Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 744330 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #540 -: Февруари 01, 2015, 04:48:28 pm »
Тоест ти твърдиш че ел. ток се движи със безкрайно висока скорост? По-висока от скоростта на светлината?
Не, скоростта е ограничена от възможната скорост на предаване на вълната, която е близка до светлинната.
Как си представяш ток изминаващ 10 км, примерно?
Да не мислиш, че това са частици, които изминават цялото това разстояние?
Все едно имаш наредена 10км.редица билярдни топки, които са допрени плътно. Ако удариш рязко от едната страна, от другата последната ще излети (пренебрегваме буквалистиката на примера, защото много си падаш да забиваш встрани от темата)!

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #541 -: Февруари 01, 2015, 04:50:17 pm »
Ех, колега Juliang,  успех ти пожелавам.
Успех.
Хубаво помисли за това с билярда.
Затова се казва избиване на електрони.
Засмукваш ги в една бобина, а другата прави поле и не ги пускаш да си ходят.
Само добавяш още и още, създаваш зона на високо налягане.
И там се създава вихър или Солитон.
И дрън дрън дрън, няма Ом, има Кулон !
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:19:50 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #542 -: Февруари 01, 2015, 05:24:01 pm »
Не, скоростта е ограничена от възможната скорост на предаване на вълната, която е близка до светлинната.
...
Тоест, за колко време ще се разреди изцяло един кондензатор, изграден от плочи с размер 1 метър? За 0.000 000 003 секунди - аз така го смятам. 3 милиардни от секундата, 3 наносекунди. Тоест, ще имаш период от 3 милиардни от секундата, в който частта от плочата която е свързана с извода ще е с напрежение 0, а най-отдалечената ще е с напрежение 1. Или ако искаш обратното, по принципа на билярдните топки - като почнат зарядите да се изтичат към изхода на кондензатора, то в най-отдалечените краища вече няма да има заряд, защото всички са се натрупали да излизат на изхода.
Но във всички случаи, най-отдалечените части от плочата ще реагират с някакво закъснение, защото иначе ще се окаже, че тока се движи по-бързо от светлината.
Примера с 10 км жица - какво става? Ти подаваш напрежение на единия край, обаче какво става? Трябва някакво време то да стигне до другия. Дали електроните ще се бутат един друг, избутвайки най-далечния, или ще маршируват един след друг в редичка - няма значение, ти имаш закъснение. Точно това закъснение обуславя максималния ти ток. Каквото и да правиш, кондензатор с размер на плочата 1 метър не можеш да го изпразниш до 0 за под 3 наносекунди (числата са примерни).
Примера с билярдните топки - почваш да буташ първата. Да, последната ще падне от края на редичката, но преди първата вече ще имаш дупка. Няма как да накараш всичките топки едновременно да излезнат от улея/тръбата в която стоят. Те ще излезнат подред. И докато падат, ти постоянно ще си в състояние в което в единия край на тръбата има топки, а в другия няма топки. Наносекунди, пикосекунди ... в реалния случай времето няма да е нула. Само в идеалния случай, когато можеш да кажеш че ще приложиш безкрайна сила на първата топка, вследствие на което  всичките топки ще се изпитат безкрайно ускорение и ще се задвижат с безкрайна скорост в тръбата и ще я напуснат за време равно на нула - само тогава това може да се случи. Но това е в идеалния случай. Реално това няма как да стане.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:19:17 pm от atos »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #543 -: Февруари 01, 2015, 05:43:05 pm »
Колега, не знам дали светлината е най високата скорост.
Не съм бил там, не съм видял.
Нищо от Тесла не казва такова нещо.
Но едно съм сигурен, не вярвай на конспирацията Айнщайн.
Вярвай на себе си, вярвай на работата си, вярвай на това което си видял.
Не на това, което е казано в учебника.
В зората на енергетиката, когато хората са плащали за ток, Тесла е захранил
град без пари. И е изгнил като куче в хотелска стая.
Неудобен е бил тогава , неудобен е и сега.
Направил съм , видял съм, не показвам, помагам.
Трудно е за разбиране, остави законите извън лабораторията си !
Те са подбрани така добре, че да скрият истината от очите на хората.
Примера с водородната клетка го потвърждава. Токов резонанс !
И при Акула и при Руслан, и при Капанадзе , все едно и също.
По лесно е да направиш клетката !
Ще вземеш урок 1 !
Не знам дали някой е ходил в музея на Тесла в Белград.
Но там има готово Се устройство !!!!!!!!!!!!
Факт е, че  заговориш ли за Се и си вън !
Само гледаш без да питаш.
АКО ТРЯБВА ДА  ВАДИШ ВОДА ОТ КЛАДЕНЕЦ,
ЩЕ ТИ ТРЯБВАТ КЛАПАНИ.
ХИДРО ТАРАН!
Каде са клапаните в системата на Капанадзе,Руслан,Акула ?
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:17:29 pm от atos »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #544 -: Февруари 02, 2015, 10:04:56 am »
Здравейте, от много време искам да видя музея на Тесла ,но след писането на колегата че там има СЕ -вече не издържам :) Ако има колеги които искат и те да видят,може да се уговорим за събота да идем да видим, като си поделим разходите по пътуването ...пишете на лично!
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:16:06 pm от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #545 -: Февруари 02, 2015, 07:43:26 pm »
Що спорите за такива неща. Движението на тока може да се наблюдава в онзи електостатичен експеримент, където едно топче се движи напред назад между 2 електрода. Процеса е такъв ... по-силният електрод привлича топчето, то се зарежда със съответния заряд, което го кара да се отблъсне от този електрод. След това, топчето, вече носейки заряд, отива до другия електрод, като там отдава малко заряд, неутрализира се и придобива обратен заряд. Целият процес се повтаря отново и отново.

