Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448045 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Михаил Кузмов, на мен ми е интересно. Аз си купих 2 бобини, но нямам драйвер, така да се каже. Предлагаш ли го като готов продукт? Двата варианта са ми интересни, 220 е ОК, но имам и едно ATX свободно захранване, а там има 12V, около 20А, което също бих ползвал. Пиши ми на лични да не пълним темата.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
 Премахнато, по желание на x_name41!
« Последна редакция: Октомври 14, 2013, 01:10:08 am от nizo »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Да бе низо сметките са ти напълно верни, но си забравил едно малко парченце от уравнението и за това то ти изглежда като неравенство: десетте килограма добив на енергия със тях ще върнеш заема на енергия който си взел за да завъртиш устройството точно 10 килограма, А да не забравяме и лихвите за триенето  ;D
и уж положителния добив стана отрицателен  :(  :(  :(
А за аналогията на тока и напрежението с вода в маркуч си в голяма грешка. Такава аналогия е подходяща само при обясняването на закона на Ом "както е подходяща и при всяка друга линейна зависимост. При електромагнитните взаимодействия нещата стоят по коренно различен начин и проводника няма свойствата на маркуч. Такава аналогия те вкарва и тебе и много други хора в съвсем друг сериал от съвсем друг жанр.       
« Последна редакция: Октомври 12, 2013, 10:47:41 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравейте,

От простия експеримент който проведох, смея да твърдя че транзисторите които използва Капанадзе не са за захранване на ТХО. При мен транзисторите дори не загряха, а на видеото със зелената кутия се вижда как ги пипат, за да се уверят, че не прегряват. При СР193 също има два транзистора на радиатори и един отделен за захранване на тхо. Има едно видео сигурно сте го гледали. В него искрата идва от качер с един транзистор.

http://youtu.be/eguUdQFmzYs

В pdf файла който прилагам на стр. 7 се вижда как кабел с напрежение 220 волта влиза в металната кутия. Този кабел идва от инвертора. Защо му е кабел 220 волта ако ще захранва през бобината с медната тръба?

В патента WO2008103129A1 става въпрос за предаване на енергия между две бобини и стабилизирането на магнитното поле. В бобината, в която минават 25 А ще създаде доста по-голямо поле в сравнение с това идващо от тхо-то. Ако е така как тогава бобината с по-голямото магнитно поле ще приеме енергия от друга с по-малко такова? В този патент също се казва че напрежението се поддържа константно докато тока расте.

А сега нека да изложа моята теория. Аз мисля, че бобините са 2 без да броим медната тръба. Това което стабилизира магнитното поле може да е бобината от медната тръба. В двата края на "салама" навивките образуват една бобина, а по средата е другата. СР казва че стават два ефекта единият причинен от искрата, а другият не казва.

Как да направим схема, която да напомпва средната бобина чрез другите две? - тази схема ще е доста проста - става въпрос за два транзистора.

Благодаря за търпението и вниманието.
« Последна редакция: Октомври 13, 2013, 06:26:26 am от Maistora52 »

