Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 610482 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Водата гори + схема
« Отговор #270 -: Декември 17, 2014, 04:36:13 pm »
Мен ме интересува как да се направи така че пламъка да е малък, да не гори метала, но само да загрява и то с регулиране на температурата - примерно от 90 до 600 гр.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #271 -: Декември 17, 2014, 04:47:46 pm »
Просто...по-широка дюза=по-малко концентриран "лъч" газ...

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #272 -: Декември 17, 2014, 06:04:17 pm »
GreenHulk пиши на лично... ;)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Водата гори + схема
« Отговор #273 -: Декември 17, 2014, 06:13:37 pm »
Готин клип:-)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Водата гори + схема
« Отговор #274 -: Декември 17, 2014, 06:42:05 pm »
Владимир, дотук браво, хубаво сте направили водата да гори, ами сега вземете и налейте малко от въпросната вода във един евтин бензинов автомобил за да се види на практика как това чудо работи, и колко вода гори. Не става така много ясно целта на занятието да се сглабя наново опитен образец, след като би трябвало да работи на обикновен автомобил (или може би имате идея за изцяло нов вид двигател?). Ако видиме че автомобила се задвижи нормално, тогава колегите щат не щат ще бъдат принудени да повярват, така и вие ще докажете и покажете нагледно това с което пропагандирате във заглавието на клиповете си, иначе всеки може да се научи така да мята пламъци до тавана
« Последна редакция: Декември 17, 2014, 06:45:45 pm от x_name41 »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #275 -: Декември 18, 2014, 07:36:08 am »
Опитния образец е нов вид двигател с различен принцип и конструкция .....и ще бъде продаден на аукцион в чужбина  ;)
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 07:45:34 am от Maistora52 »

idealist

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #276 -: Декември 18, 2014, 11:27:47 am »
Какво въобще правиш в този форум ??? По-добре отиди в някой аукцион !!!!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Водата гори + схема
« Отговор #277 -: Декември 18, 2014, 12:22:05 pm »
Какво въобще правиш в този форум ??? По-добре отиди в някой аукцион !!!!

е, при опенсоурса също може да се продава продукта и да се печели от него, но примерно дава се кода/проекта и на другите.

Ако Владимир даде разбираем и повторим план на двигателя, мисля че няма проблем, не е задължен да ни го произведе за лично ползване, а какво ще прави с опитния образец си е негова работа. Снимки+видео+план за тематиката на форума е ок:)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #278 -: Декември 18, 2014, 01:09:12 pm »
Владо, ако са сериозни нещата при теб вече, не е зле да помислиш за "застраховка" и то на няколко нива!
Надявам се си го направил вече, ти си знаеш:)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Водата гори + схема
« Отговор #279 -: Декември 21, 2014, 03:08:12 pm »
Поздрави Владимир ! Доста закъснях с отговора на #268 ! Извинявай ! Не зависеше от мен ! Подготвих клип mp4 ! За гледане, не е за слушане ! Можеш спокойно да си го свалиш ! Виж го ! Няма и 100 вложени вата ! По този начин 100сс не кашля а реве като звяр !
Бъди здрав !

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Водата гори + схема
« Отговор #280 -: Декември 21, 2014, 06:29:19 pm »
Михаилe, би ли дал малко повече подробности относно клипа който си направил. Например колко литра газ изкарваш с тези няма и сто вата. Каква е ролята на това искрище. Това което виждам на клипа е една голяма суха електролизна клетка и едни мехурчета :), които на пръв поглед са много, но това нищо не значи. Ако искаш да ни впечатлиш с производство на HHO е добре на клипа да се вижда някакъв уред показващ консумирана мощност и поне някакъв пламък от произведената газ. Ще бъда много благодарен ако споделиш идеята си по подробно. Аз също разполагам с доста голяма електролизна клетка и не мога да постигна повече от 4.5 литра/мин. при вложени 550W. Благодаря предварително.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Водата гори + схема
« Отговор #281 -: Декември 21, 2014, 08:56:58 pm »
dymelsoft ! Придържам се към темата ! Да "горим" вода и да задвижим двигател ! Владимир твърди че неговото откритие е по ефективно ! До сега обаче е съобщил само за "кикове" на 100сс ! Аз твърдя че първо трябва да получим газ, след което да го използваме ! Много преди Владимир да се появи във форума, във Phoenix Lab имаме конкретни експерименти, да задвижим двигател изцяло на окси-водород ! Това се случва, но има един сериозен технически проблем ! За съжаление, човекът движещ това направление почина скоро ! Нещата се забавиха, но ще продължат напред !
Конкретно за видеото ! Само онагледявам принципа, и нямам намерение да впечатля с нищо ! Дъгата се намира вътре в цилиндъра ! Газът се подава чрез инжектор под налягане малко преди ДМТ ! Двойнствената природа на газа първо създава експлозия, добутва буталото до ДМТ, след което създава имплозия която засмуква буталото към ГМТ !
Това е принципа на модифициран двигател, за да може да работи с този уникален газ ! Дъгата вътре йонизира частично газа, и го повдига на по високо енергийно ниво ! Това е до тук по темата ! Всичко останало бих коментирал
и споделил в друга тема ! Изгледайте отново филма за Yull Brown който nizo пусна в раздела "филми..." ! Бъдете внимателни, там където той лично разказва !  https://www.youtube.com/watch?v=fHBuNn7q-Ok
P.S. за съжаление, сървъра на форума не приема за качване по големи клипове, аз имам собствени съображения да не качвам другаде !
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 09:04:45 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #282 -: Декември 21, 2014, 09:38:33 pm »
Защо да произвеждаш така взривоопасния водород,като Владимир измисли двигател с разграждане на водата в самия цилиндър?
 ;D не двигател на водород, а двигателя на вода..безценното...
Владимир е още жив:) и има работещ образец ..

Михаил,като ти гледам клипа, сега ти трябват аквариум и рибки...шегичка

Аз ще ти запиша един клип, но този път ще го гледаш в медиите от 20:00 :)
Поздрави

 
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 10:10:10 pm от владимир димитров »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Водата гори + схема
« Отговор #283 -: Декември 22, 2014, 01:44:18 am »
Владимир, добре ама като се явявате в медиите от 20:00 часа, да не забравите освен вашата хвалба да кажете и по две три думи за нас тука потребителите от форума мазето точка нет  :) . Кажете с две приказки нещо от рода, еми там има едни абдали дето се чудят какви щуротии да измислят или някаква друга хвалба по наш адрес  ;D , не майтап, просто споменете изявите си във форума и така похвалете сайта малко, малко четки не са излишни  :)
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 02:29:42 am от x_name41 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Водата гори + схема
« Отговор #284 -: Декември 22, 2014, 08:50:11 am »
А бе човек ? Ти да не си македонец ? Известно ми е, че луната произлиза от македонците ! Сега вече проумявам, че науката произлиза от Владимир ! Ако е така, от мен имаш поклон !! Дано форума проумее какво ценно нещо притежава !
Дерзай ! По медии, на аукциони ! Ще бъдем горди !