Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447351 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
успеха дойде от съвмесно използване на двата вида индукция:
E= - dФ/dt = - dB/dt - електромагнитна индукция, Ф-магнитен поток
E=dN/dt = dD/dt=(dE/dt за вакум) - електростатична (магнитоелектрична) индукция, N-поток на електростатична индукция-ток на разместване
Вижда се противоположността на двете индукции, математически електромагнитната има знак минус. Това е качеството.
Допълнително има количествени изчисления, които са елементарни. Електромагнитната енергия трябва да е поне два пъти по-голяма от електрическата, за да покрие загубите в електрическата верига. Ако съотношението е по-голямо по-лесно става генераторния режим.
« Последна редакция: Декември 24, 2012, 10:39:27 am от mi68 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Поздравления! Може ли малко повече подробности и схематично описание. Също и какви са резултатите... ;)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Проведох серия неуспешни опити. В трептящ кръг имаме стояща вълна, напрежението и тока са на 90 градуса. Реших да сваля тази енергия в активен резистор. Провеждам опитите с 50Хц с цел коректно измерване. Първо се почна само индуктивно сваляне, после в капацитивния клон, видя се, че дроселите трябва да са с въздушна междина. Видя се, че не може да се докара енергия от един трептящ кръг, Добави се два дросела, освен увеличение на индуктивността нищо.
Идеята за стоящата вълна се разви за ефира. Променливото електромагнитно поле ще породи вихрово електрично поле, това поле ще индуцира, наелектризира (зареди) биполярен кондензатор. Първоначалните измервания дават неочаквани странни резултати. Ще продължа изследванията, сфазировката и положителна обратна връзка в ефира до получаване на ефирен параметричен резонанс.
П.П. На практика става преобразуване на количеството в качество. Двумерната равнинна напречна и надлъжна електромагнитна вълна се преобразува в тримерна надлъжна обемна електромагнитна вълна. В идеален случей сферична. Това са мой изводи.
Допълнителните намотки са от аранжирна жица ф0,5, може жици от кабел UTP. Средната намотка е едно редова с 5 навивки, другите са едно редови колкото поберат, не съм ги броил. Фиксирани са с лепило подобно на "каноконлит". В средната намотка ползвах два проводника (бифилярка) за по-бързо навиване, може и единичен проводник, зависи кой с какво разполага.
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 07:53:49 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
коментирам последните схеми. IN=200W;OUT=2,5kW това е възможно заради кондензатора, но енергията как е? Виждам искрище, от тук може да влиза допълнителна енергия от йонизирания въздух (електрическа дъга), ако е по модел на Тесла. Надлъжно на електродите трябва да има пластини от слюда, това води йонизирания въздух да се движи по вертикалата. Искрището ще работи известно време и ще се износи, трябва нова настройка.
Дава се осцилограма със сложна форма на тока. Това води до висши хармоници и загуби в стоманата. Така, че с тиристор не ми се връзват нещата.
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 07:56:55 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега,
Нещата не са ясни и се обясняват 4 часа. Пише ток 2А, батерия 12В 120Ач. Изчислявам мощност 24Вт. Друга елементарна сметка 120А.12В=1 440Вт, това не е 2,5кВт. Има груба грешка, черпиш в едната полувълна, връщаш в другата, интегрирам средна стойност 0(нула). Дава ток 0,5А, но трябва да имаш напрежение над 5 кВ (киловолта) за Р=2,5кВт, трябва да е маслен трансформатор. Много сложен макет.
Когато напрежението е 0, но тока е максимален в индуктивността, иска се яка силова елементна база. Магнитното поле се сгъстява, в резултат  се намалява индуктивността (насища се магнитопровода), напрежението на самоиндукция е малко, т.е. страхотни загуби.  Тези скъпи проекти не са за мен. Аз съм за прости евтини проекти. 
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 08:03:45 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
    Здравейте,
  Според мен свободната енергия идва от наслагването на съпосочни токове. Енергията в бобина е Е = L.Iквадрат/2. Нека L=2 и енергията е E=I^2. Ако токът е 10А, за енергията имаме Е=100, ако токът е 100А, имаме Е=10 000 J. Когато напрежението е нула в горната схема, токът е максимален и точно тогава има импулс, който се наслагва с тока от другата бобина на трансформатора (в нея токът не може да спре внезапно). В резултат и двете бобини на трансформатора имат съпосочни токове, намагнитващи яко магнитопровода (трябва въздушна междина).
   Подобно е положението и в тази схема, която прилагам. Двете бобини в средата имат съпосочни токове при сфазиране, което лесно става. Не съм го правил, но сега мисля по схема, която да работи на честоти под 10kHz.
   Успехът идва при тези, които не се отказват! ЧНГ!
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 05:56:05 pm от Иван Димов »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Здравейте!
vdomov този път чакам експерименталния видео клип на установката Mу дето работила 3 дена. Този mustafa007 пак фърля кьор фишеци без никакви доказателства за успешен експеримент!
Абсолютна наглост, при условие, че не се извини за неработещия му първи експеримент преди 10 месеца, твърдейки, че от него ще потече река от CE и накара толкова хора да повторят глупостите Му!
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 08:08:38 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Здравейте и Честита Новата 2013 Година на всички от форума!!!
Пожелавам ви да сте живи и здрави, а пък другото ще се оправи!

