защото, от една честота нагоре, през него започва електрическа /"волтова"/ дъга - то и затова така свети!
После, онова, дето се чува в усилвателя, не е "шум", а ЕМС - ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ СМУЩЕНИЯ от широкия спектър /след разлагане по Фурие може да разберем, какви хърмоници съдържа/ на , иначе, незатихващите колебания.
Предлагам ви да поставите свещта /разрядника/ в съд под налягане - ще видите,
1: По-висока енергия на искрата
2: По-голямо затихване на тока и повече причини спектърът да се насити с хармоници
3: По-далечно разстояние на предаване на енергията
Чудя се, още, не знаете ли, че ЕМВ /електромагнитните вълни/ винаги имат най-висока напрегнатост ДО антерана на предавателя и после тя намалява, пропорционално на КВАДРАТА НА РАЗСТОЯНИЕТО от нея?

Всеки начеващ радиолюбител, в първите две години от хобито си /когато е свързано с техниката, а не с плямпане пред мискрофона, само да е попрочел и изпитал това-онова/ ще ви каже всички тези неща, които вие възприемате като "Откровение".
За Бога, хора!
В кой век живеете !?!

vitan

  • Гост
Хора, чета тук и не вярвам на очите си:
Сериозно ли пишете всичко това?

Е, поне още един да каже, че царят е гол. Всичко си има обяснението:

- въпросните физици са уважавани от ключови участници;
- няма константно отношение към въпиющите глупости. Днес така, утре инак.;
- последно това е за заблуда на Матрицата, че тук бутаме масло. Ма дали самата THE MATRIX мисли за всички така?

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
@Pyramid  Ти какво образование имаш? Има 3 вида неутрино, това е всеизвестно. Колкото елтехници или инженери съм питал с каква скорост се движат електроните в проводник при протичане на ток, все са се излагали... 300 000 км в секунда казват едни, други мигновено :) Направо за смях. Истината е че скоростта е няколко десетки сантиметри в секунда. Няколко стотин градуса температура предизвиква много по-голямо движение на електроните отколкото стотици ампери ток.
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 11:04:14 pm от gotiniq7 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравейте отново колеги. На някои от вас може и да им стане досадно, че теоретизирам излишно, но за мен пътят първо е теоретично разбиране на установката и метода за извличане на енергия, а след това техническо изпълнение. Вярвам, че съм на прав път, имам такова усещане просто.

С колегата Pyramid говорихме за надлъжните вълни. Разгледан бе въпросът как точно надлъжната вълна подпомага извличането на енергия от ефира (неутриното), след като за неутирно се правят огромни детектори, които засичат едва няколко частици дневно.

Виждането е, че стоящата надлъжна вълна създава възли на концентрация на енергия в пространството. Потенциала на тази точка спрямо пространството вероятно допринася за по- добро взаимодействие с ефира (неутриното). От тук съществуват два варианта:
1. Неутриното придава въртящ момент/вибрация на електроните, откъдето има повишаване на енергията в тази точка.
2. При достатъчно голяма концентрация на енергия (при достатъчно голямо напрежение) в точката се получава много голямо забавяне (екраниране) на неутрино частицата. При много голямо забавяне на неутрино частиците може да се отдели позитрон или електрон. Проф. К. Мейл го доказва, като посочва, че 96% от неутрино частиците, падащи на земята се превръщат в електрони, останалите 4% - в позитрони. Това е метода за детектиране на неутрино в японския детектор за неутрино частици, който използва вода (тежка вода?)- при екраниране на неутрино частица тя забавя скоростта си и се отделя позитрон- получава се анихилация и присветване във водата.

Точно това е красотата на цялата работа- при стоящи вълни реално не се предава енергия!

Сега това е обща теория- връщам се към темата за Капанадзе и резонанса- сигурен съм, че можем да се справим с общи усилия!

Проф. К. Мейл пише за 2 вида резонанс:
1. Приемника да се намира във възел на стояща вълна;
2. Приемника да работи на същата честота, на която работи излъчвателя - това се доказва от патента на Тесла, който включва ключов елемент.

Турските заявки за патенти на Капанадзе са доста неинформативни, но може да поразсъждаваме върху тях:


В двете заявки има "честотен стабилизатор" на вторичната (изходната намотка), т.е. регулира се прецизно на каква честота да работи вторичната намотка. Това е логично от тази гледна точка, че на това малко разстояние и при тези ниски честоти ще се получи възел на стояща вълна сравнително далеч- затова се използва метода с резонанс, при който приемника работи на същата честота.

Според мен е важно кръга на вторичната намотка да е изцяло отделен отпървичната, т.е. тя да си има собствено заземяване. За първичната не мога да отговоря- както и за схемата с двете заземявания.

Изглежда Капанадзе всъщност не прави т-р състоящ се от първична и вторична намотка, а прави излъчвател (състоящ се само от една или от първична и вторична намотка) и приемник (състоящ се от намотка).
Т.е. т-р на Тесла комбиниран с Tesla radiant energy receiver!

По същият начин работи и устройството на Боб Бойс! Там се създават надлъжни вълни между самите клетки- разлагането на водата се получава не върху плочите- а между тях- в самата вода- т.е. във възлите на надлъжните вълни!

Извинявам се за некадърното ми превеждане на елементите по двете картинки от заявките за патенти!