Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 650097 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #420 -: Април 26, 2023, 08:35:10 am »
А па ако чичо ти е бил "невъзвръщенец" или братовчеда на дядо ти е бил царски офицер - край, всички врати дори и за мижавото кариерно развитие по онова време ти бяха затворени предварително. Дори висше не можеш да запишеш.
Не виждам светът да е загубил нещо от това...

Редовно правиш номера да сменяш темата.
Не можеш да победиш в спор с глупак.
Това не съм го измислил аз, а един от големите умове на човечеството.
Причината за това е, че той никога няма да разбере, че е победен. Защото е глупав.
И все ще опитва отново и отново, надявайки се на своята "мъдрост" и "хитрост".

P.s. Ларошфуко е един от любимите ми световни умове с много афоризми:
“Старите глупци са по-глупави от младите.”

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #421 -: Април 26, 2023, 10:03:56 am »
Не виждам светът да е загубил нещо от това...
Няма как да видиш. Всъщност индиректно вероятно можеш... ако Московия не беше пращала в Сибир творците и учените си само защото са били бивши царски служители, вероятно сега основната световна валута щеше да е рублата. Защото Русия както постоянно натяквате има и ресурсите, и територията и човешкия потенциал да е номер едно. Но уви... заточи, уби или прогони едни от най-талантливите си учени.

Причината за това е, че той никога няма да разбере, че е победен.
Аз не съм тука да воювам. Не съм тука и да се състезавам.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #422 -: Април 26, 2023, 10:21:47 am »
... ако Московия не беше пращала в Сибир творците и учените си само защото са били бивши царски служители, вероятно сега основната световна валута щеше да е рублата. Защото Русия както постоянно натяквате има и ресурсите, и територията и човешкия потенциал да е номер едно. Но уви... заточи, уби или прогони едни от най-талантливите си учени.
Отново цитати от невярна пропаганда.
В Сибир са пращали не учени, а разколници, които са искали разпарчетосването на Русия и чуждопоклонници, като днешните колониални администратори.

Не заточеници в Сибир, а ако НАШЕСТВЕНИЦИТЕ които нападаха Русия не го бяха правили и не бяха избили толкова мирно население и не прилагаха геноцид, страната щеше да е достатъчно стабилна, за да развие технологиите преди всички.

Днешните тоталитарни колонизатори САЩ правят същото и днес. Те провокираха, скалъпиха, наредиха, и сега движат войната в Украйна с цел да отслабят развитието на Русия, защото знаят много добре, че който е над тях, ще отнеме хегемонията им и те няма да могат повече да крадат ресурсите на света - учени хора и суровини.

На кой ги разправяш тези невибалици, да не мислиш че насреща стоят заблудени либерални шматки?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #423 -: Април 26, 2023, 10:31:09 am »
Жужи Кехая,

Освен, че си глупав, незнаещ историята, наивно и вярваш в пропагандата.
Малко храна за размисъл (теб не те касае!):

- Минус първа Световна война: по времето на Иван Грозни поляци и голяма русофобска коалиция воюват срещу Русия.
- Нулева Световна война: Наполеон или 12 държави русофобски народа нападат Русия.
- Първа Световна - пак русофобска коалиция и Англия като подъл съюзник, подкрепящ и финансираш яко революционерите. САЩ тоже!
- Гражданска война, много мозъци бягат където им видят очите. Начиная от Сикорски, правещ хеликоптерите на САЩ. Белите офицери на практика са на служба у Англия и Франция. Медицински факт.
- Втора Световна, цялата Еуропска уния напада на Русия. И отново подлият съюзник Англия (бомбардиращ 1-вите морски конвои военна помощ за СССР). М/у другото 30 минути преди Хитлер да нападне, английски бомбардировачи бомбардират военният флот на СССР. Да покажат кой свири на целият "марлезонски балет".
- 4% е само оръжието от т.н. съюзници, всичко друго е руският гений.
- СВО, 2023-та година. Русия се бори с 50 русофобски държави. Начиная с Кирчо-Кокорчевските ибрикчии...

Т.е. за толкова векове русофобите са избили толкова руснаци, че ако не беше това, Русия вече щеше да има база на Марс! И щеше да е около 500 милиона души. Поне.