Не мога да разбера, защо някои колеги смятат че може да се получи свободна енергия от такива затворени системи пълни с бобини и кондензатори? Дори и да са много хитроумно поставени на разни места.
Енергия (свободна или несвободна) се получава от енергиен източник.
Освен закона на Мърфи, другия закон който работи безотказно е Закона за съхранение на енергията. Не търсете под вола теле!
Електрическата енергия (колега Димов) е E=U*I. Тока по напрежението. Двата гранични случая са когато U(напрежението) е равно на 0, тогава тока и 1000 ТераАмпера да е, Енергията е 0. И обратно, тока е 0А, напрежението колкото и да е, то Е=0. Това е все едно горна и долна мъртва точка на двигателя. Между тези гранични стойности на тока и напрежението енергията има стойности, НО ВИНАГИ ПО-МАЛКИ ОТ ВЛОЖЕНАТА ТАКАВА. Няма да ви кажа защо. Това е!
Щом имате свободно време, навивайте и развивайте бобини.
Според мен свободна енергия може да се извлече от слънцето, вятъра, водата(гравитацията) и магнита.
Магнита го написах последен, но разчитам много на него и сега правя магнитен генератор(не двигател!). Много ме е яд, че не мога да разбера как работи магнита. Явно, че в него не текат токове по намотки, които да създават магнитното поле.  :)
За ЕФИРА нищо не казвам. Аз съм на принципа "око да види-ръка да пипне". Не мога някак си да си представя как един кубичен сантиметър ефир може да има мощта на няколко атомни бомби (бях чел някъде). Но дано да съществува, защото са много съблазнителни свойствата и възможностите, които предоставя (както пишат ще предоставя).

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=1546.0;attach=27223http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=1546.0;attach=2722
Здравейте,
Забелязвате обща слабост, не се ползва електростатичната индукция. Чрез заземление да се обръща знака на заряда. Капанадзе отделя доста време на заземлението. В електростатичните машини липсва заземление но обръщането на знака на заряда става с противоположния полюс. Обеснявам, съвмесното трябва ползване на двата вида индукция, именно електромагнита и електростатична /магнитоелектрична/, двете създават на надлъжни триизмерни обемни вълни. Имаме важна трансформация „трансформатор забравих на кой" обръщане на 90градуса.
Електротехника на Густав Ми е обеснено отлично електростатични нашини /електрическо разместване/и електрофор.
Проведох опити да видя как магнитното поле поражда електрично. Резултатите са доста слаби, честотата и напрежението са ниски,  сега обмислям екрани на трансформатора и усилване на заряда без заземление.
Показвам генератор, трансформаторът е с екрани.
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 11:38:19 pm от mi68 »

Ctah

  • Гост
   Здравейте и ЧНГ на всички!

Това с двата тр. на мустафа007 е добре познато връзване и бич за енергото, защото при тях
това би довело до срив и големи загуби.
 
На практика 007 прави последователен резонанс - тези, които са учили знаят що е ТО
Има ДВЕ особенности, които трябва да се вземат в предвид, а те са:

   Готиния кондер, от който зависи качеството на амплитудата и не само...
   И по-важното според мен е Z (импеданса) м/у двете намотки трябва да се спази

 Ако това е така и е спазено, то при неговите размери на тр. от 270W и 3кW, както той твърди,
ще има междувитково искрене и загуба на единия трансформатор! (голяма амплитуда)

  Следователно - при други размери, нещата може и да станат

Seeker

  • Гост
Електрическата енергия (колега Димов) е E=U*I. Тока по напрежението. Двата гранични случая са когато U(напрежението) е равно на 0, тогава тока и 1000 ТераАмпера да е, Енергията е 0. И обратно, тока е 0А, напрежението колкото и да е, то Е=0.

Честита Нова Година на всички във форума. И за много успешни години!

 Velektra имаш малка грешка относно енергията. Енергията не е E=U*I  (това е мощност, ще приема че е случайна грешка) , а  E=U*I*s !
Времето много често се изпуска като основен фактор. В повечето разсъждения се коментират токове и напрежения, но времето за действие на мощноста леко се оставя на заден план. А то е основно при всички колебателни процеси, или времена на действие при апериодичните.  Така при едни токове от 1000А и напрежение 1000В, мощноста е 1 МВт -  достатъчно много, а като отчетем времето на действие от 1 микросекунда, работата излиза 1 Джаул !

