Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 478909 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #120 -: Януари 02, 2015, 09:59:30 pm »
да, очевидно има ги и тук недоброжелателите, за щастие интуицията никога не ме подвежда в такива моменти, жив и здрав да сте г-н Чобанов и всичко със добро, само напред и това е


Винаги ще има опозиция

често тая същата опозиция слага и прът в колелата, не един или два пъти се е случвало по един или друг начин, когато нищо не може да ги вразуми
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 10:19:08 pm от x_name41 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #121 -: Януари 02, 2015, 10:04:34 pm »
Chobi, успокой се, моля те...гледай с повече хумор на нещата:)
Винаги ще има опозиция, кое ти е странно тук?
Не може да обясниш нещо на някой, който не го вижда ...как да стане?
И аз не мога да виждам и усещам енергиите, които възприемат колегите edin и mi68, но не съм започнал да споря с тях, че ги няма - доверявам се на авторитета им.
Винаги е имало неверници, както винаги е имало и отчаяни мечтатели, това е нормално.
И ако някой има за концепция - "Аз не го разбирам и не го мога - значи никой друг - също", това не трябва да се приема лично, такава ни е човешката природа:)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #122 -: Януари 02, 2015, 10:08:29 pm »
Chobi
Казваш, че имаш множество електродвигатели с различни мощности.
Бих искал да те попитам ако е удобно защо избра тази странна конфигурация 4 двигателя да въртят един маховик. Не ми се вярва да е само защото си имал такива под ръка в този момент.

П.П. изтеглих от пощата всички снимки и клипове които си ми пратил утре ще публикувам тук тези които още не са публикувани.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 09:16:41 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #123 -: Януари 02, 2015, 10:17:07 pm »
Уважаеми Chobi, форума е технически насочен, като повечето тук правят или наблюдават с интерес опитите и публикациите на експериментиращите. Може би патоса и приповдигнатия ти ораторски тон малко ни идват в повече.... Мощността има две измерения- сила  на тока и напрежение, поне така сме учили. Ако ти знаеш и си открил нещо различно, предполагам си тук да го споделиш с нас. Или не е точно така?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #124 -: Януари 02, 2015, 10:30:43 pm »
Аз мисля, че господин Чобанов е репликирал работата на Benjamin Teal (Bob Teal). Става въпрос за мотор, който привлича желязо и регенерира BEMF, както господин Чобанов вече обясни. Регенерирайки BEMF и ползвайки механичната енергия от такъв двигател, навлизаме в сферата на свободната енергия. Най-вероятно господин Чобанов е гледал филма на Peter Lindemann - Electric Motor Secrets издаден през 2007г. След 2 години работа, господин Чобанов вече има репликация на въпросния мотор. Енергията на една банка батерии се прехвърля в друга банка батерии с почти 100% КПД. В същото време, колата се движи почти безплатно.
Това е според мен историята, а нека господин Чобанов да потвърди или отрече.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #125 -: Януари 02, 2015, 10:40:11 pm »
Здравейте колеги,
Припомням принципа, па после да коментираме конкретната разработка.
50%+50%=100% или казано кръговрат.
В конкретния случей имаме:
50%-ток на проводимост, наречен топло електричество, че отделя джаулова топлина в проводник.
50%-ток на разместване, наречен студено електричество, във вакум не отделя топлина и в хубави диелектрици, или еднопроводни вериги по ток на проводимост.
Ако в измерим тока на проводимост и имаме КПД 98% това значи, че имаме 48% ток на проводимост и 52 процента ток на разместване. 48% е по-малко от 52%, имаме несиметрия (50%=50% е симетрия) и съответно системата (кръговрата) е източник на енергия. В случея имаме превес на тока на разместване и излъчването на този излишък във вид на електромагнитни вълни, безвъзвратно изгубени.
Ако обърнем процеса обратно или подобрим КПД на 52% ток на проводимост и 48% ток на разместване, ще имаме недостиг на ток на разместване и приход на електромагнитни вълни. Това ще се яви като КПД 102%  във вид на ток на проводимост, наши измервания.
Остава ПОВ и ограничение на тока на проводимост във веригата. Това се налага, защото веригата ще загрее и изгори, защото пространството е по-голямо от електрическата верига. С цел простота съм пренебрегнал паралелния процес отдаване и приемане на топлина от тока на разместване, тези загуби са включени в КПД-то.
Принципът е ясен мислете и коментирайте решения за подобрена ефективност или КПД над 50%!
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 12:20:09 am от atos »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #126 -: Януари 02, 2015, 10:59:26 pm »
Поздравления Chobi
Нека повече изобретатели последват примера ви и разкрият изобретенията си,това е единствения начин да бъдат живи и здрави, а не богати и мъртви....