П.п. След изгонването на Такер Карлсън от Fox News, някой да ми се гаргари на тема свобода на словото, ще си е чист дебилизъм!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #424 -: Април 26, 2023, 11:09:17 am »
- Първа Световна - пак русофобска коалиция и Англия като подъл съюзник, подкрепящ и финансираш яко революционерите. САЩ тоже!
Я земи отвори учебниците по история и виж как Русия влиза в Първата световна война! Що тръгна да дири в Германия и Източна Прусия? Възползва се от това че Германия е във война и реши да отчопне парче от баницата, нали?
Да не говорим че малко преди нея Русия е решила да поосвободи малко териториия от Турция (вкл. и България) от което Турция изобщо не е щастлива.
Като цяло в Първата световна война Русия е по-скоро във ролята на кибик, военните действия са на съвсем друго място. Това че Ленин реши да направи някаква простоития по същото време е съвпадение, войната е на друго място и по друг повод.


- Гражданска война, много мозъци бягат където им видят очите. Начиная от Сикорски, правещ хеликоптерите на САЩ. Белите офицери на практика са на служба у Англия и Франция. Медицински факт.
Странно защо по време на Гражданската война в САЩ не е имало потоци от американци, бягащи в Русия...


- Втора Световна, цялата Еуропска уния напада на Русия. И отново подлият съюзник Англия (бомбардиращ 1-вите морски конвои военна помощ за СССР). М/у другото 30 минути преди Хитлер да нападне, английски бомбардировачи бомбардират военният флот на СССР. Да покажат кой свири на целият "марлезонски балет".
Ае ти какви учебници по история четеш? И така мешаш събитията, че не е истина. Естествено че СССР отнася шамарите в началото защото решава да си отхапе парче от Полша докато Германия я дъвче от другата страна. Или услужливо забравяш тоя факт? Я си освежи паметта: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_(1939)

С'я ще почнеш да отричаш, че има договор за ненападение между Германия и СССР ли? Че германци и руснаци не са седяли на една маса и не са договаряли кой кое парче от Европа да вземе за себе си? Да, нещата накрая не станаха като в договорките, ма... САЩ и Великобритания са най-малко виновни за този развой на събитията :)

- СВО, 2023-та година. Русия се бори с 50 русофобски държави. Начиная с Кирчо-Кокорчевските ибрикчии...
Бори се на територия която не е нейна, и на която няма право да се намира. Когато се прибере на своята територия, никой няма да я закача. В момента Русия е унищжила 20% от територията на Украйна, докато на нейна територия има епизодични "бавовни" предимно във военни бази. Ако целта беше Русия да пострада, бойните действия нямаше да се ограничат само на територията на Украйна.

Отново цитати от невярна пропаганда.
В Сибир са пращали не учени, а разколници, които са искали разпарчетосването на Русия и чуждопоклонници, като днешните колониални администратори.
Я ми кажи нещо за Сергей Корольов? :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #425 -: Април 26, 2023, 11:39:31 am »
Свежи новини

Всички срещу САЩ: Още 19 държави искат членство в БРИКС, гради се нов свят

Много удачно си избрал този ла*няно жълт цвят - не мога да го отрека. Ще го ползвам за да отразя една новина в тоя спектър:

https://offnews.bg/sviat/bezopasnostta-na-putin-ne-e-garantirana-v-iuzhna-afrika-pretoria-se-o-799839.html

Цитат
Безопасността на руския президент Владимир Путин при евентуално посещение в Южна Африка не е гарантирана въпреки изявленията на южноафриканския президент Сирил Рамапоса, че партията му Африкански национален конгрес (АНК) е взела решение страната да излезе от Международния наказателен съд.

Само часове след изявлението на Рамапоса офисът му излезе с официално опровержение, според което Република Южна Африка не планира излизане от МНС, както по-рано заяви президентът. Като причина за възникналото недоразумение се посочва грешка в комуникацията от страна на управляващия АНК.

