Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447519 пъти)

deko

  • Гост
Здравейте,някой има ли информация за проводник от безкислородна мед,която се използува в химическата промишленост,Капанадзе я използува за бобини. Благодаря предварително и успехи на всички.
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 12:17:05 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Губите си времето. Всичката мед от която се правят проводници, дори и медта за тръби за климатици е безкислородна. Вместо да му слушате глупостите на тоя палячо вземете да помислите малко.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
coke2k Не си съвсем прав безкислородната мед се използва сравнително от скоро, маи последните 4-5 години в България и не от всички заводи за кабели. Има малко по ниско съпротивление спрямо медта добита по класическия метод на електролитно пречистване. Иначе си прав Нищо по различно от другите проводници освен че издържа 15-20% по голям ток. Малко по различно стоят нещата с посребрените проводници, но това вече е друга тема. 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Не знам, каква мед използва Капанадзе, но това, което знам със сигурност е, че не използва многожилни проводници в бобините си. Безкислородната мед е много чиста около 99,98 процента и има по-малко съпротивление и е логично да издържа на по-голям ток. http://www.ebay.com/itm/300ft-12AWG-Enhanced-Loud-Oxygen-Free-Copper-Speaker-Wire-Cable-Car-Home-12-2-/300692178002?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item4602a68452

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
ето тук http://gamakabel.com/page.php?55Гамакабел обясняват, че цялата им продукция е от безкислородна мед, но както вече казах мисля че това е за друга тема. Май трябва аз да я почна

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Радико - няма нужда от пускане на нова тема специално за видовете мед - който иска намира информация и разбира кое за какво е. Просто трябва да се научим да  отделяме кое е истина и кое е "Болшой театър".  Ако слушаме бай Капанадзе  то не бяха заземления, не бяха безкислородна мед, не бяха принцип на лоста , не бе Тесла, не бе Мелниченко и не знам си още какво...
Ще кажа точно какво мисля: Капанадзе не знае нищо - той не знае какво е трифазен източник на ЕДН, не знае какво е звезден център, не знае как се получава 220 и 380 волта, не знае какво е звезда и какво е тръгълник, не може да мери ток към земята или от земята и да твърди, че при трифазен вариант няма да има нужда от земя - аз даже не знам вече какво всъщност твърди той. Всеки път като излезе някаква информация - ново 20.....
Така - по същество - мисля, че има смисъл да се мисли по темата Едвин Грей и Тестатика. Там има данни от реални измервания, има публични демонстрации правени пред физици и инвеститори, има много документация има много кореспонденции има много свидетели (и то от научни среди , а не като при бай Капанадзе - что ето - ето радиатор смяхх смяххх), чертежи има достатъчно - и най важното има доказателства. Който иска може да отиде в Швейцария и да види с очите си Тестатика и никой няма да му иска 10000 долара за демонстрация и да казва, че след всяка демонстрация генератора се унищожава и т.н
Хайде, Поздрави. Дано да излезе нещо смислено най-накрая.
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 01:47:15 pm от Maistora52 »

giunal

  • Гост
coke2k Не съм съгласен с това, което си написал за бай Капанадзе :)!!! Напротив, той много добре знае какви са тези неща дето си ги е описал. Въпросът е, че дава много малко информация за своята установка!!! И всеки трябва сам да сглобява отделните детайли!!! Ако може де!!! То нали знаеш 100 души сто мнения и 100 000 отделни мисли!!!
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 01:42:49 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Добре,
аз казвам, че това е моето мнение. Според мен просто е безсмислено да се атакува установката Капанадзе тъй като първо няма никакви доказателства, които да доказват работоспособността й  и второ забелязвам сериозни пропуски в познанията на Капанадзе по отношение на трифазни вериги - па ако ще и това да е част от театъра.  Изглежда крайно несериозно и по никакъв начин не може да привлече интерес в аудитория от физици или енергетици или каквито и да са хора със задълбочени  познания по електротехника.  Той пуска фишек след фишек и изглежда профан на тема електротехника. За това нека не си губим времето с неговите свръх технологични паметници. По-добре е да се насочат усилията върху установки много по конкретни и с много повече документи. Тестатика е освидетелствана от С.Маринов за работоспособна и с нея са правени демонстрации пред физици инженери доктори на физичните науки от различни европейски университети. Същото важи и за моторите и генераторите на Едвин Грей. При Капанадзе няма такова нещо - там нивото на презентации е селско-клюкарско леко ганьовско абе направо мангалско тука има тука нема. Не случайно няма нито една демонстрация пред ерудирани лица.
Пак казвам така ми изглежда на мене ситуацията не искам да се конфронтирам или да убеждавам някого.

giunal

  • Гост
................
Пак казвам така ми изглежда на мене ситуацията не искам да се конфронтирам или да убеждавам някого.

Да, тя така изглежда но ако прегледаш видеоматериалите за Капанадзе машините, мисля че, ще се съгласиш с това, колко са гениални те. А иначе какво да кажа!!! Добър е, много е добър!!! Но....... как, да се доберем и до знанията му!?!? Те това е въпроса!?!?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Да бе много е добър, Като ,като мошеник, измамник, каквото си избереш от трите, но не и друго.   