Несподеленото Знание не е Знание ...

Поздрави и успех..

П.П Имате едно БРАВО от мен...

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #127 -: Януари 02, 2015, 11:03:39 pm »
Господа, тази тема взе да набъбва като всяка друга във форума най вече с приказки и много малко полезна информация. Нека не забравяме, че този форум е предполагам предназначен за споделяне на информация с практическа насоченост. Ако аз имам нещо работещо, ще го предоставя с максимална подробност /схеми, чертежи и пр./. Тук се изказват теории и предположения на база споделена информация от г-н Чобанов, но в крайна сметка нищо съществено. Лично на мен играта на гатанки и словословене ми идват в повече. Предлагам темата да не се превръща в чат.
Оставете г-н Чобанов да споделя информацията която желае с нас. Според мен нещата трябва да бъдат обяснени просто и достатъчно ясно, за да е възможно всеки да я възприеме точно и без съмнения. Поздрави на всички.

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #128 -: Януари 02, 2015, 11:24:22 pm »
elektros - Прощавайте! Забравих! Това за мощността е в основни линии така! Но това се отнася за началните курсове, защото мощността е понятие еднопосочно, независимо от разновидността си в зависимост от условията и естеството. Една малка мощност при високи обороти проявлението може да е огромно! Но една малка мощност при ниски обороти проявлението е нищожно. Това беше лек пример от механиката.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 12:21:21 am от atos »

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #129 -: Януари 02, 2015, 11:35:24 pm »
Привет на всички !

Chobi, Благодаря ти от цялото си сърце за това, че си решил да споделиш с нас това свое откритие. Благодаря !
Първо искам де ти се извиня, че пиша на "Ти". Извинявай за което ! Всеки човек за мен е близък, и тази форма на изказа "Вие" с течение на времето за мен се е превърнала в подмазвачество, лицемерие ... и още много други все отвратителни за мен неща.

 Виждам, че всеки запознат с електрониката и магнетизма бърза да открие, или по-точно преоткрие, забравени от доста време истини. Аз съм лаик в тази област. Не разбирам много от електроника, но все пак разчитам по-елементарни ел. схеми. Моля те, бъди снизходителен към бързащите с въпросите си към теб хора, и не се обиждай от това, че постоянно питат по нещо преди да са те изслушали ! Погледни го от тази страна : Ние сме жадни за нови знания студенти, а Ти си лектора, който попълва празнините в познанията ни. С интерес следя темата тук, и очаквам следващите твои страници. Не знам дели бих могъл сам да повторя твоите стъпки, но ще се постарая да се справя.
 Благодаря ти още веднъж! Надявам се, че ще продължиш със започнатото до край, и ще направиш така, че дори и непросветените да получат просветление.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 12:22:14 am от atos »

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #130 -: Януари 03, 2015, 05:18:05 am »
Пак си изказвам мнението - публикувайте всичко.
- пълна  техническа документация  в един документ  с едно единствено описание.
- снимки на работещия модел и неговите части.
- технология на изработка на частите.
- демонстрационни филми.
Патентоването е на много по късен етап и е много важно цялата информация да е с един източник - вие в случая и да се вижда лесно като факт. Авторството се доказва и не си навличайте покрай информацията която давате да се виждат коментари като тези които почват да цъфват тук - че сте видяли технологията и сте я репликликирали.
За вас авторството и признанието му може и да не е толкова важно, но това е важно - Нали не искате някой да събира такси от ползващите технологията след като си е присвоил авторство.А той може да се окаже недобър човек и неблогороден.
Не публикувайте по този начин а всичко от раз в един момент и без грешки в описанието !

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #131 -: Януари 03, 2015, 05:30:09 am »
Пак си изказвам мнението - публикувайте всичко.
- пълна  техническа документация...
  Какво да се публикува?
Загубено време или някакви неуспехи...какво?

Аз се занимавам от малък с обратни преобразователи и там СЕ няма...факт!

