Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 218497 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #165 -: Октомври 22, 2015, 09:16:50 pm »
Михаил Кузмов
Предлагам ти да не се занимаваш с батерии за нотбуци. Всички имат вградена електроника, която ограничава заряда по някакъв закон включително и с алгоритми в зависимост от броя заряди. И в повечето случаи ако изключиш електрониката после трябва наново инициализацията и.
Вземи каква да е друга акумулаторна батерия и я изследвай на заряд и разряд.
« Последна редакция: Октомври 23, 2015, 01:40:36 am от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #166 -: Октомври 22, 2015, 10:16:26 pm »
Написах, прецизно следене на заряд и разряд. Само първият път си позволих екстремно разреждане. Клетките са еднакви с точност хилядни от волта, 4.144 до 4.147 V след последен заряд.
Valex, вече съм използвал дълго време на винтоверт такава разфасована батерия. Нямах никакви проблеми. Скапа се двигателя на винтоверта, иначе не зная колко щеше да изкара още.
Доста хора тук проумяха че става въпрос за електрохимичен процес, благодарение на постановката "Бедини". Ако това което твърди Yoro се случи, а именно, зареждане за 20-30 мин. и след това мога да разреждам 2 часа със същата крушка, то каква е сметката ?
В моят случай, зареждам 2 часа, разреждам 2 часа, разбира се приблизително. С  устройството на Yoro зарежда 20 мин. разрежда 2 часа. Значи в следващите 100 мин. можем да заредим още 5 такива батерии.
Ще бъда откровен. При положение че съм зареждал 2 часа с обикновено зарядно, не проумявам как това ще стане за 20 мин. до същият капацитет на батерията. Зарядният ток започваше с 1.8 А както и разрядният. Сметките не се вързват нали ? До утре !

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #167 -: Октомври 22, 2015, 10:22:20 pm »
Зарядният ток започваше с 1.8 А както и разрядният. Сметките не се вързват нали ? До утре !

Как така зарядния ток започваше? Не ползваш ли константен ток - генератор на ток? Защото ако не, няма как да са коректни сметките с времето. Ако започва с 1,8А, то няма гаранция че след 5-тата мин. не става 0,18А.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #168 -: Октомври 22, 2015, 10:46:26 pm »
Добре де, толкова ли е сложно с едно реле за време да се въртят 2 батерии еднакви и товар? Аз от това по добро сравняване не виждам е баси... Ако на база 1 час напрежението на батериите расте значи има нещо което си струва. Ако напрежението пада .... довиждане.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #169 -: Октомври 23, 2015, 11:06:38 am »
Аз също подкрепям колегата coke2k и дадох подобно предложение. Не трябва да се теоретизира излишно. Рискувам да се повторя, но ако устройството на Yoro може да ми зареди акумулатора (100 Ah), който сега зареждам със фотоволтаик за 10 часа, за 2 часа ( използвайки същия панел) аз съм готов да инвестирам пари в разработката. И значи устройството е полезно!