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
прикачвам схема на електростатична машина "Уимшърст" на руски "Вимшурст". Схемата я взех от кварталното училище. Тази машина е с два диска и самовъзбуждане. Обратима е и може да работи като двигател или генератор.
П.П. Четките са от мед, станиола е от алуминий, контактната потенциалната разлика по реда на Волта е около 1В. Ако се ползва четка от въглерод(хартия) напрежението става около 1,5В. Това не е най-важното. Напрежението се сваля чрез индукция, чрез остриета /четки, гребенка/ липсва електрически контакт (Виж рис. 2). Двете лайденски стакленици, с външните си електроди правят обща нулева точка (средна точка). Липсва заземлението.
В САЩ е популярен Ван де Граф индукционен генератор, в България и Русия Уимшърст, това е по училищата.
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 09:20:02 pm от mi68 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Velektra, аз съм доказал теоретически, че законът за запазване на енергията (ЗЗЕ) е грешен. И то за чистата механика на инерциални сили, каквито са центробежните и кориолисовите. Като пример виж темата ми "Жироскоп действа като спирачка и нарушава закона за запазване на енергията (ЗЗЕ)", която е на 2-ра страница в раздела "Теории и хипотези, физични опити".
   Имах и една тема "КПД над 1 чрез "напомпване" на енергия", която също беше изтрита. В нея показвах как с един и същи импулс имаме различен прираст на енергия. Най-кратко казано, ако си в лодка и държиш гюлле, като го хвърлиш ще получиш различни прирасти на енергия при следните два случая.
1. Лодката се движи със скорост 1 m/s.
2. Лодката се движи със скорост 10 m/s.
С други думи, за да хвърлиш гюллето и в двата случая ще изразходиш еднаква енергия, но лодката ще получи повече енергия във втория случай. Според мен има някакъв предел на скоростта на лодката, над който прирастът на енергията ще бъде по-голям от енергията за хвърлянето на гюллето. Аналогично при токовете ни трябва резонанс с голям ток (висок качествен фактор Q), наслагване на съпосочни токове (този в LC-кръга с този за поддържането на резонанса) и така над определена стойност на Q, енергията за поддържането на резонанса ще стане по-малка от енергията, която консумира товара. Нещата са по-прости, от колкото ни се струва и когато ги разберем, ще се смеем на глупостта си, че не сме се сетили по-рано. На практика има известни трудности при наслагването на съпосочни токове (доста транзистори повредих), но мисля че и аз съм намерил начин да го направя. Скоро ще правя подобрена схема и ще видим.

Seeker, времето наистина е важно, но след резкия импулс имаме продължително време "каране по инерция", поради самоиндукцията. Подобно нещо се случва и във водната помпа-турбина на Капанадзе - след затварянето на вентила, през страничния клапан се засмуква вода поради инерцията на струята и така имаме СЕ.

mi68, правих сметки за електростатична машина с диаметър на дисковете 0.5 m и излезе, че мога да получа стотина вата, което ми се вижда твърде малко за да я правя. Интересното е, че може да се направи такава машина без механична спирачна мощност, но за да получим достатъчна свободна енергия ни трябват доста големи размери дискове. При "Тестатика" явно има и резонансен принос в общата енергия, а електростатиката е само за иницииране на процесите. Прилагам файл с моя електростатична машина (двигател), направена от подръчни материали.
« Последна редакция: Януари 02, 2013, 01:30:50 pm от Иван Димов »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Димов,
Това че закона за запазване на енергията, важи за затворени т.е. за инерциални системи, съм съгласен. Тъй като всички системи са неинерциални то закона не важи. Това се дължи на спиновата индукция т.е. на ефирния вятър. Тук имаме права и обратна задача. Заради ефирния вятър (отворена неинерциална система) КПД има върхови постижения за верига от порядъка на 95-98%. Да разгледаме обратната задача, ефирния вятър като източник на енергия. Практически това става с два отделни източника. Двата източника образуват два центъра или елипса. При резонанс двата центъра съвпадат и имаме един център - окръжност за пространството сфера. Сферата има обем, основно свойство на познатата ни материя. Изкуствената сфера пулсира и енергия бол заради ефирния вятър.
Да разгледаме "Тестатика" дали магнита или заряда стартира процеса, не е най-важно. Въпросът е да се разбере комбинацията между електромагнитна индукция, електростатична индукция, резонанс и стоящи вълни. На теория отделните неща изглеждат ясни, но конкретната комбинация и детайли не са ясни. Новата комбинация дава нов тип резонанс, мога да го нарека параметричен ефирен резонанс.
П.П. Представям схема на електростатичен генератор на Ван де Граф.
На втората скица показвам съвместно ползване на електрично и магнитно поле при Теслов трансформатор. Това съвместно разположение не е сполучливо, нямаме самозахранване, постоянно трябва да се възбужда. Съществува дефазиране на 90 градуса, последователно имаме магнитно поле, електрично поле и обратно.
По надолу съм представил примерно разположение на плочите на кондензатора, даже решетка, патент от "Тестатика".
Вижда се, че магнитното поле вътре в соленоида е по-сгъстено от околното пространство, логично е да има радиална решетка.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 08:56:24 pm от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Не знам дали в тази тема да сложа тази информация или в друга, ако има някакъв проблем, нека админите ме коригират.
Генератор на свободна енергия от Ruslanx 20kw . Източник -  http://www.001-lab.com/001lab/index.php?topic=3515.msg53028;topicseen#msg53028 Не знам също дали работи тази идея, но еуфорията по руските форуми е голяма.