Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479066 пъти)

teslov:

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #210 -: Януари 05, 2015, 09:26:05 pm »
Поздравления, Chobi !
Би ли направил само две уточнения? Първо, каква е връзката на твоето изобретение с руския патент от твоя сайт? Второ- доколкото разбрах, изобретението е патентовано като секретен патент. Съдържанието на тези патенти не се публикува, но те фигурират като заглавия и регистрации. Би ли казал кой е всъщност твоя патент. Очевидно, никой няма да ти го прочете, просто да видим, че го има. Да не би пък да са те излъгали, че ти издават патент, а всъщност да си им направил добър подарък.   

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #211 -: Януари 05, 2015, 11:39:08 pm »
Ей тук едно подобно решение. Като за пуш пул.

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #212 -: Януари 06, 2015, 09:44:08 am »
valex - Отделям време преди закуска Бабата ще ме сръфа! На кратко: да има два акумулаторни блока, които работят последователно в режим заряд - заряд. Аз не ползвам инерционна система за заряд, а три модула последователно от именно /по подобие /  от този модел схемичка! И тъй като заряда винаги е с по голяма продължителност от разряда се получава една непрекъсната разлика, която се натрупва във времето аз от време на време си ги дозареждам по стандартният начин регламентиран от завода производител!! Обикновено ми трябват около 15 до 30 минути. И тук има сериозна математика, за да запазиш годни функционално акумулаторите по-дълго време!
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 09:45:47 am от atos »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #213 -: Януари 06, 2015, 10:28:44 am »
Бай Митко! Ами ако акумулаторните блокове са три? И следващото - ако използваме добър инвертор не можем ли да си обезпечим енергийно жилището та дори и от време на време да дозареждаме акумулаторите ?

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #214 -: Януари 06, 2015, 10:31:37 am »
Здравей, Chobi!
Постоянно повтаряш да питаме и то дори за всичко.
Аз питам само за едно: моля те дай пример за вход V/A на схемата и изход V/A.
Мерси!
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 10:36:12 am от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #215 -: Януари 06, 2015, 10:33:20 am »
Ами ако вместо акумулатори се постави йонисторна батерия?

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #216 -: Януари 06, 2015, 11:04:37 am »
teofilius - ДА!!!! ДОРИ САМО С ДВА, НО НЕ ПО-МАЛКО! ИЗППРЕВАРВАШ МЕ , КАКТО ВИНАГИ! И НЕ САМО ТОВА , А И ДРУГИ НЕЩИЦА ЩЕ ВИ СЕ ПОКАЖЕ - СВЯТ ДА ТИ СЕ ЗАВИЕ! ЯВНО ТВОЙТЕ ХОРА ОЩЕ НЕ МОГАТ ДА ПРЕЦЕНЯТ СИТУАЦИЯТА! А СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ ТИ Я РАЗБРА! ДОЙДЕ ВРЕМЕ ЛЕКА-ПОЛЕКА ДА ЗАГЪРБИМ ДЯВОЛА И ДА ПОГЛЕДНЕМ СЛЪНЦЕТО! МОИТЕ УВАЖЕНИЯ, НО ТИ ГО ЗНАЕШ ПО-ДОБРЕ! НЯКОЙ ПЪТ ЩЕ ГОВОРИМ И ЗА ТОВА.

Chobi

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #217 -: Януари 06, 2015, 11:42:39 am »
МОМЧЕТА! - МНОГО СКОРО ЩЕ НАУЧИТЕ, ЗАЩО БАТЕРИЯТА Е САМО СТАРТОВ ЕЛЕМЕНТ, ПО СЪЩАТА ФУНКЦИОНАЛНА ПРИЧИНА, КАКТО СТАРТЕРА В  ДВГ-то.
    ЕТО СЛЕД ТОВА МОЕ ОБЯСНЕНИЕ, ЧАКАМ НАЙ-ИНТЕРЕСНИЯТ ВЪПРОС!!!  А ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ    С А М О   Е Д И Н!!  МИСЛЕТЕ!  МИСЛЕТЕ!  "ОТКАЖОМ СЯ ОТ СТАРАГО МИРА"  НАСТОЯЩЕТО Е В КРАКАТА ВИ! ТЪРСЕТЕ ХОРИЗОНТА С ОЧИТЕ И СЪРЦЕТО СИ!!!!

Гатанки или обяснения? Само ЕДИН въпрос или "Кой за каквото иска" да пита?/А/
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 12:16:19 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #218 -: Януари 06, 2015, 11:57:02 am »
Амин!

Следва ново почистване на темата!Всички постове, съдържащи личностни антагонизми ще бъдат премахнати!

