Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 136223 пъти)

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #90 -: Декември 06, 2016, 11:06:44 pm »
  Идеята ми е с ННО да се върти Тесла дискова турбина и тя да генерира и тока за елктролизата Всичко е много просто, интернет е просто препълнен с информация как да се направят отделните моменти на машинката.

   h2motor Много ми харесват идеите ти, но когато нещо не ми е ясно ще питам. Не можах да намеря как с Браун Газ се задвижва Тесла турбина и въобще какво представлява. Интересува ме защото разполагам с условия за експерименти. Затова търся приложения на газа. Моля за по-подробна информация или поне за линк.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #91 -: Декември 07, 2016, 05:28:32 pm »
Тесла турбина - тя е дискова и има видеа в интернет. Но преди да се направи е целесъобразно за се експериментира с камерата в която да се "произвеждат" експлозии на ННО. Какво трябва да представлява тя - малка метална камерка с обем няколко кубика..да кажем условно 1 куб.см. и с волтова дъга да се пали периодично ННО в нея като газа се подава през дюза с диаметър 0.2мм. През такава дюза не може да върне пламък, тя го гаси. Ако имаш желание го направи, мога да ти направя чертежи и някои части за електролизера. Даваш ми адрес и ще ти ги изпратя, конструкцията е адски елементарна и за електролизер който да прави налягане .

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #92 -: Декември 07, 2016, 10:32:10 pm »
h2motor, какво точно трябва да прави B.G. в тесла турбината?  Какво точно мислиш че ще направят тези експлозии?
Познавайки принципа на тесла турбината, не виждам никакво приложение на B.G. в случая.
Понеже се пита от sorrry, ето един линк където мн. добре е илюстриран и описан принципа. Дай да видим как виждаш ти нещата, че ми стана интересно!
https://www.youtube.com/watch?v=mrnul6ixX90

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #93 -: Декември 08, 2016, 09:12:42 pm »
Кузмов нали съм го написал - вкарваме ННО в малка камера и го палим с електрическа искра периодично, после с взривовете развъртаме такава дискова турбинка. Пълненето на камерата ще става като просто ННО изтича под налягане в нея през малка дюза и от експлозията няма да може да върне налягане през входа за ННО а налягането ще избива през по големия отвор на кемерата към турбината. Проста работа но това ми е идеята, това ми е родила главата. Ако успеем да обърнем енергията на ННО в механична, ефективност от порядъка на 300% не е проблем за електролизата и дори тока като го правим с генератор който се развърта от турбината ще има възможност импулсите да са много добри, с електроника е по зле - това е голям ток с ниско напрежение и загубите в електроните елементи са - поне половината да отиде за топлина - да ги загрее. Генератор е най добре за такъв "електроженов" ток. Нещото за което не пишат според мен в интернет като описват как да се формират електродите е че те се разформират и този бял окис се загубва като работи после с прав ток. Това ще го оправим също. Само дали турбината развъртана по този начин ще даде кпд 90% както се пише или ще е кпд 30, защото при второто няма да тръгне машината за енергия.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #94 -: Декември 09, 2016, 12:37:19 am »
Няма да стане това с експлозията и турбината на Тесла, защото след експлозията следва имплозия в обратна посока.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #95 -: Декември 09, 2016, 03:14:09 am »
 Имплозията е бавна и слаба , няма да засмуква обратно дисковете и те не са уплътнени толкова. Това не ме притеснява, по скоро дали ще може да се достигне подходяща честота на експлозиите за стабилен поток от изходящия отвор на камерата . Той ще пулсира но дали ще развърта добре турбината, инерционните сили ще изгладят движението. Дори имплозията по скоро ще способства - помага на пълненето на камерата защото за него се разчита на налягането на ННО създадено в електролизера.


Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #96 -: Декември 10, 2016, 12:32:52 am »
Бавна имплозия се получава от влагата в газа, а скоростта на реакция е свръх звукова. Би трябвало да стане.
https://www.youtube.com/watch?v=qOTgeeTB_kA

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #97 -: Декември 10, 2016, 04:40:02 pm »
 Да и вакума най много до минус един бар - абсолютен вакум, а тази имплозия абсолютен вакум не дава със сигурност. Дори е добре че има имплозия и тя ако помогне в камерата да се засмуче по бързо ННО за следващия импулс става ...добре. Това е което трябва да се направи - камерка със запалване и да се тества честотата и дали ще сработи, ако преценим че става тогава една малка турбина но здрава от алуминий с дискове от дуралуминий. Завърти ли се следва да се направи генератора на правотокови импулси и да се събере машинка, която трябва да е като малка електрическа централа :).Мисля че това е добро приложение за ННО :) :) :).

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #98 -: Декември 10, 2016, 05:12:06 pm »
Този път ще бъда груб, не мога да се въздържа. Не може така, вземаш от гъза и вкарваш в устата, след известно време пак ще си умрял, от глад.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #99 -: Декември 11, 2016, 05:53:19 pm »
Стой си в каменната ера тогава за да си жив.

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #100 -: Декември 12, 2016, 08:11:38 pm »
Хайде върнете се за малко в училище, и тогава си пишете научните фантастики!
http://www.atom-kosmos.com/urotsi/evolyutsiya-na-zvezdite/

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #101 -: Декември 12, 2016, 08:36:37 pm »
®4_13_4©, прав си, има го този ефект. Може да се получи доволно обилно производство на HHO с почти нулево потребление. Проблема на тази резонансна честота е в това, че от една страна тя плава, вероятно поради нагрев на водата, а от друга страна, трябва да се настройва до стотна от херца или хилядна, не помня точно.

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #102 -: Декември 12, 2016, 09:09:15 pm »
Първо трябва да научим това което ни казват в училище, после да се опитаме да го оборим.                                             Та как си представяте че в електролизер, ще стане трансмутация на водород в хелий? Меко казано, смехотворно!
Може да ни се иска, но я вижте колко години учени се мъчат да овладеят управляем термоядрен синтез?
Изглежда са по балъци от нас в мазето, мечтателите! Ние просто си го правим на приказки без проблем!

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #103 -: Декември 12, 2016, 09:12:34 pm »
Мале, колко сложно звучи този генератор!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #104 -: Декември 12, 2016, 09:48:26 pm »
Аз това се чудя ... начи от водород получавате хелий с подръчни средства... Що не впрегнете силите да получавате злато от олово? Ще си решите енергийните проблеми от раз. И за ток, и за бензин ще има пари, че и за други благинки.