Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545450 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #240 -: Юли 03, 2015, 07:44:11 am »
Валекс, с двама специалисти от двете ми страни - по тоци, електромотори и акумулатори ги мерихме всички възможни варианти, които са възможни:
1. Товар лампи,
2. Товар електромотори,
3. Това кондензатори
4. Товар акумулатори - и здрави, и заредени, и разредени, и дефектирали с една клетка
при захранване от акумулатор, от аку-LiOn батерийки и от мрежата през траф, грец и кондер...
... и се оказва, че далавера няма!
Няма свръх единичност! - поне в стандартната "школная" схема.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #241 -: Юли 03, 2015, 08:02:05 am »
Това е добре, че вече се уточни. Остава въпроса за какво може да служи устройството?

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #242 -: Юли 03, 2015, 08:09:13 am »
Майсторе, би ли споделил методиката на опитите и какви измервания сте направили? Гледал ли си с осцилоскоп сигнала на базата и на изхода и можеш ли да пуснеш снимки на тия сигнали за да видим и ние. Захранването ти добре ли е стабилизинано, защото ако пулсира пада КПД на системата. Здравия акумулатор за колко време се зареди?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #243 -: Юли 03, 2015, 06:07:31 pm »
Здравейте,
Дали някой може да намери оптичен кабел направен от "р"-полупроводник така, че дупките да се движат обратно на електроните. Ако този проводник се сложи в магнитно поле, лоренцовата сила ще движи дупките в обратна посока на електроните. С този инвертор нещата ще тръгнат, но надали се продава?
Да има генератор трябва две условия:
-баланс на амплитудите самоиндукцията дига по-високо напрежение, отлично
-баланс на фазите, тук имаме противоположност, правило на Ленц, трябва инвертор, примерно с "р" полупроводник

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #244 -: Юли 03, 2015, 06:47:51 pm »
От всички измервания - само с мултицети - показваше не повече от 50 % КПД.
Тук http://mazeto.net/index.php/topic,7375.msg72349.html#msg72349  съм съобщил данните.
Скъли, имам въпрос към теб:
Направил съм три трифилярки по 600 навивки.
Ще ги връзвам към схемата.
Ти спомена, че сте правили ПОДОБНО нещо -ЗАХРАНВАНЕ НА НЯКОЛКО БОБИНИ САМО С ЕДНА СХЕМА.
Искам да знам, всичките бобини паралелно ли им вързахте намотките? - и с по колко навивки бяха тези намотки?
И един въпрос към всички тук - ако повече от две бобини са на отделни схеми, при едновременен пуск има ли синхронност на импулсите?



Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Bedini
« Отговор #245 -: Юли 03, 2015, 07:58:21 pm »
Може ли и аз да се намеся в чопленето на Бедини репликите ? Преди доста време, анализирах върлуващите из нета решения, схеми и т.н. ! Стигнах до извода който публикуваха преди време lz1jer и съвсем скоро Майстора 52 ! За това захванах нещо което прилича, но не е Бедини ! За начало го нарекох Partly Bedini (частично бедини) ! Започнах най-тъпото, най простото, просто защото стана бързо ! Базирах CD диск на моторче със захващане, от популярните от близкото минало дискмени ! Това моторче, както знаете оказва известно съпротивление при въртене, когато не е захранено ! По нататък, използвах един рид контакт, и едно реле на 24в. бобина ! Направих 3 варианта ! Сега вижте варианта с два сектора по 180 градуса ! Той е по скоро нагледен как работи и генерира джаджата !
https://www.dropbox.com/s/b2z6eepnzylylor/Partly%20Bedini%20var.2%20sectors.mp4?dl=0
Поздрави !

