Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447468 пъти)

deko

  • Гост
Здравейте, от патентите на Капанадзе на руски ,никаде не се споменава за високо напрежение, а само висока честота. Може ли да ни подвежда! На някои от установките искрата почти не се забелязва.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Кабелите, които влизат и излизат от таблото, са 4, от които кабели единия е нула. Тази нула се получава, като неутралните изходи на товарните бобини се свържат заедно или студения край, както го наричат руснаците. Тази точка в трифазния вариант се използва, както се използва заземяването в монофазния генератор. Но Капанадзе казва, че така се губи около 30 процента от мощността на устройството. Напрежението между тази средна точка или нула и всяка фаза е 220 волта, а между фазите или активния край на товарните бобини е 380 волта. Използва се принципа на свързване на трифазния трансформатор, но самия генератор няма нищо общо с трифазен трансформатор. Енергията се влива във всяка една фаза в товарните бобини по отделно и на съвсем друг принцип. Големите бобини на клипа, са товарните и е възможно да имат някаква желязна сърцевина, за да може да се трансформира енергията по-ефективно, защото честотата на изхода е 50 херца.
Какво? Не разбрах .....какво го бърка Капанадзе 30% загуби при положение , че има безкраен изход на мощност или както той сам казва "не знаем колко е само можем да я ограничим". Освен това много елементарен въпрос??? НУЛАТА как става ? Виж му измервателните прибори какво показват 220 волта на три фази демек спрямо нула или дет викат специалистите спрямо звездния център на трафото - на кое трафо??? много важен въпрос??? Има три фази и нула - да така е, обаче да не забравяме как се получава  нулата да не се връщаме в първи курс и да си рисуваме звезди ..... колеги много Ви се моля ....  как ства 0-220-380 волта ............няма да пиша повече и няма да гледам повече смешни клипове на 100 кВатови установки .... всеки който има поне малко представа на тема ниско и средно напрежение знае за какво говорим.......
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 11:01:39 pm от coke2k »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Има високо напрежение в генератора на Капанадзе и е споменато в патента, но по малко подвеждащ начин, на страница 3 в началото. За получаването на високото напрежение, не се изпозва тхо от телевизор, а се постига с друг метод, който е и ключов за работата на генератора.

giunal

  • Гост
Смятах да не се намесвам в дискусията но.....пусти нерви.!!! :) Та вижте колеги. Не е "толкова" съществено кой, какво и как го е казал. По-важното е да се вникне в смисъла на това, което се е опитал да каже (говоря за Капанадзе). Е разбира се, добре е все пак да има някаква ясна мисъл, която да е "общоразбираема". Но все пак не това е същественото!. Искам само да попитам хората които се заяждат на "дребно" - Аджеба тези които владеят понятията и правилното подреждане на изречения и Заучените Фрази те какво са постигнали освен да говорят по конференции, да имитират научна дейност и да се изживяват като велики само защото са имали необходимите връзки, за да се уредят на такава работа....Не това е Реалният критерии по който трябва да се оценяват нещата. Трябва Практическа насоченост и Практическа мисъл подплатени с добри знания, за да се реализират Новите Идеи. Но тези нови неща не винаги се вписват в Традиционното Знание (демек Научно Установеното). Така че, защо очаквате от човек, който е открил нещо революционно и нямащо аналог до сега, да ви го обяснява по-ясно, за което сигурно научните среди и хабер си нямат, че съществува и може да се направи на практика!!!! Не се изживявайте като стожери на знанието и говоренето. Оставете всеки сам да решава кое как и по-какъв начин да го излага.!!! А това, че на моменти се заяждате безсмислено говори само едно - неспособност сами да навлезете в проблематиката и да разберете смисъла на казаното. Ако съм засегнал някого, моля да ме извини!!! Нищо лично, само си пишем, де!!! Лек ден!!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 12:51:40 pm от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Има високо напрежение в генератора на Капанадзе и е споменато в патента, но по малко подвеждащ начин, на страница 3 в началото. За получаването на високото напрежение, не се изпозва тхо от телевизор, а се постига с друг метод, който е и ключов за работата на генератора.