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #170 -: Октомври 23, 2015, 04:08:07 pm »
За зареждането на един акумулатор е необходимо реално преместване на материални частици от електролита към електрода или обратното, това става чрез определено количество електричество. Няма устройство, което може да намали това количество електричество. Генератора на Жоро подава високоволтови кратки импулси между електродите, при което прескача искра между тях, като цялата енергия на импулса се изразходва за образуването на тази искра. Никакви електрохимични процеси не протичат, просто няма време за тях, или ако протичат те са без никакво значение. Искрата, загрява мястото на електродите, където се появява и по този начи разрушава някакъв паразитен слой, по тази причина се получава и едно обновяване на електродите и от там се вдъхва нов живот на акумулатора. Няма никакви радиантни, радиални енергии, студено електричество етери или каквото щете там.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #171 -: Октомври 23, 2015, 04:26:37 pm »
dmitarp, това че ти не знаеш че има етер не значи че го няма. Етера е вид стояща вълна която захранва цялото съществуване без изключение, но по определени причини остава незабележима. Разбираш ли безкрайна е...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #172 -: Октомври 23, 2015, 05:30:25 pm »
Слънцето като грее, го усещаш, вятъра като духа също, ако те облъчат с радиация също ще разбереш, гравитацията е усещаш, силните магнитни полета също могат да се усетят. Нищо не виждаш, но го усещаш. Ако съществува могъщ носител на енергия, какъвто е етера според теб, мислиш ли, че не би могъл да го усетиш? Има две причини за да не се усети, едната е , че не съществува етер, другата е , че неговите параметри не се променят по никакъв начин, която и причина да избереш, етера не върши работа.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #173 -: Октомври 23, 2015, 05:49:37 pm »
Не знам с етер ли се зарежда акумулатора, с хладно електричесто или с оргон, но имам акумулатор на 9 години bosch silver 44 Ah необслужваем и април, май тази година започнах да го зареждам всяка седмица, защото се разреждаше постоянно и не можех да запаля.
Юни Гого го зареди с бединито и от тогава до сега си паля без проблем, като не съм го зареждал с друго освен на колата с алтернатора.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #174 -: Октомври 23, 2015, 06:10:37 pm »
Генератора на Жоро подава високоволтови кратки импулси между електродите, при което прескача искра между тях, като цялата енергия на импулса се изразходва за образуването на тази искра.
Абе колеги, какви високоволтови бързи импулси прескачат в акумулатора след като, вътрешното съпротивление на разреден акумулатор е много малко. Закона на Ом ко стана с него да не би да е объркан нещо? Високи са импулсите ама на празен ход, като им сложите акумулатор да се зарежда и импулсите стават пренебрежимо ниски, камоли да вземат да прескачат от клетка в клетка. Нека това не се приема като критика, а само като обективна преценка.
Ако се случва нещо необичайно то е по друга причина....да изчакаме Кузмов да си каже тежката дума.
« Последна редакция: Октомври 23, 2015, 07:29:49 pm от RUS »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #175 -: Октомври 23, 2015, 06:58:26 pm »
Цитат
Абе колеги, какви високоволтови бързи импулси прескачат в акумулатора след като, вътрешното съпротивление на разреден акумулатор е много малко. Закона на Ом ко стана с него да не би да е объркан нещо
Да объркан е, в същност само изглежда объркан защото при високоволтовите импулси действа закона на Ом  за променливият ток даже се намесват и принципите на високочестотните токове
 защото скоростта на нарастване на тока: делта I е съпоставим със скоростта на нарастване при високите честоти. При това положение и най леко завиващите проводници стават индуктивности, всички изолатори стават кондензатори и е невъзможно на практика да начертаеш читава еквивалентна схема и на най просто вързаните проводници. А относно странните определения на етера: Колеги стегнете се, етер това е нещото което предизвиква и гравитацията и магнетизма и материята. Неадекватен е такъв въпрос като:
Абе това нещо гравитацията ли го предизвиква или етера. Все едно да пътуваш от София към Пловдив с кола и да попиташ:
Абе нии ся на магистралата ли сме или сме в колата.     

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #176 -: Октомври 23, 2015, 07:44:11 pm »
Радико, етера не предизвиква гравитацията, магнетизма и материята а ги поддържа енергийно. Той е универсална захранваща енергия. Една енергия която захранва всичко.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #177 -: Октомври 23, 2015, 08:39:51 pm »
Добавям и времето към гореизброените свойства на етера. По-голяма гъстота на етера - забързване на локалното време, т.е. на абсолютно всички процеси от микро- до макрониво; разреденост на етера - забавяне на времето/процесите.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #178 -: Октомври 23, 2015, 09:00:19 pm »
 Науката е модел, тя не е реалността в нея има нещо като оператора GO в програмирането а в реалността той не съществува. Реалността е в непрекъснат поток, тя не е в редове като компютърна програма, тя е в един единствен ред. :)
Вакума има и магнитна и диелектрична проницаемости, той е модулатор и прехвърля информация записана върху самата материя пак на нея - информацията, материята и вакума създават времето и материята съществува в него.
 Иначе че в акумултора под действие на тези импулси се случва синтез и от водород се получава хелий съм сигурен, а енергията от този синтез отива в по голяма разлика между електрохимичния потенциал на електродите и те повърхностно се променят. Т.е . убеден съм че се добива съхраненна енергия.
 Пиша това за някой който търси информация да я намери, не за да споря или някой да тръгне да ме разубеждава че съм в грешка.При всички положения е грешка, но тя е вярна.Информацията се променя, материята се променя и тогава времето и то подлежи на промяна. Ако можем да променяме материята като я модулираме с определено количество информация, ще можем да пътуваме във времето а това е много интересно. :)

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #179 -: Октомври 23, 2015, 10:05:21 pm »
Здравей dmitarp!

"Генератора на Жоро подава високоволтови кратки импулси между електродите, при което прескача искра между тях, като цялата енергия на импулса се изразходва за образуването на тази искра. Никакви електрохимични процеси не протичат, просто няма време за тях, или ако протичат те са без никакво значение."

След като си наясно,че нищо не се случва обясни ако можеш какво се е случило с батерията,че след като е обработена с генератора се зарежда бързо и с нормално зарядно устройство и то с нормален ток на зарядка.Като пиша бързо имам предвид между 15 и 30минути.Зависи от батерията.
Ако не е променен електролита това не би се случило.

А етера го има въпреки,че повечето не искат да проумеят истината.
Който си е забил носа в дървото никога няма да види гората която го заобикаля...


Поздрави!