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #246 -: Юли 03, 2015, 09:12:30 pm »
Погледни на мадсатбг. Неговия е подобен на моя. Най добре е всяка намотка да си е с транзистор. Ако сложиш повече от 2 намотки на транзистор няма никакъв ефект. Не знам защо. Пробвал съм го 100 пъти.
 При мене има само една тригерна намотка и тя управлява всички транзистори. Само че механиката съм я правил на програмната фреза и бобините ми съвпадат точно с магнитите. Ако имаш разминаване нищо няма да стане. Или няма да се върти или ще дрънчи много.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Bedini
« Отговор #247 -: Юли 03, 2015, 09:58:08 pm »
Втори вариант, с 4 сектора по 90 градуса ! https://www.dropbox.com/s/97alpbue6qg7iqu/Partly%20Bedini%20var.4%20sectors.mp4?dl=0
В трети вариант има мерене ! Освен това, на мястото на кондензатора съм поставил ultracap 1F/5v !
Десният дисплей, показва напрежението на буталото 3в. и по малко от 50 mA ! За това от долу няма показание !
Левият дисплей, показва напрежението на релето, този път е 12в. ! Тока също е нула, поради малката стойност и импулсният характер, дисплеят не отчита под 50 mA !
https://www.dropbox.com/s/voirx97pih5feck/Partly%20Bedini.mp4?dl=0
Има 4ти вариант с две бутала ! Пети вече ще бъде с hall  като в принципа ще вкарам дърпане (до тук има само бутане) и реверс на бобината ! Нарекох разработката p-s-p (pull-stop-push) ! Това вече няма да е играчка !
Поздрави !

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #248 -: Юли 04, 2015, 06:42:05 am »
Ето точно това изречение, Скъли,

 При мене има само една тригерна намотка и тя управлява всички транзистори.

ми е важно да го изясниш...
Една намотка (тригерна), а транзисторите много - значи ли това много схеми свързани по някакъв начин в едно? И как?

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #249 -: Юли 04, 2015, 08:13:35 am »
Как да ти го обясня по точно не знам.
 Ако имаш една бобина с 8 намотки(като мене и мадсатбг)то значи че на всяка намотка на края и имаш транзистор+2 диода+ едно съпротивление и на всичките 8 стъпала 1 потенциометър за регулиране на отпушването на транзисторите. Изходите след диодите са вързани на общ проводник които отива в акумулатора.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #250 -: Юли 04, 2015, 08:24:26 am »
Това разбрах, благодаря! Обаче - има ли съвместно с тези 8 тригерни намотки на една макара - девета, силова намотка? - май няма. Тогава трябва да имаш поне 8 "силови" (за зареждането на акумулатори, примерно) намотки на други бобини (макари), разположени на съответния друг градус около ротора - правилно ли разсъждавам? - Тогава как връзваш тези силови намотки към съответните 8 схеми от транзистори, диоди, резистори и потенциометри? - предполагам, че връзването е по стандартната схема - просто имаш 8 схеми, на които тригерните намотки са на една макара, а силовите намотки са на други отделни 8 макари?
...
Бат Мишо - "къртиш мивки"... силно съм впечатлен!!!

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #251 -: Юли 04, 2015, 09:41:48 am »
Ама ти май не четеш какво пиша. Аз пък трудно ти разбирам въпросите.
 Има само една тригерна при мене и при Жоро. На Жоро е с 5 бобини и пак е с една тригерна на едната бобина само.Това ще рече 4 бобини с по 8 намотки и една с 9(8 работни + една тригерна)
 При 5 бобини ъгъла между тях трябва да е 72 градуса(това е при жоро). Аз съм с 2 бобини в момента и ъгъла ми е 180 градуса.
 Всички 16 стъпала при мене са еднакви. Просто в единия край намотките са вързани на късо а в другия всяка си отива на отделно стъпало. Изходите след диода са също на късо свързани и отиват на акумулатора.
 Всъщност май ще ти звънна че ще е по лесно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Bedini
« Отговор #252 -: Юли 04, 2015, 11:17:27 am »
Добре, а не може ли при вариант с повече от 1 бобина акумулаторите автоматично да се сменят на всеки цикъл? Т.е. Когато единия акумулатор е "двигателен" а другия е "зареждащ се", при преминаването на следващия магнит електроника да превключва веригите и ролите им да се разменят. Или на всеки оборот. Така и 2-та акумулатора ще се зареждат и ще си имате жадувания "източник на енергия" без да обикаляте през час машината и да мерите заряд, да сменяте акумулатори и подобни.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #253 -: Юли 04, 2015, 11:41:32 am »
То ако така  ставаше ехеее.... ама не става. Само след около 7 завъртания и двата акумулатора ще реват за зарядно.
Поздрави.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #254 -: Юли 04, 2015, 12:01:41 pm »
Здравей Майсторе,

ето как изглежда схемата на "бедини-то" със една бобина с осем "силови" намотки и една "тригерна" намотка - базова.
Надявам се сега да е по ясно.
По същество това са осем блокинг генератора чиито изходи са свързани паралелно.

поздравй

п.с.Както казва Мечо Пух колкото повече толкова повече.