Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479000 пъти)

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #135 -: Януари 03, 2015, 10:35:34 am »
Тук мисля че цари подривна дейност и се търси точно това както казва EDM elektronics,как още човека не се е обидил и да се оттегли от форума.Дайте време на човека,прояви желание сам да сподели нещо а вие само разтягате локуми.Той може би обмисля как да поднесе информацията на по достъпен начин,явно това е нова техническа разработка.Сам каза че след 3-ти ще даде по подробни сведения достъпни и за хора с общи познания.Търпение, но ако няма нищо такова поне до 15-ти тогава нападайте ако разбира се има защо.Сега звучи малко махленско.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #136 -: Януари 03, 2015, 12:08:14 pm »
Да бе ... и на ИванБГ в темата също цареше подривна дейност и саботаж...
Да не видяхме нещо смислено от неговите игрички с магнитите? Съвсем детайлни чертежи за градуси на поставяне, колко точно трябвало да се изпили магнита, ма как точно се изипилявал магнита, и накрая ... тишина. Някой да успя да разбере какво всъщност трябваше да представлява откритието му, дето работел върху него от десетилетия? Някой да успя да репликира поне отчасти това, дет беше направил? Някой да видя нещо? Имаше едно 2 минутно видео с много яка музика, дет едни електромагнити щракаха, и това беше...
И тука същото - подхвърлят се някакви чертежи на бог знае какво, обясняват ни как не сме дорасли за да разберем гениалността на откритието и че трябва първо теоретично да ни подготвят за това, дет ще видим, щот ние все още стоим с пръста наврян отзад, дет слънце не огрява... Мен лично такова отношение ме обижда. "Вижте к'ва играчка ми купиха на'ште, и за да ви е гадно само ще я гледате, няма да ви дам да си играете с нея." Детска градина някаква...
Не временно, Майсторе... направо я заключвай перманентно тая тема. Нищо смислено няма да видим и от тоя "изобретател".

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #137 -: Януари 03, 2015, 12:11:52 pm »
По спокойно бе човек,дай шанс!

koko5

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #138 -: Януари 03, 2015, 12:32:29 pm »
Юлияне, не се впрягай. И на мен не ми допада играта "на час по лъжичка", но така е решил автора.
Досега(поне от снимките) виждам, че има нещо направено. Видимо не е плод на "един уикенд работа" в гаража, така че считам, че трябва да почакаме, пък ще видим.

Друго интересно нещо е, че Чоби заяви(или поне аз така го разбрах), че изважда 3 пъти повече мощност от един асинхронен двигател. Ако това е вярно, дори да няма по високо КПД ще промени доста нещата при изработката на редица машини и ръчни инструменти.

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #139 -: Януари 03, 2015, 01:01:02 pm »
МАЙСТОРЕ - Кучетата лаят - кервана си върви! Изпратих втората и третата част. Има още две части. Смятам, че ще успея да пусна и тях! Тези целенасочени нападки ...не ме касаят! НАЙ-МАЛКОТО МЕ ИНТЕРЕСУВА тяхното мнение! Вие ако искате...съобразявайте се с тях! АЗ??? НЕ!!!! Моя съвет е: не се подавайте на инсценировки. Това е неговата цел. Пусни нещо глупаво и ще видиш колко ще е доволен И сигурно ще получи от някъде пари!!!

        Не се занимавай с глупости! Просто си имаш бръмбарче!
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 01:11:30 pm от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #140 -: Януари 03, 2015, 01:13:27 pm »
  Да поспамя малко и аз. На който не му харесва, да не чете. От малко търпение не се умира. А когато нещата стигнат до езотеризъм, ясно е, че ще има и както казва Майстора- жесток нихилизъм. Едната крайност трябва да се уравнонеси с другата. Но почти всичко е някакво гадаене. Аз предпочитам да изчакам, а ако трябва да гадая, то това нещо ми прилича донякъде на разработките на Стефан Маринов. Няма топло, студено, тъмни материи и т.н. Може да няма и нищо такова, просто предположение. Дано само да върши някаква работа, без значение от принципа. Иначе пак много СЕ /от надежди/ на вятъра.