The Phantom

  • Гост
Добре де. Хайде тогава ми отговорете на следните въпроси :
1 - Защо, след като е измамник, продължава да мизерства?
2 - И какво "аджеба" печели, или с други думи казано, каква му е ползата от това да лъже целият свят?

Аз не виждам с какво е облагодетелствал семейството си (да речем че са му платили за фалшификацията), за всичкото това време от както се е прочул в нета до сега.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Добре де въпроса е двупосочен След като е намерил как се добива СЕ защо продължава да мизерства.
Намерил е само свободният дух на грузинския коняк.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Aма вие скептиците сте, като шопа, гледа жирафа пред него и вика, такова животно нема. Генератора на Капанадзе е напълно действаща машина, която може да се класифицира, като перпетомобиле, което е доказано и не подлежи на никакви съмнения. Просто човека чака да му излезе патента и да заработи някакви сериозни пари, ако някой не го изпревари. Самият генератор работи на принцип, който отдавна е игнориран от „ съвременната наука“ и, затова е много трудно да се репликира. Човек, който не знае принципа почти е невъзможно да го повтори. Този принцип наистина е на Тесла и го има в интернет, но за него много малко е писано, защото може би е трябвало да бъде скрит от нас. Нещата се свеждат, според мен, до автогенерации на бобини, които са дадени на късо, което в дебелите книги на „ съвременната наука“ се класифицира, като „невъзможно“, обаче това не е така. Устройствата в генератора на Капанадзе, са две, които сами по себе си имат кпд 30-40 процента. И когато тези две устройства заедно предизвикат нужния процес, се получава и голямата мощност. Енергията идва от ефира, а не от въздуха, както някои се опитват да го обяснят. Но, за да се получи това, системата трябва да е отворена. Това устройство може да работи на Земята, под вода и в космоса. То получава енергията си от тези частици, които Лидскалнин описва, като северни и южни микро магнити, други ги наричат ефир или етер, които, са градивни частици на материята и всъщност, са най-малките частици от които е изградено всичко около нас и самите ние и могат да проникват навсякъде и през всичко.  Бобините в генератора на Капанадзе, са три за монофазния вариант и седем за трифазния вариант, като всяка една от тях има индуктор, който я възбужда. Да има резонанс, но не между бобините, а всяка една резонира на собственната си честота, докато не започне другия процес, в които една от бобините започва автогенерации, другата потдържа процеса и третата е товарната бобина, това е за монофазния вариант, който без земя не работи. За трифазния вариант земята се игнорира, но това води до около 30 процента загуба на мощност.
    Репликацията на SR нe e фалшификат и е напълно работеща, но при него липсва един елемент, който всъщност повишава мощността стотици пъти, а и той използва ферити, което също внася допълнителни загуби в системата. Според мен той случайно е достигнал до това без разбиране на същността на принципа, за което му е помогнало ТХО-то което използва за високото напрежение, по-точно начина на навиване на първичните намотки.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Добре де , само дето не разбрах  как с три кабела без 0 от 380 волта стават 220 волта  ( а и даже да има нула не мога да разбера от къде я ваема) http://www.youtube.com/watch?v=_CRkDySQCSM - ето пример  и  всички останали трифазни изпълнения на бай Капанадзе са пълни с грешки просто се загледайте, ако естествено знаете за какво става въпрос. Това му беше най голямата грешка направи трифазна машина без да знае как работи трифазния трансформатор и изобщо как се получават 220 и 380 волта. А за каво ли  са му изобщо звезден  център - той си прави нула от където си поиска и хоп ГЕНЕРАТОРА Е ГОТОВ. ..Ама вие не пипайте , че сме го направили за една вечер и може да се повреди... а хахахаха.
Иначе  Джон Бедини е бил на посещение в лабораторията на Едвин Грей и е имал възможността да бута измери и разглоби негов генератор и лично да констатира данни и измервания и лично да констатира СЕ. Гражданинът Стефан Маринов също е имал възможност да направи експертна оценка на работоспособността на машина Тестатика.... абе всичко е проверено само бай Капанадзе НЕ - и навсичкото от горе на мене лично ми иска 7000 евро за демонсрация през месец май 2012 година 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Кабелите, които влизат и излизат от таблото, са 4, от които кабели единия е нула. Тази нула се получава, като неутралните изходи на товарните бобини се свържат заедно или студения край, както го наричат руснаците. Тази точка в трифазния вариант се използва, както се използва заземяването в монофазния генератор. Но Капанадзе казва, че така се губи около 30 процента от мощността на устройството. Напрежението между тази средна точка или нула и всяка фаза е 220 волта, а между фазите или активния край на товарните бобини е 380 волта. Използва се принципа на свързване на трифазния трансформатор, но самия генератор няма нищо общо с трифазен трансформатор. Енергията се влива във всяка една фаза в товарните бобини по отделно и на съвсем друг принцип. Големите бобини на клипа, са товарните и е възможно да имат някаква желязна сърцевина, за да може да се трансформира енергията по-ефективно, защото честотата на изхода е 50 херца.