СЕ е в НЕзатворения кръг и в душата ;)

  П.п.  Когато се реализира палачинката на Тесла, нещата отиват у друго ниво ;)
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 05:42:16 am от GMG »

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #132 -: Януари 03, 2015, 07:30:37 am »
h2motor - Г-н h2motor добро утро! Прав сте! Аз вече съм имал случаи, когато с изненада съм разбирал, че някои господа са събирали такси, за да дадат адреса ми!
   Аз това нещо отдавна съм го жертвал, а и неговата цена за мен е само сантиментална! АЗ НЕ СЪМ ЕГОИСТ, НО СИ ЦЕНЯ ТРУДА! Може би знаете какво значи дванадесетгодишен научен труд! Ад и Рай в едно! Но нека се обнадеждят някои и да разберат, че мечтите не са химери. Това, че има плагиатство си е Божа работа. Не може без комари и дървеници! И те Са храна за някого! ДАВАМ ДАРОМ НЕ ТОВА КОЕТО ИСКАТ, А КОЕТО Е ЗА ДАВАНЕ! Сега, че ....Абе има ги всякакви! Ама ха дано в тарапаната пък нещо се излюпи! ЗАРАДИ ТЕЗИ ЛИЧНОСТИ Е ВСИЧКО! Всеки, който е пожелал помощ от мен съм му я давал. Никому не отказвам. И никого не съм връщал. Вратата ми е широко отворена!
    Да! НАИСТИНА СИ ПРАВ! Когато вожда на племето ядеше сърцето на капитан Кук заяви на всички: "Той беше много добър и мъдър човек!"
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 09:23:41 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #133 -: Януари 03, 2015, 09:45:36 am »
Постът ми тук е принципен относно развитието на всяка една тема във Форума.
Наясно сте всички, че когато една информация е непълна, ще възникнат задължително противоречиви мнения - едни на разбиращите и възрадваните, други на "разбирачите" и хлевоустите, трети на лаиците и защо не точно тщеславните!
Колегата Чоби е специалист! Сериозен специалист. Намерил е НЕЩО! Споделя част от него, показва, обяснява ("което е за даване")... и видът на темата е точно такъв, какъвто може единствено да бъде - Почти Лудница! - като повечето теми във Форума. Но това е нормално - Другото е Суета!
Във Форума ни има Авторски теми които се броят на пръстите на Едната ни Ръка. Всичко останало е "Обща теория на Изобретателството", "Обща теория на Откривателството", "Общи теории Разни" и покрай всички тях МНОГО ПЛЯВА. Вярно е, че има много сериозен мулти-диалог на базата на Класическата Наука, вкл. Физика, Химия, Философия, Биология, Екология и пр. НО, има и прекалено много Лични Нападки и на много места дори ЖЕСТОК НИХИЛИЗЪМ, рушащ всичко светло, добро и оптимистично в нашите експериментаторски души. - ето на това се чудя вече трета година как да му намеря Творческото и Градивно Решение...
Ами че, независимо каква е темата, винаги се явява Някой, готов да охули всичко и да го превърне в г@вна.
Знам защо се получава това, но то няма решение... въпросът опира до манталитет, а тук не сме в детската градина да си преповтаряме уроците от първите 7 години.
...
Темата на Чоби е АВТОРСКА. Съобразете с това.
В този дух, имам питане към г.н Чобанов - ако разреши, мога да заключа темата му, докато страстите утихнат, и когато е готов да каже нещо Повече по въпроса, казва ми, отключвам темата и продължаваме ПО-КРОТКО - НАПРЕД!
Друг начин няма!
...
Разбира се, че една Авторска тема, може да бъде развивана от Автора й, по всякакъв начин (съобразен с Правилата на Форума), и никой не може да се сърди на Автора. Единствен Той е, който "опира пешкира"... за добро или за лошо...
Задачата на Модераторите и Админите е една единствена в случая - да помагат на Автора в "прането", че да не "се съдере пешкира" по най-глупавия начин!
...
Чакам решението на г-н Чобанов (с най-голямо уважение) да каже, какво да правим с темата му?
Поздрави!
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 09:50:04 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #134 -: Януари 03, 2015, 10:09:45 am »

  П.п.  Когато се реализира палачинката на Тесла, нещата отиват у друго ниво ;)

GMG, ако искаш да кажеш нещо, че си открил или направил, отвори си тема и го направи там. Иначе подобни подмятания са нищо повече от сомохвалство - безпочвено.

Няма ли да оставиш най-накрая Chobi да каже това което иска да каже? Имай най-малкото уважение от възрастта му. И със сигурност по-рано от теб е правил прави и обратни преобразуватели, а и е видно, че практиката му е по-голяма.
Хайде сега да млъкнеш малко в тази тема, че си се изявил, като главния герой, а не си.

Човекът иска да ни подари част от своето откритие и опит, а вие го оплювате, само защото не сте достатъчно търпеливи да го изслушате. Той решава по какъв начин ще си представи труда. Да е длъжен на някого с нещо?

Още в самото начало тръгна голямото оплюване. Аз се чудя как още Chobi не се е обидил и да тегли една майна на форума. Натам отиват нещата...