Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447412 пъти)

Seeker

  • Гост
..........Ето ви още едно видео за 1кW установка - http://www.youtube.com/watch?v=6tJL7FK1SXM.
А ето и мястото където има запис на проведена конферентна връзка с човека пуснал видеото.- http://www.realstrannik.ru/forum/48-temy-freeenergylt-antanasa/104399-1-kw-ustanovka.html#104399
Все още няма схема, но вече, това е въпрос на време, до няколко дни............

Най-вероятно схема няма да има, видеото е свалено , а тубата е  ограничила достъпа. Някой има ли свалено локално  самото видео? Аз  успях да дръпна само  .мр3  с коментарите. 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Аз го имам ще го кача

deko

  • Гост
Здравейте,от направените експерименти, не можах да заредя кондензатор 03-04 мф в резонатора Тесла с ТХО, ако някой е успял моля за съдействие.Според мен тока недостига. Каква високоволтова бобина да се ползва? Благодаря предварително. Успех на всички !
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 04:49:50 pm от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Ново видео от Капанадзе от 2005 година или по-точно неизвестно видео. http://www.youtube.com/watch?v=rcRnprPuKUg&feature=player_embedded Поздрави!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Ако някой се занимава със схемата на Руслан, която съм качил по-горе в темета, искам да споделя, че тази схема е грешна, от гледна точка на принципа заложен в нея. Бобината L1-1, трябва да е с 5 навивки, а бобината L5-1, трябва да е с 10 навивки, за да се срещнат двете вълни при сблъсъка във фаза. Или с други думи L1-1 5 навивки, плюс L1-2 5 навивки, плюс L1-3 10 навивки, това прави общо 20 навивки на бобините в горното рамо на схемата. И сега смятаме долното рамо на схемата, в което броя на навивките на бобините също трябва да е 20, L5-1 трябва да е с 10 навивки и L5-2 също трябва да е с 10 навивки. Дължината на проводниците на бобините и свързващите проводници между тях, също трябва да е равна в двете рамена на схемата, за да бъде пътя на вълните в двете рамена еднакъв, преди сблъсъка.
    И още дължината на проводника от плюса на кондензатора до разрядника и от минуса на кондензатора през индуктора L0 до разрядника, също трябва да бъде равна, за да няма избързване или изоставане във времето на една от вълните, когато те се връщат към разрядника след сблъсъка в бобините L4-1 и L4-2 и блокират токоносителите в индуктора L0, като по този начин отвързват схемата от захранващият източник, точно в момента, когато  по-голямата част от енергията на средата или ефира се влива в товара.
  Направих си труда да спретна един стенд, за да изследвам тази теория на Дмитрий и Руслан. Качвам малко снимки. Поздрави!
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 08:39:51 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега,
този стенд ми се вижда забавление. Тук виждам линейни вълни. Ст. Маринов има формула и доказва, че нарушение на закона за запазване на импулса имаме при въртене. Не виждам конусни или двойно конусни бобини, палачинкова или двойно палачинкова бобина, бифилярка тип Тесла. Просто да се ползва потенциала (радиална енергия).
При Сърл ефекта имаме включване на радиоприемници - униполярна надлъжна индукция, възникват параметрични явления даже резонанс. Сега конструирам двуизводен лампов генератор да изследвам униполярната надлъжна индукция. Иска малък ток и високо напрежение, за разлика от напречната униполярна индукция на Фарадей, ниско напрежение голям ток. Просто обратен ефект. Стартирам с 600В, 0,1А, вълново (характеристично) съпротивление 5к на трептящия кръг, качествен фактор Q=10, резонантен ток в кръга 1А, проводника от ф 0,5 ще издържи. Резонантна честота около 250 кХц. Ще има яки надлъжни вълни. Опита съм го правил с 24  В и транзистор, задоволителни резултати. Това е така нареченото "студено електричество".
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 07:40:18 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
След мотаене представям лампова схема на двуизводен генератор т.А т.В. Схемата може да се реализира с транзистори. Лампи съм избрал заради захранващо напрежение от 620 В, честота около 300 кХц. Вълново съпротивление на бобината е 5к, при 500В/5к=0,1А (100 милиампера). Качествен фактор на кръга е 10, резонасен ток в кръга 1А.  Включване на активно съпротивление между двете бобини, увеличава честотата на генерация. С това се увеличава ЕДН на самоиндукция. Въпросът е дали това напрежение ще стигне за самозахранване? Опита ще покаже, имам големи надежди, но имам и варянт Б.
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 10:12:54 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега,
    При пулверизатора имаме трансформиране на 90 градуса. Динамичното и статичното налягане (надлъжни вълни) е константа. При това положение се създава подналягане (вакуУм) и водата се изкачва по тръбичката.
   Тесловият трансформатор създава надлъжни вълни, но приемането може да става с униполярен капацитет (екран) и обикновен трансформатор. Тъй като слабо се експериментира принципа не е ясен. 
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 09:21:03 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Дано не е поредната партенка, че единият ключ шунтира директно входния трансформатор.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Днес направих опита по предишната схема. Опита е неуспешен.  Генераторът работи около 1мин., предварително отоплих лампите за около 2 мин. Лампите са нови вадят се от кутийки, имам комплект опушени, греяли аноди. Лампа Л2 проби пукна се балона, стопиха се изводи, овъгли се цокала и проводници, изгоря един извод на захранващ към минус диод, бушон от 20А изгоря. Нямам изгоряла електронна апаратура.
Лампите са маломащни, нормално се захранват с 300В. Аз съм форсирал режима и работят на 600В. Наблюдавах анодите не зачервиха, което показва, че имам генерации. Бобината е от два вида проводник желязо и мед. Нямах загряване на желязото от вихрови токове.  Измерване не съм правил дефектира лампата Л2.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 06:10:53 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
По тъпа и абсурдна генераторна схема не съм виждал!
Впрочем оная в другата ти тема е още по абсурдна - тя всъщност не е генератор, а "Лампов товар". Управляващите решетки си заземил, нямаш ПОВ и ако има някаква генерация тя не е плод на изчисления, а на паразитни индуктивни връзки, които ту ги има, ту няма. Не бях виждал генератор без ПОВ. Твоят е първия :D.
Едната лампа в тази схема пък няма никакъв аноден товар и наподобява нещо на моно вибратор, но и това не е. Тя директно ще окъсява захранването, добре че токът й е ограничен иначе ще изгори проводниците.