Не знам дали си обърнал внимание на видеото за 5кW-та установка от 2004г. Но там като се подаде 220В от инвертора към Генератора първоначално проверяват дали е налична искрата в разрядника на L1. И след като се убедят че я има (показано на видеото) едва тогава превключват Ключа на кутията и светват лампите. При вторият опит пак по-същият начин тръгна генератора. Всичко това ме навежда на мисълта че, има два резонантни кръга (единият е първичният с разрядника, вторият е вторичната намотка, която се задейства при превключване на ключа). И тези два кръга  взаимно си влияят (я нашол резонанс которой автоматически регулируется между первичном и вторичном катушке)! Или има нещо друго....?? ;)
А относно това за високото напрежение с ТХО. Може и с ТХО но с достатъчна мощност, за да се получава необходимата честота чрез кондензатора във L1. А може и със Филтър (както е описано в Патента му). Този филтър освен, че селектира импулса, също така служи за повишаване на напрежението във първичният резонансен кръг.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 12:47:08 pm от Maistora52 »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Ако може да споделите нещо за схемата.

giunal

  • Гост
Ако може да споделите нещо за схемата.

На пръв преглед виждам че, 220В директно се подава на товара и към земя.Ако това е фазовият проводник тогава през  товара винаги ще протича ток. Така че дали останалата част на схемата ще работи или не то, върху товара ще има захранващо напрежение-тоест той ще си свети постоянно. За мен е не работеща схема на генератор на СЕ. Но кой знае.....??? :o

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
gvg Според мен схемата е неработеща. Най-много да се увеличи малко светенето на лампата на изхода, когато се включи първия трансформатор, но това не е СЕ, правил съм подобни схеми и нищо. В патента се казва, че схемите, са две и има биене на честотите между тях и точно при това биене се получава допълнителната мощност. С други думи двете бобини не са в резонанс помежду си, а всяка резонира на собственната си честота и вследствие на взаймодействието на тези магнитни полета се получава енергията. Друго важно нещо е правилната комутация на тези полета за това, са и двата транзистора. В момента, в който се влива енергията в товара, захранващия източник трябва да е отвързан от схемата. Това е правило номер 1 за получаване на СЕ.
  giunal Тази искра е контролна. Има ли искра процеса започва, няма ли не, и затова разрядника е от вън, за да се вижда. В тхо-то не може да се запаси енергия и затова високото напрежение се прави по друг начин и другото е, че не се изисква мощност, а висок потенциал, който предизвиква процеса.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Мисля схемата ще работи само когато работи генератора, иначе няма какво да отпушва транзистора. Ако се манипулира с регулируема честота дали няма да се получи така необходимия резонанс. Някакъв музикант, май беше тромпетист направил нагревател от две камбанки една в друга изолирани помежду си. Така ги е настроил, че като изпаднат в резонанс консумацията рязко пада. На времето правехме кафе по този начин, само че с две лъжички една до друга, но тогава никой не е мислел за резонанс. Мисля, че без него няма СЕ. Пък може и да не съм прав. Близкото бъдеще ще покаже.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 05:22:52 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Изказването на колегата mito_kupona ми харесва. Чрез биене, интерференция, двоен резонанс се получават надлъжни електромагнитни вълни. Може да се каже и вихрови ефирни обекти.  След това в резонатор със съсредоточени параметри се сваля усилената енергия. Акустичният архитект Капанадзе е направил китара.
На струна действа механична сила, предизвиквайки механично трептене. Механичното трептене предизвиква акустично трептене (звук) заради ефира. Акустичното трептене се усилва от резонатор. Това изделие е известно като акустична китара.
Тънкостта при електрогенератора е създаването на надлъжни електромагнитни вълни, чрез двойка (чифт) напречни електромагнитни вълни. Процесът е нов за публиката и се изписаха тонове мастило без да се разбира, а той е пределно прост.
Първият етап да се разбере процеса приключи. Остава вторият - практическа установка на процеса.
Всеки, който представя схема трябва да каже това е първа бобина, това е втора бобина.  Отговаря на въпроса: има ли надлъжни електромагнитни вълни (интерференция-стояща вълна)?  лично мнение: не ми се гледат глупави и неразбираеми схеми...
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:52:12 pm от Maistora52 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Изказването на колегата mito_kupona ми харесва. Чрез биене, интерференция, двоен резонас се получа надлъжни електромагнитни вълни. Може да се каже и вихрови ефирни обекти.  След това в резонатор със средоточени параметри се сваля усилената енергия. Акустичният архитект Капанадзе е направил китара.