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 103
Здравейте , днес си спретнах набързо един качер по схемата която прикачих. За драйвер използвах високо-честотния MRF 1946 от стар радиопредавател. Нямам никакъв опит при високите волтажи :( . Това което установих е, че при по-голямо тяло на върха на бобината, се увеличава и излъчването. Честотата е в мегахерци, делението на осцилоскопа е на 0.1 микро секунда, а сондата е във въздуха в близост до качера. Всички луминесцентни осветителни тела светват на по-малко от половин метър. Направих втора бобина, с която да снемам ток от създалото се поле и тук ми започват проблемите. Обикновени лампи светват без проблем ако единият им край е заземен, а другият в близост до бобината. Пробвах модулация на 50 херца на втората бобина по схемата на Акула с ТЛ494 и ИР2110, но генераторът се побърква и утре ще го сложа в метална заземена кутия с отделно захранване. Някой може ли да ме упъти как да превърна индуцираният ток в ефективен и удобен за трансформация? Извинявам се ако въпроса ми е глупав, но пак повтарям, нямам никакъв опит при високите волтажи.       
Ето видео:
http://www.youtube.com/watch?v=z0GjA8R9SOE                                                                                                                                                                                                                                 
« Последна редакция: Октомври 13, 2013, 06:30:10 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Може ли да задам един елементарен въпрос? В приложената по-горе схема  в tt.jpg не трябва ли да има диод успоредно на емитерния преход на транзистора MRF 1946 или може би той си има такъв вграден? Защото ако сложим на върха на бобината по-голяма топка, ще тръгнат по-големи токове, които могат да пробият емитерния преход, който обикновено издържа обратно напрежение 10 V.
   А един от последните репликатори на Капанадзе споменава, че схемата му има нещо общо с тази на Хендершот. Аз сега правя опити с крайно опростени схеми, подобни на съществената част в тази на Хендершот. Търся наслагване на съпосочни токове в две бобини (една върху друга) за усилване на общото им магнитно поле и целя енергията им да я вкарам в един кондензатор. Схема не давам, защото досега съм сменил доста варианти на свързване между няколко бобини и два, три кондензатора. Продължавам да мисля, че може да се получава СЕ без искрене и заземление.
« Последна редакция: Октомври 13, 2013, 12:01:49 pm от Иван Димов »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
А каква е идеята на Хендершот? Каква е логиката на неговата схема?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   coke2k, схемата на Хендершот не ми е много ясна. Аз просто следвам моя принцип за наслагване на съпосочни токове и искам да направя резонанс с висок качествен фактор Q. Гледайки неговите схеми, забелязах че моите прости схеми донякъде приличат на част от неговата. За мен е важен принципът. Мисля че СЕ-то се получава при добавка на малък ток, съпосочен на голям ток в резонансен кръг. И понеже съм се заинатил да не ползвам разрядници, действам само с мой генератор, наречен ТУ-ТУ, който "бута" тока ту наляво, ту надясно в LC кръг и така вдигам за сега само около 2 kV и под 10 А при честоти под 10 kHz. И за мен учудващо, но получих КПД почти 100% за бобина, навита върху цилиндричен ферит (отворен магнитопровод). При входна мощност 500 W, получих почти толкова върху реотан за отоплителна печка. Сега търся начин чрез един LC кръг да възбудя друг и така да усиля токовете. Понякога между двата кръга има фазово изместване, което не мога да преценя колко е, защото нямам двулъчев осцилоскоп. Знам че има начин за сфазиране на двата тока и това целя. После ще видим има ли СЕ в тази ми идея.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
На форума MATRI-X има тема за генератора на Хендершот. По думите на Хендершот в неговия генератор се използва океана от енергия на обкръжаващата ни среда и ние просто трябва да се включим и да черпим от тази необятна и безкрайна енергия. Много хора, са се опитвали да го повторят, но засега безуспешно. Ана този форум http://zaryad.com/forum/viewtopic.php? f=117&t=2169  има едно видео, как се изработва такъв генератор и се пуска в действие пред камерите, но дали това е истина, не мога да потдвърдя. Аз отдавна съм набавил необходимите материали за изработката, но все не ми остава време да го направя. Качвам и няколко файла с още информация по тази тема. Има мнения, че Хендершот използва вместо дървени шишчета за навиване на бобините моливи с графитна сърцевина или пирони. Други казват, че магнитите, са му еднополярни. Толкова за Хендершот.
      По въпроса за генератора на Капанадзе все ми се струва, че това високо напрежение се получава в следствие работата на устройството, а не се създава изкуственно преди това със тхо или по друг начин. Направил съм хиляди експерименти с високо напрежение, но не стигнах до някакви изключителни резултати. Ако се използва високо напрежение, за да започне процеса на автогенерации има няколко възможности. Да се зарежда кондензатор със статично електричество, да се завихрят магнитни полета чрез статично електричество и др. Имам някой обнадеждаващи резултати, но не е това, което е постигнал Капанадзе и затова не искам засега да споделям нищо, за да няма излишни спорове и заяждания.
      Да не забравяме, че Капанадзе е архитект. Някъде по руските форуми имаше мнение, че Капанадзе използва следния резонанс, но в електрически вариант. Представете си един мост по който маршируват войници и, когато моста влезе в резонанс с ударите на войниците по него, започват неконтролируеми усилващи се колебания и моста рухва, такива случай има много в историята. Затова подпорните пилони на мостовете не се поставят никога на еднакво разтояние един от друг именно за да се избегне този разрушителен ефект. Ако Капанадзе използва този резонанс, но в електрически вариант, то високото напрежение се получава вследствие на резонанса, а не се прилага предварително. Друго нещо което казва той е, че най трудното нещо е да се контролира процеса. ПОЗДРАВИ!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
А какво ви е мнението за тази схема? Видях я на амбалажна хартия и реших да я направя по-лесна за възприемане. Прилагам файл.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 495
Вижте този сайт на французина ! Успешни реплики на KAPAGEN ! Има и конкретна схема !
http://jnaudin.free.fr/kapagen/replications.htm

