Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 223742 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #90 -: Август 08, 2008, 01:46:03 pm »
А ще я разкрачиш с друга помощ пак не е с ток..

С магнитно поле  ???

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #91 -: Август 08, 2008, 01:56:32 pm »
Нали знаеш формулата H2O над H имаш един положителен електрон а над O имаш два отрицателни, така вече формулата е изравнена а сега го нарисувай на хартия с орбитите на електроните и се вгледай за да ти е по лесно си нарисувай и двете ламели + и - от реактора а молекулата да е посредата. С пунктирана линия си нарисувай движението на електроните след пускане на ток по ламелите. Мисля че ще разбереш.

GMG

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #92 -: Август 08, 2008, 03:03:10 pm »
    Вълчо, защо не вземеш да ги нарисуваш тези
орбити и електрони за нас, които не сме на Ти
със химията, за да помислим малко ако можем :)

GMG

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #93 -: Август 09, 2008, 03:23:29 am »
    Двигател на перхидрол и захар!
 http://www.voda.bg/news-69/info-915

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #94 -: Август 09, 2008, 12:06:57 pm »
Нали знаеш формулата H2O над H имаш един положителен електрон а над O имаш два отрицателни, така вече формулата е изравнена а сега го нарисувай на хартия с орбитите на електроните и се вгледай за да ти е по лесно си нарисувай и двете ламели + и - от реактора а молекулата да е посредата. С пунктирана линия си нарисувай движението на електроните след пускане на ток по ламелите. Мисля че ще разбереш.

Въпреки това пак не са ми ясни доста неща. Усещам че искаш да накараш хората да (по)мислят  ;)

Разкрачване- с магнитно поле.
Разклащане- звук.
В един от последните постове си написал и "С пунктирана линия си нарисувай движението на електроните след пускане на ток по ламелите", т.е. вече имаме 3 компонента от системата.

Ето на този сайт има много информация за водната молекула: http://www.lsbu.ac.uk/water/molecule.html


« Последна редакция: Август 09, 2008, 12:19:00 pm от mzk »

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #95 -: Август 09, 2008, 02:07:25 pm »
Много добре се ориентираш, сега на голямата снимка, която си публикувал нарисувай електроните т.е. на около Н сложи по един положителен електрон а на О сложи 2 отрицателни. Ще се опитам да ти го нарисувам с Paint.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #96 -: Август 09, 2008, 02:22:09 pm »
Ето не съм нарисувал само стрелките на посоката на движение на електроните но те са ясни отрицателните електрони са към положителната ламела. Сега вече мисля че ви се изяснява на какъв принцип е самият процес. Като си нарисувате стрелките на движение е хубаво да засилите влиянието на привличане но не с допълнителен ток. След като успеете имате вече една разпъната водна молекула която трепти със съответните килохерци в този момент пускате ултразвук (високо честотен звук). и готово.
« Последна редакция: Август 09, 2008, 03:35:55 pm от mzk »

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #97 -: Август 09, 2008, 02:25:31 pm »
Този тип връзки са ковалентни и те са най-трудни за разкъсване затова трябва да се съсредоточим върху: химическа оптимизация (електролит)
електрическа оптимизация ( високочестотен ток)
магнитно полева оптимизация
звукова

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #98 -: Август 09, 2008, 03:42:51 pm »
Явно ще има проблем това да се осъществи в електролизер със серийно връзване на клетките.

По принцип съм съгласен с всичко, но малко ме притеснява сложността на финалното изпълнение, т.е.

Ако със 100% ефективен електролизер, от който използваме водорода, след това добавим водна пара и плазмено запалване, и ако от това имаме над 100% ефективност след края на процеса- изпълнението е много по- лесно...

За електролита- 28%. Всъщност преводът, който си качил е от книгата на Патрик Кели - Practical Guide to Free-Energy Devices.

По същата логика може да се използва и лазер. Тони от форума (ако не се лъжа) беше споменал за силата на фотоните...

@WoLF- а реално ти изградил ли си тази система и ако да- резултатите перспективни ли са?

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #99 -: Август 09, 2008, 04:05:33 pm »
Да имам работещ реактор и в момента работим по създаването на генератор с всичките му измервателни уреди след това ще пуснем редица крайни устройства използващи реактора, които ще бъдат оптимизирани чрез генератора. Реактор - Генератор - Крайно устройство. Работя с един химик, един техник и един специалист по електрониката сега работим по оптимизацията на реактора и сглабяме генератора. За съжеление с електрониката имаме по големи проблеми да решаваме относно МЕГ. Няма инфо а Валери Иванов вече не шерва инфо и нямам никакви скици или работещи репликатори, а чрез МЕГ може да се постигне оптимизация на реактора.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #100 -: Август 09, 2008, 04:06:56 pm »
Успея ли да достигнем резонанс в системата със сигурност ще минеф 100 процента на Фарадей.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #101 -: Август 10, 2008, 01:37:43 am »
http://paper.standartnews.com/archive/2001/10/02/future/index.htm Това е интересно. Титаниев окис? А тук с радиовълни
« Последна редакция: Август 10, 2008, 10:02:10 am от gotiniq7 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #102 -: Август 10, 2008, 11:42:26 am »
Според мен концепцията на WoLF не е най- вярната от тази гледна точка, че вкарва няколко различни метода за свободна енергия в един общ пакет.

Т.е. няма нищо лошо в това да се експериментира, и го приветствам, но само с проста подготовка на плочите може да се постигне до 150-200% ефективност (Фарадей) според Боб Бойс.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #103 -: Август 10, 2008, 11:44:36 am »
Това с радиовълните е напълно логично, защото просто се получава резонанс и тогава молукулата се разпада. Мисля че и на Боб Бойлс устройството пускаше ток доближаващ се до трептенето на водата. някъде към 500KHz.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #104 -: Август 10, 2008, 11:54:27 am »
Нещата трябва да са комплексни и да вървят в комплект както казваш, защото няма да имаш резултати. Не можеш да имаш ламелите на Боб Бойлс и да ги потопиш във водата от пералнята или от р. Искър. Трябва подготовка на водата, на ламелите, на защитите при горене, самия ток да го оптимизираш, и ако си слаб при оптимизацията на тока поне да му помогнеш като му пуснеш допълнително маг. поле и ултра звук.