Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 610617 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #450 -: Ноември 17, 2015, 08:53:35 am »
Според мен няма да има никакви азотни окиси, защото се йонизира само водни пари, разбира се йoнизирането на водни пари само по себе си не значи нищо, едва ли от това ще се произведе някаква екстра енергия, просто ще се направи един примитивен йонен двигател, който за нищо не става.
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 06:48:16 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #451 -: Ноември 17, 2015, 09:14:38 am »
За това ли коментирате?
https://www.youtube.com/watch?v=YR7eIbL1Ffc

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #452 -: Ноември 17, 2015, 09:23:47 am »
да

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #453 -: Ноември 17, 2015, 11:44:40 am »
Гений,Капацитети,Учени и Корифеи....
Преди година ви предоставих схема на откритие, която всеки начинаещ от кръжока по радио-любителство може да изпълни ....
Какво направихте вие ? Къде са вашите резултати?Въображаеми ли са вашите лаборатории?Знаете ли кой е най сложния измервателен уред?
Как ще осъзнаете новите ми устройства, като не можете да направите и подкарате една елементарна схема???
Разбира се,има и изключения в този форум ,хора които са разбрали принципът на работа ....
Схемата е проста, но работеща  ....Така че ,всички които са разбрали в каква среда се намират РАБОТЕТЕ ...Останалите Обиждайте !!! Явно това е вашата функция ....
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 12:02:15 pm от владимир димитров »

Velektra

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #454 -: Ноември 17, 2015, 12:05:37 pm »
Гений,Капацитети,Учени и Корифеи....
.....

Владо, това като обида ли трябва да се приема?
Нали и ти си такъв?
Или се имаш само за прост изобретател?
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 01:01:46 pm от Velektra »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Водата гори + схема
« Отговор #455 -: Ноември 17, 2015, 01:00:38 pm »
Преди година ви предоставих схема на откритие, която всеки начинаещ от кръжока по радио-любителство може да изпълни ....
 
Владо, примери за запалване на вода под високо напрежение и клипчета за това има.
Предполагам, никой не оспорва, може ли или не може водата да "гори".
Поне за мен са интересни следните въпроси - какъв е входа и изхода на енергия при такова устройство (и конкретно на твоето) и КАК точно това може да бъде използвано за отопление, за двигател, др. и съответно КАК ти го правиш и с какви резултати - като вход и изход. Щото да смятаме по формулата на Айнщайн Е=mc2 има ли смисъл?
Смятам че с конкретните отговори на тези въпроси много е вероятно дискусията да мине на друго ниво.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #456 -: Ноември 17, 2015, 01:14:16 pm »
Цитат
Преди година ви предоставих схема на откритие, която всеки начинаещ от кръжока по радио-любителство може да изпълни ....

Владимир, може да се уточни, че това не е твое откритие, нито "схемата" е твоя разработка. Въпросната плазма или горене на вода е демонстрирано още през 2006г. oт Renzo Mondaini. Това се явява 8 години преди ти въобще да се регистрираш във форума. Поради този факт, може леко да понамалиш претенциите си на откривател. Да мислиш, че си първия човек топнал 2 електрода във вода е малко смешно. Мога да ти гарантирам, че и преди 2006г., вероятно хиляди хора са издевателствали над вода с ток, като шанса да са пропуснали плазменото ти откритие са нулеви.
Инженер Радев, потребител на форума, разкрива плазменото горене на вода тук: http://mazeto.net/index.php/topic,7267.msg47885.html#msg47885, като това е постнато 2 години преди откривателя Димитров от Варна да се появи в Мазето. Като гледам, има такава последователност:
- Mondaini - 2006г.
- Д-р Тренчев патентова водни електроди - 2012г.
- инженер Радев - експеримент по идеята на Тренчев 2012г.
- Владимир Димитров - 2014г. (твърди да е откривател  :o ::) )

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #457 -: Ноември 17, 2015, 02:51:38 pm »
Низо запиши в хронологията : 2014г Владимир Димитров завърта първия двигател с изгаряне на вода в цилиндъра..(въпреки че беше по рано)...
2015 -Първата печка с вода ..... ;D
Казвам го с чувство за хумор ... ;D Ама си е точно така.

