Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 888990 пъти)

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #450 -: Май 20, 2015, 01:53:59 pm »
Здравейте Иване,
темата тръгна така като искат участниците, сега е ваш ред. Аз имам един въпрос. В един от постовете твърдите, че вече намагнитен магнит, можете по някакъв начин да увеличите неговата напрегнатост. Извинявайте, но от къде ще дойде тази енергия? Това е ... да не казвам какво, че току виж ....
Аладин

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #451 -: Май 20, 2015, 04:01:03 pm »
Здравейте,
добре съгласен съм на този метод на работа. Може би така е по-добре.
Вектор, може да се разреже, магнита запазва свойствата, но губи от мощността си. Мощността се влияе от масата. По-различно е при диагонално намагнитените магнити.
Атос, разликата между феро и нео магнитите спрямо твърдостта и крехкостта е малка. При рязането е важно температурата и оборотите.
GreenHulk, исках да си направя матрица, за един вид магнити, даже говорих с директорът на Пернишкият  завод, но цената която ми поискаха бе умопомрачителна. Това може да стане само когато се установи серийно производство, за да се избие цената, но ако се стигне до там по-добре е да се купи завода. И без това там работят около 10-тина човека.
Laic, при това рязане няма точност.
Аладин, не те лъжа може. Този елемент го използвам почити във всичките си разработки. Помисли ..."ефекта на иглата"
Бъдете!!!
Иван



 

ful

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #452 -: Май 29, 2015, 01:40:30 pm »
Здравей Иван , Твоето мнение за магнит представляващ лист, при който едната страна е N плюс другата S.Mоже ли
такъв магнитен лист да се навие на цилиндър с отвор. Образуваната вътрешна повърхност е S или N  в зависимост от
начина(посоката на завиване), а външната е с противоположен полюс на вътрешния. В краищата при двата отвора
се получава: ако външната е N то магнитните силови линии влизат в двата  отвора, при външна S, мсл излизат от
двата отвора.Как да се разглежда така образуваното тяло в зависимост от неговата дължина?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #453 -: Май 30, 2015, 08:27:08 am »
Здравей ful,
в този случай свойството на магнитното силово поле ще бъде като един цилиндричен магнит магнит. Ако приемем, че магнитният лист е с размерите на А4 и го навием по дължина, то получената дължина на тръбата ще бъде 21 см. В този случай магнитните силови линии ще се разклонят в две посоки точно от 10.5 см. Дали ще бъдат отвътре навън, или обратно ще зависи как сте навили магнитния лист.
Бъдете!
Иван

ful

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #454 -: Май 30, 2015, 03:32:18 pm »
Здравей Иван,
Благодаря за виждането.Също стигнах до тази картина. Дали такова цилиндрично тяло
може да се нарече магнит. Имам в предвид че при нормален магнит  мсл излизат от N и влиза в S,тук
в оформените краища посоката на мсл е еднаква или влизат в двата отвора (при N външна повър.) или
излизат (при S външно). За делението си прав, като че ли се образува делителна линия по средата на дължината на
цилиндъра те каквато има при обикновен цилиндричен магнит. Не ти ли прилича това на магнит, който има два еднакви
полюса в края на оформения кух цилиндър. Нещо като  равно диполен магнит. Интересен е и  момента при много къса
дължина те да се оформя не от магнитен лист а от маг. лента. Този  особен вид магнит и с голяма дължина предполагам
се оформя и го има в кос. пространство ( с дължина 10-20км) и диаметър 50-200м-2- 3 км.Какъв процес го генерира
и върху кое кос. тяло също не е ясно. Може би това е слой (ципа) изхвърлена от слънчевите магнитни петна при
тяхната еволюция.                   