<a href="https://www.youtube.com/v/JPIcSm4bguE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/JPIcSm4bguE</a>
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:15:37 pm от atos »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #546 -: Февруари 02, 2015, 09:32:23 pm »
Колега, ти изби рибата !
До крак, само че, рибата няма такива!
Поздрави

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #547 -: Февруари 03, 2015, 03:03:48 am »
Цитат
Колега, ти изби рибата !
До крак, само че, рибата няма такива!
Поздрави

Нещо не си съгласен ли?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #548 -: Февруари 03, 2015, 03:19:02 am »
Примера с билярдните топки - почваш да буташ първата. Да, последната ще падне от края на редичката, но преди първата вече ще имаш дупка. Няма как да накараш всичките топки едновременно да излезнат от улея/тръбата в която стоят. Те ще излезнат подред. И докато падат, ти постоянно ще си в състояние в което в единия край на тръбата има топки, а в другия няма топки. Наносекунди, пикосекунди ... в реалния случай времето няма да е нула. Само в идеалния случай, когато можеш да кажеш че ще приложиш безкрайна сила на първата топка, вследствие на което  всичките топки ще се изпитат безкрайно ускорение и ще се задвижат с безкрайна скорост в тръбата и ще я напуснат за време равно на нула - само тогава това може да се случи. Но това е в идеалния случай. Реално това няма как да стане.
juliang, пак не си разбрал идеята...никоя топка не пада! Просто чуква тази след нея и се връща на мястото си!
И няма да се движат в тръбата, само си предават вълна.
Представи си "мексиканска вълна" на стадиона - последните да не би да изпадат от пейките?
При затворена верига е като при затворена "мексиканска вълна" - никой от никъде не излиза и не изпада! Силата, с която топките си предават ударния момент една на друга определя силата на тока.
Питай Христо Димов с каква скорост се движат самите електрони, веднъж ми го обяснява доста обстойно...ако на тая скорост се разчита за постигане на близка до светлинната - чакай да стане...има нещо друго тук и е явно, че го има...
Идеята е да се постигне или "застигане" на една вълна от друга с висок общ пик или да генерират поле с еднаква, съвпадаща в период честота-резонанс, който сгенерира вече съвсем други параметри на полето.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 03:22:21 am от atos »

Velektra

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #549 -: Февруари 03, 2015, 09:30:08 am »
atos,
ако все пак е така както казваш, то би трябвало силата на удара да е напрежението, а не тока. Токът трябва да е количеството.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:14:40 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #550 -: Февруари 03, 2015, 12:13:47 pm »
Добре де, а ако разгледаме нещата преди да затворим веригата?
Следва да имаме напрежение, но още нямаме ток. По тази логика няма да имаме още движение (удар, вълна), защото се приема, че токът е "насочено движение на електрони". Но ако въпросният "удар" е напрежение, кое е вярното?
Какво е напрежението ?
Аз не мога да намеря достатъчно обяснение в учебниците, че да стане категорично ясно.
Струва ми се много примитивно обяснено...
Някой да ме светне?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #551 -: Февруари 03, 2015, 12:32:15 pm »
Все още никой не може да те светне за две неща: Какво точно представлява електрическото напрежение и какво представлява гравитацията. Всичко обяснения на двете явления се свеждат до  изброяване на техните следствия или позоваване на писанията на други люде, които пак изброяват следствията на тази явления. След малко ще се убедиш, че  съм прав: Още първият който ще се опита да обясни колко не съм прав, ще посочи като доказателство някакво действие на тези явления, но не и нещо от което е видна природата им.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:14:18 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #552 -: Февруари 03, 2015, 02:41:19 pm »
Ако допуснем, че си прав, следва, че не бива да разглеждаме електричеството, като нещо, на което са ни известни ВСИЧКИТЕ му свойства и характеристики?
В този ред на мисли, познатите ни закони би следвало да важат само в ограничения от нас самите (или наложен ни) начин на използването му, нали така?
Което навежда на логичното заключение, че има и други, неизследвани страни, така ли е?
Оттам пък следва, че не бива да отричаме с лека ръка теории и практики (с които не сме запознати) изложени от колеги, защото могат да се окажат верни!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #553 -: Февруари 03, 2015, 03:20:32 pm »
Цитат
Оттам пък следва, че не бива да отричаме с лека ръка теории и практики (с които не сме запознати) изложени от колеги, защото могат да се окажат верни!
Да точно така е, когато колега излага теория или проект за нещо, което излиза извън познатите ни закони е точно така. Но когато някой се опитва да ни убеди в работоспособността на устройство, в нарушение на познатите ни Емпирично изведени и доказани закони (какъвто е случая с ротовертера примерно), това трябва да се изключва моментално, защото на практика единственото което постига е да отклони вниманието и усилието на хората от други наистина перспективни идеи.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 04:05:42 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #554 -: Февруари 03, 2015, 04:09:52 pm »
Но когато някой се опитва да ни убеди в работоспособността на устройство, в нарушение на познатите ни Емпирично изведени и доказани закони (какъвто е случая с ротовертера примерно), това трябва да се изключва моментално...
Не е така, може все пак този "някой" да е открил неописани, непознати процеси за нас във вече "емпирично доказан модел". Нека да не заклеймяваме, както и да не бъдем лековерни. Баланс!
Хайде да не разводняваме повече темата и да я оставим на реално работещите по нея:)