Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447713 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте, вижте по руските форуми се получи връзка със самия  Капанадзе и всичко е на ниво въпроси и отговори:
http://new-energy.es/forum/showthread.php?p=2256#post2256
http://next-energy.2x2forum.ru/forum-f1/tema-t22-700.htm#8008
Предполагам ще е много интересно.

Поздрави на всички
« Последна редакция: Септември 10, 2010, 08:23:56 pm от coke2k »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! На един руски форум Тариел Капанадзе отговаря на въпроси он лайн. Първо, никой не е сигурен, че това е той, защото всеки може да се представи за него. Второ, Капанадзе няма интерес да разкрива тайните си на никой, логично. Трето, бъдете сигурни, че той следи всички руски форуми и, ако е забелязал,  че някой се доближава до неговото откритие, се появява на този форум, за да внесе дезинформация, ако това наистина е той. Пак повтарям, той няма интерес да разкрива тайните си на никой. Това е моето мнение. ПОЗДРАВИ!!! http://new-energy.es/forum/showthread.php?t=54&page=3

Savana

  • Гост
Здравейте,
Защо изобретатели навеждат на мисълта че са открили нещо а после ....се дръпват. Това е изумително плитка политика, след  такова поведение на някого естествено е да си помисли човек че той изобретателят или е шашмаджия или е натиснат от представители на  световната конспирация.
И какво става с безсънните нощи и горещи дискусии на такива като нас. Та ние понякога даже се и изпокарваме всуе.
Не робуваме ли на  прекомерното си доверие в някой на когото  след три встъпителни поста с голяма "новина вътре" се измята и най безотговорно си отива.  Както  с някой непознат в нощният влак който не му се спи и търси да си намери събеседник.
Ако има световна конспирация  защо  тогава  все пак  например никой не укрива че примерно руснак е подкарал  пентиума си на 6.5 Гхц .
Не казвам че няма конспирация  но според мен един изобретател трябва да търси  начини да разгласи  постижението си не да   се изхвърли и после да  не се показва  никъде.
До сега  от всички които аз съм консултирал изобретатели само Валери Иванов и Бедини са   наясно че Интернет ще спомогне за   работа им -  всички други и Йълдъз и Д-р Шварц, и Моле Трап, и Шон Маккарти от Стеорн, и  австралийския екип  не искат повече от това да се чуе за тяхната работа и да се изнамери някой да им влезе в клиентските листи.
Световна коспирация може и да има може и да няма не зная  не споря но ако нещо си става  кой ще спре развитието  Нали и с Пантон стана така.Верно съдиха го за това че  известяването на изобретението му довело до пропуснати ползи на  петролна  фирма но ако той имаше парите и адвокатите наосъдилите го  по скоро нямаше да влезе в затвора.
Как мислите    какво бихте казали по тези въпроси.
РАзберете за мен човек  създал нещо не би   отказал  неговото  постижение да умре.. и напротив човек който не е създал нещо  не би се втурнал да обяснява че ето на интернета  е добра платформа за  известяване  защото де факто той няма какво да известява както стана с  магнитния мотор на  французина  Майк Брадли
Чудеса няма  Това и автора на ИНКОМП го каза но ако нещо  е добро   и дойде на време,  нима това не е цяло чудо. И още нещо аз имам писма от хора интересуващи се от внедряване на ИНКОМП но ТЕ НЕ ИСКАТ ДА СТАВАТ  ИЗВЕСТНИ. сигурно това е нормално
  но точно такива могат  да оживят   или да умъртвят  дадена  идея  система конструкция.
Бъдещето на ИНКОМП зависи сега само и точно от такива хора защото в тях са парите власта и менъджмънта.  Схващате ли  къде е уловката и кое ние  наричаме  световна конспирация.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Според мен всичко това е за заблуда, няма никаква логика Тариел да си разкрива секретите или си прави реклама. Съвет от мен вярвайте на собственните си експерименти и интуиция и вървете напред. :) ПОЗДРАВИ!!!

viper

  • Гост
Искрата ,според мен задължително трябва да я има. Не че ,ако я няма, няма да е по добре де. Представете си какви радиосмущения предизвиква, и как ще се отразява на околните телевизори и радио апарати. ;D Представете си какъв широкоспектърен радио предавател е )))). И как ще, изреве някой късовълновик в околията на 200кХц като работи, а и на кратните честоти. ;D.
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 05:30:33 pm от viper »

giunal

  • Гост
Според мен това което е казал Капанадзе е вярно. Защото от досегашните ми(все още неуспешни експерименти) и аз съм стигнал до тези изводи и математически формулировки. Когато имам свободно време работя но напредвам бавно. Проблема ми в момента е намирането на високоволтови високочестотени кондензатори с различен капацитет,  ако някой може да даде съвет от къде да купя в БГ. Ще му бъда благодарен.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Според мен най-добри ВЧ импулсни кондензатори използвани в инверторите: WIMA и  Philips.