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #455 -: Май 30, 2015, 05:35:58 pm »
Здравей ful,
всеки магнит който се залепи N със S с друг еднакъв по форма и големина магнит си запазва характеристиката на м.с.л. само става по-силен.
Магнитните силови линии избират най-краткия път при извършването на своя синусоидален път.
Това най-ясно може да се забележи при ринговите магнити.
При поръсване на стружки, в краищата ще се получи натрупване, което е доказателство за плътност на м.с.л., а в средата на листа ще е най-малко. Получава се делителна линия в средата на листа.
Точно там можеш да залепиш магнит със същият полюс, стига да е по-силен.
А що се отнася до космоса, това е извън моите познания и не мога да съм в полза.
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Май 30, 2015, 09:02:51 pm от nizo »

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #456 -: Юни 16, 2015, 03:28:04 pm »
Здравей Иване,
имам към теб много въпроси, но ще гледам да ги задавам в порядък, за да може да се изчистят многото бели полета които има в темата ти!
1. Защо използва двигателче от хард-диск, след като имаш възможност да използваш лагерна черупка от някой стар двигател!
2. Защо трябваше да правим стенд, когато ти имаш усъвършенстван готов стенд? Пускаш чертежите и готово! Който го направи - направи. Който не, излиза от темата!
3. Защо трябваше да има бобини в този макет. Не се обиждай, но това е макет.
Ще спра до тук, ако ми отговориш на тези въпроси ще продължа.
п.п. Имай предвид, аз съм направил реплика по твоята тема, затова ти задавам тези въпроси.
Поздрави.
« Последна редакция: Юни 17, 2015, 05:15:21 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #457 -: Юни 17, 2015, 02:53:54 pm »
Здравей Аладин,
Отговор на първи въпрос: По технически и финансови причини. Лагерните черупки дават повече възможност, но трябва да имаш на разположение струг, за да направиш оста и метод да залепиш магнита без да има биене. Иначе имаме готов двигател с два лагера които се неутрализират при натиска, трябва само да се изкопае с фреза отвор и да се закрепи за парче ламинат, например и готово.
Отговор на втори въпрос: За начален етап този стенд е достатъчен, дава възможност над 50% за да се усети принципа на работа. Моят стенд е направен много отдавна и все пак продължавам да го усъвършенствам не е за начинаещи. Това хоби е скъпо и трудоемко и са нужни много пари и търпение.
Отговор на трети въпрос: Моя грешка, мислех че ще мога да преодолея съпротивлението понеже нямаше сърцевина, но уви. След това го изнесох извън макета, но това е вече друга тема.
Не се обиждам, това е макет, аз никога не съм твърдял, че е нещо друго освен макет. Чрез самата тема исках да увлека някои от форума, за да работим заедно и да обменяме опит. Да се върви напред, но все се намираше някой да саботира нещо и да откланя нещата от темата. Аз се уморих. Това е!
Бъди!!!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #458 -: Юни 17, 2015, 03:08:04 pm »
Здравей отново Аладин,
в чата се появи идея. Може ли да публикуваш репликата която си създал. Разбира се ако желаеш. Повярвай ми това много ще помогне на форума.
Бъди!!!
Иван

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #459 -: Юни 18, 2015, 05:34:33 pm »
Здравей Иване,
ще го направя, но сега се мъча да махна електромагнитите. Ще използвам второто поле. Ще махна ел. двигателчето и оста на ротора ще мине през два лагера, ако не мога да уцеля лагерите ще сложа готови лагерни черупки. Ако можеш да добавиш нещо, кажи.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #460 -: Юни 19, 2015, 12:07:44 pm »
Здравей Аладин,
поздравления за направеното до тук. Моят съвет е:
- Ако не си започнал да поправяш макета, остави го така както си го направил и започни на отначало.
- Започваш от лагерните черупки, за предпочитане е да бъдат от дурал, алумин или цам, трябва да са в идеална осова настройка.
- След това правите платформата където е залепен подпиращият магнит. Всичко трябва да е огледално и еднакво.
- След това платформата на бутащия магнит, пружините и ограничаващите магнити.
Поздравления, че сте разгадали за какво служат.
Пружините трябва да бъдат през 30 градуса т. е 12 бр..
- ВСИЧКО ТРЯБВА ДА Е ОГЛЕДАЛНО
Като направиш това ще продължим.
Бъди!!!
Иван
ПП. Така трябва да се направят мембраните. Казвам в множествено число, защото е хубаво да бъдат на два магнита и да се залепят като се изместят с 30 градуса. Има и вариант "В", но той е различен само във форматирането. Буталата са при същото разположение на магнитите но на 180 градуса.
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 12:23:14 pm от Иван БГ »

