Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 218467 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #135 -: Октомври 21, 2015, 06:04:47 pm »
Посочи ми едно такова устройство

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #136 -: Октомври 21, 2015, 06:20:53 pm »
Тези в които се използва магнитно поле.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #137 -: Октомври 21, 2015, 06:55:16 pm »
Искаш да кажеш, че не може да се изчисли предварително мощността на ел. мотор или на трансформатор?

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #138 -: Октомври 21, 2015, 08:14:02 pm »
. Дефакто има много технически устройства за които според науката не е много ясно как работят, но те се ползват масово и си работят :)

И в химията има реакции, които на теория са невъзможни, но стават. Нашата наука е само една представа за нещата, но не и абсолютната истина.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #139 -: Октомври 21, 2015, 08:50:46 pm »
И кои са тези реакции, напиши или опиши поне една?

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #140 -: Октомври 21, 2015, 10:05:01 pm »
Точно в електролита се случва нещото.
Сигурен съм,че и други го ползват за тази цел.
Вижте единия от генераторите на Капанадзе.
Той ползва нещо такова.В кофата сигурно има някакъв електролит и там е искрището.

https://www.youtube.com/watch?v=ADr1lT9MeIE

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #141 -: Октомври 22, 2015, 12:26:06 am »
Не Yoro, разрядника е извън кръглата кутия, а и тази кутия отзад е отворена и от нея излизат един сноп  кабели и няма, как там да има някаква течност.

fantom4e

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #142 -: Октомври 22, 2015, 10:31:46 am »
fantom4e- според мен тези импулси от този генератор вдигат разликата в електрохимичния потенциал анод - катод на батериите просто и това се вписва в модела на физиката и химията и не излизат извън него.Също така се случва и студен синтез на хелий от водород и енергията от него отива и тя за формиране на тази разлика а не само енергията която е в импулсите. CFR е възможен и то точно в електролизер - батерия и няма да го извади от строя поради високата температура в реактора, защото синтеза се случва в много миниатюрни пори с ниска температура.Така че наистина се произвежда енергия.
 Може да не съм прав, във физиката магнитното поле е дефинирано много мъгливо и не е ясно то има ли материален характер и кои са частиците които се движат. Дефакто има много технически устройства за които според науката не е много ясно как работят, но те се ползват масово и си работят :)

Не бих коментирал ко работи преди да съм се запознал с подробности.
Студеният синтез едва ли е.
CFR -студен синтез? не съм срещал информация за подобни явления при батерии/електролизьори и т.н. Тва с порите предполагам е твоя интерпретация, но ще те разочаровам - няма такова нящо.
А тва за маггнитното поле и технически устройства е фантазия причинена от невежество, не се обиждай моля, нищо лично

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #143 -: Октомври 22, 2015, 10:47:27 am »
Здравей колега mito_kupona!

Може и да бъркам,но искрището към изходната намотка не се включва а към високоволтовата част на схемата.Това според мен е защита от високо на изхода.Изгледай филма без да превърташ и забележи какво показват в близък план преди да включат лампите.Показват,че там няма искра и включват лампите.А в кофата отзад влизат проводници но от горния край...
 :)  https://www.youtube.com/watch?v=ADr1lT9MeIE

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #144 -: Октомври 22, 2015, 11:12:13 am »
Yoro, тогава трябва да обясниш защо става със всякакъв вид електролит, обаче без Бедини генератора не става.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #145 -: Октомври 22, 2015, 11:35:01 am »
Да се върнем пак на земята. Т.е. да стъпим на нея. Ясно е, че бединито не дава СЕ(поне така се твърди от повечето хора, които са го правили). Също така е доказано от Yoro, че все пак е възможно един акумулатор 100Аh да бъде зареден за 1 час (примерно) с неговото устройство.
Аз имам акумулатор, който зареждам със фотоволтаичен панел за 10 часа (примерно) и зависи от това какво е времето. Такаа...Вземам бединито на Yoro, включвам го към панела ( може и с малък буферен акумулатор) - то консумира 1-2А. Един час слънце и съм готов! Акумулаторът ми е зареден. Ако искам да заредя още един - още един час - готово. 10 акумулатора за 10 часа. Има ли далавера? Разбира се. Нека да оставим това какво става в акумулатора и как се променя електролита и дали има оргон или етер или няма на бъдещите поколения.
Ето това направи Yoro, и стани богат и прочут. 

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #146 -: Октомври 22, 2015, 12:05:39 pm »
Прекалено много искаш, от едно съмнително устройство. Щом като твоя панел зарежда акумулатора за 10 ч. Каквото и да слагаш между панела и него, което не е свързано към друг источник на ток, няма да можеш да го съкратиш това време.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #147 -: Октомври 22, 2015, 12:18:28 pm »
Vetap На това му викам:
 "Розов сценарий" Мечти братче, мечти.
мисля, че Yoro доста преекспонира нещата и смесва реалността с мечтите. Този силно смущаващ извод се налага от следният негов пост в "гаража" за където твърди, че е описал всичко подробно:
Цитат
Мнениеот Gogo1 » Пет Яну 09, 2015 7:39 pm
Моя вариант на Бедини може да зарежда ефективно с радиантна енергия 400Ач батерии.
След като са заредени с Бединито за да се ползват от автомобил батериите трябва да се разредят и да се заредят с нормално зарядно устройство.Наведнъж може да се зареждат по 10--20 батерии.
 
Мисля, че на Yoro му предстои доста работа свързана с "досадни изследвания" вместо да прави прибързани грандомански изводи позовавайки се само на самопровъзгласили се "капацитети" в областта и написали огромни теории позовавайки се основно и само на собствената си интуиция.
Да изчакаме резюмето на Михаил Кузмов като по хладен и безпристрастен страничен наблюдател. Пък после да мислим може ли и как да се впрегне "на ползу рода" странният ефект открит от Yoro
« Последна редакция: Октомври 23, 2015, 02:18:33 am от atos »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #148 -: Октомври 22, 2015, 12:54:49 pm »
Майтап бе Уйли. Де да ставаше! Още утре ще почна да навивавам и развивам бобини.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #149 -: Октомври 22, 2015, 02:20:21 pm »
Здравейте колеги!

Пак бързате... :)