Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3449142 пъти)

Pokam

  • Гост
Pokam, може ли вместо метафорично да се изразяваш технологично. Трудно ми е да преценя....

Експерименти с навивка накъсо сме правили не веднъж и знаем какъв е ефекта. Може ли да конкретизираш за твоя ефект с навивка накъсо, защо той се различава от нашия ефект
Експеримента ВИ, явно е по-лош от експеримента МИ ;D

Другия начин на изразяване е - Биляна дето платно белела и искала да го пипне и погали, т.е. на живо :)
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 01:44:09 am от nizo »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Французин твърди, че е репликирал Капанадзе.
Схеми: https://dl.dropboxusercontent.com/u/15799961/Fabrice%20Andre.pdf - кпд около 180%

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Гледах пак видеото на Капанадзе https://www.youtube.com/watch?v=8CSkzA9oPSE
В 22:39 е момента когато започва да изгаря системата с искрата. Забелязва се, че това което генерира искрата изгаря (искрата спира), НО лампите продължават да си светят по един и същ начин.
Извод: няма никаква нужда от искра в системата му! Искрата е част от великия му камуфлаж.

GMG

  • Гост
   Искрата не е важна в случая, а подаването на импулс в
точното време ;)
https://www.youtube.com/watch?v=fHi9IOj5We0&feature=youtu.be

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Забравил си да го пуснеш публично или е само за избрани хора?

GMG

  • Гост
   На мен ми пише "обществен", значи може да се гледа  vsl

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Аз също не мога да го гледам - този клип е частен.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Сега вече може да се гледа.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
За виждане се вижда, сега някой да ми обясни какво трябва да се "види" на това което се вижда  ;) .

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Генератора на Капанадзе може и да работи при едни условия, а при други да не работи, това си има своето обяснение. Например, ако го монтираш в близост до еднофазни консуматори на ток, понякога може да се получи, така че едната фаза да е много по натоварена от другата, фактическата нула се измества и земята вече има потенциал от който може да се черпи енергия. Всички "работещи" схеми на този тип генератори препоръчват здраво заземяване. Аз съм свидетел, как изгарят пластмасовите тръби, покрити с алуминий на бойлер.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Как смяташ да го "дръпнеш" този потенциал? Потенциал има между 2 точки, а Капанадзе заземява в една точка.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
При високи честоти достатъчна е една точка, другата през въздуха

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
dmitarp, дори самият факт на прехвърляне на енергия на разстояние по голямо от 3 м, без използването на насочени антени в метровият диапазон е достатъчно голямо постижение. При това се приема мощност от 100 kW (за новите конструкции). Като се има предвид, че затихването на радиовълните в близката област е на трета степен от разстоянието, то излъчената мощност в случая трябва да бъде от порядъка на мегават. При това положение присъстващите на демонстрацията биха се опекли за по-малко от секунда. Как би обяснил този парадокс?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Усещал ли си ток от чешмата, без видими причини, всичко ти е нормално вързано от професионалист, нямаш кабели близо до чешмата и т.н. Това не е парадокс енергия може да се прехвърля през земята, ако има дълбоко заземяване и разстоянията са малки.