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #141 -: Януари 03, 2015, 01:42:45 pm »
  г-н. Чобанов!
Разбирам Ви напълно, но ако бях на ваше място - не бих постъпил така!
Щях да викна една група разбирачи от форумчето, като ЕДМ примерно
и да им кажа:   Ето - гледайте, пипайте, повозете се малко и т.н....

 Както направи Акула с немците ;)
Извинявам се, но това вашето си е за съмнение :(

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #142 -: Януари 03, 2015, 01:48:44 pm »
ГМГ Ами той и Капанадзе направи същото с турците и с немците и с англичаните , ама файда йок.
Остави Чоби да си довърши обещаното, а после бълвай змии колкото искаш.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #143 -: Януари 03, 2015, 02:20:30 pm »
Да така е, но брат му (Half мисля че му беше ника) за разлика от Чоби нищо не каза и тогава до колкото си спомням Геца и Варварин го бяха почнали на къс пас и се разбра , че нищо не става от МЕГ-а му, а и В.Иванов за всяко нещо искаше пари, а тук е различно ....Чоби поне за сега не е казал нищо за пари, което е достатъчно за уважение. Пак казвам нека изчакаме, а после като дойде ред на змиите и аз ще пускам :), но до тогава нека му дадем на човека уважение.
 ;)
P.S. За тези които не знаят за какво става въпрос http://mazeto.net/index.php?topic=191.msg604#msg604
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 02:31:22 pm от coke2k »

GMG

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #144 -: Януари 03, 2015, 02:45:10 pm »
   Почакай малко Коке, и за пари ще се заговори
просто не исках да ги спомена в предния пост!
Дано не съм прав... дано! Моля се не само на Тангра!

Виж това! Направихме го преди 3 год.!

  Затова казвам, че гения си е оставил вратичка ;)
 http://www.vbox7.com/play:4278f37b19

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #145 -: Януари 03, 2015, 03:08:48 pm »
GMG  стига си ръсил пепел бре --това видео няма нищо общо /опит за ротовертер -несполучлив, защото е по СЕДОЙ/ с ПЕШО. Разгледай снимките и почакай малко.
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 03:19:43 pm от Maistora52 »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #146 -: Януари 03, 2015, 04:28:39 pm »
Изпратих втората и третата част. Има още две части. Смятам, че ще успея да пусна и тях!

На кого са изпратени тези части?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #147 -: Януари 03, 2015, 05:45:42 pm »
На Низо. Обаче нещо с компа му се случило и ще чакаме...

lazy

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #148 -: Януари 03, 2015, 06:07:53 pm »
           Уважаеми колеги, моля имайте търпение. Вече 12 страници напълнихме с празнословия. Вероятно ще има какво да обсъждаме като му дойде времето. Това, което се вижда от снимките е твърде интересно. Първо - ускорението, което е показано е твърде добро и надявам се е вярно написаното. Второ - вероятно знаете как изглежда 8 kW асинхронен мотор. В този случай размерите са значително по-малки, което говори или за по-високи честоти или за нещо, дето не го знаем. Трето - човека не се страхува да излезе със снимки, име и адрес, което е показател, че е уверен достатъчно в твърдението си за това какво е постигнал. Моля, дайте му възможност да се изкаже докрай и тогава да го обсъждаме. Благодаря и успех на всички.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #149 -: Януари 03, 2015, 06:55:33 pm »
Цитат
На Низо. Обаче нещо с компа му се случило и ще чакаме...

Не! Компютъра съм го подкарал с нов системен диск още в деня, когато предният изгоря.

Chobi не е пратил нищо ново или поне аз не съм го получил. Ако някой друг е получил, нека каже.