Поздравявам колегите..НО!!!! За да приемем водата като гориво, трябва изходната енергия да е повече от входната електрическа която подаваме ...В по мащабна установка част от енергията може да се върне за само захранване ... САМО ТОГАВА ще имаме енергия за сметка на вода...
Всичко друго е разход....
Има ли някой,който го е постигнал ?????

Схемата е моя разработка, защото ако я знеше Ренцо нямаше да се мъчи с тези буркани....
Устройствата ми са без аналог в света ,защо ли ? Ами ще ви покажа:)
GreenHulk
E=m.c 2 ама не съвсем ...Зависи от средата в която се разпространява C
Всчко зависи от средата!!!
Когато съм готов ще поканя всички, включително и медиите, че много напират ...

Не съм искал никой да обидя ,отеглям се защото имам много работа....
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 03:23:27 pm от владимир димитров »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #458 -: Ноември 17, 2015, 03:22:08 pm »
Предварително се извинявам, но
Ай сиктир бе, кой си ти че ще оспорваш тази формула. Нахалството ти няма край

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #459 -: Ноември 17, 2015, 03:44:58 pm »
dimitarp доказано е няколко пъти през годините от  различни лаборатории в цял свят ,че скоростта на светлината не е константа,и зависи от средата в която се разпространява...
Аз не знам такива защо пишете!!!!!!,- да показвате, какво не знаете ...!!!
Нивото ти точно ..Ай сиктир бе...!!!
Какво да обясняваш на такива хора...
Айде, оставете ме да работя!!!!!!!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #460 -: Ноември 17, 2015, 03:50:02 pm »
Владо нищо не зависи от средата "С" е константа която е равна на скоростта на светлината във ВАКУУМ.
Но и да не забравяме, че тази формула няма нищо общо с твоето устройство. както и със други устройства претендиращи, че улавят СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ.  Това е формулата определяща колко енергия се изразходва за да се създаде определено количество вещество и съответно какво количество енергия се освобождава при изчезването на това количество вещество.
синтезът и разпадът "анихилацията" на веществото нямат нищо общо със се защото всяка енергия затворена във вещество може да бъде измерена, продадена, обложена с данък и т.н.   

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #461 -: Ноември 17, 2015, 03:54:17 pm »
Скоростта на светлината няма отношение за верността на формулата, независимо от скоростта на светлината формулата е вярна, основен извод от ЗЗЕ

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #462 -: Ноември 17, 2015, 04:01:03 pm »
Радико ,еднаква ли е скоростта на светлината във вакум ,въздух и вода????
Ти в каква среда работиш?

Yoro

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #463 -: Ноември 17, 2015, 04:07:53 pm »
 Владимир Димитров не се връзвай на такива глупости.
Ще дойде момента в който ще замлъкнат скептиците.
И на мен ми пишат небивалици, но такава е...
Никой от тези СПЕЦИАЛИСТИ няма да го проумее докато не го види лично а може и тогава да не го проумее...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водата гори + схема
« Отговор #464 -: Ноември 17, 2015, 04:27:17 pm »
Цитат
Радико ,еднаква ли е скоростта на светлината във вакум ,въздух и вода????
Ти в каква среда работиш?
Цитат
"С" е константа която е равна на скоростта на светлината във ВАКУУМ
Това не го ли асимилираш. Какво общо има със формулата скоростта на светлината във стъклените вълноводи където е едва 200 000 км/сек. фундаменталната константа си е фундаментална константа и това, че светлината се движи във вакуума със скорост равна на тази константа не значи нищо в случая с тази формула. Този факт може да е от значение при други изследванич на свойствата на светлината, но при тази формула забрави. Както и да е ако си мислиш, че тази формула има приложение при твоето устройство се лъжеш. Да не си мислиш, че произвеждаш антивещество и то анихилира с веществото.