Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 291580 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1455 -: Февруари 27, 2022, 03:08:41 pm »
Витане, да предложиш преговори в държава, от която е нахлула армия в територията ти е най-малкото неуместно. Със същия успех можеше да насрочат преговорите в Москва...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1456 -: Февруари 27, 2022, 04:14:37 pm »
Все пак украинците май са се съгласили на преговори:
<a href="https://www.youtube.com/v/57-6yO3fk0s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/57-6yO3fk0s</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/XnyFxYD7j-A" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/XnyFxYD7j-A</a>

A междувременно Интел и АМД са информирали руските си партньори, че процесори ще видят през крив макарон:

https://www.windowscentral.com/intel-amd-russia-sanctions-ban-chips

Другия проблем е че производителя TSMC също е заявил, че ще се съобрази със санкциите. А именно в неговите фабрики се произвеждат руските процесори Елбрус...

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1457 -: Февруари 27, 2022, 04:25:05 pm »
Цитат
Съвсем право куме у очи. Това, че аз съм  виновен за 10 убииства не те оневинява теб за извършването на едно. Освен това ако синът ми види че ти в момента убиваш някого или се опитваш да го направиш не е длъжен да си замълчи или даже да ти ръкопляска заради мойте десет убииства. Даже напротив длъжен е да направи всичко възможно за да те спре. Надввам се, че си ме разбрал. главният факт е, че на руска територия в момента няма укрсински войски и никога не е имало претенции за руски територии от страна на Украйна а в момента на територията на Украйна има Руски войски нарушили граници определени от самата Русия не от Украйна
Каквото и извинение да измисляте каквито и доводи Русия е агресор.

Радико, честно казано очаквах да се постараеш повече, за съжаление продължаваш да гледаш нещата повърхностно и от позиция на собствената си ограниченост. Всичко което си написал за 10 човека и т.н. е много субективно и винаги има фактори, които отстрани могат да изглеждат така както си ги описал, но да допуснем че ти си убил 10 човека, но сина ти става свидетел на това, че аз убивам един човек, който преди това е изнасилил майка му, тогава какво ще направи сина ти?
Ще ти напомня още един да го наречем доказан експеримент ясно показващ човешката същност. Имаш следния казус: две ситуации в които трябва да избереш дали да спасиш 10 човека или един човек. Сега същата ситуация с тази разлика, че този един човек е твоето дете, какво ще направиш?
Толкова за морала и неговата субективност.

Казваш, че според теб Русия в случая е агресора. Въпрос: става убийство, в него има установени двама участници единия е извършителя другия е подстрекателя за извършването му. По твоята логика, подстрекателя е невинен.

В заключение дали Русия е агресор или не е въпрос на тълкования, за едни Русия е агресор за други е освободител, за трети просто не им пука, важното е бизнеса с военни играчки да не спира и ако може да е по-далече от тях. Всичко останало е едно голямо ЛИЦЕМЕРИЕ.

П.П. Истината в момента е такава, че в Киев тече ужасна гражданска война, тече разчистване (убиване) на хора с "неправилно" мислене и всичко се приписва на Русия. Има достатъчно факти вече за това безумие. Имам познати, които успяха да избягат от Киев, цитирам : "не ме е страх от руснаците, страх ме е от нашите". Толкова.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1458 -: Февруари 27, 2022, 04:37:35 pm »
Добре Димел. Всичко е така както казваш.
Обаче сложи си ртка ма сърцето и ми кажи?
Ако ги нямаше имперските амбиции на путкин щеше ли положението да стигне до сегашното???

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1459 -: Февруари 27, 2022, 04:38:09 pm »
Не мога да разбера как сравнително 'нормални хора' в този форум могат да оправдават убийства щото някой друг някога убил!!!
За мен нещо НЕ ВИ Е В РЕД!
Не ви пожелавам да попадате в условия вас да ви гонят да ви отстрелят.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1460 -: Февруари 27, 2022, 04:53:18 pm »
Който ров копае другиму, сам пада в него. (Пр. 26:27)

Който сее вятър - жъне бури. (Осия 8:7)

Който вади нож, от нож умира.
(Мат. 25:25)

Кой ли е извадил първи нож? А искате ли да дигнете нож срещу Този, който стои зад казалите тези думи? А?!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1461 -: Февруари 27, 2022, 04:57:03 pm »
VITAN
Ти бог ли си какъв си?
На теб кой ти е посегнал, че ти посягаш?
Ти си християнската версия на джехадистите!
Като тях си тълкуваш религията.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1462 -: Февруари 27, 2022, 05:01:51 pm »
Кой ли е извадил първи нож? А искате ли да дигнете нож срещу Този, който стои зад казалите тези думи? А?!