Chobi, предлагам да ограничим патоса и да наблегнем на конкретиката.
Драматичните паузи са за артистите, не за конструкторите. Провокирането на трепетно напрежение у публиката - също!
Нека се общува зряло (възрастта не е фактор тук). Кратко, точно и ясно!
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 12:23:39 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #219 -: Януари 06, 2015, 11:57:14 am »
МОМЧЕТА! - МНОГО СКОРО ЩЕ НАУЧИТЕ, ЗАЩО БАТЕРИЯТА Е САМО СТАРТОВ ЕЛЕМЕНТ, ПО СЪЩАТА ФУНКЦИОНАЛНА ПРИЧИНА, КАКТО СТАРТЕРА В  ДВГ-то.
    ЕТО СЛЕД ТОВА МОЕ ОБЯСНЕНИЕ, ЧАКАМ НАЙ-ИНТЕРЕСНИЯТ ВЪПРОС!!!  А ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ    С А М О   Е Д И Н!!  МИСЛЕТЕ!  МИСЛЕТЕ!  "ОТКАЖОМ СЯ ОТ СТАРАГО МИРА"  НАСТОЯЩЕТО Е В КРАКАТА ВИ! ТЪРСЕТЕ ХОРИЗОНТА С ОЧИТЕ И СЪРЦЕТО СИ!!!!
самозахранване? :o :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #220 -: Януари 06, 2015, 12:21:32 pm »
Че батерията е само стартов елемент, ми стана ясно без да съм виждал схемата дори, само от обясненията ви г-н Чобанов. Въпросът е кой е основния енергоизточник и може ли процесът да бъде обяснен само с ковенционална физика или ще пристъпваме към квантовата? Само не казвайте, че човекът е източник на енергията. Снимката на онзи руски патент ми навява, някои помисли, но..........вие ще кажете.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #221 -: Януари 06, 2015, 12:34:36 pm »
Цитат на Чоби:
 
Цитат
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #198 -: Вчера в 10:24:44 am »
МОМЧЕТА!  СЛЕД ОБЯД ОКОЛО 16 часа ЩЕ ПУСНА СЛЕДВАЩАТА ЧАСТ. ЧИСТА  ЕЛЕКТРОНИКА! ЧЕТЕТЕ И ОБСЪЖДАЙТЕ НА СПОКОЙСТВИЕ И ЗАДЪЛБОЧЕНО! НЕ БЪРЗАЙТЕ!!!!

   Тази информация пусната ли е някъде, че не мога да я намеря?

Velektra

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #222 -: Януари 06, 2015, 12:47:51 pm »
Щом ще гадаем - започвам.
Батерията е само стартов елемент - значи има самозахранване. Думата самозахранване е неточна и неосъществима дейност. Става въпрос за извличане енергия от друго място, т.е отворена система.
Лично се сещам за две места - земята и околната среда.
Земята е неприложима за мобилни системи, тогава остава околната среда.
При сегашните електрически с-ми които използваме са затворени с-ми и те са екзотермични-тока нагрява там където срещне съпротивление и се излъчва топлина в околната среда.
Другия вариант са ендотермичните-извличане на топлината от околната среда.
Това е т. нар. хладно електричество.
Получава се при рязкото (ама много отсечено) свиване на магнитното поле и други определени условия.
Това ми е гадателството.

П.П. Извинявайте за теориите!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #223 -: Януари 06, 2015, 05:07:59 pm »
     Колеги.....няма ли кой да направи тази проста схема? Ако не бях зает с моите проекти с удоволствие бих преправил авто усилвател в устройството на г-н Чобанов.....В стъпалото има инвертор с два клона Мосфети може да се добави втори тороид да се разделят мосфетите по захранване. Може да се ползва крайното стъпало като К.3 от схемата като се захрани с 50 хз на входа ...

Г-н Чобанов ще каже дали е възможна такава преработка ...

Работете ....в процес на работа не вярвам да ви се откаже помощ за достигане на крайния резултат.
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 05:43:11 pm от владимир димитров »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #224 -: Януари 06, 2015, 06:09:04 pm »
Здравейте. Обръщам се специално към автора на темата. Г-н Чобанов, никой не може и няма право да Ви налага как да представите това което сами сте решили в този форум.
Като автор на темата, както и на вашите разработки плод на дългогодишна неуморна работа и практически експерименти разбирам Вашия ентусиазъм и чувства в следствие от постигнатите успехи в личен план.
В този ред на мисли смятам , че не бихте отказали и някой съвет от мен макар, че не ме познавате лично.
Първо на Ваше място в един технически форум не бих излагал информацията под формата на догадки и провокиращи изявления от рода на "мислете и пр." и едва ли не всички сте много прости и нищо не става от Вас.
Второ не бих давал обещания за публикуване на каквато и да било информация ако не съм сигурен, че мога да го спазя. Наясно съм че публикуването на техническа информация, схеми и т.н. изискват време и никой не може да притиска друг за информация която не е длъжен да споделя. 
И накрая не се учудвайте на скептицизма и лошото отношение към Вас дори на моменти и подигравателно, защото смятам че в голяма степен много от Вашите публикации са откровено казано ненужни и са провокирали такова.
С Уважение Димитър Благов

П.П. Форумът не се чете и наблюдава само от членовете му, но и от много гости, имайте го в предвид.
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 06:25:02 pm от Maistora52 »