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Съгласен съм с колегата mito_kupona, високото напрежение е следствие, а не причина. Проведох  опити с около 1В и светодиоди. При резонанс и стояща вълна напрежението се качва и запалва светодиодите. Незначително усилване на енергията се получаваше в рамките на 102-105%. Не съм доволен от резултата, недостатъчен е за получаване на генераторен режим.
След хаотични опити формулирам следните принципи:
- установки с бобини
- установки с бобини и кондензатор
- скаларно електромагнитно поле. За последното мисля да отворя тема" Елементарни опити със скаларно електромагнитно поле".

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
А какво ви е мнението за тази схема? Видях я на амбалажна хартия и реших да я направя по-лесна за възприемане. Прилагам файл.
здравейте колега, тази схема е "сглобена" от един потребител във руския форум с ник "Святолуг" или с прякор "Святофлуд", така че не и се вързвайте, а освен това ми се струва че темата има необходимост от почистване, конкретно що се отнася до постовете за качери, гравитационни генератори и френски наудински глупости, благодаря
« Последна редакция: Октомври 13, 2013, 09:13:29 pm от x_name41 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Какво би се получило ако сложим каруцата преди коня! ;)
Имаме високоволтова бобина и високоволтов кондензатор, заедно те образуват трептящ кръг с резонанс в мегахерцовия диапазон. Бобината също така играе роля на първичната намотка на трансформатор без магнитна сърцевина. Вторичната намотка е централен проводник. При тази схема на изпълнение вторичната намотка не създава обратна реакция в първичната. Разрядника служи за въвеждане на високоволтови импулси в трептящия кръг и за подържане на резонанса, а не за извеждане на енергия.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Дълго мислих от къде ще се вземе допълнителната (свободна) енергия в електромагнитните устройства. И май измислих нещо. Трябва да има енергиен обмен между предварително енергизирани частици така, че след този обмен високоенергийните частици да станат по-малко на брой, но с по-висока енергия от останалите. За да се предизвика този обмен е нужна сила, за която да не влагаме допълнително енергия. Тази сила е страничен продукт от основното енергизиране и действа перпендикулярно на посоката на ускорение на частиците. Подобно действие има в плазмата на Кирил Чуканов. Ускорени електрони са засилени към едната плоча на плазмения кондензатор, която започва да увеличава отрицателния си потенциал. Така електроните започват да спират и се натрупват един върху друг. Това е все едно балон, пълен с вода да падне от високо на асфалта. По-горната му част притиска по долната и балонът се сплесква, спуква и водата се изстрелва странично с висока скорост. Така е и в плазмата - натрупаните електрони се оказват във висок отрицателен потенциал и се разпръскват странично (радиално), перпендикулярно на основното електрическо поле на плазмения кондензатор, което ги ускорява от - към +. Друг пример как ускоряващата сила може да е перпендикулярна на посоката на ускорението на частиците е следният: Да тропнеш с крак в локва! Кракът действа вертикално, а водата от локвата се ускорява хоризонтално. (Всъщност параболично, но в хоризонтално проектирана плоскост. модератор)
  В резултат на тези умозаключения стигнах до следните изводи:
1. За генератор като на Капанадзе не е нужно да има разрядник с искрене. Може да се замени с генератор като моя "Ту-Ту" или друг някакъв, който да поддържа резонанса.
2. Не е нужно заземление.
3. Не са нужни високи честоти, а просто голям ток. Не знам дали един и същи ток нагрява различно жицата на бобината при ниски и високи честоти. Ако някой знае - да каже има ли разлика в нагряването? Примерно ток 30А при 10kHz и ток 30А при 1MHz.
4. Страничната сила (перпендикулярната) може да е магнитна или електростатична. Мисля, че магнитната ще е по-силна и тя ще дава свободната енергия, която ще се стреми да вдига напрежението на резонанса. Трябва да се вземат мерки за ограничаване на нарастването на напрежението.
5. Снемането на енергията от резонанса може да е стандартно с електромагнитна връзка или на част от кондензатора.

   Толкова по теорията - отивам да навивам бобини и да видим какво ще излезе от всичките ми умувания.
« Последна редакция: Октомври 15, 2013, 11:05:08 am от Maistora52 »