Витане, с всеки изминал час виждам как кумира ти показва все по-явни признаци на шизофрения...
https://offnews.bg/sviat/putin-privede-iadrenite-sili-v-spetcialen-rezhim-771330.html

Какво още иска? Кой ще го напада сега?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1463 -: Февруари 27, 2022, 05:05:29 pm »
Ох имам странното чувство, че всеки пише на език различен от този на всички останали.

Радико, за теб Путин има имперски амбиции, за мен Путин защитава интересите на руснаците. Разликата в двете мнения обаче се състои само и единствено в гледната точка. Явно не го разбираш това.

valex , много си се объркал нещо. Не мисля, че има "нормален човек" който да оправдава каквито и да било убийства.
Аз лично ненавиждам всяка форма на война, мразя оръжието, дори мразя ловът. По същия начин, ненавиждам всеки който смята, че с убийства на хора се прави мир. Хайде сега ми кажи кой в света е най-големия агресор. На това последното Радико да отговори с ръка на сърцето ако може. Все пак преди да отговориш можеш да се запознаеш с това: https://fakti.bg/mnenia/299823-palen-spisak-na-voinite-i-intervenciite-na-sasht

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1464 -: Февруари 27, 2022, 05:07:47 pm »
    Ами добре, ставаме "нормални хора" и започваме да плюем здраво срещу Русия, Путин и Руския народ. Отказваме се от всичко руско и т.н.
    В такъв случаи още от утре спираме гадния руски АЕЦ и разглабяма двата пикливи реактора, изпразваме хранилишето в Чирен и връщаме с танкери всичкия руски нефт и горива на Русия. Мисля, че понеделник е много добър ден за започване на всички тези важни задачи. Колко време може да издържим след това... до неделя ще изкараме ли??? Съгласни ли сте на такива санкции господа демократи???

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1465 -: Февруари 27, 2022, 05:08:09 pm »
VITAN
Ти бог ли си какъв си?
На теб кой ти е посегнал, че ти посягаш?
Ти си християнската версия на джехадистите!
Гроздето е кисело.
На никого не съм дигнал нож.
Не можем да дигнем ръка срещу Бога, който е вдъхновил пророците си, да кажат тези думи, дай да излукавстваме срещу тая форумна гадъ... "Ти си християнската версия на джехадистите!"

П.п. Точно фобите не спирате да карате вашите коли, пиещи люто руско гориво. Сега инкасо автомобилите дори ще джиткат по-малко, да икономисват. Най-накрая ще останем "баровците" с икономичните коли. Поне 1 полза да има от цялото упражнение за мен в часност. Що бензин може да няма - физически.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1466 -: Февруари 27, 2022, 05:20:18 pm »
dymelsoft
Не съм объркан въобще!
Доста хора тук си мерят кой бил по-агресор и кой не.
Немисля, че това оправдава каквото и да е.
Дано нямате приятели в Русия или Украйна, които да загинат в тази война и да ми обяснявате как преди време някой някъде бил нападнал друг.
Неразбирате ли колко са тъпи тези обяснения за едно безумство!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1467 -: Февруари 27, 2022, 05:24:33 pm »
Цитат
Радико, за теб Путин има имперски амбиции, за мен Путин защитава интересите на руснаците. Разликата в двете мнения обаче се състои само и единствено в гледната точка. Явно не го разбираш това. 
Димел моите интереси се простират до оградата на моя двор. Какво ще построи комшията в неговия, на кого ще продаде или даде под наем двора си това си е негова работа. Аз ме мога да нахлув в ьвора му понеже дал част от него под наем на някого.
А относно това кой е най големият агресор вече отговорих, но пак:
Сащ не са анексирали нито един квадратен метър от териториите в които са воювали. За разлика от Русия.

merlinbg това което пишеш е много показателно за грешният начин на мислене. Много груба грешка е да отъждествявате Русия и Руският народ със една шепа хора начело с идиота Путин които от горе на всичко не са и руснаци по произход.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1468 -: Февруари 27, 2022, 05:27:02 pm »
Витан и Валекс: Защо тогава Русия просто не спре да продава нефт и газ на омразните западняци?
Не виждате ли пардокса? Продължаваш да търгуваш с тези, които плашиш с унищожение, вадейки ядрените оръжия на масата?

P.S. Кой ще заложи по 5 лева че Путин няма да изкара до Цветница?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1469 -: Февруари 27, 2022, 05:37:51 pm »
Витан и Валекс: Защо тогава Русия просто не спре да продава нефт и газ на омразните западняци?
Не виждате ли пардокса? Продължаваш да търгуваш с тези, които плашиш с унищожение, вадейки ядрените оръжия на масата?

P.S. Кой ще заложи по 5 лева че Путин няма да изкара до Цветница?
Аз по нагоре му бях дал срок до къде коледа. После ще го пенсионират. Та склонен съм да заложа една бира по въпроса при това Бернард.