„Президентството би искало да уточни, че РЮА остава сред подписалите договора за МНС“, заяви офисът на Сирил Рамапоса късно вечерта във вторник, цитиран от SANEWS. В комюникето допълват, че „уточнението е резултат от грешка в коментара, допусната по време на пресконференция, организирана от управляващия АНК“

Явно никой не иска този горещ картоф, дори и страни - членки на БРИКС...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #426 -: Април 26, 2023, 11:47:10 am »
Я ми кажи нещо за Сергей Корольов? :)
Не ми беше известна биографията му, но по диагонал и през ред в Интернет разбрах за какво иде реч, като предварително ми беше известно следното:

Никой не е напъхан в който и да е затвор в качеството му на учен. Ако има такъв случай, то той е получил такова наказание в друго качество, примерно метежник, престъпник, революционер, изменник и т.н. Винаги е свързано или с политическа дейност в услуга на неприятелска държава, както преследваха Тръмп за връзки с Кремал, или става въпрос за крими-елемент.

Отговарям принципно, защото всички такива случаи са свързани именно с тези принципи.
Не съществуват толкова глупави хора от която и да е политическа идеология, които да избиват хората в качеството им на учени, знаейки, че именно такива хора водят развитието.

Представяш ли си колко глупав трябва да е човек, да повярва в обратното? - само съвременен либерал е способен на това  :D
Сталин проС чУвек ли е бил според теб?
Ако не е бил Сталин тая славянска братска държава, наша освободителка и кърмителка /храниха ни безплатно със всякакви суровини на символични цени, колкото да не е без хич  ;)/ е нямало да я има...

Сталин е управлявал отечествена и гражданска война едновременно. При такива събития не става борбата със средствата в мирно време. Същото е било положението в Китай тогава. Гражданската война спира, за да се борят с нашественика.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #427 -: Април 26, 2023, 11:50:36 am »
Много удачно си избрал този ла*няно жълт цвят - не мога да го отрека. Ще го ползвам за да отразя една новина в тоя спектър:

https://offnews.bg/sviat/bezopasnostta-na-putin-ne-e-garantirana-v-iuzhna-afrika-pretoria-se-o-799839.html

Явно никой не иска този горещ картоф, дори и страни - членки на БРИКС...

Ти ли беше антиконспиратора?  :)

Източникът ти е
: просто вЕрвАй ми "брат"! - хахахах а....  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #428 -: Април 26, 2023, 02:44:23 pm »
Не ми беше известна биографията му, но по диагонал и през ред в Интернет разбрах за какво иде реч, като предварително ми беше известно следното:

Никой не е напъхан в който и да е затвор в качеството му на учен. Ако има такъв случай, то той е получил такова наказание в друго качество, примерно метежник, престъпник, революционер, изменник и т.н. Винаги е свързано или с политическа дейност в услуга на неприятелска държава, както преследваха Тръмп за връзки с Кремал, или става въпрос за крими-елемент.

Начи за Корольов може, но за Сноудън и Асанж - не... Много избирателно, брат, много... Ама к'во ли се чудя - мен ме плашиш с бан и с разправи, но дружката ти Витко не я забелязваш. Типично по сталински.

Източникът ти е: просто вЕрвАй ми "брат"! - хахахах а....  :D
Щот твоите източници са железни.

Ето ти още малко източници по въпроса:
https://www.theguardian.com/world/2023/apr/25/south-africas-president-and-party-sow-confusion-over-leaving-icc
https://www.reuters.com/world/south-africa-due-host-putin-rows-back-pledge-quit-war-crimes-court-2023-04-26/
https://www.rferl.org/a/south-africa-putin-arrest-warrant-criminal-court/32379217.html

Както казах - ако ще се замерваме с жълтини, моите джобове са по-пълни от твоите. Не се захващай.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #429 -: Април 26, 2023, 04:16:17 pm »
Начи за Корольов може, но за Сноудън и Асанж - не... Много избирателно, брат, много... Ама к'во ли се чудя - мен ме плашиш с бан и с разправи, но дружката ти Витко не я забелязваш. Типично по сталински.
Щот твоите източници са железни.

Ето ти още малко източници по въпроса:
https://www.theguardian.com/world/2023/apr/25/south-africas-president-and-party-sow-confusion-over-leaving-icc
https://www.reuters.com/world/south-africa-due-host-putin-rows-back-pledge-quit-war-crimes-court-2023-04-26/
https://www.rferl.org/a/south-africa-putin-arrest-warrant-criminal-court/32379217.html

Както казах - ако ще се замерваме с жълтини, моите джобове са по-пълни от твоите. Не се захващай.