Seeker

  • Гост
Мдааа...., горките радиолампи, няма вече да мъждукат весело....
Сещам се за една книга на Станислав Лем " Звездни дневници". В един от главите се разказваше за един мъчител на електронни мозъци, който тайно в мазето си направил лаборатория за измъчване на роботи. Повишавал захранването, за да се зачервят анодите на лампите им, или слагал пясък в смазочното им масло....... Такива работи.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Това е връх на садизма! - да измъчваш радиолампи!!!
Хеле ако разбере производителят... !!!
 :o :o :o

Сори за спамчето, ама ми е весело!
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 07:43:00 pm от Maistora52 »

velstar

  • Гост
mi68,
Хубаво е че правиш експерименти, това е пътя към успеха, но понякога имаш абсурдни и невъзможни идеи, особено теоретичните обяснения по горе... 
Като гледам схемата горе се чудя да се смея ли, да плача ли. Електрониката не ти се отдава...
Нямам нищо против, но времето е прекалено ценно за да се пилее с невъзможни експерименти.
Виждам че имаш желание и за това ако искаш пиши ми на лично, ще ти дам насока в която да експериментираш, с по големи шансове за успех.
Просто тези теории и идеи които изказваш не стават, само ще си изгубиш времето, без резултат.  :)
Теоретичните основи  ги е описал Тесла в първите си публикации, там където пише за тесла трансформатора и плоската бобина. Не ми е под ръка файла да го кача, но го има в темата за Тесла.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 08:23:04 pm от velstar »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
Виждам доста неподготвени хора. Схемата спада към двуизводните генератори. Ако се ползва тунелен диод генератора ще тръгне. Основен недостатък маломощен е. За това има транзитронни, динатронни и двуизводни генератори. Динатронните са лампов патент, другите стават с транзистори.
Генераторите с лампи (транзистори) могат да бъдат еднокръгови, двукръгови и трикръгови. Другата схема спада към двукръговите генератори с разтроени трептящи кръгове. Най-важното, че работи.
С повишено анодно се понижава времето на прелитане на електроните, следователно се дига граничната честота, конкретно около 400МХц  (изчислено по-формула). Като работят лампите в енергиен  клас С, спокойно може да се управлява 600Вт късовълнова мощност, независимо че анодната е около 15Вт.
Всеки грамотен радиолюбител може да сметне резонасен усилвател на мощност (РУМ).
Предлагам Ви колеги да се преосмислите коментарите!
Л1 е катоден (емитерен ) повторител, Л2 е триточкова схема с капацитивна обратна връзка. Л1 усилва обратната връзка, към катода. Това е класика, триточкова схема с капацитивна обратна връзка тип Колпиц. През кондензатор 100 пФ и катоден повторител е ПОВ. Решетка (база) е галванично заземена. Катодът (емитер) е свързан към трептящия кръг чрез капацитивен делител, паразитния капацитет катод анод, също и катодния повторител стойност около 10пФ достатъчна за честота 300кХц. Така че съществува ПОВ. Дълбочината на ПОВ се регулира с катодния реостат в катодната верига на Л2.
П.П. За другата схема лампите работят в обща решетка (база) с отлични честотни свойства. Дълбочината на ПОВ се регулира чрез решатъчен резистор 120к/0,5Вт. При съпротивление 33к лампите работят в пренапрегнат режим, за това е увеличено на 120к, критичен режим. По променлив ток решетката е свързана с шаси чрез конданзатор 2,2нФ/5кВ (по променлив ток + и - са накъсо свързани чрез филтровите кондензатори). Така че, триточковата схема е класическа.
   Взривът е вътре в лампата, много ми е интересно как вакума пробива? Тези поражения ме навеждат на мисъл за грешка в схемата. Трета решетка трябва да се свърже към катода, а не към минус (шаси). Не съм се усетил, че катода е повдигнат спрямо шаси. Щетите са минимални за 4лв.
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 10:34:39 pm от mi68 »