Предлагат ги на най-добра цена "Пасат електроникс", ето тук: http://www.pasatbg.com/ . Не мога да дам точния линк, но се търси така: Каталог-кондензатори-кондензатори МКР

Подсещам, ако се ползва последователен резонанс, кондензаторната батерия трябва да е оразмерена за 5-6 пъти по-високо напрежение!

vitan

  • Гост
Да не стане сакатлък, да припомня и аз нещо. Ако кондензатора сам загрява дори и 3 градуса нагоре, значи диелектричните загуби някога може да го накарат да избухне така, както и тротил не избухва.

1600 волтов кондензатор обозначено например, но най-често за постоянен ток. За променлив ток делим 1600 на корен от 2.

1600V / Sqrt(2) = 1131V

Да де, но това е за НЧ. При ВЧ високоволтовите импулси е друга бира :)
1131V през крив макарон….
Навремето брах страх с моите експерименти, понеже не можех реално да измеря температурата. А натоварванията бяха жестоки. Нали зареден високоволтов кондензатор, ако го мернете за температура знаете какво става…. А докато се разреди - изстива.

Въобще дори в Техническите университети на тая материя не се обръща внимание, камо ли човек да влезе в час с материята. Най-големите глупости носят името Дон Смит. Отлично знам какво говоря, а и яките световни производители не показват такива фантастики.

Четете господа! Снесената наготово информация по тая тема само няма да стигне до никъде. Проблеми в тази материя има колкото си искате :) Радостното е, че все пак не е написана на китайски/корейски/японски, а на европейски езици.

viper

  • Гост
А не става ли да се свържат последователно 3 кондензатора с пробивно напрежение 1000 волта. Така ако се наложи да работят с 3000 в , се рапределя пробивното напрежение между кондензаторите. Същото е и със диодите. Високоволтовият диод представлява сам по себе си диоден стълб. Единственното лоше е че, ако ни трябва например 3мФа на 2000 в, трябва да вземем 2 кондензатора по 6 мФа.Защото, капацитета пада наполовина.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ето от това се страхува Тариел и започна да ни води в заблуждение.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Най-после направих клипа, който обещах, можете да го видите тук http://www.youtube.com/watch?v=dHEjNOsRA3o и тук http://www.youtube.com/watch?v=QwNLdyK0LXM, понеже е на две части. ПОЗДРАВИ!!!

vitan

  • Гост
А не става ли да се свържат последователно 3 кондензатора с пробивно напрежение 1000 волта. Така ако се наложи да работят с 3000 в , се рапределя пробивното напрежение между кондензаторите. Същото е и със диодите.
Всичко може, но така се сумират техните паразитни параметри и ВЧ високоволтови изпълнения стават фантастика (тип Дон Смит). А и цената се увеличава. Разбира се, ако се търси качество. За обикновените части пък упражнението е в игрището на НЧ.

@mito_kupona - :) Дааа, Капанадзе си е Тесла отвсякъде, но с нова елементна база.

viper

  • Гост
Какви високи честоти говорите. С тея големи кондензатори граничната честота на което работи това устройство да е най много 300 кХц. По добре мислете как автоматично да се гони резонанса в системата при променливо натоварване. Имам странното усещане че едната навивка в трансформатора е един прост сигнал детектор който следи за резонанс и е обратната връзка към системата. Така при разсъгласуване на резонанса, донастройва системата. Примерно с комутиране на няколко кондензатора в първичната намотка. Схената на на бобината напомня много на хетеродин. А Хетеродина за да е винаги в най добър резонанс се настройва автоматично.

vitan

  • Гост
Изчел съм много и то сериозна литература на тема тесла-трансформатор. Съветвам те и ти да го направиш (е, на английски) преди да съставяш несъстоятелни теории.

Тесла-траф може да се прави и над 1 MHz! И то дори с пряко възбуждане! Правил съм такова мини-трафче. Иначе възбуждането е косвено: с честотата на прекъсване от четковия прекъсвач (ако го има) и с параметрите на разрядника само се контролира кличеството вложена енергия.

Резонансната честота основно се определя от индуктивността на вторичната и от паразитния капацитет, сума от този между навивките+този към земята+този към околното пространство!
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 10:00:52 pm от vitan »

viper

  • Гост
 Резонансна честота може да се определи, ако трептящият кръг се разглежда като двуполюсник, съставен от две паралелно включени комплексни съпротивления от капацитет и индуктивност. Какво се случва с промяна на импеданса в втроичната намотка с непредвидими стойности а тоест смяна на консумацията и смяна на реактивен с капацитивен товар , и как това влияе като цяло на една настроена резонансна  LC система в първичната намотка? Интересен ми е и момента в който захранването плува поради, примерно позагрял диод който си е променил съпротивлението. Или може би Витан говори за токов резонанс, който може да се осъществи само и единственно, в строго константтна среда.
Погледнете нагледен пример за резонанс.
http://www.youtube.com/watch?v=ZYgFuUl9_Vs
П.С. То никога не е късно да стана за смях но ми е любопитно и затова  питам.
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 11:22:59 pm от viper »