Не само съм убедителен, но и логиката ми е желязна, нали?  :)
Няма как в Русия да са вкарвали в затвора, щото си учен и са искали да са повече простаците - извинявай, няма кой да ти повярва на горелкаджийската логика.  :)

Там може и да намериш някой от теца или мандрата с квадратна глава да излъжеш, но тук мисля, че си пообъркал адресата.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #430 -: Април 26, 2023, 08:52:50 pm »
Току-що ми попадна една статия, която ако не беше толкоз малък, бих се заклел че е написана от теб:


Явно калъпа е изготвен отдавна, и продължава да щампова едни и същи изделия вече толкоз десетилетия...
Младежо, поврвай ми, с такива като теб съм си имал работа много десетилетия. Знам ви и кътните зъби, и имам изграден имунитет.

П.С. Днес е годишнината от този инцидент...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #431 -: Април 27, 2023, 09:00:44 am »
Има една поговорка: "Крадеца вика, дръжте крадеца"
Направило ми е впечатление, как диагностицирани алкохолици викат не аз, те, те, руснаците са алкохолиците...  :)

Направило ми е впечатление как най-големите некадърници, гъзоръки, посредственици, необразовани, бедни, дето нищо не им еродила простата глава в живота, нищо съществено не са постигнали в личен план, се оплакват не от себе си, от собствената си простотия и некадърщина, а затова как руснаците не можели да правят Мерцедеси и как всичко им било дялано с теслата.

Какво лицемерие имат само тия нещастници.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #432 -: Април 27, 2023, 09:09:49 am »
Дай му награда едномесечен домашен отпуск, да се кротне форумо. Стига ни е занимавал с лъжи!
Като си няма компания за пиенето, тук да ни прави на маймуни ли?!

Послепис:
1 месец трябва да му стигне, да разбере, че в Еуропската уния блогер, за симпатии към Русия може да бъде арестуван и мъчен с електрически ток - за да си даде паролите от устройствата...
И да спре да ни занимава с шибаните си евроатлантически "ценности".

<a href="https://www.youtube.com/v/a1ld6CfeiT0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/a1ld6CfeiT0</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #433 -: Април 27, 2023, 09:29:30 am »
Мен много ме изплаши факта  ;), как вселенския духовен БУДИСТКИ водач в изгнание в САЩ - Далай Лама, когото явно не случайно китайците прогониха от Тибет, явно не им се е сторил читав човек, е възприел евроатлантическите ценности, също като един сатанист на публично място си извади дъртия, миризлив, пъпчасал език и го подаде на едно малко невинно момченце, което го гледаше с уважени и респект, да му го поосмучело:)

Представяте ли си другарки и другари докъде се разпростира днешно време и как са се размили човешките ценности, които не са човешки, а дяволски.

Тук имаме във форума един будист, който без неудобство обяви за себе си, че душата му била много светла, т.е. той индиректно каза на всички останали, че техните души са някак сиви и грешни и неговата се отличава с белотата си, да прокоментира този факт, още повече, че той с цел да ме засегне и обиди, ме наричаше нееднократно - комунист.

Благодаря му затова, че иска да ме обиди, но мен този епитет ме радва, не ме обижда.  :)
Изчезна тоя господин, като на стара баба мензиса изчезна... :D - явно го е хванало срам, размислил е, какъв грях е сторил и как той ще се отрази на кармата му след реинкарнацията...  :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #434 -: Април 27, 2023, 11:07:44 am »
Току-що ми попадна една статия, която ако не беше толкоз малък, бих се заклел че е написана от теб:
[
Явно калъпа е изготвен отдавна, и продължава да щампова едни и същи изделия вече толкоз десетилетия...

Младежо, поврвай ми, с такива като теб съм си имал работа много десетилетия. Знам ви и кътните зъби, и имам изграден имунитет.


Я по-конкретно, защото аз съм по подробностите:
- Каква работа точно си имал, конкретни оплаквания?
- Колко точно десетилетия си имал "такава работа", начална дата на първото десетилетие и крайна дата на последното?   :)

Да не се окаже, както един тука лаладжия, който бил много пострадал от комунизма, докато бил дете и вървял прав под масата. Не успя да назове нито един такъв случай, просто сложи една такава икона, като го попитах -  :D
« Последна редакция: Април 27, 2023, 11:23:56 am от EDM electronics »