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #461 -: Юни 19, 2015, 04:49:40 pm »
Здравей Иван, вече е късно. Вече съм започнал. Благодаря ти. Ще внимавам много за оста. Имам еднакви магнити така че няма проблем. Това за ротора (мембраната) е добра идея, Ще го направя така. Но основния въпрос е това изместване. Въпрос:
В пост 228 на тази тема, при снимка 3 човек като се вгледа внимателно ще види че вътрешната окръжност, представлява нещо като изместена елипса, така ли е, или е някаква фото илюзия? Ако това то трябва да има нещо което води, но от друга страна векторите са "0". От къде се взима енергия?   

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #462 -: Юни 22, 2015, 01:43:37 pm »
Здравей Аладин,
така е, поздравления за набитото око. Това е нещо като изместена елипса от 3.5 мм., която чрез две лагерчета закрепени на мембраната изместват статичния магнит. Идеята беше лоша, затова не съм споменавал за това. Има друг по-добър начин, но той е възможен само когато мембраната се намира между два статични магнита.
Много съм заинтересован от работата ти.
А що се отнася до предложението ти, към този момент не съм заинтересован, но обещавам да я обсъдя с колектива си.Това е!
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 03:04:06 pm от atos »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #463 -: Юни 30, 2015, 04:20:06 pm »
Иван е изобретил нещо уникално но го пази в тайна поради неясни причини може би договори с инвеститори които произвеждат явно някакви секретни технологии. С този тип двигател не е проблем да се отиде то отдалечена планета за отрицателно време понеже съм сигурен че има общо с теорията на Родин и 3,6,9 на Тесла за самоускорение. Когато гледах този клип :
https://www.youtube.com/watch?v=RKyGDWeblQw
ми просветна че теорията на Родин всъщност е за магнит който се ускорява по окръжност - турбина понеже магнита ускорява със същата сила по която го оттласнеш т.е 2 магнита единия оттласква другия със сила *2. Начертайте си кръга на Родин и нанесете там числата от 1-9 като 10 всъщност е 1 и така и ще ви светне за какво става въпрос 1*2 =2 т.е магнита отива на 2 2*2=4 т.е отива на 4 4*2 =8, 8*2 =16 т.е отива на 7, 16*2= 32 отива на 5 после 32 *2 =64 отива на 1 и така до безкрайност т.е докато се саморазруши турбината освен ако не се спре навреме или не се сложи товар който да забави процеса. Това е на теория но на практика ми е много трудно да го осъществя купил съм неодимови магнити но е много трудно да ги фиксирам на точното място или не са намагнитени както трябва според мен. Така, че давам ви идеята понеже съм супер натоварен в момента и нямам никакво време за експерименти надявам се някой да я осъществи на практика много ще се радвам.


Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #464 -: Юли 01, 2015, 12:03:25 pm »
Здравейте prp,
ще се опитам да Ви отговоря и на двата поста. В настоящият момент аз не завися от никой. Свободен съм. Що се отнася до темата "НАПРАВИ СИ САМ", аз съм описал всичко стъпка по стъпка, до задвижването с електро-магнити, които впоследствие трябва да се замести, било то по механичен, или магнитен начин, а това оставих Вие да решите как.
Аз пуснах няколко жокера, за да Ви помогна, но само толкова.
Аз съм загатнал някои варианти за това изместване, във втората част на темата, който е разбрал - разбрал.
Който се е обадил за съвет съм му помагал.
Избрах тази идея защото е най-простата, при нея няма ротация, екраниране има само форматиране.
Що се отнася до теорията на Родин, аз не съм запознат с нея, но единственото което мога да кажа че в моята концепция за създаване на магнитна турбина може да се използва само формулите на релавистичната механика за четири векторната енергия на импулса, естествено не в такава геометрична прогресия както сте я описали в поста си, но прогресията при магнитната турбина съществува и трябва да се има предвид това.
За втори път се обръщам с молба към администраторите.
Да се върнат в темата изтритите два поста публикувани по-долу.
Те са пряко свързани с темата!
Ако не виждате връзка, ще започна да се съмнявам във вашите анализаторски способности!
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 05:03:22 pm от atos »