Ех, mi68...толкоз години вече така си се оплел в собствените си измишльотини, че си повярвал в тях. Какви биения, интерференции и незнамкви си резонанси бе човече божи... ??? >:( Айде поспри с тия простотии, че половината форум е пълен с тях. Около тебе бъка от тия прословути надлъжни вълни, но ми се чини, че само ги сънуваш май. Не можа ли да си туриш една нормална правописна проверка, та да не пишеш толкоз неграмотно поне. За прикачени изображения пляскаш някакви сканирани драсканици, заемащи само малка част от листа. Стига вече, бре...вземи се в ръце като съвременен човек от 21в, имащ претенции на разбирач на всичкото отгоре.

Тънкостта при електрогенератора е създаването на надлъжни електромагнитни вълни, чрез двойка (чифт) напречни електромагнитни вълни. Процесът е нов за публиката и се изписаха тонове мастило без да се разбира, а той е пределно прост.
Първият етап да се разбере процеса приключи. Остава вторият - практическа установка на процеса.
Всеки, който представя схема трябва да каже това е първа бобина, това е втора бобина.  Отговаря на въпроса: има ли надлъжни електромагнитни вълни (интерференция-стояща вълна)?  лично мнение: не ми се гледат глупави и неразбираеми схеми...

Ти като я знаеш тънкостта и  разбираш свещената простота на принципа къде ти е репликацията работеща или само езика си чешеш, а...и то с назидателен тон  >:( Другите също имат правото да пишат глупости колкото тебе, макар че трудно ще те стигнат. Не ти се гледат неразбираеми схеми, а не мен не ми се четат тъпи, повтарящи се, неграмотно написани постове, щото това е неуважение от твоя страна след като безброй пъти ти е правена забележка да престанеш с фантасмагориите.

Извинявам се за острия тон, но това се не трае вече. Ако имаш проблеми с компютъра иди на курсове или чети темите във форума, но не тормози останалите четящи и пишещи хора. Спирам дотук, че натам ще стане грубо... >:(

Моля, модераторът да изтрие поста, ако сметне за необходимо, но държах да напиша мнението си.

Гец! - много, ама много си прав - как да ти изтрия поста, никога!!! - Друго си мисля аз, и то е световен парадокс: Знае се, че "всяко стадо си има "мърша"", че "всяко село си има луд", че "всяка махала си има своя пияница" и т.н.
Предлагам нарочно да оставим (в границите на поносимото) нашия приятел Ми68 - защото ако и него го "махнем", някой друг пак ще дойде... нещо като оня "г-на Михова", и може по лошо да е, а иначе наш Ми е повече забавен, отколкото вредоносен и натраплив... много често ме кара да се смея, а това ако не е релакс - тук, в този толкова сериозен иначе Форум... не знам...
Всеки ден му оправям правописа и някои от "гениалните му ""интерференции"", но той си е просто Ми! - вари го печи го - това е - Ми!
Не го чети, забавлявай се с него, прави го на "мат и маскара", тънко, хитро, така и на теб ще ти стане по-драго... че и на другите...
Нека има поне нещо весело в тази все още "тъмна балканска" страна...
Твой и Ваш - Майстора
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 07:03:07 pm от Maistora52 »

giunal

  • Гост
..........................................................................В патента се казва, че схемите, са две и има биене на честотите между тях и точно при това биене се получава допълнителната мощност. С други думи двете бобини не са в резонанс помежду си, а всяка резонира на собственната си честота и вследствие на взаймодействието на тези магнитни полета се получава енергията. Друго важно нещо е правилната комутация на тези полета за това, са и двата транзистора. В момента, в който се влива енергията в товара, захранващия източник трябва да е отвързан от схемата. Това е правило номер 1 за получаване на СЕ.
  .........................................................

Според мен, протича друг процес. Така както е описано в Патентите - Около първата бобина се създава магнитно поле което е по-силно от това на втората бобина и втората служи за сваляне на Енергията когато захранващият източник е отвързан. Няма никакво биене а , просто трябва да се получи едно увличане на енергията и разтоварването и върху товара.Между другото този процес е описан и от Дон Смит.

  В тхо-то не може да се запаси енергия и затова високото напрежение се прави по друг начин и другото е, че не се изисква мощност, а висок потенциал, който предизвиква процеса.

Като казах че, мощността на ТХО трябва да е по-голямо имах в предвид високоволтовата намотка да дава по-голям ток и по-голямо напрежение. Иначе няма как да получаваш импулси със честота 3-4-5 MHz. А целта  не е да се запасява енергия в ТХО-то.
Прочети добре патентите на Тесла. Там си пише какви методи е прилагал за заряд на кондензатора. За това е патентовал толкова контролери за токове със висока честота!!!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:32:15 pm от giunal »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Днес Ми би всички свои рекорди с довлеклите го отнейде "вихрови ефирни обекти"... Ми, ти си нашият абсолютен Вихров Ефирен Субект, който пръв от всички има способността да се рее в неизследваните пространства на "двойните резонанси" оплетени в "надлъжните и напречни вълни" на Свободната Енергия.
Дерзай, братко!
ПП. Как е сега главата? Нали не правиш ония опити, от които те беше заболяла?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
giunal Според мен това, което Капанадзе нарича „накопител“ в патента е всъщност бобина и биенето на магнитните полета между нея и бобина с номер 6, всъщност дава голямата мощност на изхода, а бобина номер 10 е за сваляне на енергията. Само може да се предполага има ли разлика в честотите на двете бобини 2 и 6, или работят на една и съща честота, но за да има биене, трябва да има разлика в честотите на двете бобини. И дали тази разлика не е 50 херца.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Колега mito_kupona,
Изказвам лично виждане, по някой нюанси. При биенето имаме надлъжни електромагнитни вълни, съответно усилване на енергията в бобината. Имаме ПОВ (самовъзбуждане), възникване на стационарен процес. Чак тогава имаме голямата изходна мощност в изходната бобина примерно 5кВт. Правя връзка с ДВГ на автомобил. След стартиране и получаване на устойчив стационарен режим (загряване), ДВГ се включва към трасмисията на автомобила.
П.П. Ако не ви харесва обяснението с надлъжни електромагнитни вълни, може да се обясни с четиримерни системи и скаларен потенциал. Имаме прав и обратен поток, примерно северни и южни магнити. С двете бобини се разбъркват двата срещуположни потока и имамеме допълнителна енергия. С една бобина не става.
П.П. Ако имаме два противоположни процеса то имаме А+Б=0. При Капанадзе имаме процес А+Б+В=0. Тук пак имаме закон за запазване на енергията в по-сложни четиримерни системи, в което е включено времето. "Ние сме във времето и то в нас, ние него обръщаме и то нас". Процесът В се явява при нас като чиста положителна енергия.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 09:47:03 am от mi68 »